Obecná diskuse o všem nějak souvisejicím s naší věcí

Prostor pro globální, obecná nebo taková témata, která se nehodí do žádné z výše uvedených kategorií.
Pravidla fóra
Než cokoli napíšete, prosíme, prostudujte si zdejší stručnou (N)etiketu (přímý odkaz ZDE), na jejíž neznalost nebude brán při případném řešení problému zřetel. Děkujeme. Tým fóra ETIQ.CZ, z.s.
Odpovědět
proud
Řadový diskutér
Řadový diskutér

Příspěvek od proud »

Myslim ze takovej okruh diskuse tu jeste chybel,kde kazdej z nas muze prijit s tematem a rozvist ho.Muze bejt,ze si tu srovname nazory a myslenky,pozname se.Bral bych to jako takovy misto inspirace.Napriklad nazor na zpusob uvadeni zprav na nasich webech,vec stale podcenovana,jde o pristup a to ceho opravdu chceme dosahnout,ale bohuzel ceho naopak nedosahujeme a proc.Nezapominejme ze na zacatku bylo slovo :-)
proud, Teprve az pokacite posledni strom , az otravite posledni reku,
az ulovite posledni rybu , teprve tehdy prijdete na to,
ze penize se nedaji jist...poselstvi
Michal Mauser
Vykázaný uživatel
Vykázaný uživatel

Příspěvek od Michal Mauser »

Na poznání bude asi lepší hlasová komunikace, protože v textu může často dojít k nedorozumění díky absenci tónu hlasu. Pro interFórum funguje již dlouhodobě Teamspeak server, který může využít kdokoli (dodržující jeho pravidla). Teamspeak lze využít jako náhradu Skype pro skupinu přihlášenou k jednomu serveru. Je vytvořen přesně pro skupinové hovory mnoha lidí a s nízkými nároky na internet, v čemž Skype trochu pokulhává. Stejně jako Skype je šifrovaný (ovšem Mikro$oft má údajně metody jak Vaši komunikaci na Skype rozšifrovat). Návod zde:
http://www.zeitgeistmovement.cz/teamspeak/

Konkrétně hnutí Zeitgeist se schází pro veřejnost každé pondělí v 19:30, což samozřejmě můžeme využít i ke komunikaci s jinými organizacemi a budeme rádi.

Samozřejmě diskuse může pokračovat i zde.
proud
Řadový diskutér
Řadový diskutér

Příspěvek od proud »

ceskoslovenstivojaci.org/obeznik-celorepublikovy-poradni-ohen-hradec-nad-moravici/ , zalozaci se probouzej,uz se to zacina hejbat.
proud, Teprve az pokacite posledni strom , az otravite posledni reku,
az ulovite posledni rybu , teprve tehdy prijdete na to,
ze penize se nedaji jist...poselstvi
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Potíž je v tom, že zde stále převládají fašistické tendence ve formě patriotizmu (vlastenectví), kde se jeden povyšuje nad druhého. Záložáci se začínají probouzet? A co vyřeší? Agresí proti agresi, omezené myšlení, ego a pohyb v krabici. Stále stejná písnička. Ztráta času a potenciálu.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
proud
Řadový diskutér
Řadový diskutér

Příspěvek od proud »

Martin Böhm píše:Potíž je v tom, že zde stále převládají fašistické tendence ve formě patriotizmu (vlastenectví), kde se jeden povyšuje nad druhého. Záložáci se začínají probouzet? A co vyřeší? Agresí proti agresi, omezené myšlení, ego a pohyb v krabici. Stále stejná písnička. Ztráta času a potenciálu.
Tak trosicku jsi me prekvapil.jakpak chces odpovidat na agresi,s kytkou tulipanu,chlebem a soli?! :-).Ale nemyslim si,ze tohle hnuti hodla,nebo ma bejt nasilnicky,dalsi vec,Raziku,ale ja jsem vlastenec!!!,ne nacek,ne fasoun,ne nejakej zapraskanej skinhead,ale vlastenec,ti jediny nas v soucasny dobe dokazou "vyrubat" z toho otrockyho hnoje ve kterym vezime az po usi! Bejt vlastencem vubec neznamena se povysovat nad kohokoliv,dobejvat cokoliv,ani se od sveta izolovat,to znamena starat se o svou zemi kterou predas svejm detem se zodpovednosti "rodicu"!!! Budovat ji,chranit a budovat i dobry vztahy s ostatnim svetem! No,prekvapils :-)
proud, Teprve az pokacite posledni strom , az otravite posledni reku,
az ulovite posledni rybu , teprve tehdy prijdete na to,
ze penize se nedaji jist...poselstvi
Ján Greguš
Hnutí Zeitgeist ČR
Hnutí Zeitgeist ČR

