Obecná diskuse o všem nějak souvisejicím s naší věcí

Prostor pro globální, obecná nebo taková témata, která se nehodí do žádné z výše uvedených kategorií.
Pravidla fóra
Než cokoli napíšete, prosíme, prostudujte si zdejší stručnou (N)etiketu (přímý odkaz ZDE), na jejíž neznalost nebude brán při případném řešení problému zřetel. Děkujeme. Tým fóra ETIQ.CZ, z.s.
Odpovědět
Ján Greguš
Hnutí Zeitgeist ČR
Hnutí Zeitgeist ČR

Příspěvek od Ján Greguš »

Pevný bod je stanovený už dávno. Sú to prírodné zákony, ktoré platia pre všetkých bez rozdielu, či sa nám to páči, alebo nie. Fakt doporučujem si prečítať najprv našu príručku, alebo sa pozrieť ešte raz na Zeitgeist: Moving Forward a sériu Kultura v úpadku. Nielen pozrieť, ale aj zamyslieť sa nad tým. Potom možeme diskutovať o tom, čo z toho Vám bolo nejasné.
proud
Řadový diskutér
Řadový diskutér

Příspěvek od proud »

Ján Greguš píše:Pevný bod je stanovený už dávno. Sú to prírodné zákony, ktoré platia pre všetkých bez rozdielu, či sa nám to páči, alebo nie. Fakt doporučujem si prečítať najprv našu príručku, alebo sa pozrieť ešte raz na Zeitgeist: Moving Forward a sériu Kultura v úpadku. Nielen pozrieť, ale aj zamyslieť sa nad tým. Potom možeme diskutovať o tom, čo z toho Vám bolo nejasné.
Jane,to bysme pak mohli zacit diskutovat vubec od vytvoreni se prvniho atomu. Kdyz jsem napsal,urcit pevnej vychozi bod,mel jsem na mysli ted v soucasnosti.To znamena jak jsme na tom jako lidstvo,co je dobre,co je spatne a od ty chvile zacit,jinak najdeme tech bodu miliony cestou zpatky. K tomu vlastenectvi jak jsi psal: zalezi na uhlu pohledu,ty ho vidis jako rozdelovani se,ja naopak jako spojovani se,jako bazi ktera muze lidi naopak spojovat na koncepci lasky k vlasti a narodu,s nima ke vsem takovejm ve vsech narodech a pochopeni ze vzajemna spoluprace je resenim,a ne rinceni zbranema,jak uz je nekde napsano,vlne: "Ten ma to a ten zas ono,ten umi to a ten zas ono,vsichni dohromady mame vsechno."Ale taky je potreba mit nejakej prave zachytnej bod,domov,lidi se stejnou reci,podobnou mentalitou kolem sebe,to jsou zaklady stesti,o zadnym rozdelovani nebyla rec.Proto jsou staty a narody,alespon z myho pohledu,jestli z nich "kdosi"(GP) udelal konkurujici a nenavidejici se celky s pravem silnejsiho,to uz je zase vec dalsi.

Jinak pro vsechny dluzim asi nejaky pravdivy vysvetleni o me a co tu delam :-).Takze,padem vezi kdysi jsem se dostal k oficialnim lzim a rozsvitilo se mi kdyz jsem videl onu rizenou demolici a slysel co se k tomu udava jako "pravda",ze veci nejsou jakejma se zdaji byt.Od ty doby jsem "na ceste",hledam pravdy o vsem a hledam zpusob jak nenasilne zmenit svet,a drzim se dal od vseho,co me nevyhovuje uplne ve vsem zakladnim,takze se zucastnuju jednou tam,pak zase jinde.Proto jsem prosel napriklad Zeitgeist,NWOO,Levanet....atd.Ale drzim si porad ty svoje myslenky a nenechavam se pokud mozno manipulovat zadnym smerem,coz neznamena,ze ostatni neuznavam,nebo bych jim chtel nedej boze skodit:-).Takze zadnej spammer,zadnej troll,zadnej umyslnej nepritel,jen obdivovatel Slovansko-Arijskejch ved,Veliky Tartarie,pravy zatajovany historie a nepritel parazitu,vecnej kritik a neverici "Tomas",stokrat vsechno prevratim naruby nez to vezmu v potaz :-).Proto nedy,spis casto ta divna posloupnost u prispevku jak mi to v hlave sroti a doplnuju,za coz se omlouvam,je to muj zpusob "prace".

