Ukončení provozu studia Kladno (migrace moderátorů k svobodne-radio.cz)

Ostatní témata nepatřící nebo jinak či nijak nesouvisející s uvedenými kategoriemi (otevřená diskuse).
Tato podkategorie slouží názorovým diskusím libovolného charakteru - nemusí být striktně moderována.
Pravidla fóra
Než cokoli napíšete, prosíme, prostudujte si zdejší stručnou (N)etiketu (přímý odkaz ZDE), na jejíž neznalost nebude brán při případném řešení problému zřetel. Děkujeme. Tým interForum.cz
Martin Chobot
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od Martin Chobot »

Dobrý den. Musím se připojit k potvrzení cenzury na webu Svobodného rádia. Před několika dny jsem tam napsal do diskuze zprávu a do dnes nebyla zveřejněna, přitom několikrát proběhla aktualizace. Moderátoři Kladno se chovají jako sprostí hulváti a bylo načase je ze Svobodného vysílače vyhodit. Nevěřím tomu, že odešli sami. Takovéto chování se objevuje v době vyhazovu. Ať si říkají, co chtějí.
PetrMyslivec
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od PetrMyslivec »

Nechci delat pana Kapala a poucovat :) ale asi bych se vazne trochu mirnil - verim, ze diskuteri tohoto fora jsou schopni se vyjadrovat 'jemneji'.

Muj nazor na Kladno si muzete precist v jinem tematu, takze uplne nerozumim tomu, jak si na cenzurovani muze stezovat nekdo, kdo odmitne zverejnit slusnou a konstruktivni kritiku z duvodu toho, ze ten kdo ji psal ma pro nej neprijatelnou emailovou adresu - tedy musi byt zakonite troll.

Pan Kapal toho urcite mnohe prozil a stejne kdokoli jiny jeho veku by si uz mel mit nalezitou uctu, ale neustale napominani volajicich posluchacu a dokonce i hostu o tom, co jest v dane chvili slusne uz bylo trapne.

Samotne prohlaseni je jen ukazka toho, proc jsem Kladno uz davno neposlouchal - vubec nic noveho jsme se nedozvedeli, vety vytrzene z kontextu, vyhrocene emotivni vyjadrovani koncici posteskem 'kam jsme to dopracovali?' ignorovani nazoru ostatnich a temer silena sebelitost.

At si kazdy dela co chce, ale s nekym na necem dobrovolne pracovat - znat podminky a pak ublizene s pomluvami odejit a jeste si udelat na puvodnim projektu reklamu - to chce asi sakra hrosi kuzi.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

PetrMyslivec píše:Nechci delat pana Kapala a poucovat :) ale asi bych se vazne trochu mirnil - verim, ze diskuteri tohoto fora jsou schopni se vyjadrovat 'jemneji'.

Muj nazor na Kladno si muzete precist v jinem tematu, takze uplne nerozumim tomu, jak si na cenzurovani muze stezovat nekdo, kdo odmitne zverejnit slusnou a konstruktivni kritiku z duvodu toho, ze ten kdo ji psal ma pro nej neprijatelnou emailovou adresu - tedy musi byt zakonite troll.

Pan Kapal toho urcite mnohe prozil a stejne kdokoli jiny jeho veku by si uz mel mit nalezitou uctu, ale neustale napominani volajicich posluchacu a dokonce i hostu o tom, co jest v dane chvili slusne uz bylo trapne.
Neřešil bych ani tolik, kdo napíše, ale co napíše. Pokud má pro mě anonym pravdu, má pravdu nehledě na to, zda je, nebo není anonym. nechci se Q, pokud se tedy píše o něm, zastávat, ale doporučuji si nastudovat definici pojmu troll. Co jsem Q poznal, tak se sice vyjadřuje na hraně, ale vychází z faktů.

Pokud se mluví o někom jiném, prosím o jeho pojmenování, neboť nejsem v obraze? Co je to „nepřijatelná emailová adresa“?

