Ekonomická reforma: Přechod na bezúročný systém (studio Plzeň)

Tato podkategorie slouží výhradně k pokládání věcných dotazů - pro názory použijte sekci Názorové diskuse.
Pravidla fóra
Než cokoli napíšete, prosíme, prostudujte si zdejší stručnou (N)etiketu (přímý odkaz ZDE), na jejíž neznalost nebude brán při případném řešení problému zřetel. Děkujeme. Tým interForum.cz
Qestament
Řadový diskutér
Řadový diskutér
Uživatelský avatar

Příspěvek od Qestament »

Michal Mauser píše:Mluvilo se o vlastníkovi v novém systému.
Aha, to jsem přeslechl. :D

Automatizace lidi rychle vytlačuje - p. Mikš toto, podle svých slov, považuje za problém. Hnutí TZM za vývoj a osvobození. :-)
Zmrdobijec odhalující a poukazující na nekompetenci, neschopnost, pokrytectví, alibismus a stupiditu jednotlivců a lidské společnosti jako takové. ;)
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Zdenek Chvojka píše::) asi tak. Ale je to docela pěkný volební program, neví někdo za jakou stranu to bude???
Na to mě napadá jedna anekdota. Hele Pavle, koho budeš volit? No komunisty. No jasně, že komunisty, to dá rozum, ale v jaké straně? :-)

Jinak na moc dotazů se zatím nereaguje, co myslíte, navštíví někdo z Ekonomické reformy fórum a odpoví na všechny otázky pěkně bod po bodu? :-)
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Zdenek Chvojka
Občasný diskutér
Občasný diskutér

Příspěvek od Zdenek Chvojka »

:) dobrý vtip :) Dalo se to čekat, mnoho mluvení o ničem a pořád dokola :( Ten pokrok mi jaksi uniká a složitost je na dostatečné úrovni. Pochopitelná pouze pro znalé a ovládání je dosti pravděpodobné. Ale nebudu soudit, mám málo informací
Qestament
Řadový diskutér
Řadový diskutér
Uživatelský avatar

Příspěvek od Qestament »

Stát vlastnit peníze prostě nikdy nebude. Jestli se spoléhají na tohle, tak je celá tahle sranda jenom ztrátou času. Tohle je docela důležitý kritérium, který jsem něvěděl. Jakoby někdo z nás dokázal převýst majetky mocných na stát. Do dneška jsem Ekonomickou reformu viděl jako možný přechodný řešení do zdrojový ekonomiky. Po týhle informaci mě po roce, co to znám, přesvědčili, že je to bez šance. No. Nový informace, díky SVCS za přínosný pořad a ER upřímnou soustrast. :( :roll:
Zmrdobijec odhalující a poukazující na nekompetenci, neschopnost, pokrytectví, alibismus a stupiditu jednotlivců a lidské společnosti jako takové. ;)
Petr_NJ
Občasný diskutér
Občasný diskutér

Příspěvek od Petr_NJ »

Dotaz:
je vůbec nutné si hrát na nějakou "soutěž" mezi podnikateli, nestačí k tomu vidět co dělá soutěž (namísto obyčejné spolupráce) s dnešní populací, byť je zatížena dnešním systémem bank ? Soutěž o peníze či cokoliv jiného (jako náhrada) bude pořád generovat svinstvo, ať je to v jakémkoliv systému. Už z podstaty věci.

Jaký je vůbec důvod s někým soutěžit finančně o lepší výsledek v kterémkoliv oboru, vždyť to se dá dělat plošně i bez tohoto stimulu v podobě "peněz" - sdílení a spolupráce bez potřeby na tom něco získat.

