Libor Malý jako světec nebo internetový demagog

Tento prostor slouží k obecným názorovým diskuzím, nemusí být námi sledován a striktně moderován.

Moderátoři: Martin Mojmír, Michal Mauser

Martin Mojmír
Administrátor
Administrátor
Avatar uživatele

Příspěvekod Martin Mojmír » 24.03.2016, 02:28

Na internetu se pohybují různí vykukové. Někteří chytří (těch je kritická menšina) a jiní naopak zase poněkud slabší (značná většina). Na tom by nebylo nic neobvyklého, ovšem zajímavé mohou být zejména takové případy, kdy se slabší vydává za chytřejšího a co teprve když se s takovými dáme do řeči, to se pak dějí věci... Tento článek je toho názorným příkladem a pozor, je celý míněn jako pouhý názor. To jen tak pro jistotu.


Debata kdesi na Facebooku

Obrázek


Již nemožná odpověď

Martin Böhm napsal: - Možná jste odpovídal mně, možná ne, svého jsem dosáhl a svoji reakci nyní získal. Mile rád odpovím, děkuji za podněty.

- Pořad s Jílkovou jsem dosud neviděl, na to se teprve se chystám.

- Definujte mi pojem osvěta. Vy šíříte často pouhé názory, které nejen, že nejsou osvětou (ve Vašem případě maximálně tak záplatami systému - ztrátou času, a to ještě jen málo kdy), ale spíše mohou společnosti škodit a v obvyklém podá(vá)ní často také škodí (smyšlenky, které se pro mnohé stávají skutečností).

- Netvrdím, že s Vámi nesouhlasím; tvrdím, že minimálně nepracujete efektivně a že máte velmi omezený referenční rámec, který Vám v efektivní práci brání. Myslíte zastarale. A teď, na základě mých dalších zkušeností s Vámi, budu tvrdit další záležitosti.

- Kolik si myslíte, že beru? Z uvedené firmy, budete se divit, přesně 11.000,- Kč měsíčně. To je panečku suma. Odbíháte od tématu.

- Počkejte, nic jste o mně a mých projektech neslyšel, ale píšete, že dělám totéž, co děláte Vy. Tomu tak tak trochu, jak jen to říci, nerozumím... Ano, povyšuji se nad Vás, s tím souhlasím. Nebudu přeci nesouhlasit s něčím, v čem máte pravdu. A také se, na Vaší nepřímou výzvu, s Vámi srovnávám. Hodnotím Vás, stejně jako Vy hodnotíte jiné. Když Vám to není příjemné, tak proč to děláte sám? Proč prakticky denně na Facebooku hodnotíte lidi, organizace, všechny a všechno? Pokud se Vám to nelíbí, tak to nedělejte, neboť pokud to budete dělat, objeví se vždy jednou někdo jako já a vrátí Vám to zpět.

- Co má Praha s čím společného? Znám racionálně aktivní a produktivní lidi z vesnic. Je jich kriticky málo, ale znám. Mám jmenovat? Odbíháte od tématu.

- S blízkými to máme podobné a ano, budu Vás kritizovat, a to na základě toho, co je vidět, co píšete a jak konkrétně se prezentujete. Také všechno kolem sebe kritizujete a já nesmím? Pokrytectví? Začněte u sebe.

- Nad tím, co říkáme, se mohou lidé zamýšlet. Mnohem důležitější však je, zda něco a co konkrétně udělají.

- Diskuse s politiky, sluhy 1% a obětmi peněz, má smysl?

- TV fajn, pokud to bylo tak, pak v pořádku a je dobře, že jste mohl říci a řekl své. To je správně.

- Souhlasím, že je horší doba. Ta však nastala už v roce 1990, nikoli až poslední dobou.

- Navážet? Já Vám dávám zpětnou vazbu, neboť si o ní veřejně říkáte. Zareagoval jsem na základě Vaší poslední věty a především reaguji na Vaše zprávy. Tedy znovu - Vy se smíte do všeho a všech navážet a já nikoli? Diskriminace? Vážně?

- Že také sedím u PC a píši. Ano, ale nejen to. Také se do mě můžete navážet. Oba na to máme právo, nebo snad ne? Dále se také navážíte a já to přijímám.

- Ale zase nebuďte tak vztahovačný. Psát názor a něco konat, to je obrovský rozdíl. Je zajímavé, že zrovna Vy užijete takové obvinění. Dehonestovat? Až tak?

- Dělám pro druhou stranu? Vida, pak kdo dehonestuje. Jen kopete kolem sebe z nedostatku argumentů. Pokračujte, ať se dozvím, co dosud nevím.

