Nemystická mystika

Prostor pro globální, obecná nebo taková témata, která se nehodí do žádné z výše uvedených kategorií.
Pravidla fóra
Než cokoli napíšete, prosíme, prostudujte si zdejší stručnou (N)etiketu (přímý odkaz ZDE), na jejíž neznalost nebude brán při případném řešení problému zřetel. Děkujeme. Tým fóra ETIQ.CZ, z.s.
SilenyAnanda
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od SilenyAnanda »

Ahoj Artemis i já Tě mám velmi rád, protože jsi nezastupitelný naprosto jedinečný drahokam nevyčíslitelné ceny :-), který se nebude už nikdy opakovat, anebo jinými slovy bude se pořád vracet a opakovat, ale pokaždé nějak jinak. Dá se také říci, že jsi se nikdy nezrodila a neexistuješ a jen tvůj stín a odlesk se zrodil do stínů a odlesků časoprostoru, protože vlastně stále jsi i když o tom nevíš, protože ve skutečnosti ani nikdy nemůžeš být něčím jiným než jen jistou měnící se formou a hrou toho čím ve skutečnosti jsi, tím z čeho jsi vznikla, z čeho jsi se zrodila, a k čemu se zase vrátíš a to platí pro každého z nás i pro lidstvo jako celek a proto je v moudrých knihách psáno, že to co je nahoře, je to co je dole :-). Čím tedy opravdu jsi :-), jsi dokonalost a nekonečná hluboká neměnná moudrost singularity, tedy nicoty, ne-časoprostoru a nebytí, které na sebe přijalo formu bytí, aby svou hlubokou moudrost a krásu mohlo realizovat i jiným způsobem, než jen svou neexistencí v nadčasovosti věčnosti neexistence času a i ve své proměnlivosti :-). Jednou to sama pochopíš že jinak to ani nejde a neni možné.

V dnešní době už mnoho vědců, dá se říci že většina předních vědců si uvědomuje svou zodpovědnost i moc kterou má díky svým znalostem a nechce ji už dávat ku prospěchu a užití nevědomosti nesmyslného způsobu myšlení lidstva pro jeho nesmyslnou potřebu zbrojení a válek i když ví, že právě toto zbrojení i tuto vědu, krom lidské touhy po poznání čím jsme a čím je tento vesmír a celá realita. Z předních vědců se tak stávají postupně noví mystikové a guruové budoucnosti, kteří budou těmi kdo více vědí čím a kým jsou a to věčným bytím a stanou se těmi kdo začnou toto bytí rozvíjet do ještě krásnějších fantazií a forem, než jaké si vůbec dokážeme představit. I kdyby nyní kdykoliv zanikl svět tak protože je staroegyptským Fénixem tak by vstal znovu ze svého popela a znovu by si hledal cestu ke kráse, moudrosti a k jiným a novým formám své dokonalosti a svého bytí. Můj přítel Zdeněk Malý na svůj věk neobvykle moudrý to přirovnal k nekonečnému příbehu což je krásný film a můj syn ještě jako malý kluk nazval svého pejska kterého dostal Falkem podle pohádkového draka z tohoto flmu, který vznikl na základě knihy, ale na základě reality takové jaká skutečně je. Mohli byste dát klidně paralelu (shodu) mezi Ardžunu a hlavníého hrdinu myslím, že sebastián se jmenoval a mei falka a boha Ardžunu z Bhagavhad gíty. I mi máme svého Ardžunu, nebo Falka v podobě našeho vyššího vědomí. Jen na základě toho čím je bytí tak jen na základě tohoto se mohlo tak úžasně popsat jak je tomu třeba ve filmech, Koule, Metrix a mnoha dalších krásných filmech a knihách já osobně bych vám doporučoval film Mindwalk vzniklý z popudu předního vědce kvantového fyzika, který v tomto filmu hraje jednu z hlavních postav polityka a film natočil jeho syn a je to výpověď o tom co je skutečně hmota z pohledu kvantové fyziky :-). Můj syn to stáhnul a uložil i s titulky pod:
https://uloz.to/!Reg6KB1Zw/mindwalk-199 ... ankoni-avi
http://www.titulky.com/Mindwalk-153766.htm
Mějte se zatím hezky a zmíněného fyzika na jehož nápad vznikl film Mindvalk naleznete na Wikipédii pod odkazem: https://cs.wikipedia.org/wiki/Fritjof_Capra