Takze postupem casu sberatel zkusenosti co poznal bidu i lesk sveta,casem amaterskej lidovej lecitel co neslibuje zazraky a rychly uzdraveni spolehajici se na vlastni skladani mozaiky sveta a porad hledajici,co utekl za rezimu a dlouho zil mimo domov v Evrope,pak v Americe.K vasim sluzbam :-))
Naposledy upravil(a) Martin Mojmír dne 04.07.2015, 14:01, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučeny tři příspěvky do jednoho.
proud, Teprve az pokacite posledni strom , az otravite posledni reku,
az ulovite posledni rybu , teprve tehdy prijdete na to,
ze penize se nedaji jist...poselstvi
Michal Mauser
Vykázaný uživatel
Vykázaný uživatel

Příspěvek od Michal Mauser »

paja píše:Zajímal by mě názor představitelů TZM v ČESKU na masivní imigraci do EU. Podle zde uvedené myšlenky: "Jak říkám, nejsem loajální své vlasti, ale planetě Zemi jako takové a všem lidem na ní " mi to přijde jako že má EU přijmout i několik miliónů imigrantů a živit je tu a starat se o ně aby se naplnila myšlenka správného vlastenectví dle TZM.
Tato nucená imigrace je znovu pouze důsledek současného systému a její účel je destabilizovat občanské soužití a odvést pozornost od skutečných problémů. Proto jsme obecně proti hromadné imigraci. Následující video potvrzuje, že přijmout uprchlíky není řešením žádných problémů, ba naopak.

My jsme hlavně pro to, aby existoval systém, který NEmotivuje vlády států ničit a zabírat zdroje státům jiným, čehož důsledkem jsou potom teroristické útoky a již zmíněná masová emigrace, nehledě na konspirační teorie, že jsou obě skupiny placeny právě "západem", čemuž můžeme a nemusíme věřit. Chceme systém, který umožní lidem ve svých (ú)zemích žít v míru. Aby neměli důvod odtamtud odcházet za lepším, protože všude je to stejně dobré. A mnoho emigrantů by tam rádo zůstalo, pokud by byly podmínky lepší.

Co se týče vlastenectví, tak nikdo z nás si nevybírá, do které rodiny se narodí (pro esoteriky - minimálně ne kvůli nadřazenosti) a proto nemá smysl žádný národ upřednostňovat.
proud
Řadový diskutér
Řadový diskutér

Příspěvek od proud »

"Co se týče vlastenectví, tak nikdo z nás si nevybírá, do které rodiny se narodí (pro esoteriky - minimálně ne kvůli nadřazenosti) a proto nemá smysl žádný národ upřednostňovat.".......jenze svet je jakej je a je potreba se starat o vlastni zajmy zivot,nejenom preziti.Jak vladnou v soucasny dobe oni "nevlastenci" zaprodavajici stat cizine a koncernum za tucnej soukromej peniz a dobrej zivot na ukr cely zeme a vlastniho naroda,vidime vsichni! Zdevastovanej vzduch,voda,jidlo,cela zem je zluta do bioplynek,vlastni dobytek krmenej na zeleny louce si snist nemuzeme,ale maso z velkovyroben dovezeny do marketu a zkazeny jatkama,antibiotikama,stressem a chemickou zeleninu a ovoce,to jsou nasledky ktery se naplno teprve projevej! Neco takovyho by vlastenec nikdy nedopustil.
proud, Teprve az pokacite posledni strom , az otravite posledni reku,
az ulovite posledni rybu , teprve tehdy prijdete na to,
ze penize se nedaji jist...poselstvi
Michal Mauser
Vykázaný uživatel
Vykázaný uživatel

