Zvláštní souhlas s poskytnutím osobních údajů Equa bank

Pokud řešíte obtížnou životní situaci, jste v rozporu se systémem, anebo máte jakýkoli jiný dotaz či (ne)osobní problém, naši zapojení advokáti a sociální poradci Vám rádi, povětšinou bezplatně, mohou pomoci.

Moderátoři: Martin Mojmír, JUDr. Olga Suchá, Mgr. Adam Nigrin, DiS

Qestament
Čestný člen fóra
Čestný člen fóra
Avatar uživatele

Příspěvekod Qestament » 14.12.2015, 22:22

Dobrý den, měl bych dotaz na doktorku Suchou.

Dneska jsem byl v bance podepisovat nějaké změny v mých osobních údajích a dali mi podepsat toto:

Svým podpisem níže vyjadřuji svůj souhlas s tím, aby Banka v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb, na ochranu osobních údajů, v platném znění, shromažďovala, zpracovávala a předávala kterékoli třetí osobě (nacházející se v České republice nebo v zahraničí) výše uvedené osobní údaje, včetně rodného čísla, za účelem provedení řádné identifikace dle příslušných ustanovení zákona č. 253/2008 Sb., o některých opatřeních proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu, v platném znění; tento souhlas je udělen na dobu rozumně vyžadovanou k realizaci uvedeného účelu. Dále svým podpisem souhlasím s pořízením opisu identifikačních údajů, nebo s pořízením kopie občanského průkazu či jiného identifikačního dokladu a poskytnutím této kopie Bance. Seznam třetích osob včetně jeho případných změn Banka uveřejňuje na svých internetových stránkách http://www.equabank.cz v sekci "Centrum dokumentů".


Takže banka si tímhle legalizuje, že může moje osobní údaje předat komu chce, kdy a jak se jí zachce? Nejdůležitější jsem podtrhl. Prosím podívejte se na to a vysvětlete mi, jak to brát. Pokud je to v pořádku, tak proč píše o kterýchkoliv třetích osobách? A co je to doba rozumně vyžadovaná?

Děkuju za odpověď a nějaký rozpis, abych to dobře pochopil.
Zmrdobijec odhalující a poukazující na nekompetenci, neschopnost, pokrytectví, alibismus a stupiditu jednotlivců a lidské společnosti jako takové. ;)

Martin Mojmír
Administrátor
Administrátor
Avatar uživatele

Příspěvekod Martin Mojmír » 03.07.2017, 19:15

Ahoj, myslím, že zde mohu odpovědět také.

Ano, je to přesně tak, jak píšeš. Banka si aktualizuje seznam třetích osob a těm následně může tvé osobní údaje, na základě v podmínkách uvedených důvodů, pod kterými si lze představit cokoli, předávat. Co se týče doby rozumně vyžadované, tento termín není nikde specifikován, tudíž se tato doba prakticky může rovnat nekonečnu.
Motto: „Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Proto nejprve přemýšlejte, než zareagujete.”


Vrátit se na “Právo a ekonomicko-sociální poradenství”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti