Jak na to aneb strategie postupu (studio Plzeň)

Tato podkategorie slouží výhradně k pokládání věcných dotazů - pro názory použijte sekci Názorové diskuse.
Pravidla fóra
Než cokoli napíšete, prosíme, prostudujte si zdejší stručnou (N)etiketu (přímý odkaz ZDE), na jejíž neznalost nebude brán při případném řešení problému zřetel. Děkujeme. Tým interForum.cz
Rudolf Dvořák
Rádio SVCS
Rádio SVCS
Uživatelský avatar

Příspěvek od Rudolf Dvořák »

Na základě pořadu se Zdeňkem Ponertem na Svobodném vysílači CS dne 13.4.2015 byla založena tato diskuse na téma "Chceme svolat kulatý stůl občanských iniciativ a domluvit se na znění návrhu zákona o občanském celostátním referendu". Chceme také požádat pana prezidenta Miloše Zemana, aby tuto iniciativu zastřešil.
Rudolf Dvořák
Rádio SVCS
Rádio SVCS
Uživatelský avatar

Příspěvek od Rudolf Dvořák »

Další pořad na toto téma se konal v pondělí 25. 5. 2015: http://www.svobodny-vysilac.cz/wordpress/?p=3486. Diskutovali Zdeněk Ponert, Miloš Cach, slovenští hosté Jozef Klányi a Jozef Šolc.

Vážení posluchači, můžete zde na tomto fóru podávat věcné dotazy na toto téma.
linux512
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od linux512 »

Je ve veřejnoprávní televizi možnost před volbami se účastnit diskuzí? Přece jsem občan a proč v televizi diskutují jen lidé co jsou v nějaké politické straně, platím přece popllatky. A pořad Jílkové a jiné, proč se nepoužívájí také dotazy na telefon. A při pořadech, kde jdou sms diváků, jsem psal 3 sms a stejně tam nebyla uveřejněna. A vybrané sms moderátory je také špatné, mělo by to být náhodně vybrané počítačem, ale to se jim opět asi nehodí. Posluchač SVCS a posílejte příspěvky. 1.000 lidí po 360.-kč a je zajištěné vysílaní. Poslal jsem o něco víc, začátky jsou těžké, hlavně vybavení,údržba,energie atd.
Rudolf Dvořák
Rádio SVCS
Rádio SVCS
Uživatelský avatar

Příspěvek od Rudolf Dvořák »

linux512:
V první řadě děkujeme za příspěvek na provoz SVCS.
Veřejnoprávní televize není veřejnoprávní, je to soukromá firma. Podle průzkumu Jana Korála dokonce takto ani nespadá pod účinnost Zákona o České televizi, přinejmenším v některých aspektech. Tedy podléhá tendenčním vlivům svých majitelů. Podle toho vypadá obsah vysílání a jednání s diváky. Doporučuji ČT nesledovat, neboť je součástí sofistikovaného systému na vytváření strachu v lidech, a to na vědomé i podvědomé úrovni.
Qestament
Řadový diskutér
Řadový diskutér
Uživatelský avatar

Příspěvek od Qestament »

Dobrý den,

jaký je postup v této věci? Děje se něco, anebo to utichlo, jak je obvyklé a děje se všude? Od 14.04. tady nevidím žádné další informace, mrtvo jako vždy. Byl nebo bude kulatý stůl? Kdy? Co prezident, zastřeší tuto iniciativu? Ví o ní vůbec? Jaká byla jeho reakce? A jaká Vaše?
Zmrdobijec odhalující a poukazující na nekompetenci, neschopnost, pokrytectví, alibismus a stupiditu jednotlivců a lidské společnosti jako takové. ;)
Rudolf Dvořák
Rádio SVCS
Rádio SVCS
Uživatelský avatar

Příspěvek od Rudolf Dvořák »

Qestament:
Nerozumím Vašemu útočnému tónu. Toto není informační portál, abyste sledoval vývoj událostí jako v televizi detektivku. Vše se bude odvíjet od toho, co kdo z lidí pro tuto myšlenku podnikne. Tedy zvednout se a jít něco udělat. V současné chvíli se řeší otázka, kolik lidí si vůbec přeje zákon o referendu, zda pochopili důležitost přípravy jeho návrhu, zda se seznámili s obsahem tohoto návrhu, a co pro to chtějí osobně udělat. Anebo zda jen čekají na jiné, kteří by to jako měli udělat za ně. Podotýkám, že nikdo takový neexistuje. Jak vidíte, zatím jste druhý, kdo se tím tady začal zabývat. Pokud chcete pomoci, prostudujte si web http://www.narodnirada-skde.cz/, pokud jste to již neučinil, šiřte povědomí o této iniciativě mezi další lidi, poznáte jejich reakce, začnete tušit jaká je ve společnosti atmosféra. Pokud máte nápad, jak osvětu urychlit, sem s ním. Nelze nic podnikat bez toho, aby si to přál významný počet občanů.
Michal Mauser
Vykázaný uživatel
Vykázaný uživatel

Příspěvek od Michal Mauser »

Aby se ale nezdálo, že se nic neděje, tak byla tato odkazovaná organizace přizvána sem do interFóra, aby měla možnost se dále prezentovat i mimo vysílání SVCS a veřejnost možnost pokládat dotazy, případně plánovat/koordinovat další postup s touto organizací.
Qestament
Řadový diskutér
Řadový diskutér
Uživatelský avatar

Příspěvek od Qestament »

Rudolf Dvořák píše:Qestament:
Nerozumím Vašemu útočnému tónu.
Nerozumím Vaší vztahovačnosti, anebo blahopřeji k Vašemu daru věšteckých schopností, které Vám ale evidentně dobře neslouží...
Rudolf Dvořák píše: Toto není informační portál, abyste sledoval vývoj událostí jako v televizi detektivku.
Dobře, v tom případě o čem je tento příspěvek, když ne o informacích?
Rudolf Dvořák píše:V současné chvíli se řeší otázka, kolik lidí si vůbec přeje zákon o referendu, zda pochopili důležitost přípravy jeho návrhu, zda se seznámili s obsahem tohoto návrhu, a co pro to chtějí osobně udělat.
Já jakožto taky člověk si zákon o referendu přeju a rád ho podpořím. To ale těžko udělám tehdy, když toto nebude informační portál, jak píšete, kde mi není moc vstřícně odpovídáno na otázky a místo toho jsem naříkán z něčeho, co nedělám. A v případě věštby radím radši tuhle nepoužívat, protože znáte to rčení "Dobrý sluha, ale zlý pán." Uvědomte si, že jsem potenciální volič, kterého potřebujete. Nebo ne?
Rudolf Dvořák píše:Anebo zda jen čekají na jiné, kteří by to jako měli udělat za ně. Podotýkám, že nikdo takový neexistuje. Jak vidíte, zatím jste druhý, kdo se tím tady začal zabývat. Pokud chcete pomoci, prostudujte si web http://www.narodnirada-skde.cz/, pokud jste to již neučinil, šiřte povědomí o této iniciativě mezi další lidi, poznáte jejich reakce, začnete tušit jaká je ve společnosti atmosféra. Pokud máte nápad, jak osvětu urychlit, sem s ním. Nelze nic podnikat bez toho, aby si to přál významný počet občanů.
Snažím se prozatím získat nějaké informace, v čemž viditelně bráníte. Nebo jak můžu přes Vaše negativní reakce cokoli dělat? Když si to vlastně nepřejete? Mám se pustit do něčeho, co neznám? To mi radíte? Díky za odkaz na web, každopádně stále mi chybí odpovědi na moje otázky.

Teď by mě hlavně zajímalo, kdo je pan Rudolf Dvořák? Člen Skutečné demokracie? Ztotožňuje se SKDE s jeho zdejším vyjádřením a připadá jí v pořádku? Taky můj tón považuje za útočný? Zajímá mě totiž, z jaké pozice pan Dvořák píše. Jestli z pozice zástupce sdružení SKDE, anebo Svobodného vysílače, který má nadepsán v profilu. Je jeho jednání dle představenstva SKDE korektní? Možná se ale ptám na špatném místě, když tak mi poraďte, kam otázky směřovat.

Díky předem za odpovědi. Pokud tedy opět někoho neurazí a bude-li vůbec zájem mi je podat.
Zmrdobijec odhalující a poukazující na nekompetenci, neschopnost, pokrytectví, alibismus a stupiditu jednotlivců a lidské společnosti jako takové. ;)
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Ačkoli tónu obou zainteresovaných osob moc nerozumím (jeví se mi to z obou stran spíše jako nedorozumění), docela by mne však také, když se tu o tom napsalo, zajímal veřejný názor SKDE. Třeba by bylo příhodné na zdejší diskusi je upozornit, aby se mohli rovněž zapojit? Rovnou jim můžeme nabídnout celou vlastní diskusní sekci, jakou Má TZM, NWOO aj. Ale ať neodbočuji, ty Rudo jednáš za SKDE?
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Rudolf Dvořák
Rádio SVCS
Rádio SVCS
Uživatelský avatar