Příspěvek od Michal Mauser »

Já nejsem vlastenec a to co zmiňujete bych neudělal žádnému národu...
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

proud píše:...jenze svet je jakej je a je potreba se starat o vlastni zajmy zivot...
Lidé se starají jen o sebe a své vlastní zájmy, což paradoxně v konečném důsledku znamená sebevraždu. Tato forma žití je neudržitelná.
proud píše:Jak vladnou v soucasny dobe oni "nevlastenci" zaprodavajici stat cizine a koncernum za tucnej soukromej peniz a dobrej zivot na ukr cely zeme a vlastniho naroda,vidime vsichni!
Za to, co dělají oni, jak říkáš, může náš socio-ekonomický systém. Nějaké vlastenectví nebo nevlastenectví s tím nemá co dočinění. Jde tu o získání peněz, vlivu, moci. Pokud není úplatný jeden, dalších sto je. No a pokud nějakou náhodou někomu nejde o získá(vá)ní peněz, vlivu, moci, pak jde o sebezáchovné důvody. O materiální zabezpečení, protože co kdyby někdy... V tomto systému tento problém nelze (vy)řešit.

Zkrátka se stále a opět vracíme k tomu, že náprava záplatami / reformami, nebo jakkoli tomu chceme říkat, je nemožná. Je nutné změnit celý socio-ekonomický systém - odstranit příčiny. Pokud reformy, tak jedině našeho myšlení. Reformy systému založeném na materiálních statcích nejsou možné.
proud píše:Zdevastovanej vzduch,voda,jidlo,cela zem je zluta do bioplynek,vlastni dobytek krmenej na zeleny louce si snist nemuzeme,ale maso z velkovyroben dovezeny do marketu a zkazeny jatkama,antibiotikama,stressem a chemickou zeleninu a ovoce,to jsou nasledky ktery se naplno teprve projevej! Neco takovyho by vlastenec nikdy nedopustil.
Toto s tím samozřejmě souvisí a je logickým vyústěním současné situace. A čím déle budeme myslet v krabici, tím hůře bude, až nemusíme mít šanci se z toho vyhrabat. Změnit se musíme HNED teď a musíme to udělat my. Žádný Bůh nebo mimozemšťané to za nás neudělají. Na planetě Zemi existuje jen jediný živočišný druh s vědomými sebedestruktivními sklony a tím je člověk.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
proud
Řadový diskutér
Řadový diskutér

Příspěvek od proud »

Michal Mauser píše:Já nejsem vlastenec a to co zmiňujete bych neudělal žádnému národu...
Presto dopoustime aby se to delo ted a tady,nam,Cechum!

No tak vidis Raziku,ze jsme se zas az tak nezmenili,porad bystrej usudek a v tomhle i spravnej :-),skoda,chybi tu smajlik s palcem nahoru.
Naposledy upravil(a) Martin Mojmír dne 04.07.2015, 14:30, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Spojeny dva příspěvky do jednoho.
proud, Teprve az pokacite posledni strom , az otravite posledni reku,
az ulovite posledni rybu , teprve tehdy prijdete na to,
ze penize se nedaji jist...poselstvi
Qestament
Řadový diskutér
Řadový diskutér
Uživatelský avatar

Příspěvek od Qestament »

Text v rámečku byl označen jako Off-Topic a/nebo může obsahovat vulgarizmy či jiné nevhodné texty.
@proud: A jak to nedopustíš, můžu-li se ptát? Co s tím uděláš? :?: Komu se to dít může, když Čechům ne? :mrgreen: "Negrům", "cikánům", "židům", "muslimům"? :D Čechy Čechům, všechny čisté rasy :lol:, nejsi ty náhodou xenofob? Heilovat začneme kdy?
Naposledy upravil(a) Martin Mojmír dne 04.07.2015, 21:10, celkem upraveno 2 x.
Zmrdobijec odhalující a poukazující na nekompetenci, neschopnost, pokrytectví, alibismus a stupiditu jednotlivců a lidské společnosti jako takové. ;)
proud
Řadový diskutér
Řadový diskutér