Příspěvek od Ján Greguš »

Problém je, že v dnešnej dobe sa vlastenectvo "zvrháva" do nacionalizmu. Spoločnosť sa globalizuje, či sa nám to páči, alebo nie. Hranice štátov ako také sú len zbytočné prekážky, ktoré nám bránia, ako ľudskej rase, v možnosti sa posunúť ďalej. Písal ste, že sa chcete starať o svoju zem. Skor je potreba, aby sme sa ako ľudstvo začali fakt starať o svoju "Zem". Čo mi pomože, že sa budem búchať do pŕs, že som slovák, čech, američan, ... čokoľvek iného. Je moj národ lepší ako iný? V čom? Ak máme dnes na svete okolo 200 štátov a každý z nich si bude budovať to svoje "vlastenectvo", neviem či nás to nejako posunie ďalej. Mali by sme hľadať to čo nás spojuje, nie to čo nás rozdeľuje, ako napr. príslušnosť k štátu, národu, rase, sociálnej skupine. Ak Vám ide o zachovanie nejakých kultúrnych tradícií (umenie, remeslá, ...), tak tam to nieje podmienené príslušnosťou štátu. Ľudia aj keď býývajú v cudzine možu zachovávať svoje tradície. Skor je to o rešpekte. Ak sa ale budeme aj naďalej rozdeľovať, tak inak ako ozbrojeným konfliktom to skončiť nemože. Potom nebude žiadnych víťazov a Zemi to určite nepomože.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

@proud: Být vlastencem neznamená se nad nikoho povyšovat, to vím. Znamená to však smýšlet/řešit záležitosti pouze nebo zejména lokálně, a to bez většího zájmu o okolí, tedy bez širší perspektivy, což je, historicky ověřeno, zastaralý a v souvislosti s tím neudržitelný způsob myšlení/jednání. Jak říkám, nejsem loajální své vlasti, ale planetě Zemi jako takové a všem lidem na ní. Chápu, že jsem tě po 13 letech našeho přerušovaného kontaktu překvapil, nicméně od března 2011 jsem prošel nějakým vývojem, jehož současným vyústěním je tento můj závěr.

Spíše jsem teď překvapen já tím, že jsi ty překvapen, jelikož tento můj postoj je hned v prvních 10 minutách třetího filmu Zeitgeist: Moving Forward a mají jej totožný všichni příznivci a aktivisté Hnutí Zeitgeist. Upustit od názorů a neudržitelných hodnot znamená kromě racionálního přístupu k věcem zároveň značnou úlevu.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
paja
Diskuzní troll
Diskuzní troll

Příspěvek od paja »

Zajímal by mě názor představitelů TZM v ČESKU na masivní imigraci do EU. Podle zde uvedené myšlenky: "Jak říkám, nejsem loajální své vlasti, ale planetě Zemi jako takové a všem lidem na ní " mi to přijde jako že má EU přijmout i několik miliónů imigrantů a živit je tu a starat se o ně aby se naplnila myšlenka správného vlastenectví dle TZM.
proud
Řadový diskutér
Řadový diskutér

Příspěvek od proud »

