Platit paušál z jističe u elektřiny a z vodoměru, to je zkušební projekt

Ostatní témata nepatřící nebo jinak či nijak nesouvisející s uvedenými kategoriemi (otevřená diskuse).
Tato podkategorie slouží názorovým diskusím libovolného charakteru - nemusí být striktně moderována.

Moderátoři: Martin Mojmír, Pavel Hlávka

Pravidla fóra
Než cokoli napíšete, prosíme, prostudujte si zdejší stručnou (N)etiketu (přímý odkaz ZDE), na jejíž neznalost nebude brán při případném řešení problému zřetel. Děkujeme. Tým interForum.cz
Martin Mojmír
Administrátor
Administrátor
Avatar uživatele

Příspěvekod Martin Mojmír » 16.02.2016, 19:09

Automobilky budou také brzy požadovat od lidí paušální platby - za to, že vyrábí auta. Sice si žádné auto koupit nechcete, ale díky tomu, že je vyrábí, tak mají náklady - na platy manažerů, investice a fixní náklady, auta pro politiky - proto je musí lidé zaplatit. Poplatek bude stupňován dle kubatury auta, které byste si dle výše platu mohli dovolit koupit.

Platit budou i ti, co chodí pěšky nebo jezdí na kole a žádné auto nemají.
Kolik toto ročně "solí" peněz, bude odzkoušeno nejdříve na vodě a elektřině… Až si i na to lidé zvyknou, tak bude totéž zavedeno pro financování politických stran. I těch, co nejsou v parlamentu. Zaplatíte za to, že máte možnost je volit - ony také mají fixní náklady. Tím se vytvoří důchodový pilíř pro nevolitelné "politiky", když stát již nemá majetek a monopoly, které jsou ziskové - voda-plyn-elektřina - vydělávají koncernům.

Připadá vám toto normální? Brzy bude, pokud slušně, ale jasně a důrazně neřekneme, co si o tom myslíme. Anebo lépe, pokud neodmítneme poslouchat a konečně s tím něco neuděláme. Co? Co třeba otevřít oči a zapojit se?

Vrátit se na “Názorové a případné ostatní diskuse, které se jinam nehodí”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 1 host

cron