Příspěvek od proud »

Text v rámečku byl označen jako Off-Topic a/nebo může obsahovat vulgarizmy či jiné nevhodné texty.
Qestamente,je to cista provokace,zrejme holdujes necemu ostrejsimu,presto odpovim.Nemam nic proti zadnymu dobrymu cloveku a je mi uplne jedno jakyho je vyznani,narodnosti nebo barvy kuze,takze z heilovani nic nebude.
proud, Teprve az pokacite posledni strom , az otravite posledni reku,
az ulovite posledni rybu , teprve tehdy prijdete na to,
ze penize se nedaji jist...poselstvi
Qestament
Řadový diskutér
Řadový diskutér
Uživatelský avatar

Příspěvek od Qestament »

Text v rámečku byl označen jako Off-Topic a/nebo může obsahovat vulgarizmy či jiné nevhodné texty.
Jednám jenom podle toho, co čtu, nedávej teda důvod psát, co píšu. Znovu se ptám, jak a co nedopustíš? Co uděláš? Na tos nezareagoval.
Zmrdobijec odhalující a poukazující na nekompetenci, neschopnost, pokrytectví, alibismus a stupiditu jednotlivců a lidské společnosti jako takové. ;)
proud
Řadový diskutér
Řadový diskutér

Příspěvek od proud »

Text v rámečku byl označen jako Off-Topic a/nebo může obsahovat vulgarizmy či jiné nevhodné texty.
Qestament píše:Jednám jenom podle toho, co čtu, nedávej teda důvod psát, co píšu. Znovu se ptám, jak a co nedopustíš? Co uděláš? Na tos nezareagoval.
Jako jednotlivec moc moznosti sam nemas,presto ti zbejva jedna jista a tou je "obcanska neposlusnost",z toho by ti melo vyjit vsechno ostatni,to znamena,ze ignoruju to s cim nesouhlasim a ziskavam pro to ignorovani maximum dalsich lidi nejen co se konkretniho problemnu tejka,ale hlavne tim,ze "je privedu k rece",napit se uz museji sami.Spousta lidi ani vlastne nevi co se vubec vsechno deje,doonce ani nevi ze by mela vedet! Od toho jsem tu,abych jim tedy tu "reku" ukazal a mohli se napit,kdyz nevedi o rece ani o tom ze je potreba pit:-).Pak nasleduje hledani se a spojovani se a akce z toho vylyvajici.......

Qestament,ale jinak me napada,proc te vlastne zajima co delam,nebo nedelam ja:-)))))))))))),nemelo by te spis zajimat prave to co delas,nebo nedelas prave ty?! ;-).Ledaze bys chtel tip co mas delat,kdyz treba nevis.My Cesi mame jednu zajimavou vlastnost,starame se skodolibe o to co delaji druhy,ale sami na sebe jaksi radi zapominame,pritom sami muzeme delat ledacos,treba jen nebejt zticha ke vsemu spatnymu co vidime kolem sebe a vyjadrovat se k tomu na patricnejch mistech,coz je mimochodem muj "konicek",primo si to uzivam,ministerstva uz mi casto radeji ani neodpovidaji coz mi je uplne fuk,hlavne ze se dozvedi co je potreba,aby si nemysleli,ze jsou lidi blbi a neregistrujou to:-)
Naposledy upravil(a) Martin Mojmír dne 10.07.2015, 21:42, celkem upraveno 1 x.
proud, Teprve az pokacite posledni strom , az otravite posledni reku,
az ulovite posledni rybu , teprve tehdy prijdete na to,
ze penize se nedaji jist...poselstvi
proud
Řadový diskutér
Řadový diskutér

Příspěvek od proud »

Ale jsem se dnes vytocil!