SES je systém maximálně jako přechod od současného stavu, k něčemu méně škodlivému pro člověka, ale budoucnost je jen ve fungování a tvorbě bez jakékoliv potřeby v tom točit cokoliv namísto peněz.
Petr_NJ
Občasný diskutér
Občasný diskutér

Příspěvek od Petr_NJ »

Martin Böhm píše: Jinak na moc dotazů se zatím nereaguje, co myslíte, navštíví někdo z Ekonomické reformy fórum a odpoví na všechny otázky pěkně bod po bodu? :-)
Není divu, že při komunikaci na živo do rádia nikdo z nich nezvládá současně i komunikaci na třech kanálech (skype, email, IF), není to žádná prdel mluvit, poslouchat druhého a přitom si číst dotazy.
Ale Libor určitě odpoví, stačí jej zkontaktovat a poslat odkaz na vlákno.

Chtělo by to spíše nějakou stránku, kde bude možné zadat dotaz k pořadu, a ostatní ho mohou ohlasovat (1xna IP), ty s největším počtem by viděli lidi ve studiu nahoře nad ostatními a na netu a odpovídali.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Měl jsem na mysli dotazy předchozí. Položené před pořadem. O tomto tématu ER delší dobu ví, viz jejich předchozí reakce. Vše se odvíjí od toho, zda odpoví, nebo ne. Tady je vše transparentně napsané a pouze účast v transparentních diskusích prokáže vážnost mínění daných protagonistů. Je to na nich.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
VS- Vladimír
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od VS- Vladimír »

Měl bych jeden námět , který by mohl pomoci, hlavně při přechodném období. Napadlo mě zavést v určitém věku jakousi povinnost pracovat po dokončení vzdělání, tedy po škole, tedy zhruba od dvaceti na čtyři pět let, de facto to co je nyní, nebo co bylo za socializmu, vyučíš se a hned se to naučíš prakticky, tím si splníš jakési společenské minimum a v celku je jedno co by dělal ale dělal by a bral by samozřejmě plat, ale byla by to povinnost. Jde o to vytvořit jakýsi návyk. Pomohlo by to k zajištěnější základních potřeb všech občanů. Napadlo mě to v souvislosti s tím, že zároveň bude vznikat nadprodukce a i tu bude nutné nějak regulovat, třeba tím, že si koupím auto a za určitou dobu budu mít nárok na jeho výměnu ( může jít o jakékoliv výrobky). Vidím v tom jakési přemostění k bez finanční společnost a zároveň uklidnění všech, kteří si neumí představit financování základního příjmu.
VS- Vladimír
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od VS- Vladimír »

Petr_NJ píše:Dotaz:
je vůbec nutné si hrát na nějakou "soutěž" mezi podnikateli, nestačí k tomu vidět co dělá soutěž (namísto obyčejné spolupráce) s dnešní populací, byť je zatížena dnešním systémem bank ? Soutěž o peníze či cokoliv jiného (jako náhrada) bude pořád generovat svinstvo, ať je to v jakémkoliv systému. Už z podstaty věci.
Naprosto souhlasím, lidé buď neví a nebo si ani neuvědomují, jak je to neproduktivní. Fungování soutěže, založené na zotročení, kdo to nevidí, to zatím nepochopil. Veškerá činnost začíná poptávkou, něco je potřeba a tady začne první soutěž, nesmyslná a každý kdo nějakou dobu podnikal už na to přišel, dvacet lidí začne vypracovávat nabídku. Takže devatenáct lidí dělá zbytečnou práci. Kdyby jenom to, rozjede se řetězová reakce a zapojí se do ní další stovka prodejců surovin a dalšího. Není to zbytečné? Víte jaký je výsledek? 90% lidí nic nevydělalo, nic nevytvořilo. Baví tohle někoho, je to fajn? Ne, má cenu to dál rozvádět, tady to končí, co je produktivnější.
Osobně si myslím, že lidé snáz pochopí přechod na bez finanční systém, ale v současnosti se musíme vymanit z otroctví, takže přechod k uzavřené ekonomice a zajištění soběstačnosti. Kdo tvrdí že to nepůjde, tak se mýlí, chudých je už tolik, že změna bude, ti lidé, klidně vše znárodní, dožene je k tomu hlad. Pokud, ale lidé pochopí nemusíme dělat krok zpět
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Děkujeme za dotazy a připomínky. Jakmile bude včerejší pořad v archivu SVCS, budeme členy ER kontaktovat s informací o existenci této konkrétní diskuse. Pokud máte jakékoli další podněty či dotazy, pokládejte je sem. Děkujeme.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Včerejší pořad je nyní v archivu Svobodného vysílače CS, konkrétně ZDE. E-mail byl úspěšně doručen.
Přílohy
Successful Mail Delivery Report.eml
(3.24 KiB) Staženo 577 x
Otázky a odpovědi ke včerejšímu pořadu na SVCS na interForum.cz.eml
(2.26 KiB) Staženo 530 x
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
schlimbach
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od schlimbach »

