Energetická nezávislost vs.ekologie

Prostor pro globální, obecná nebo taková témata, která se nehodí do žádné z výše uvedených kategorií.
hlava22
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvekod hlava22 » 03.09.2016, 14:35

Zdravím! Jsem tu nový, tyto stránky a fórum jsem objevil náhodně v odkazu u jednoho diskutujícího na Seznamu k uprchlické krizi, Turecku a EU.
Jsem z hl.m.ČR,padesátník,rodina. Pro vstup do EU jsem hlasoval NE.
To jen na úvod něco obecného o mně...
A teď k věci. Jako asi mnoho lidí zde přítomných ať už ve fóru registrovaných či jen pasivně čtoucích tyto stránky coby náhodní kolemjdoucí, mne trápí současnost i budoucnost. Jak celého světa tak ale - a to si nebudeme nalhávat - hlavně mé rodné "hroudy", stále krásné a stále relativně nedotčené ČR, České kotliny, lidí, kteří mluví stejným jazykem (byť na blbce a idioty narážím denně jak na silnicích tak i v každodennním kontaktu, v médiích, na úřadech atd.).
Ohroženi jsme tou debilní "globalizací", různými pokusy techno a sociokratů, přílivem odlišných neasimilovatelných kultur, TTIP, EU, EK atd. atd.

Chci se zeptat na názor (byť na technické odpovědi jsou tu jiná fóra, např. mypower.cz) - pokud by si chtěl člověk vybudovat energetickou nezávislost na státě pro případ krizí a jít cestou malé solární elektrárny např. o výkonu 10-20 kWp (pomiňte prosím nyní, jak veliká je nutná prvopočáteční investice) -tak jak z energetického hlediska je náročná výroba 1 solárního panelu 250W? Jak moc to zatíží ekosystém světa a zda během životnosti panelu, dejme tomu 25let, se ty náklady na jeho výrobu vrátí v globální úspoře energie? V průměru je takovýto panel k mání za 6000,- Kč /300 USD.
Jde mi o to, zda solárně-energetická soběstačnost je, když se sečtou všechny plusy a mínusy, stále brána jako ekologická či ne.
Mhoho lidí řekne: žij tak, abys potřeboval co nejmíň energie (elektrické energie) nebo jí dokonce nepotřeboval vůbec! Ano, i to jde, ale krok zpět asi nikdo dělat nechceme...
(Pokud admin rozhodne, že toto téma patří jinam, nechť ho přesune.)

Michal Mauser
Správce fóra
Správce fóra
Avatar uživatele

Příspěvekod Michal Mauser » 04.09.2016, 06:34

Dobrý den, na otázku Vám přímo neodpovím, ale pokud nechcete spotřebovávat ropu, tak se zaměřte na větrnou energii.
např. toto snad bude brzy dostupné a měly by být k dispozici plány pro kutily
https://www.kickstarter.com/projects/43 ... escription

hlava22
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvekod hlava22 » 04.09.2016, 12:03

Větrníky v jakékoli prostorové konfiguraci mne moc neoslovují. Jednak to opticky ruší (kdo se má furt koukat na nějaké hejble...), dále to produkuje zvuky a nakonec s větrem to není v našich končinách 100% spolehlivé, že bude foukat po jistou dobu v požadované intenzitě. Mě zajímá fotovoltaika a proto se na ní i ptám.


Martin Mojmír
Administrátor
Administrátor
Avatar uživatele

Příspěvekod Martin Mojmír » 12.02.2017, 01:52

Británie objevuje Ameriku, jedná se o technologii známou desítky let. Každopádně dobrá zpráva.
Motto: „Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Proto nejprve přemýšlejte, než zareagujete.”


Vrátit se na “Globální moderovaná diskuse”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 1 host

cron