Jak vnímám problém tohoto světa.

Ostatní témata nepatřící nebo jinak či nijak nesouvisející s uvedenými kategoriemi (otevřená diskuse).
Tato podkategorie slouží názorovým diskusím libovolného charakteru - nemusí být striktně moderována.

Moderátoři: Martin Mojmír, Pavel Hlávka

Pravidla fóra
Než cokoli napíšete, prosíme, prostudujte si zdejší stručnou (N)etiketu (přímý odkaz ZDE), na jejíž neznalost nebude brán při případném řešení problému zřetel. Děkujeme. Tým interForum.cz
Pablohk
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvekod Pablohk » 02.09.2016, 17:22

Nebezpeční jsou lidé názorových skupin podléhající manipulaci mocných tohoto světa. Lapeni v neústupných názorech podle hesla rozděl a panuj, poštvi proti sobě a panuj. Nebezpečná je neschopnost se domluvit, naslouchat si, sjednotit se...
Nebezpečné jsou elity tohoto světa vlastnící banky a nadnárodní monopoly. Vládnoucí tak mocí a financemi. Vládne pak zaslepená ziskuchtivost egoismus, sobectví bez schopnosti rozpoznávat možné dopady a následky.
Nebezpečné jsou ideologie, řády, seskupení a náboženství které tomuto systému podléhají a pracují v jeho prospěch. Manipulace a účelové propagandy. Rozvrat morálky, hodnot a etiky, společenského soužití člověka s člověkem...Nebezpeční jsou lidé vlád tohoto světa kteří jim dobrovolně a i vazalsky podléhají a vykonávají jejich zvůle. Nebezpeční jsou úplatní a všehoschopní jedinci kteří pro peníze jsou schopni rozpoutávat válečné konflikty, nepokoje všeho druhu pro nadvládu, moc a finanční profit svůj a svých chlebodárců. Dělají to vědomě a proti vůli lidí vlastní země kterými byli zvoleni.
Zneužívání, ponižování, využívání zotročování pak ostatní lidské společnosti. Nastavení pravidel tak aby každý jedinec byl poslušen aby mohl vůbec přežít a pracoval plně ve prospěch systému. Zákulisní politika, dělení kořisti ve svůj vlastní prospěch na úkor druhých. Jaká je pak pozdější reakce a pozdější projev, dopady? Nebezpečná je propagace starých křivd, hlavně upravených dějin které píšou vítězové a prohloubených v další nenávist jedněch proti druhým. Místo toho aby se spory urovnávaly se spíše pak více prohlubovaly...
Nebezpečná a marná je pak společnost lidí, mlčící většiny která jim to vlastně dovoluje a trpí. Kdo mlčí ten vlastně souhlasí. Paměť a skutečnosti jak to vlastně tehdy bylo mizí a je zmanipulována a upravována. Nebezpečné jsou skupiny které tomuto podlehnou a rezignují pak tato společnost rozhádanosti a rozdělení společnosti a tak přispívá vlastně nepřímo paradoxně k tomu dění.
Kdo způsobil ten stav který máme v České republice? Jaký to má důvod a smysl? Kdo uvrhl i jiné země do vazalství monopolů a bank nadnárodního otrockého systému? Malá část těch úplatných kteří to dělají ve svůj vlastní prospěch velké vlastní zisky a jejich větší jim pomáhající skupina úplatných a všehoschopných opět ve svůj vlastní sobecký profit. Co očekávají? Jaké to bude mít následky důsledky? Klima které moc a nadvláda potřebuje aby prosperovala a existovala.
Jejich, Naše neschopnost se domluvit, najít společnou řeč. Spojit se je pak mizivá...
Nebezpečné je šílenství současné doby vyvolat válečný konflikt. Kdo v příštích dějinách by pravdivě uvedl, se přiznal že vrhl svět do zkázy atomového konfliktu? Komu by prospělo kdyby celý svět byl pak ve válce nárazníkových atomových zón?...............................................................................................Urbánek Pavel

Michal Mauser
Správce fóra
Správce fóra
Avatar uživatele

Příspěvekod Michal Mauser » 03.09.2016, 07:57

Vše se děje jen pro zisk a moc. Ani mnoho mocných z toho nevyjde bez šrámů. Jak tento úrokový systém matematicky funguje znamená, že vždy musí někdo z kola ven, až zůstane pouze jeden s veškerým majetkem a jeho otroci. Je potřeba se neustále vzdělávat a informovat ostatní. Hlavně o existujících řešeních a dát lidem naději. Ještě doplním jeden citát:

"Svět nebude zničen těmi, kteří páchají zlo, ale těmi, kteří se na ně dívají, aniž by něco udělali."
Albert Einstein

Martin Mojmír
Administrátor
Administrátor
Avatar uživatele

Příspěvekod Martin Mojmír » 03.09.2016, 09:31

Doslova hrajeme hru Jeden musí z kola ven. 10 lidí, 9 židlí; 9 lidí, 8 židlí... 2 lidé, 1 židle až zbude 1 člověk a žádná židle, na kterou by si sedl. Velmi stupidní model fungování lidské společnosti, to se musí nechat.
Motto: „Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Proto nejprve přemýšlejte, než zareagujete.”

Radek
Řadový diskutér
Řadový diskutér
Avatar uživatele

Příspěvekod Radek » 07.09.2016, 18:27

V nedostatečné informovanosti a schopnosti vidět věci v širších souvislostech. Jinými slovy, programy, které jsme se naučili a předáváme dále našim dětem jsou v podstatě instalací "matrixu" práce za přístup ke zdrojům nutným pro život. Prodáváme svou energii a čas. Zapomínáme na to, že v současném globálním obchodním systému na tom vždy musí někdo vydělat. Příkladem jsou práce, které by bylo potřeba udělat, ale nikdo je nezaplatí, takže se prostě neudělají. A nejen že zapomínáme, ale ještě toto "vydělávání" na práci ostatních podporujeme už jen tím, že mlčíme a přihlížíme. Nemůžeme jinak, neboť "matrix" doby nás drží v kolotoči výdajů a příjmů, které jsou přímo vázány na základní zdroje pro přežití. Kolikrát je "výhra", když si člověk najde prostor a čas, aby si to vůbec alespoň na okamžik uvědomil.
"Jedinou věcí, kterou ve skutečnosti můžeme udělat už teď, je BÝT ŠŤASTNÍ,... skrze vnitřní svobodu, nezávislost a tvůrčí aktivity na všech úrovních našeho života a bytí."

Radek
Řadový diskutér
Řadový diskutér
Avatar uživatele

Příspěvekod Radek » 07.09.2016, 18:29

Mrkněte na film "In time", v překladu "Závod s časem". Je to přesná paralela našemu obchodnímu systému...
"Jedinou věcí, kterou ve skutečnosti můžeme udělat už teď, je BÝT ŠŤASTNÍ,... skrze vnitřní svobodu, nezávislost a tvůrčí aktivity na všech úrovních našeho života a bytí."


Vrátit se na “Názorové a případné ostatní diskuse, které se jinam nehodí”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 1 host

cron