Qestament píše:
Michal Mauser píše:Mluvilo se o vlastníkovi v novém systému.
Aha, to jsem přeslechl. :D

Automatizace lidi rychle vytlačuje - p. Mikš toto, podle svých slov, považuje za problém. Hnutí TZM za vývoj a osvobození. :-)
Proč myslíte, že Libor automatizaci považuje za problém? Pokud ano, týká se to stávajícího systému, kdy automatizace ruší pracovní místa a lidé zůstávají bez prostředků ... Co se týká SES, naopak to vítá, protože SES díky automatizaci může nabídnout kratší pracovní dobu a více času občanům pro sebe ...
schlimbach
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od schlimbach »

Qestament píše:Stát vlastnit peníze prostě nikdy nebude. Jestli se spoléhají na tohle, tak je celá tahle sranda jenom ztrátou času. Tohle je docela důležitý kritérium, který jsem něvěděl. Jakoby někdo z nás dokázal převýst majetky mocných na stát. Do dneška jsem Ekonomickou reformu viděl jako možný přechodný řešení do zdrojový ekonomiky. Po týhle informaci mě po roce, co to znám, přesvědčili, že je to bez šance. No. Nový informace, díky SVCS za přínosný pořad a ER upřímnou soustrast. :( :roll:
Není třeba přát upřímnou soustrast, když jde o absolutní nepochopení problému. V SES peníze - českou korunu - vlastní společnost ... dojde k tomu tak, že veškeré finanční prostředky budou převedeny z účtů občanů a subjektů společnosti na depozitní účet v SOB (Státní obchodní banka - je to automatické zúčtovací centrum), kde budou ležet na jedné hromadě. Jako garance toho, že občané a subjekty společnosti budou moci své peníze kdykoliv použít k uskutečnění libovolné transakce se na jejich účetech v SOB budou registrovat NPP - nároky na peněžní plnění v poměru 1:1. Nikdo o nic nepřichází, v době zavedení SES je tento krok překlenovacím krokem od starého systému k novému.

SES garantuje všem nedotknutelnost vlastnických práv s tím, že v rámci činnosti občanů a subjektů v SES každý ručí za způsobenou škodu celým svým majetkem a budoucími příjmy s nedotknutelným minimem ve výši MM (minimální mzda), pokud člověk pracuje nebo chce pracovat, nebo 20% MM, pokud pracovat nechce.

Takže, pokud někdo měl na účtě před SES 1 000 000 Kč, po zavedení SES má na účtě 1 000 000 NPP, což mu garantuje právo kdykoliv použít v transakci 1 000 000 Kč.

Celospolečenské vlastnictví měny, peněz v SES je rozhodující podmínkou s ohledem na to, aby nikdo nemohl nikoho jiného omezit v jeho právech účastnit se hospodářské činnosti, aby nikdo nemohl "zablokovat" peníze a učinit z nich nedostatkový prostředek směny, aby cirkulace peněz v systému byla opravdu svobodná, volná a závisela pouze a jen na konkrétní aktivitě občanů a subjektů společnosti v reálném čase.
Jedná se o reálnou ekonomiku, a pokud se nad tím , místo přání soustrasti, zamyslíte, bude to jistě pochopitelné.
Qestament
Řadový diskutér
Řadový diskutér
Uživatelský avatar

Příspěvek od Qestament »

schlimbach píše:Proč myslíte, že Libor automatizaci považuje za problém?
Pan Libor to v pořadu řekl. Je možný, že to myslel jinak, ale vyznělo mi to tak.