Tedy ak jinak nemožné blázniviny jako kvantová mystika, kterou dnes zhastupují přední vědci z různých oborů vědy zejména fyziky, informatiky, filozofie, medicíny a výzkumu lidského mozku a způsobu myšlení od blázna Jardy Dubského, aneb Šíleného Ánandy. Tak se mějte :-)
SilenyAnanda
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od SilenyAnanda »

Ještě mne napadlo pro dnešek :-), tedy ten dnešní i nekonečný:

O Bohu a jeho nesmrtelné smrti
I bůh v jistých svých situacích a svých některých formách se zcela nezná a neví o sobě všechno a proto i pro něho je on sám krásným tajemstvím a proto se i zkoumá a hledá jak to tajemství odhalit. Jenže bůh je nekonečný a tak díky tomu existuje i nekonečný příběh. Ostatně i Bůh v některých svých situacích, proměnách a formách jen nerad přerušuje své sebezkoumání svou smrtí. Protože i Bůh při své nesmrtelnosti, když ještě nenašel svou nesmrtelnost skutečně umírá :-).

O triku a změně myšlení lidstva
Lidé jednou buď vymažou pojmy strach, nedostatek, neláska ze svého slovníku vůbec, anebo tyto
pojmy budou chápat že je je to jen jistá forma jejich opačného stavu. Protože podstata všeho je stejná a řekněme mi tedy jak můžete z trika jeho přebarvením navoním, ušpiněním, roztrháním, anebo obrácením naruby udělat ne-triko. Tedy jak chcete z nesmrtelnosti vyrobit smrt a z lásky nenávist ?
SilenyAnanda
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od SilenyAnanda »

Někdo na Herthu napsal: Když chcete méně, tak můžete mít i více a tak jsem tam dal inzerát (dar-nabídku) ve znění :
Aneb podstata daru, tedy No nečetl jsem ten odkaz ale vím, že čím víc dám, tak tím více se mi vrátí a praxí celého svého života jsem si to i ověřil. I kvantová fyzika současnosti vám potvrdí že hmota není tím zač jsme ji měli, ale že vše je vlastně jen sebe sdílení, nebo nekonečná výměna a tok energie a vše co existuje jsou jen různé stavy tohoto :-). Takže oparvdu platí, že čím více dáte tak tím více i dostanete a tudíš máte, ovšem nesmíte tomu bránit svým myšlením, že je to nemožné. :-)

Diskuze i tomhle viz:
viewtopic.php?f=29&t=291

//Martin Böhm: Nechci být nezdvořilý, ale toto už začíná být pomalu floodování. Opakovaně přeposílat texty lidí odjinud sem do fóra. Od tohoto toto fórum nevzniklo a skutečně není. Proto prosím o zanechání této aktivity. Viz (N)etiketa - 01.10. Fórum není blog, proto jej nezanášíme články a nadbytečnými texty.
Clovicek
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od Clovicek »

Jako myslenka v tom na uplnem zacatku nejaka je, ale jste skutecne Sileny, Anando, protoze se v tom dokazete zamotat asi tak, jako kote ve vlne, kterou neopatrne a cele dny odmotavalo z klubicka... Vase texty tak naprosto ztraceji hlavu a patu, jsou nesktecne dlouhe a kdyz je clovek precte, tak by potreboval panaka.
Pokud si nekdo takovy rika guru a srovnava se s temi, co jsou na obrazku v uvodu tohoto vlakna, tak to je skutecne sileny jedinec. Vy nejste guru, ale jen pomateny zvanil, co se rad posloucha a ktery dostava obcas slovni prujmy. Tocite se v tom dokolecka dokola. A verte mi - o tom, co pisete neco vim, ty pany (a pani) z tech obrazku znama jejich texty nebo knihy jsem cetl.
Odpovědět

Zpět na „Globální moderovaná diskuse“