Pan Kapal mohl zažít ledasco, úctu si ale podle mě zaslouží člověk jednající v rámci nějakých morálních a etických zásad. A především člověk slušný, čestný, hrdý a pravdomluvný. To je pro mě úctyhodná osoba. Takový Hitler toho také hodně prožil a budu ho proto uctívat? Pan Kapal podle mě této definici zdaleka neodpovídá a já nebudu moderovat toto téma jen proto, že o něm někdo napíše, byť poněkud ostřejší, konstruktivní kritiku. Nikdo si zde (zatím), pokud vím, nevymýšlí, mnohé informace jsem si sám ověřil, proto tu vše zůstává. I pan Kapal má možnost se zde vyjádřit a případné, podle něj, nepravdy vyvrátit, protože pokud to udělá, budu jen rád - dost otázek se jasně a zřetelně zodpoví, mnohé se vezme v potaz a pochopí. Tady mu to nikdo nesmaže a protože tato sekce nepodléhá schvalování, tak ani „nezneschválí“, jako to evidentně dělají oni na jejich webu, čemuž se také říká cenzura. Obávám se však, že pan Kapal nemá čím argumentovat, neboť by tak učinil již dávno. Známe jej, jak rychle a často v afektu reagovává. Teď už nereaguje. Viz například zmíněné téma Studio Kladno versus „sekta Zeitgeist“ a mnoho dalších... Jaké to měl dlouhosáhlé pořady a bum, nezakládající se na pravdě...
PetrMyslivec píše:Samotne prohlaseni je jen ukazka toho, proc jsem Kladno uz davno neposlouchal - vubec nic noveho jsme se nedozvedeli, vety vytrzene z kontextu, vyhrocene emotivni vyjadrovani koncici posteskem 'kam jsme to dopracovali?' ignorovani nazoru ostatnich a temer silena sebelitost.
Prohlášení studia Kladno je podle mě jen jedno takové malé divadélko. Jednoduše studio Kladno končí a chce si urvat z SVCS nějaké ty sponzory. No ano, dělají to pro peníze, pro co jiného, už mají na webu vidět účet s již přijatou částkou. Zeptejte se všech studií současného SVCS a uvidíte, co Vám poví. Pavle přidej peníze, Pavle, my jsme nejposlouchanější a měl bys poslat... Peníze, kvantita, počet posluchačů, kvantita, peníze. Jejich odtržení bylo jen otázkou času. Lidé se vyžívají v reality show a o tom studio Kladno nepochybně je. No a dle toho také odpovídá kvalita a osobnosti posluchačů toho kterého rádia.
PetrMyslivec píše:At si kazdy dela co chce, ale s nekym na necem dobrovolne pracovat - znat podminky a pak ublizene s pomluvami odejit a jeste si udelat na puvodnim projektu reklamu - to chce asi sakra hrosi kuzi.
Naprosto souhlasím. Ať si dělají, co chtějí, ale na svém. Já říkám, že pokud se něco někomu nelíbí, má vstát a udělat to lépe. Pavel na SVCS stanovil nějaké konkrétní nepsané podmínky, studio Kladno si však se svojící kvantitativně sílící pozicí začalo naivně myslet, že protože díky nim teče více peněz, tak budou moci vybočit z řady. No nemohli, pochopitelně, a tak se odtrhli. Pokud by SVCS začalo ustupovat, stalo by se také komerčním a onen princip fungování Svobodného vysílače CS by byl ten tam. SVCS to ustálo, vzniklo SVR, každý má své, což je v pořádku, jede se dál a každý svou cestou. Ponechat jejich ublížené prohlášení na SVCS je zcela v pořádku, protože zakázat jim to, nebyli by o nic lepší.

Takto to vidím já.

Co se týče anonymů, toto fórum je otevřeno všem bez rozdílu, bude-li dodržována (N)etiketa.

Děkuji Petře za příspěvek. Btw v jakém jiném tématu jste se vyjádřil? Myslím, že se to hodí právě do tohoto vlákna, kde se tato konkrétní záležitost řeší.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
PetrMyslivec
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od PetrMyslivec »

Vyjádřil jsem se tady v tom tématu - Pochybnosti nad objektivitou nejen studia Kladno

A co se týče té mailové adresy - myslím, že nejlepší bude, když sem přepošlu onu diskusi kterou jsem "vedl" na SVCS

PetrM
29.9.2015 (14:50)

Musím říct, že jste mě nehorázným způsobem zklamali tím, že zmizel můj komentář u pořadu 22/09/15 ohledně pana Kapala. NIKDY bych nevěřil tomu, že se snížíte k něčemu takovému jako je mazání komentářů, když by se mi to nestalo. A pokud by tady takový komentáře neměl objevovat (špatné téma, nebo raději přímo autorovy), tak by bylo dobré se mi ozvat.
studio-kladno
29.9.2015 (15:32)

Dobrý den, děkujeme za váš nazor. My určujeme pravidla vysílání, komu a kolik dáme prostoru. Pokud se Vám naše vysílání nelíbí, tak ho neposlouchejte. Tím to považuji celou záležitost za uzavřenou. a již se k ní nebudeme vyjadřovat.
Za SVCS Kladno
Martin Dukát
PS Váš předchozí komentář nebyl ve spamu nýbrž nebyl schválen. Nemáme čas řešit malichernosti jako Vy trollové, viz. formát vaší email adresy
PetrM
29.9.2015 (15:50)

Vážený Martine, děkuji Vám za vyjádření. O tom, že se tu podobná diskuse již vedla jsem já neměl nejmenší tušení. Pokud ke všem kritikám budete přistupovat takto diktátorsky, tak moc nechápu o jakém svobodném vysílači je tady řeč.
Rád bych se ještě dozvěděl na jakém základě rozhodujete, zda komentář bude finálně zveřejněn?
S pozdravem, PetrM.
PetrM
29.9.2015 (15:52)