Mam pocit(jistotu),ze neni jedinej narod na svete,kterej by tuhle tvoji myslenku Raziku sdilel,ani Zeitgeista,mozna to je ten duvod,proc prakticky neexpanduje? Chces sdruzit svet s tim,ze se narody vzdaji svoji kultury,sounalezitosti,vseho co dela narod narodem? Mel by ses podivat do USA kde jsem leta zil,abys videl jakym zpusobem,JEDINYM zpusobem,jde udrzet takzvany "multikulti"! To bys vazne chtel? Ja si po vsech svejch zkusenostech troufam tvrdit ze cela slavna globalizace je blabol a nesmysl!,tak jak je kymkoliv dneska prezentovana a zadnej narod neudela stastnym! Naopak bych maximalne rozdroboval,i to preci ukazuje Zeitgeist a projekt Venus! Nejsou snad metropole,maximesta,neschopny se uzivit nasledkem ony globalizace? Znovu opakuju,vlastenectvi neznamena nepratelstvi nebo vypocitavst vuci druhejm,ale maximalni starost o svoje,ne na ukor druhejch,je potreba si udelat poradek vve vyznamech a prioritach.Neni snad nejlepsi globalizaci ta,kdy se kazdej narod stara o svou zemi,svuj narod a pritom maximalne spolupracuje s ostatnima?? Chces sebrat narodum jejich identitu?? O to se snazi globalni prediktor(parazit) co existuje!Tady plati ono: jednej lokalne a mysli globalne dvojnasob.

Podivej se po Cechach,nejsme schopny se dat dohromady jako malej narudek......a ty bys chtel dat dohromady celej svet? :-))))))))))

Povim to takhle,pamatujes dobu kdy jsem byl v Zeitgaeistu aktivni,pak jsem ochladl,je to tak? Bylo to tim,ze jak Zeitgeist,tak projekt Venus ma bezvadny myslenky,ale jako celek je utopii.Presne stejne jako spousty jinejch projektu az na to,ze tech dobrejch myslenek ma opravdu dost.Jsem naopak pro maximalni podporu vlastenectvi a cistoty ras(vsech),pritom pro maximalni moznou spolupraci vsech narodu na rovny urovni.To vsechno vychovou lidi,ne persekucema a policejnim dohledem.Uvedom si ze ona barvitost kultur a zvyku dela svet svetem! Proc neudelat globani management(ne vladu),stejne tak i svetadilovej a kazdy zeme,ktery by spolupracovali?Vsichni by delali pro vsechny s minimalni pracovni dobou,zustalo by kazdymu plno casu pro rodnu a konicky,pritom i ty konicky muzem,e mnohdy pocitat jako dobrovolnou praci pro vsechny navic.Se zavedenim zakladniho prijmu,toho originalu!.Mozna jsi prosel vyvojem,ja zase hromadou zkusenosti od Evropy po Ameriku.To znamena nejen tim cim si prochazi kazdej pri sezeni u PC a jezdenim par km do a z prace :-)
Naposledy upravil(a) Martin Mojmír dne 04.07.2015, 07:42, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučení více příspěvků do jednoho.
proud, Teprve az pokacite posledni strom , az otravite posledni reku,
az ulovite posledni rybu , teprve tehdy prijdete na to,
ze penize se nedaji jist...poselstvi
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