Prave jsem po hadce na radnici odeslal mestu a na MZV

proud | 05.08.2015

Zdravim,posilam prilohu ze ktery je vsechno jasny,predpokladam a rad bych si precetl vas nazor na tuhle problematiku,ktera je ve skutecnosti naprosto jednoducha a lehce resitelna! Nasi korespondenci samozrejme zverejnim,diky a s pozdravem....P...

margit.cz/roundup-ohrozuje/ , hnutiduha.cz/sites/default/files/publikace/2013/07/roundup.pdf , e-republika.cz/article1877-Herbicid-Roundup-p%C5%99edstavuje-va%C5%BEne-zdravotni-riziko , zen.e15.cz/pribehy/monsanto-cili-casovana-bomba-gmo-1026866 Zdravim,myslim ze to staci a po precteni zmeni pan S.... nazor na to,ze kdyz to neni zakazany,neni to nebezpecny!!!!!!!!! Priklad typicky stadniho,ovcanskyho mysleni,a tedy i na to,jestli je v kompetenci mestskeho predstavenstva uzivani tyhle ohavnosti technickejma sluzbama mesta,tedy spadajicima pod mesto!!! na verejnych prostranstvich,zakazat!!! S radoby uctou oBcan,kterymu na zdravi spouloVcanu i svym,zalezi! Jestli chcete byt taky oBcanama a ne stadnim ovcanstvem,musite si to zaslouzit,samozrejme cinem,nez bude pozde.Byl jsem svedkem rozstrikovani roundupu po hrbitove kam chodi predevsim stari lide ,casto s vnoucaty,takova nezodpovednost a neznalost s ovcanskym argumentem "neni to zakazany" by byla pro zatukani na celo a zasmani,nejit o zdravi nas vsech! Pouzivani argumentu takovyho typu me hluboce urazi,tim spis kdyz davam na vedomi ze je hodne statu zakazujicich Monsanto vubec,natoz jejich vyrobky! a mest,napriklad Rotterdam,zda se K........u predstavitelstvu ze je snad chytrejsi v x000vem meste nez svetovy kapacity a predstavenstvo treba prave Rotterdamu? Pak je ho pro K....... vazne skoda,je to plejtvani materialem s vysokym IQ!!! .......P....

ps, zcela nedavno jsem si precetl chytrou hlasku,ze jako Cesi vymirame,shodou okolnosti prave v casech kdy babicky placou v lekarnach nemajice na prave zdrazeny leky,ale s pokrikem,ze podporime emigranty v cele se "spicima " bojovnikama ISIL! Pritom se likvidujeme Monsantem a vymirame proto,ze mlady proste nemaji na deti penize,ani dost moralky,ktera je ucelove potlacovana!
proud, Teprve az pokacite posledni strom , az otravite posledni reku,
az ulovite posledni rybu , teprve tehdy prijdete na to,
ze penize se nedaji jist...poselstvi
Radek

Příspěvek od Radek »

Zřejmě to sem nepatří, ale nemohu nalézt odpovídající kategorii a třeba už někde existuje...
Jak je to, prosím, s projektem IT systému, který by měl zajišťovat inteligentní správu, zahrnovat systémový návrh, optimalizovanou distribuci, protokoly udržitelnosti apod... Pracuje se na něčem a lze se o tom něco dozvědět, případně se zapojit ?
Děkuji za odpověď.
Michal Mauser
Vykázaný uživatel
Vykázaný uživatel

Příspěvek od Michal Mauser »

Tento dotaz je nutno položit projektu Venus, který dlouhodobě pro tuto činnost shání zaměstnance, ale neprezentuje žádné výsledky. Druhou možností je přidat se ke svobodnému projektu http://openrps.org/ - zdrojové kódy zde.

Projekty české pobočky jsme nově také umístili na web a jsou zde.
Radek

Příspěvek od Radek »

Děkuji, angličtinu jsem zatím nevypiloval, ale stejně mě to asi nemine :-),.. Venus projekt používá metodu finančního toku a nechce ztrácet čas s odpovědí na dotazy s tím související, tak se zatím mrknu na projekty české pobočky.
Děkuji.
Odpovědět

Zpět na „Globální moderovaná diskuse“