Neuvěřitelné selhání Policie ČR i Státního zastupitelství.

Řešíte obtížnou životní situaci, jste v rozporu se systémem, anebo máte jakýkoli jiný dotaz či problém? Naši spolupracující advokáti a sociální poradci Vám mohou pomoci. Položte dotaz a budeme se Vám věnovat.

Moderátoři: Martin Mojmír, Adam Nigrin

Pravidla fóra
Než cokoli napíšete, prosíme, prostudujte si zdejší stručnou (N)etiketu (přímý odkaz ZDE), na jejíž neznalost nebude brán při případném řešení problému zřetel. Děkujeme. Tým interForum.cz
Odpovědět
Moravan
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od Moravan »

Začátkem července 2018 jsem na nástupišti Smíchovského nádraží uviděl mladou dívku, jak si v mé těsné blízkosti zapálila cigaretu. Za to jsem ji ústně napomenul. Po chvíli jsme oba nastoupili do vlaku a odjeli na Hlavní nádraží. Tam jsem byl zastaven neznámým člověkem, který tvrdil, že má od dívky informaci, že jsem ji "zfackoval" a proto s ním půjdu na policii. Tuto absurditu jsem odmítl a žádal jsem ho, aby mě neobtěžoval, protože spěchám na přestup, ale ten mi jeho vinou nakonec ujel. Takže jsem si koupil lístek na další spoj a hodinu čekal mimo nádraží. Když jsem se vrátil, abych konečně odjel, byl jsem znovu zastaven stejným člověkem a vzápětí napaden jím a dalšími dvěma jeho známými. Trojice mladíků mě povalila na zem, inkasoval jsem řadu úderů, zlomili mi žebro a způsobili mi ( jak se později ukázalo ) na poškozeném oděvu, jízdném, poplatcích u lékaře a ušlé mzdě škodu kolem 7000 Kč.

Přivolaná hlídka Policie nechala k mému údivu všechny útočníky odejít ( a okřikovali mě, abych mlčel, když jsem se tomu divil ), legitimovali jen mě a dívku, která tvrdila, že byla mnou "napadena" a odvedli nás na služebnu. Když jsem tam chtěl podat trestní oznámení na její křivé obvinění a na útok mladíků, byl jsem policisty 3x nevybíravě odmítnut, že nic sepisovat nebudou a mám počkat na projednání na obecním úřadu.

Domů jsem se dostal až pozdě v noci a pro přetrvávající bolesti šel druhý den k lékaři, kde mi, kromě řady hematomů a oděrek, diagnostikovali zlomeninu žebra. Vzhledem k deziluzi z jednání Policie jsem se po skončení nemocenské obrátil na Státní zastupitelství s trestním oznámením, kde jsem podorobně vysvětlil k čemu došlo, uvedl konkrétní svědky ( např. výpravčí z nádraží ) a požadoval vyhodnocení kamerových záznamů. Ale pak se dlouho nic nedělo, žádné předvolání na obecní úřad mi nepřišlo a teprve v polovině září 2018 se mi Policie z Prahy ozvala, že se chtějí na něco poptat a domluvili jsme se, že budu vypovídat v Ostravě, kterou jsem měl blíže. Na služebně jsem prakticky znovu zopakoval totéž, co bylo v původním trestním oznámení. Pak se zase nedělo nic až do začátku prosince 2018, kdy se náhle objevila v místě mého bydliště hlídka Policie a ( jak jsem se později dozvěděl ) pokoušela se ze dvou sousedů vymámit nějaké pomluvy na mě. Přesto se asi nic pikantního nedozvěděli, protože o tomto "místním šetření" nebyla v následných dokumentech ani zmínka.

V polovině prosince 2018 mi přišla "částečná omluva" od Policie ( Skupina vnitřní kontroly ), s konstatováním, že zasahující hlídka skutečně selhala při nezajištění důkazů, svědků, atd., ale že se "nepodařilo prokázat", že by se hlídka ke mě chovala nějak nevhodně. To mě trochu překvapilo, protože jsem si pořád myslel, že mají k dispozici alespoň kamerové záznamy z obou nádraží.