paja píše:Zajímal by mě názor představitelů TZM v ČESKU na masivní imigraci do EU.
Zapomínáte, že se TZM neřídí názory, tedy Vám názor na to nedám. Co Vám ale znovu doporučím, je přečíst si orientační příručku, ve které je odpověď i na tuto Vaší otázku. Je mi nepříjemné psát si s lidmi, kteří mají tendenci se neustále a dokola sami zesměšňovat. Viz prakticky celé toto téma a tento záznam z rádia SVCS. Nezlobte se, už se na tom nechci podílet. Nechtějte to ani Vy, je to podle mě zbytečně ponižující a nedůstojné vůči Vašemu potenciálu.
proud píše:Mam pocit(jistotu),ze neni jedinej narod na svete,kterej by tuhle tvoji myslenku Raziku sdilel,ani Zeitgeista,mozna to je ten duvod,proc prakticky neexpanduje?
Tak v první řadě - nejde o moji myšlenku a za druhé - bych se opakoval. Co dle tebe neexpanduje? TZM? Toto je ten problém názorů, o kterých často hovoříme. Vycházejí z povětšinou mylných domněnek, respektive nevzdělaných lidí, kteří nejsou vzdělaní ne proto, že by nemohli být, ale proto, že se vzdělávat nechtějí. No a právě nevzdělaní lidé trpí nebezpečnými názory, jež udržují společnost v intenzivní debilitě, jaká je důvodem, proč se dále nevyvíjíme a vedeme podobné irelevantní diskuse, jako je tato.
proud píše:Chces sdruzit svet s tim,ze se narody vzdaji svoji kultury,sounalezitosti,vseho co dela narod narodem? Mel by ses podivat do USA kde jsem leta zil,abys videl jakym zpusobem,JEDINYM zpusobem,jde udrzet takzvany "multikulti"! To bys vazne chtel?
Kde jsem něco takového tvrdil? Tady viz můj podpis pod většinou mých příspěvků ve fóru. „Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí.” Jinými slovy samozřejmě nechtěl. Řešením této záležitosti však není systémová záplata, ale odstranění příčiny.
proud píše:Ja si po vsech svejch zkusenostech troufam tvrdit ze cela slavna globalizace je blabol a nesmysl!
K čemu vykřičník před někým, kdo sic nesdílí toto jako názor, ale ví to jako fakt? S tím samozřejmě souhlasím. Ovšem opět připomenu větu „Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí.”.
proud píše:Znovu opakuju,vlastenectvi neznamena nepratelstvi nebo vypocitavst vuci druhejm,ale maximalni starost o svoje,ne na ukor druhejch,je potreba si udelat poradek vve vyznamech a prioritach.
Nerozumím tvé reakci. Předchozí můj příspěvek přeci obsahuje odkaz na vysvětlení pojmu, nebo sis toho nepovšiml?
proud píše:Neni snad nejlepsi globalizaci ta,kdy se kazdej narod stara o svou zemi,svuj narod a pritom maximalne spolupracuje s ostatnima??
Teď jsi mi připomněl obrázek, který je součástí filmů Zeitgeist. Pamatuješ osoby, jež si podávají ruce a ve druhé za zády drží zbraň? Budiž toto odpovědí. Jinými slovy - toto, co píšeš, není už ze samotného principu možné. Přečti si znovu, cos napsal, ale tentokrát mezi řádky.
proud píše:Chces sebrat narodum jejich identitu??
Na tento nesmysl jsi přišel jak, respektive proč bych to dělal? Začínám ve tvých větách cítit manipulaci a demagogii.
proud píše:Podivej se po Cechach,nejsme schopny se dat dohromady jako malej narudek......a ty bys chtel dat dohromady celej svet? :-))))))))))
Co ti na tohle mám říct a co bys chtěl slyšet? A proč myslíš, že toho nejsme schopni? Raději neodpovídej - čím méně názorů, tím lépe.
proud píše:pamatujes dobu kdy jsem byl v Zeitgaeistu aktivni,pak jsem ochladl,je to tak?
Nevzpomínám si, že „bys byl v Zeitgeistu” někdy aktivní, natož sdílel jeho vzdělá(vá)ní. Tvé názory to spíše popírají.
proud píše:Bylo to tim,ze jak Zeitgeist,tak projekt Venus ma bezvadny myslenky,ale jako celek je utopii.
Vidíš, opět názor = problém. Tvrdíš cosi, o čem jen pramálo víš. Tady tě odkáži na naší orientační příručku, ve které se nachází ozdrojovaná fakta a tedy odpovědi s argumenty na většinu tvých otázek a/nebo názorů. Zareaguj, prosím, tehdy, až jí budeš mít přečtenou.
Mimochodem v jediné větě jsi napsal dva vzájemně se naprosto popírající významy. Slovo „bezvadná” a slovo „utopie”. Ta věta nedává smysl, přes to jsem ji, ačkoli bych neměl, pochopil. Skutečně nevnímáš tu ironii? Pokud chceš něco nazývat utopií, pak je to náš současný socio-ekonomický systém. Ten nefunguje, ten je zastaralý, ten je neudržitelný, ten má sebedestruktivní principy. To je utopie.

proude, proude... Máš stále stejné názory a vůbec ses nezměnil. Dovzdělej se, skutečně, ať může být naše diskuse plodná a na úrovni.

