S šéfrdaktorem Aeronet.cz VK o možných lžích v médiích

Ostatní témata nepatřící nebo jinak či nijak nesouvisející s uvedenými kategoriemi (otevřená diskuse).
Tato podkategorie slouží názorovým diskusím libovolného charakteru - nemusí být striktně moderována.
Pravidla fóra
Než cokoli napíšete, prosíme, prostudujte si zdejší stručnou (N)etiketu (přímý odkaz ZDE), na jejíž neznalost nebude brán při případném řešení problému zřetel. Děkujeme. Tým interForum.cz
Zamčeno
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Dnes na rádiu Svobodný vysílač CS mezi 19:30 - 23:00 o možných lžích mainstreamu s šéfredaktorem serveru Aeronet.cz s V.K. Pustit rádio ZDE.

Diskutovat můžete jak na stránkách a Facebooku rádia, tak prostřednictvím tohoto diskusního fóra, kde, jako na jediném webu, zůstane odkaz na toto téma trvale dostupný po celou dobu svoji existence. Dotazy pokládejte, bude Vám v rámci možností odpovídáno.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Ačkoli jsem toto téma založil, při poslechu jsme s kolegou Michalem Mauserem odposlechli několik protiřečení, kdy bychom tedy rádi věděli, jak to je.

1. Nejprve jste tvrdili, že každé jednotlivé studio je nezávislé a vysílá si své a za nedlouho zase, že SVCS podporuje Zemana. Tak jak to je?

2. Pak jste kritizovali církve a za několik málo okamžiků hájili křesťanskou kulturu. Tak jak to je?

3. A co se mně osobně nelíbilo, bylo srovnávání zákazu kouření s fašismem. Pokud vím, tak kuřáci mají na vybranou, zda kouřit, nebo nekouřit, popřípadě chodit do kuřáckých a nekuřáckých prostorů, či nechodit. Kdežto nekuřák tuto volbu nemá, poněvadž to musí čuchat zcela všude. V restauracích, na zastávkách, doma při kouření sousedů z oken, na prakticky drtivé většině společných prostor a společenských akcích. Oddělené prostory jsou k ničemu, jelikož tyto bývají v naprosto stejných místnostech, tedy kouř proniká i tam. Já si například nemohu jít nikdy prakticky téměř nikam s přáteli sednout, aby mi nebylo poškozováno zdraví kuřáky a jejich kouřením. Nemám problém s kuřáky a jejich kouřením, ale s omezováním svobody nekuřáků. Pokud bychom tedy měli srovnávat něco s fašismem, tak ty, kdož nedávají druhým na vybranou. Protože o tom přesně byl, je a bude fašismus.

V pořadu jsme dále zaslechli více protiřečení, ale nechci toho psát tolik. Chtělo by to si tedy trošku srovnat myšlenky a hodnoty a vnímat, co sami říkáte. Vím, že to myslíte dobře, ale často vám to ujíždí, což velice snižuje úroveň jednotlivých pořadů a rádia jako takového.

S dovolením jsem a hodlám zůstat maximálně objektivním. Tolik k mé/naší konstruktivní kritice.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Michal Mauser
Vykázaný uživatel
Vykázaný uživatel

Příspěvek od Michal Mauser »

Pan VK zdůrazňoval, že potřebujeme vůdce, za kterého by se mohli všichni postavit... Není již na čase se konečně poučit z historie a motivovat lidi, aby byli sami sobě vůdci? Jak to dopadlo se všemi populárními vůdci? Nebyli náhodou vždy odstraněni?
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Dotaz posluchače kolem 22:27 a posluchačky ve 22:30 zněl, zda se můžeme vymanit z problémů, které nás obklopují.

Odpověď je ano, samozřejmě. Třeba tím, že se začneme zajímat o své okolí a aktivně (spolu)podílet na aktivitách občanských iniciativ, respektive otevírání očí ostatních (spolu)občanů. Začít můžeme například sebevzděláváním a dále vzděláváním ostatních. To je univerzální aktivita, kterou mohou dělat všichni. Jako vědomí lidé si poté budeme moci zvolit další nejen společenské aktivity, které nám budou blízké a budeme moci interpretovat. Možností je spousta.

Začít musíme u sebe.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Michal Mauser
Vykázaný uživatel
Vykázaný uživatel

Příspěvek od Michal Mauser »

Proč pan VK motivuje k rození dětí? Je to metoda boje proti rodícím "mašinám" z východu? Místo toho, abychom řešili problém u kořene, budeme zase proti někomu bojovat. A jaké budou asi životy těch dětí, už nikoho nezajímá, ať se s tím nějakou poperou. Sám pan VK řekl, že bude země jen chudnout (s čímž souhlasím). Na jakou evropskou kulturu tu máme být hrdí a chtít ji zachovat? Na tu kulturu nevzdělanosti a apatie? Kulturu konzumu a závisti?

Jen pro informaci - také nejsem zastáncem přistěhovalectví, jelikož jeho účelem je pouze další destabilizace oblasti.
Zamčeno

Zpět na „Názorové a případné ostatní diskuse, které se jinam nehodí“