Teprve na konci března 2019 mi přišlo usnesení Policie, kde se konstatuje, že se věc odkládá ( ! ) i když jsem se dopustil výtržnosti ( ! ), že moje občanské zatčení ( ! ) bylo adekvátní mojí agresivitě ( ! ), takže i následné zranění nehraje roli ( ! ) a kdoví jak k němu vůbec došlo ( ! ). Celé "odůvodnění", ve kterém mladá komisařka několikrát posměšně zkomolila moje jméno a českého lva na razítku nechala viset hlavou doů, tak bylo postaveno jen na ústním tvrzení neznámé slečny, že jsem ji "zfackoval, zkoutil ruku za zády a vyhrožoval zabitím" ( ! ) a na tvrzení útočníků, kteří vypovídali, že jsem napadl já je a ne oni mě ( ! ).

Byl jsem naprosto v šoku, protože tato pseudoargumentace byla nejen v rozporu s realitou, ale z právního hlediska nebyla doložena jediným důkazem. I když jsem se dožadoval vyslechnutí svědků a posouzení kamerových záznamů, tak s jejich zajištěním se policie vůbec neobtěžovala. A dokonce i samotní policisté z tehdy přivolané hlídky vypovídali křivě, jak se ukázalo.

Proto následoval kolotoč několika odvolání až na Policejní prezidium, Nejvyšší státní zastupitelství a GIBS. Ale znovu a znovu jsem se dočítal, že je vše v pořádku a už je nemám obtěžovat. Navíc některé reakce státních zastupitelek budily dojem, že se se spisovým materiálem ani neseznámily, že nechápou, co znamená důkaz, nebo rozdíl mezi účastníkem a svědkem.

Ozval jsem se proto i dvěma právníkům, kteří měli dle údajů Ministerstva "spravedlnosti" poskytovat bezplatnou právní pomoc obětem trestných činů, ale jeden se mi neozval vůbec a druhý si řekl o 2408 Kč na hodinu.

Pak jsem chtěl sám napsat do Štrasburku k mezinárodnímu soudu, ale to, jak jsem zjistil, nemohu, protože bych ještě musel vyčerpat poslední možnost na území ČR a to obrátit se na Ústavní soud, jenže to jako občan také nesmím. Musím být povinně zastupován advokátem a na toho nemám peníze. Takže bez peněz se tady práva prostě nedovolám.

Jedná se tedy o rozsáhlé selhání Policie ČR i Státního zastupitelství. Teprve později jsem se dozvěděl na kauzách od Aleny Vitáskové, že Státní zastupitelství opravdu hnije zaživa a můj případ není nic vyjímečného.

Troufnou si na to Vaši právníci ?

Uživatelský avatar
Martin Mojmír
Administrátor
Administrátor

Příspěvek od Martin Mojmír »

Hezký den, pane Moravane,

s politováním Vám musím po důkladném přečtení si Vaší věci sdělit, že jste se setkal se skutečně příkladnou prací PČR a celé této složky. Totiž drtivou většinu trestních oznámení PČR a související složky automaticky odmítají. Jde o rozsáhlou mafii, kde malí jsou malí páni a velcí jsou zkorumpovaní (čest výjimkám). Jedinou možností je žel skutečně plnohodnotný soud, na který jsou však potřeba placení advokáti.

Koho Vám mohu doporučit, o kom vím, že měl v podobných věcech úspěchy, je JUDr. Olga Suchá. Zkuste ji kontaktovat, můžete paní doktorce přeposlat i odkaz do tohoto vlákna fóra, načež je možné, že se domluvíte. My Vám tady můžeme poskytnout pouze radu, soudní řízení ale už neposkytujeme.

Pokud byste se s JUDr. Olgou suchou nedomluvili, napište, mám v záloze eventuálně ještě dva advokáty.

Co se týče mě, já Vám mohu pomoci s medializací věci.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Proto nejprve přemýšlejte, než zareagujete.

Moravan
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od Moravan »

Zdravím a děkuji za reakci. Ano, policie postupovala natolik "profesionálně", že jediným výsledkem jejich mnohaměsíčního "vyšetřování" bylo, že pomohla agresorům získat moje nacionále, takže si mě teď mohou kdykoli snadno najít, pokud by nebyli spokojeni s výsledkem případu.