Nejsem troll, SVCS poslouchám téměř od počátku a několikrát jsem vám i finančně přispěl – to, jaký má tvar má emailová adresa snad není rozhodující :)
studio-kladno
29.9.2015 (17:06)

Vy mi nemáte právo něco říkat o „diktátorovi“ pane „dsddd“ a že jste něco nikdy přispěl to může říct každý
PetrM
29.9.2015 (17:48)

No se to může někomu jevit prostě tak, že „buďte rádi, že vůbec něco děláme a tak buďte zticha a nekritizujte“, místo toho, aby to bylo „tvořeno lidmi – pro lidi“… Vy na SVCS propagujete například reformu společnosti a další podobná smýšlení které právě na tomto principu fungují – tedy na řízení společnosti odzdola a tak byste se tímto způsobem mohli i lehce prezentovat. Chcete interakci a když Vám někdo napíše slušným způsobem kritiku a má pro vás nepřijatelnou emailovou adresu, je to troll se kterým se nemáte potřebu zabývat. Vážně by to chtělo trochu zamyšlení a zůstat nohama na zemi.
---------------------------
- jinak mě neberte za každé slovo, názor na Kladno budeme mít určitě stejný a neměnný, jen se snažím na věci dívat z obou stran ;)
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Děkuji za odpověď.
PetrM píše:Musím říct, že jste mě nehorázným způsobem zklamali tím, že zmizel můj komentář u pořadu 22/09/15 ohledně pana Kapala. NIKDY bych nevěřil tomu, že se snížíte k něčemu takovému jako je mazání komentářů, když by se mi to nestalo. A pokud by tady takový komentáře neměl objevovat (špatné téma, nebo raději přímo autorovy), tak by bylo dobré se mi ozvat.
Martin Dukát píše:Dobrý den, děkujeme za váš nazor. My určujeme pravidla vysílání, komu a kolik dáme prostoru. Pokud se Vám naše vysílání nelíbí, tak ho neposlouchejte. Tím to považuji celou záležitost za uzavřenou. a již se k ní nebudeme vyjadřovat.
Za SVCS Kladno
Martin Dukát
Čili další svědectví pokrytectví a lží studia Kladno, další cenzura a ještě na slušné optání nařčení z trollství... Pokud byste měl k dispozici zdrojové mailové .eml soubory a tyto dal k dispozici, mohu je do fóra přiložit jako další nezpochybnitelné faktum, tentokrát z Vaší strany.
PetrMyslivec píše:- jinak mě neberte za každé slovo, názor na Kladno budeme mít určitě stejný a neměnný, jen se snažím na věci dívat z obou stran ;)
Já většinou reaguji na vše, co vidím, aby to nevypadalo jako vyhýbání se odpovědím a druhá strana se nemusela opakovat. :) Myslím, že jsme si porozuměli a souhlasíme spolu. Nejprve jsem pochopil Vaší zprávu tak, že píšete o nějakém zdejším uživateli, který má nějakou anonymní e-mailovou adresu. Jak píši, sem mohou psát jak pojmenovaní lidé, tak anonymové. Já Vám za Váš pohled a zkušenosti děkuji. :)
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
PetrMyslivec
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od PetrMyslivec »

Tu diskusi jsme vedli veřejně a je k nalezení na této adrese i když pravda potom jsem ještě zaslal mail na společný účet rádia, kde jsem oslovil p. Hlávku, jako "zakladatele", který mi v té době ještě radil abych se nad celou věcí povznesl, protože panují mezi studii určité neshody, které se dávají pomalu do pořádku (asi tomu chudák skutečně věřil) + dodatek od pana Dukátak z Kladna s radou, že bych si měl příště nechat toho žalování :shock: - to je ale už korespondence soukromá, nicméně stylem psaného projevu pana Dukáta taktéž zajímavá.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Jistá skupina lidí je od malička jinými litována a tím i vychovávána k sebelítosti a v souvislosti s tím také naváděna k určitému společenskému postavení. Tito lidé jsou svým způsobem v dospělosti omezeni v uvědomování si jistých věcí a souvislostí, kdy pokud se s nimi budeme chtít bavit o určitých složitějších tématech, tak mnohem častěji narazíme. Jednoduše řečeno povětšinou rozumově nedospějí a v určitých situacích, ne-li zpravidla, reagují jako 6-12 roční děti. Došel jsem ke zjištění, že diskuse s takovými lidmi nemá význam, neboť nás stejně nepochopí a ani nechtějí pochopit. Pan Dukát není z této kategorie lidí dle mě vyloučen. Neustále má za sebou "rodiče" a podle toho to tak pak vypadá. Doporučuji pana Dukáta nebrat vážně. Svoji hračku ve formě rádia má, Pavel mu utnul tipec a tak vznikla malichernost ve formě vzniku dalšího "rádia". Takové situace jsou prakticky na denním pořádku. To je příčina a následek. Situace se dá vy/řešit výhradně pomocí a péčí o tyto lidi, což v současném socio-ekonomickém systému nebývá nikterak snadné.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Jaromir68
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od Jaromir68 »