Pokud je to v rámci nového systému tak, jak píšete, pak v pořádku. Až ale bude jednou všechno automatizovaný, tak jak si lidi budou vydělávat, když nebude práce? Budou odkázáni jen na ten základní příjem? Nebude to jaksi... Málo?
Zmrdobijec odhalující a poukazující na nekompetenci, neschopnost, pokrytectví, alibismus a stupiditu jednotlivců a lidské společnosti jako takové. ;)
schlimbach
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od schlimbach »

Petr_NJ píše:Dotaz:
je vůbec nutné si hrát na nějakou "soutěž" mezi podnikateli, nestačí k tomu vidět co dělá soutěž (namísto obyčejné spolupráce) s dnešní populací, byť je zatížena dnešním systémem bank ? Soutěž o peníze či cokoliv jiného (jako náhrada) bude pořád generovat svinstvo, ať je to v jakémkoliv systému. Už z podstaty věci.

Jaký je vůbec důvod s někým soutěžit finančně o lepší výsledek v kterémkoliv oboru, vždyť to se dá dělat plošně i bez tohoto stimulu v podobě "peněz" - sdílení a spolupráce bez potřeby na tom něco získat.

SES je systém maximálně jako přechod od současného stavu, k něčemu méně škodlivému pro člověka, ale budoucnost je jen ve fungování a tvorbě bez jakékoliv potřeby v tom točit cokoliv namísto peněz.
SES chápe peníze pouze jako prostředek směny, nic více, nic méně. Celý systém je postaven na spolupráci veřejného (neziskového, správního, sociálního,zdravotního, vzdělávacího ... systémů) se soukromým sektorem (podnikatelský sektor) a naopak. veřejný sektor vytváří zázemí pro využití materiálně technické základny společnosti pro její další rozvoj doma, pro spolupráci s dalšími národy v mezinárodních vztazích atd. Ve veřejném sektoru se odehrává i hospodářská činnost, ale na neziskovém základě.

V soukromém sektoru jsou veškeré vztahy postaveny na čistých smluvních vztazích ať již mezi podnikateli, tak i mezi zaměstnanci a podnikateli.
Ceny se služeb a zboží se tvoří dohodou smluvních partnerů. Určitý vliv zde bude mít konkurence mezi podnikateli a vliv Komoditní burzy. Dalším regulačním prvkem je to, že SES neurčuje a nekontroluje, co bude podnikatel považovat za náklady, nekontroluje se, zda výdaje podnikatele souvisí s jeho podnikatelskou činností nebo ne - je to jeho rozhodnutí. Podnikatel sám rozhoduje, kolik bude danit a zda vůbec bude něco danit - je zde jediná podmínka - rozdíl mezi výnosy a výdaji nesmí být menčí než NULA.

Na námitku, že každý se bude snažit být na NULE odpovídám, že je to nesmysl, protože budou zavedeny nedaněné zůstatky na účtech - pro podnikatele bude maximální limit například 50 násobek průměrného daňového základu vypočítaného za posledních 5 let, což znamená, pokud budou chtít podnikatelé "šetřit" NPP na účtech, bude pro ně výhodné vykazovat průběžně každý rok zisk - čím vyšší, tím více peněz jim zůstane akumulovaných na účtu.

Pro občany ten limit může být například 2 000 000 NPP - v diskusi na vysílači jsme se o tom zmínili.
Zamčeno

Zpět na „Otázky posluchačů na jednotlivá konkrétní studia či pořady“