Spíš se divím, proč si systém dělá doživotní nepřátele z lidí na kterých stojí a kteří mu dlouhodobě věřili, platili daně, vychovali další občany, atd.

Na této kauze je k vidění taková koncentrace selhání, nekompetence a absurdit, že jde z toho až hlava kolem. O nějakém GDPR ani nemluvě. Kdejaká firmička nebo úřad z důvodů, které mě nijak neohrožují, chce po mě souhlas s použitím osobních údajů. Malé děti přijaté do první třídy jsou na dveřích školy uvedeny čísly, aby náhodou někdo něvěděl, že sousedova Pavlínka nebo Jiříček jsou letos do školy. Ale ve skutečně citlivých kauzách, kdy jde třeba o násilí, se státní správa svou byrokratickou tupostí staví na stranu útočníka a pomáhá mu identifikovat obět.
Jak je vůbec možné, že tak idiotské zákony a procesní postupy nebyly revidovány a změněny ani za několik desetiletí...? Jakou "protiváhou" je Státní zastupitelství, když akceptuje zjevná selhání Policie a zaměstnává právničky, které mají problém s pochopením delšího souvětí a elementární logikou ? K čemu je vůbec GIBS nebo odbor vnitřní kontroly, když i dobře doložená selhání několika policistů smetou ze stolu ? Je to proto, že hniloba sahá příliš vysoko a všichni se kryjou navzájem ? Nikomu nepřeju prožít tyhle pochybnosti na vlastní kůži...

Paní doktorce se ozvu. Pak dám vědět ( asi do zpráv nebo mailu ), jaký to bere vývoj.

Moravan
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od Moravan »

Zdravím všechny čtenáře i administrátora. Chtěl jsem napsat diskrétně, do zpráv, ale zřejmě to tady nejde. Paní doktorka práv nereagovala na můj e-mail a prosbu o pomoc ani po měsíci, což asi není náhoda ani zaneprázdněnost. Jaké jsou ty další zálohy, které jste zmínil ?

Co se týče medializace, tak v ČR, v zemi kde viníkům prošly mnohem větší kauzy, s miliardovými škodami a mnoha mrtvými, tato metoda prakticky nemá účinek. Teoretická naděje je pouze v soudu, ale ten je, evidentně, pouze pro bohaté.
V mé kauze se jedná pouze o selhání policejního prezidenta, ředitele, komisaře, policistů na služebně, dvou pochůzkářů, tří státních zástupců a GIBS. Čili tuctová událost, žáden sólokapr :-(

Uživatelský avatar
Martin Mojmír
Administrátor
Administrátor

Příspěvek od Martin Mojmír »

Hezký den Vám i čtenářům.

Mrzí mne, že Vám paní doktorka Suchá nezareagovala. Popravdě my spolu nejsme v kontaktu již několik let, avšak jak to vypadá, patrně ji budu muset vyřadit i z fóra jako poradce, neboť vůbec nepomáhá. Ani právníka Mgr. Nigrina jsem tu dlouho neviděl.
Obnovil jsem možnost zasílání soukromých zpráv, kterou jsem pro zneužívání musel před nedávnem dočasně zablokovat. Napište mi skrze SZ, prosím, obsah Vašeho mailu paní doktorce a e-mailovou adresu, na jakou jste ji kontaktoval. Plus zda Vám přišla nějaká reakce (doručenka). Zkusím ji oslovit ještě sám a také Vám pošlu obratem dva další kontakty. Jeden z těch kontaktů se pokusím nasměrovat sem do fóra také, aby se Vám tu eventuálně věnoval.

Je jasné, že medializace nepomůže ke spravedlnosti. Spíše jde o to zahltit lidi příběhy, aby měli podnět k zamýšlení a časem se třeba rozhodli říci dost. Medializace je sic slabé, ale alespoň nějaké zadostiučinění. Člověk dostane ven data, jež mohou napomoci někomu v budoucnu. Toto fórum je navíc indexované, což znamená, že s jeho obsahem počítají internetové vyhledávače, kdy dříve, nebo později si tyto naše zprávy někdo přečte. A pokud zveřejníte na sebe třeba telefon, tak možná i zavolá. Naděje tzv. umírá poslední.