Rád bych se též rád vyjádřil k tématu studia Kladno. Nebudu nikoho špinit, jen v krátkosti napíšu to, co jsem s pány od nich na vlastní kůži zažil. Dělal jsem pro ně dobrovolně střihy a odšumy Legionářů. Byla to práce ukrutná, stříhat záznamy na souhlásky a saohlásky bylo velmi časově náročné, v záznamech totiž bylo velmi mnoho přeřeků. Předem jsem Dukáta upozornil, že zvuková kvalita záznamů je mizerná a můžu doložit z kopií chatů, kde jsem se ho několikrát ptal, zda to mám opravdu dělat. Několikrát mi bylo řečeno, že ano, že to udělat mám a že to prý bude velká vzpomínka. A já blbec jsem se na to chytil a udělal jsem to. Výsledné práce jsem pak odevzdal bez nároku na honorář. Co jsem za to obdržel? Jen ticho. Naprosté ticho. A když jsem se začínal ptát a zajímat se dál, byl jsem obviněn ze špatné práce. Od té doby u mne Dukát ztratil pozici důvěryhodného člověka a začal jsem cosi tušit. Pavla jsem upozornil na to, že s Kladnem nebude do budoucna něco v pořádku, ale on, jakoby neslyšel, nebo nechtěl slyšet. Budiž, říkal jsem si. Stále jsem věřil dalšímu člověku, Vítkovi Jiráskovi a stále jsem na něho "tlačil", neb vím, že i když je naprosto nevidomý, je celkem schopný, že by mohl pro SVCS dělat jingly. Já sám jsem vysílat, ani točit jingly nechtěl, mám na to svoje osobní důvody, prostě, nechci se do ničeho zaplést. A jak šel čas, Jirásek si s Dukátem usmysleli, že si založí vlastní rádio. To mi dal na vědomí už někdy v červnu 2015, kdy se ke mne začal chovat velmi odměřeně a na konec mne i zablokoval. Další už znáte. Zřídili si svůj web a od SVCS odešli. Jedna věc mne ale velmi zajímá. Když už tedy má někdo web a podniká, jeho povinností je podle zákona mít na webu adresu svého sídla a ič. Kor, když vybírá peníze, což zveřejňuje na webu. Tady se tedy porušuje několik zákonů. Opravdu se divím, že existují lidé, kteří si myslí, že je zákon nemine.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Já myslím, že jste udělal dobře. I přes jejich nevděk. Člověk za svoji energii vždy něco získá. Pokud ne uznání či poděkování, tak minimálně cennou zkušenost, neboť vše špatné je i k něčemu dobré. Já osobně, dostat se do obdobné situace, bych pomohl zas. A pomáhám. Ne tedy přímo těm, s kterými mám takové zkušenosti (tedy pokud si své jednání neuvědomí a neuznají, že udělali chybu), ale někomu dalšímu. I přes to, že hrozí tatáž, nebo i horší, zkušenost. Známe přísloví „Já po tobě chlebem a ty na mě kamenem”. Najdou se však ještě tací, jací náš zájem ocení a ti nám zklamání vynahradí.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Když si tak znovu čtu Váš příspěvek, myslím, že je potřeba nenechat jisté věci jen tak být a připomenout si další principy a souvislosti, o kterých zejména pan Vladimír Kapal často hovoří. Tedy například o tom, že on sám jedná jen v rámci platných zákonů a pravidel. Takže se nyní zaměříme na toto.
Jaromir68 píše:Jedna věc mne ale velmi zajímá. Když už tedy má někdo web a podniká, jeho povinností je podle zákona mít na webu adresu svého sídla a ič. Kor, když vybírá peníze, což zveřejňuje na webu. Tady se tedy porušuje několik zákonů. Opravdu se divím, že existují lidé, kteří si myslí, že je zákon nemine.
Takže se na to zeptáme naší advokátky.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Qestament
Řadový diskutér
Řadový diskutér
Uživatelský avatar

Příspěvek od Qestament »

Udělej na to to samostatný téma, tohle překlikávání je strašný, i když přehledný.
Zmrdobijec odhalující a poukazující na nekompetenci, neschopnost, pokrytectví, alibismus a stupiditu jednotlivců a lidské společnosti jako takové. ;)
Zamčeno

Zpět na „Názorové a případné ostatní diskuse, které se jinam nehodí“