Příspěvek od Rudolf Dvořák »

Qestament:
Vážený pane "Qestament", přečtěte si po sobě, co jste napsal v původním příspěvku, a hlavně to nechte na sebe působit, jak to vyznívá, tj. zkuste číst mezi řádky:
Qestament píše: ...jaký je postup v této věci? Děje se něco, anebo to utichlo, jak je obvyklé a děje se všude? Od 14.04. tady nevidím žádné další informace, mrtvo jako vždy. Byl nebo bude kulatý stůl? Kdy? Co prezident, zastřeší tuto iniciativu? Ví o ní vůbec? Jaká byla jeho reakce? A jaká Vaše?
Pokud z toho necítíte kritický osten, potom budeme spolu těžko komunikovat, protože postrádáte základní empatické schopnosti a návyky. Doslova se vžíváte do pozice supervizora a sklízíme od Vás pěknou čočku. Úplně postrádám z Vaší strany tu základní lidskou otázku - "JAK VÁM MOHU POMOCI?". Až začnete jakýmkoliv způsobem se skupinou Skutečná demokracie spolupracovat, potom si na všechny položené dotazy odpovíte sám.

Z vašich vět je zřejmý dobrý úmysl, ale zatím jste nic nepochopil. Nepotřebujeme žádné potenciální voliče!! Potřebujeme lidi, kteří pomůžou šířit povědomí o tom, že tu existuje návrh zákona o referendu a že je možno se s ním seznámit tam a tam. Až nás bude milión, kteří budou takto táhnout za jeden provaz, potom teprve budeme potřebovat voliče. Vědomé voliče, o jiné nestojíme.

Další dotazy posílejte prosím na adresu - vase@narodnirada-skde.cz
Případně použijte facebook - https://www.facebook.com/groups/340648565970208/
Rudolf Dvořák
Rádio SVCS
Rádio SVCS
Uživatelský avatar

Příspěvek od Rudolf Dvořák »

Martin Böhm:
Ano, já jednám za SKDE. Zároveň jednám za Svobodný vysílač, neboť původním úmyslem je vytvořit prostor pro písemný kontakt v průběhu pořadu a také po skončení pořadu. Se Zdeňkem Ponertem jsem již jednal o možnosti komunikace na tomto fóru. Ještě na to upozorním Miloše Cacha.

SKDE a Svobodný vysílač CS vycházejí ze stejného principu - jedná se o společné dílo organizátorů a veřejnosti. Oba projekty mohou být úspěšné jen tehdy, pokud se podaří probudit dostatečný počet občanů k vlastní tvořivé aktivitě v oblasti společenské správy, při zachování koordinace s ostatními zúčastněnými. Proto jsem tak neúprosně tvrdý na ty, kteří chtějí jen přihlížet a vést plané diskuse, to nikam nevede. Je toho plný facebook, sem to zavádět nebudeme. Mnoha lidem budu pravděpodobně nepříjemný. Také nevidím smysl v tom servírovat lidem pod nos jakési informace a umetat jim jejich cestičku. To by rozhodně nevedlo k nějaké jejich aktivitě. Kvůli tomu tento projekt nevznikl. Informace samy o sobě nebývají motivací k činu, jsou pouze prostředkem. Dostanou se lidem automaticky ve chvíli, když začnou opravdu spolupracovat, a to v množství přesně potřebném. Lidi, kteří chtějí jen monitorovat situaci, tady rozhodně nebudeme potřebovat.
Qestament
Řadový diskutér
Řadový diskutér
Uživatelský avatar

Příspěvek od Qestament »

@Rudolf Dvořák: Dobře, agresivita a hořkost - taky možnost. Já se jen ptal. Pak přeji hodně úspěchů v cestě, se kterou to jistě daleko dotáhnete. ;)
Zmrdobijec odhalující a poukazující na nekompetenci, neschopnost, pokrytectví, alibismus a stupiditu jednotlivců a lidské společnosti jako takové. ;)
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Návrh ústavního zákona SKDE - http://www.narodnirada-skde.cz/navrh-us ... rendu.html

Mám problém s...
Čl.1 (1) ...a má současně i povinnost se referenda účastnit
Co když budu v zahraničí nebo nemocný? Co se stane, když se odmítnu účastnit?

Dále vidím problém s Čl. 3 bodu (3)...
Referendum je platné, když se v dané otázce vysloví nadpoloviční a většina všech oprávněných a pokud jej ústavní soud nezruší
Není logické, že když se referenda musí (diktátorsky) účastnit všichni, tak bude 100% účast?

