Ekonomická reforma: Přechod na bezúročný systém (studio Plzeň)

Tato podkategorie slouží výhradně k pokládání věcných dotazů - pro názory použijte sekci Názorové diskuse.

Moderátoři: Martin Mojmír, Pavel Hlávka

Pravidla fóra
Než cokoli napíšete, prosíme, prostudujte si zdejší stručnou (N)etiketu (přímý odkaz ZDE), na jejíž neznalost nebude brán při případném řešení problému zřetel. Děkujeme. Tým interForum.cz
Petr_NJ
Občasný diskutér
Občasný diskutér

Příspěvekod Petr_NJ » 31.01.2016, 13:27

Libor a Jirko,
musím to napsat takto natvrdo, ale od pana Chvojky jiné výstupy než zde ukázal, nečekejte. Zatím toho nebyl schopen a namísto konstruktivní diskuse vytahuje pouze věci, které nebyl schopen vyčíst z kontextu prezentace v pořadu, či řádně pochopit a navíc nemá SES ani trochu prostudován, což ale samozřejmě není povinnost, když jde o prezentaci a seznamování se SES.

To že Pavel Hlávka tam udělal pár myšlenkových přehmatů neberu jako problém, protože moderování a čtení dotazů zároveň není žádná sranda a "rozumný" člověk se pak v tomto kontextu zeptá tak, že nehledá místa k protiútoku, ale vyžádá si upřesnění jak to bylo myšleno, a zda to nebylo jen špatně řečeno či moderátor to nesvedl někde jinde než to mělo být.

Bohužel Pavlovi není co zazlívat, nemůže stíhat na tolik pořadů o různých tématech být připraven na 100%, to fyzicky nelze navíc když to jede naživo a ne ze záznamu.
A pokud dostane adekvátní zpětnou vazbu, zrovna u něj nevidím problém s ochotou a že by ji nedokázal postupně aplikovat do svého moderování.

Prostě u tohoto pana Chvojky nestrácejte čas a raději ho věnujte jiným dotazům. Jinak se toto vlákno zasviní balastem, a bude odrazovat od komunikace na téma SES.

Až najdu více času dopíšu co vlastně systé SES řeší a jak to řeší i s tou konkurencí, kterou jsme zde obecně do budoucna zavrhli coby základní prvek nové společnosti.
Chvojkovi se omlouvám, ale bylo nutné zde trochu "vyčistit vodu" a dát jiným komunikujícím tak trochu "návod" kudy vést své dotazy, aby to k něčemu vedlo.

Zdenek Chvojka
Občasný diskutér
Občasný diskutér

Příspěvekod Zdenek Chvojka » 31.01.2016, 15:32

Souhlasím s Petr NJ, s Chvojkou neztrácejte čas, je to diskutér který nestojí za pozornost. Snaží se jenom nabourat vše co stojí za pozornost :( Zdenek Chvojka prohlašuje že už se nebude k ničemu vyjadřovat a tím prospěje celému projektu. A správci dovoluje smazat veškeré jeho stupidní otázky a komentáře. Opravdu se nemusí už k ničemu vyjadřovat, jelikož dokáže vždy jen někoho vyprudit a naštvat. Je to smutný případ nepřizpůsobivého člověka který myslí tak trochu jinak :) Jen by mě zajímalo jak se ten Chvojka může vyjadřovat k něčemu o čem vlastně vůbec nic neví? To je ale drzí floutek bez vychování :) Ne opravdu už se zde nebudu k ničemu vyjadřovat a nikoho popouzet.

Martin Mojmír
Administrátor
Administrátor
Avatar uživatele

Příspěvekod Martin Mojmír » 31.01.2016, 15:41

Musím do toho trošku vstoupit, neboť se prostor na dotazy pomalu začíná vymykat základnímu principu existence tohoto fóra/kategorie/tématu.