- Jsem řízená opozice z IT a mám koho ničit? Snad ne Vás? Opět kopance kolem sebe, opět odbíháte od tématu. Napadáte hned ty, kdo Vám jen trošku sdělí něco, co se Vám nelíbí? Divíte se, že na Vás ti, kohož sám kritizujete, nereagují a teď to zažíváte sám. Máte ode mne zpětnou vazbu a Vy místo toho, abyste reagoval adekvátně, začnete neadekvátně útočit a tvrdit o mně své ničím nepodložené smyšlenky. Vztekat se jako děcko. Přitom jste výše napsal, že mě vůbec neznáte. Trošku schizofrenie, což? Už vidím, jak zítra budete přesně vědět, kdo jsem, co jsem kdy dělal, dělám a dělat budu. Vymyslíte si příběhy stejně, jako to dělají další, které jsem hodnotil a hodnotit budu. Stejně jako třeba pan Kapal ze "Svobodného rádia", který raději brzy přestal, aby neměl ode mne na krku žalobu na ochranu osobnosti, neboť ten to přepískl pořádně.
 
- Budu vyhozen z vašich imaginárních facebookovývh přátel, tak to mě z toho všeho mrzí asi nejvíce (sarkasmus) aneb nejsou argumenty, nejsou fakta, nebude diskuse, že? A ještě hodnocení podle města bydliště? Když budu černej, použijete to jako další argument proti mě? Co že to kde píšete o nacismu?

Takže si shrneme, co jsem se o sobě dozvěděl:
Podle Vás tedy dehonestuji, unavuji, mám "nějaké" finanční možnosti a povyšuji se (ano, toto dělám, povyšuji se nad Vás, s tímto souhlasím). O mně a mých projektech jste nikdy nic neslyšel, nikdy jste mě neviděl, neznáte mě; ale na druhou stranu si myslíte (užíváte správně slova, aby to nebylo žalovatelné), že dělám pro nějakou druhou stranu, úmyslně rozhádávám lidi, beru jim energii, jsem řízená opozice z IT s cílem ničit reálně smýšlející lidi. Zatím toto, zítra určitě těžší kalibr, já nevím, třeba scientolog, anebo rovnou NWO? Pomohu Vám, zkuste utopista, satanistická sekta smrti Zeitgeist, šmejd z Amway (toto je třeba ona Kapalovina stará necelé 4 měsíce). Nebo vše najednou?

O Vás jsem se dozvěděl, že upřednostňujete názory před fakty, tvoříte si pohádku, na které chcete stavět svojí právě tvořenou konspirační teorii. Chcete vědět, kdo jsem a co dělám? Tak v první řadě jsem zmrdobijec - bořič pokrytectví a alibismu, vyvracím lži a rozplétám manipulace. Poukazuji na chyby, nedostatky a příčiny, přičemž navrhuji reálná řešení. I toto, mimo jiné, jsem. Kdybyste mi nedával důvod, nikdy bych Vám takto nepsal, Vy jste se však rozhodl se do toho zamotat a předvést v pravém světle. Nedělám si iluze, že Vaši čtenáři dokáží číst mezi řádky a chápat tuto naší krátkou debatu, ovšem mně to docela stačí. A víte co, občas mě lidi jako Vy docela baví. Možná bych se tím mohl i živit? Mno, tolik zase ne.

Nic, nebudu Vás trápit, pokračujte si v psaní na sociální sítě a diskutujte s lidmi, jací, ve většině případech, stejně večer opět jen usednou k Ordinaci v růžové zahradě a neudělají ale vůbec nic. A užívejte si, že si i na Vás někdo otevřel ústa a hodnotil Vaší osobu, jako to Vy máte ve zvyku dělat s ostatními. I se mnou. Na základě nedostatku, anebo naprosté absence důkazů. Na základě názorů. zase tak velký rozdíl mezi Vámi a těmi, kohož často kritizujete, nevidím. Mějte hezké dny a přeji Vám skutečné otevření očí. A teď mě zablokujte, za mě je to vše. ;-)

Tuto reakci se mi již nepodařilo odeslat, neboť jsem byl zablokován. Škoda, původně jsem si chtěl debatu nechat pro sebe, respektive uložit na disk do oblasti tématických kuriozit, ovšem nyní se stalo přesně to, o čem často píši. Na sociální síti za týden o nějakou debatu ani pes nezakopne, kdežto tady, tady je to pěkně na očích a vyhledávače indexují a indexují. Jasně, většina bude namítat, že jsem byl na pána neadekvátně ostrý, s čímž souhlasím, ovšem to byste ty jeho články, jež jsou prakticky na denním pořádku, museli také denně číst. Kolikrát vskutku perličky.

Proč to celé dělám? Ego? Provokace? Jistě, do jisté míry pochopitelně, jinak by to nefungovalo. Btw kdo ale nemá ego, kdo je bez viny? Ne. Spíše se snažím upozorňováním na různé podobné kuriozity poukazovat na určitý konkrétní stav věcí a společnosti, před podobnými invektivami varovat a inspirovat ostatní, na co se v diskusích s takovými lidmi zaměřit. Nakonec si to přečtěte sami a neříkejte, že jste nedočetli až sem. :mrgreen:
Motto: „Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Proto nejprve přemýšlejte, než zareagujete.”

Vrátit se na “Názorové a případné ostatní diskuse, které se jinam nehodí (diskuze takřka o čemkoli)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 1 host

cron