Dále dotaz k bodu 4 Čl.2 - navrhujete pátky volné stejně jako soboty a neděle? Všechny pátky, anebo jen když se koná referendum?

Dále víme, kdy se referendum koná, ale není vidno jak dlouho. Vždy v ten jeden vynucený pátek mezi 06:00 - 13:00?

Já nevím, je to nějaké odfláknuté. Člověk by od toho čekal mnohem víc. Myšlenka skvělá, ale zpracování dle mě nedospělé...
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Rudolf Dvořák
Rádio SVCS
Rádio SVCS
Uživatelský avatar

Příspěvek od Rudolf Dvořák »

Martin Böhm:
Toto je věcný dotaz, díky Martine.
Nejprve je nutno zdůraznit, že obsah a paragrafové znění navrhovaného ústavního zákona o referendu je právě tím předmětem, o kterém by se mělo jednat u kulatého stolu občanských iniciativ. K tomu vznikla celá tato iniciativa, aby umožnila a připravila toto jednání. V tuto chvíli je to tedy návrh, který ani neprošel jazykovou korekturou. Pokud občané podpoří tento projekt, může dojít k uvedenému rokování. To je cílem projektu. Jak dopadne samotné rokování, to už je další otázka. Na to je nutno se DOBŘE argumentačně připravit a koncentrovat veškeré mravní síly, které v nás ještě zbyly. Bylo by vhodné některé náročné pasáže neformálně projednat předem a usnadnit tak hlavní projednávání.

Čl. 2 - odst.(1): Otázka povinné účasti občanů v referendu či ve volbách je velmi frekventovaná. Nemáme na ni jednotný názor. Jde o to, aby výsledek hlasování odrážel skutečnou vůli všech občanů a nebyl zpochybnitelný. PRO povinnou účast hovoří jednoduchost řešení a úspora nákladů, neboť nevzniká nutnost opakovat hlasování v případě nízké účasti voličů. PROTI povinné účasti stojí požadavek dobrovolnosti, svobodného rozhodnutí jednotlivce, zda se chce hlasování zúčastnit. Přináší to ovšem další otázky.
Jak se může občan považovat za občana, když odmítá účastnit se hlasování? To přece nemá žádnou logiku. Tím odmítá spoluodpovědnost za správu společenství (obec, oblast, stát, soudní orgány, kontrolní orgány atd.), a v důsledku tohoto odmítnutí přestává být občanem. Vede to právě k takovým koncům, jakých jsme nyní svědky - z lidí se staly ovce a trpí tím nejen oni, ale celá společnost. Např. pro mnoho lidí je důležitější holdovat svým zálibám, než si zjistit, jak hlasoval ten či onen zastupitel, a to i v klíčových záležitostech, které se jich bytostně dotýkají.
Podle starověkého modelu byla právě výsada volebního práva znakem občana, ostatní bez tohoto práva byli otroci a bylo tak s nimi zacházeno. Jeden z návrhů - každý člověk v ČR i ve SR by měl např. dostat možnost se rozhodnout, zda se chce stát občanem, anebo zůstat otrokem, členem bezprávného stáda. Většina lidí se dnes chová právě tímto otrockým způsobem a viditelně jim to vyhovuje. Status občanství se všemi dalšími výhodami a výsadami potom automaticky obnáší spoluodpovědnost při hlasování. Svoboda a odpovědnost jsou dvě strany téže mince. Také by muselo být definováno, jak se stát z otroka občanem a naopak, zde by měla fungovat přísná kritéria.
Případná nemoc či pobyt v zahraničí nejsou překážkou účasti na hlasování, to je ošetřeno již i ve stávajícím systému.

Čl. 2 - odst.(4): Pátek, když se koná referendum, a to od 6 do 13 hodin. Otázkou snížení počtu pracovních dní se nyní nezabýváme.

Čl. 3 - odst.(3): Oprávněnými voliči by tedy byli pouze občané, otroci nikoliv. Znění tohoto odstavce bude záležet na uspořádání společnosti a na výsledku jednání o povinné účasti při hlasování.

Veškerá očekávání jsou nemístná. TVOŘÍME SPOLEČNĚ, každý dělá, co umí. Konstruktivní připomínky jsou vítány. To je právě ten kulatý stůl. A jak známo, myšlenku nelze vlastnit. Toto fórum by mohlo dobře posloužit k předjednání náročnějších pasáží navrhovaného zákona.
Zamčeno

Zpět na „Otázky posluchačů na jednotlivá konkrétní studia či pořady“