Tato kategorie/téma slouží výhradně k pokládání otázek posluchačů/čtenářů a odpovídání těch, koho se týká - zde Reformy společnosti. Tím chci říci, že jediný, kdo má možnost v této kategorii/tématu cokoli konstatovat, jsou představitelé Reformy společnosti o.s. Pokud tedy nemá být téma moderováno, poprosím o navrácení se k věci, a to k pokládání dotazů a získávání odpovědí, abychom představitele Reformy společnosti o.s. zbytečně nedemotivovali odpovídat. Pokud je zájem konstatovat názory, je pro toto učena kategorie Globální moderovaná diskuse, kde lze k názorovým diskusím založit samostatné (nemoderované) téma. Tam je možné diskutovat libovolně a o čemkoli. Zde však poprosím o držení se tématu. Děkuji za pochopení.

schlimbach
Reforma společnosti
Reforma společnosti

Příspěvekod schlimbach » 31.01.2016, 16:49

@Petr_NJ: Není lepší nechat na každém, ať si udělá svůj úsudek? Já se budu bavit s každým, s kým uznám za vhodné, Petře.

Petr_NJ
Občasný diskutér
Občasný diskutér

Příspěvekod Petr_NJ » 31.01.2016, 18:50

Text v rámečku byl označen jako Off-Topic a/nebo může obsahovat vulgarizmy či jiné nevhodné texty.
Dle doporučení zde tedy už nebudu k tématu také nic sdělovat, je to vlákno SESu a jeho protagonistů
Naposledy upravil(a) Martin Mojmír dne 01.02.2016, 07:00. Celkem upraveno 2x.
Důvod: Na žádost Petr_NJ označeno jako OT.

Libor Mikš
Reforma společnosti
Reforma společnosti

Příspěvekod Libor Mikš » 31.01.2016, 20:12

Rád odpovím na případné dotazy, a jak znám Juru, určitě udělá rád totéž. Jeho pracovní nasazení a trpělivost jsou obdivuhodné. I pro nás to je škola, v níž se učíme formulovat naše názory tak, aby byly srozumitelné co nejširšímu publiku. Budu vděčný, pokud nás správci tohoto fóra budou o případných dotazech informovat.
Naposledy upravil(a) Martin Mojmír dne 31.01.2016, 20:20. Celkem upraveno 1x.
Důvod: Informovat Váš budeme rádi, děkujeme za Váš zájem. Jinak sledování se dá automatizovat zapnutím volby Sledovat téma pod ikonkou klíče vedle odpovědi.

Zdenek Chvojka
Občasný diskutér
Občasný diskutér

Příspěvekod Zdenek Chvojka » 02.02.2016, 21:34

Ve vašich schématech jsem nenašel vztah k armádě ani k policii, tedy k represivním složkám? Je možné vysvětlit jakou úlohu v SES hrají represivní složky?

Libor Mikš
Reforma společnosti
Reforma společnosti

Příspěvekod Libor Mikš » 03.02.2016, 13:11

Zdenek Chvojka napsal:Ve vašich schématech jsem nenašel vztah k armádě ani k policii, tedy k represivním složkám? Je možné vysvětlit jakou úlohu v SES hrají represivní složky?


Ne zcela jsem asi pochopil, kam tento váš dotaz směřuje. Okopíruji zde text reformy, jehož znalost u diskutujících předpokládám. K armádě se zde uvádí:
50.1 má obranný charakter a na území jiného státu může působit pouze, pokud tento stát je
členem mezinárodní aliance, jejíž je ČR členem a pokud tento stát byl napaden nepřítelem. (Zde bych ještě doplnil pokud o pomoc požádá)
50.2 Na území našeho státu je přítomnost cizích vojsk stejně tak jako i cizích zařízení,
nebo zařízení spadajících pod velitelskou pravomoc cizích subjektů zakázána ústavním
zákonem.
50.3 Veškeré pokusy obejít základní ústavní pravidla jsou považována za vlastizradu.
50.4 Vrchním velitelem AČR je Náčelník generálního štábu jmenovaný PS. Do této funkce
může být jmenován pouze vysokoškolsky vzdělaný vojenský odborník.
50.5 Náčelník generálního štábu předkládá návrhy na vybavení a organizaci či
reorganizaci AČR přímo Předsedovi PS.

K tomu doplním, že záleží na stupni neutrality státu, což se nám, vzhledem k obrovským snahám o manipulaci, jeví v současné době jako jediné řešení. V případě neutrality by nezastupitelnou roli hrála domobrana.

Policie je organizačně začleněna pod ministerstvo vnitra, takže v tomto směru žádný zásadní rozdíl proti současnému stavu. Armádu i policii bude přirozeně financovat stát.


Vrátit se na “Otázky posluchačů na jednotlivá konkrétní studia či pořady”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 1 host