Položím ti základní otázku - pokud ti někdo prokáže opak toho, co tvrdíš, jsi ochoten potlačit své ego a svůj názor změnit, anebo lépe přijmout fakta? Odpověz si sám, já odpověď na tuto otázku nepotřebuji. Je to na tobě stejně tak, jako na každém. Začínat musíme u sebe.

Nakonec napíši, že modrá slova jsou zároveň odkazy, na které je možná klikat a ihned si tak, bez hledání, přečíst zdroje.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
proud
Řadový diskutér
Řadový diskutér

Příspěvek od proud »

Raziku,tohle je na poradnej pokec,koukam ze psany slova jdou interpretovat opravdu hodne ruzne:-))
proud, Teprve az pokacite posledni strom , az otravite posledni reku,
az ulovite posledni rybu , teprve tehdy prijdete na to,
ze penize se nedaji jist...poselstvi
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Pokud je něco myšleno jinak, je třeba to konkretizovat, a/nebo napsat správně.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
proud
Řadový diskutér
Řadový diskutér

Příspěvek od proud »

Lidskej problem je ten,ze si nedokazeme jako lidstvo stanovit nejakej zakladni,vychozi bod zacatku a zakladni jednoduchy pravidla pres ktery "nepojede vlak",ale snazime se nabizet a hajit navzajem ruzny lepsi,ci horsi modely ktery nekdo vymysli,a rad by,aby se jima vsichni ridili.:-).A to mluvim o nas,ktery touzime po lepsi budoucnosti pro vsechny,nejen pro sebe a ne na ukor druhejch.Coz teprve ti,kdo videj fakticky jenom sebe a i kulomet je jim prijatelnym a dobrym argumentem.Jeden z dobrejch zacatku se napriklad kdysi jevilo i to NATO,nakonec i ta EU,oboji zklamalo,misto vzdelavani lidi se z jednoho stal dobyvacnej nastroj kapitalu,z druhyho svaz pastevcu co zenou stada.Ty vsechny veci kolem me nutej videt reseni ve vdelani lidi,navratu onech dobrejch zakladnich moralnich kodexu,ale pritom maximalni svobode jednotlivce,to vsechno prave s durazem na jednotlivce,kazdyho znas,aby pochopil ze musi zacit nejdriv ze vseho sam sebou,to je naprosto prvni a zakladni moment,bez nej se nemuzeme pohnout dal,protoze jinak fakticky nejde o stado a jeho potreby a prani,ale o potreby a prani pasaku rezajicich se mezi sebou o vyhody a svetovladu,respektive jejich udrzeni.
Martin Böhm píše:Pokud je něco myšleno jinak, je třeba to konkretizovat, a/nebo napsat správně.
Jak jsem napsal,kdyz chces konkretizovat,musis nejdriv stanovit pevny body zacatku,aby bylo mozny se bavit o jistym problemu,nebo veci.Casto uz samy pristupy ruznejch spolku a sdruzeni k problemum jsou problemy samy o sobe.

Nechapu proc mi skriptik pise ze je moje zprava "prilis kratka",myslenku lze vyjadrit par slovama,i par knihama!
Naposledy upravil(a) Martin Mojmír dne 04.07.2015, 07:39, celkem upraveno 1 x.
proud, Teprve az pokacite posledni strom , az otravite posledni reku,
az ulovite posledni rybu , teprve tehdy prijdete na to,
ze penize se nedaji jist...poselstvi
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

proud píše:Nechapu proc mi skriptik pise ze je moje zprava "prilis kratka",myslenku lze vyjadrit par slovama,i par knihama!
Do fóra nelze vložit méně jak dva znaky. Zde tě asi odkáži na (n)etiketu, kde je toto uvedeno.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
proud
Řadový diskutér
Řadový diskutér

Příspěvek od proud »

V pohode,neproslo to bez ty posledni vety kde jsem si postezoval,ze je to systemu moc kratky,ta veta udelala "normu" :-))
proud, Teprve az pokacite posledni strom , az otravite posledni reku,
az ulovite posledni rybu , teprve tehdy prijdete na to,
ze penize se nedaji jist...poselstvi
Odpovědět

Zpět na „Globální moderovaná diskuse“