Novinář Jan Tuna dnes na Facebooku o uprchlících

Ostatní témata nepatřící nebo jinak či nijak nesouvisející s uvedenými kategoriemi (otevřená diskuse).
Tato podkategorie slouží názorovým diskusím libovolného charakteru - nemusí být striktně moderována.
Pravidla fóra
Než cokoli napíšete, prosíme, prostudujte si zdejší stručnou (N)etiketu (přímý odkaz ZDE), na jejíž neznalost nebude brán při případném řešení problému zřetel. Děkujeme. Tým interForum.cz
Zamčeno
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Jan Tuna píše:Moje sestra žije už přes 20 let na severozápadě Německa v takové, řekněme, větší vesnici jejich střediskové - okolo 4 tisíc obyvatel. Má tam rodinu, práci, přátele, prostě se tam domestikovala. V nedalekém městě je gymnázium, kam chodí i dva z jejich tří synů. A právě u nich na vsi má gympl budovu pro nejnižší třídy. Teď ale musí všichni nejmladší gympláci jezdit do města, protože v budově gymplu na vsi zřídili azyl pro uprchlíky. Takže děti do školy nejdou pěšky nebo nejedou pár metrů na kole jako dříve, ale musí dojíždět. Místo v 7 musí ráno vstávat v 6. Tedy se musí nějak omezit na svém pohodlí. Děti i dospělí. Uprchlíků teď bylo v budově školy ubytováno asi 100. Dnes nebo včera většina odjela do Belgie, zůstalo asi 19, další mají zase dorazit. Před chvílí jsem se ségry ptal: "A jak se na to dívají místní? Jsou proti? U nás v ČR je proti uprchlíkům ohromná vlna odporu, nenávisti, zloby. Hlava státu veřejně vyhlašuje, že si nezaslouží soucit." Sestra: "Cože?! Vždyť ti lidé utíkají před válkou, před bombardováním, ... Tady u nás proti nim žádné takové nálady nejsou. Prostě potřebují pomoci!" Říkám jí, co dalšího o nich tvrdí Miloš Zeman, co tvrdí spoustu lidí u nás, že jsou to hlavně teroristi a tak. Ségra: "Vždyť to jsou hlavně rodiny s dětmi, kterým jde o život." Tak asi tak. Měli bychom se od Němců, aspoň od těch "západních", hodně učit. A teď mě sežerte. Člověka člověkem ale dělá to, že pomůže člověku v nouzi. Nebo tomu aspoň nebrání. Hezký státní svátek... Honza.
Možná bych panu Tunovi doporučil občas nečíst Novinky.cz a Právo, vypnout televizi a jet se osobně na ty "uprchlíky" podívat, aby se na vlastní oči přesvědčil a s lidmi přímo na místě pobavil, jak to skutečně je. Na nelegální imigranty máme stamilióny; na klokánky, důchodce, postižené, bezdomovce a jiné potřebné lidi ani korunu. Tomu se říká lež jako věž. Anebo když to srovnám s 9/11, tak lež jako dvě věže. Důrazně doporučuji se v tomto tématu dovzdělat a nepřejímat automaticky názory kde koho, kdo s tím nemá zkušenosti, anebo mainstreamu, jenž podobné nesmysly šíří snad i úmyslně. Novinář a moderátor Jan Tuna by se měl věnovat tomu, v čem je skutečně dobrý, což je odhalování nekalých praktik firem a vad jejich produktů. Ne už ale šířit napříč internetem ničím nepodložené názory až nesmysly, neboť si tím opravdu zbytečně škodí. Jasně, jsou mezi imigranty i za nic nemohoucí rodiny, ovšem těmto mnohem více pomůžeme v jejich domovině, než u nás, kde je zase jiní blbci budou vlivem fanatizování druhé strany napadat. Je třeba o věcech trochu přemýšlet.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
radekc
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od radekc »

Pan Tůma má vlastně pravdu, souhlasím s ním, pomáhat se musí a mělo by.. ALE...také by mohl pan Tůma být objektivní a když řekl A, mohl a měl říci B. Z jakého důvodu to neudělal je jeho věc a jeho image.. Je mu vlastně jedno, jak tuto situaci vnímají jeho spoluobčané a co je podstatou věci. Je pravděpodobné, že k tomu měl jisté nezištné důvody. Představte si, že za mrský peníz je schopno jít na světlo světa s podobným názorem i zajímavé množství sluníčkářů a neziskovek. Někdy se hált stane, že se v pohádce objeví Hloupý Honza.Škoda, že ne vždy pravda, láska a rozum zvítězí, jak by se slušelo a asi většině z nás líbilo.. Konec dobrý, všechno dobré..neměli bychom zapomenout, že v našem království má stále ještě větší slovo, právo a zaplaťpánbůh i rozum pan král.. :)
Radek

Příspěvek od Radek »

Podle mého názoru věci nejsou jen černé, anebo bílé. Honza Tuna popsal situaci takovou, jaká je. Každý imigrant a jeho příběh je jiný. Nechť se lidé chovají tak, jak to cítí. Nechť kdokoli může popsat konkrétní situaci bez toho, aby byl hned posuzován, zda škodí, či nikoli. Příčiny této situace známe, možná by to chtělo spojit se s Honzou Tunou a dát řeč, jak ty příčiny vidí on a třeba se shodneme na tom, co je podstatné.

Pokud chápeme situaci v "širších souvislostech", tak hledáme a nacházíme shodu na důležitých věcech, které můžeme denně u sebe praktikovat ve smyslu přechodu k modelu NL/RBE. A pak už jen, aby nás bylo dost, věděli jsme o sobě a udržovali si to nastavení, které považujeme za životně důležité.

Nevím Martine a radekc, jestli jste z Prahy. Budu v následujícím týdnu v Týnci nad Sázavou. Pro mně by setkání s vámi bylo přínosem. Radek
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Já z Prahy jsem, konkrétně ze Stodůlek, setkat se můžeme třeba v OC Galerie Butovice nebo v centru - kanceláři na adrese Revoluční 13 (5. patro).
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Radek

Příspěvek od Radek »

Dobře, poznačil jsem si ta místa. Zatím děkuji, přeji hezké dny. R.
Zamčeno

Zpět na „Názorové a případné ostatní diskuse, které se jinam nehodí“