Já Vám mohu pomoci s medializací ve formě natočení a zveřejnění společného rozhovoru. Pokud Vás to bude zajímat, můžeme se v tomto spojit. Rozhodně to několik lidí uvidí. Podobným věcem se zabýváme v rámci http://www.jinemedium.cz a/nebo http://www.duchdoby.cz.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Proto nejprve přemýšlejte, než zareagujete.

Moravan
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od Moravan »

Ještě krátce k té medializaci... Víte, jako pro muže, který se mohl aspoň nějak bránit, a přesto to neudělal, je pro mě velmi ponižující někde na kameru popisovat, jak jsem se nechal zmlátit jako ovce. Asi podobně, jako je ženám nepříjemné mluvit o svém znásilnění.
Chtěl jsem tehdy, ať je naplno vidět, že jsem nikomu nijak neublížil. Věřil jsem, že když agresoři uvidí mou pasivitu, tak je to zahanbí, zklidní a když ne, tak aspoň policie na kamerách dobře uvidí co se stalo. Nic z toho se však nepotvrdilo. Vylila se na mě lavina brutality, z kolemjdoucích mi nikdo nepomohl a policie kamerové záznamy z obou nádraží ( tyto korunní důkazy ! ) vůbec nepoužila.
Což bylo buď neuvěřitelné selhání, za které dodnes nebyl nikdo potrestán ( a oběť odškodněna ) nebo to bylo zločinné spiknutí, kdy policie ty záznamy viděla a bylo jasné, že by museli celý případ přehodnotit, tak zůstali radši u varianty, že záznamy nemají…

Takže první chyba byla, že jsem se vůbec nebránil drsnému, fyzickému útoku, který byl na mě spáchán. Když jsem si později četl výklad paní komisařky jak mě opatrně "svedli" na zem a jemně drželi za zápěstí, tak jsem myslel, že dostanu infarkt. Ne, opravdu jsem nedostal desítky úderů pěstmi, nikdo mi neskákal po hrudníku, nezlomil žebra, neplival do obličeje, nesnažil se vykloubit kotník, nepoškodil oděv, atd. Žebra jsem si zlomil sám a vše ostatní bylo naprosto korektní, jak vyplývá z výpovědi útočníků. K jiným výpovědím totiž policie nepřihlédla, svědky nezajistila, kamerové záznamy taky ne.

Druhá chyba byla, že jsem spolupracoval s Policií ČR a s jejich příchodem jsem si myslel, že "přichází zákon". Ve skutečnosti přicházeli komplicové zločinců. Dokonce když nechali odejít útočníky, aniž by je legitimovali, nevzali si kontakt na nikoho z desítek svědků kolem, když mě 2x odmítli na služebně, že žádné moje trestní oznámení sepisovat nebudou, tak jsem si pořád ještě myslel, že to jsou ojedinělá pochybení. Mýlil jsem se.

Třetí chyba byla, že jsem důvěřoval Státnímu zastupitelství. Jak je objektivní, jaké má kvalifikované kádry, jak respektuje zákony, nedá se ovlivnit, atd. Čirá naivita.

Čtvrtá chyba byla, že jsem považoval GIBS za nezávislý orgán, který má zájem vyšetřovat trestné činy policistů. Opět jsem se mýlil. Jejich reakce se dá bez nadsázky nazvat jako výsměch.

Pátá chyba byla, že jsem důvěřoval Ministerstvu "spravedlnosti" a v souladu se zákonem 45/2013 Sb se obrátil na právníky, kteří měli údajně poskytovat bezplatnou pomoc obětem trestných činů. Prokazatelně to nedělají.

Uživatelský avatar
Martin Mojmír
Administrátor
Administrátor

Příspěvek od Martin Mojmír »

Rozumím. Žel naše možnosti jsou omezené právě na nabízenou formu medializace. Často, když se s někým domluvíme, musí zájemce ještě medializaci zasponzorovat několika tisíci korunami (v rozmezí povětšinou 2000 - 6000 Kč - dle časové náročnosti), protože jinak to děláme za naše finance.

Nasměroval jsem sem předevčírem dalšího advokáta, ten se sem prozatím ani nezaregistroval. Bez ani základní investice obávám se, že Vám nikdo nebude moci pomoci. Pak to bude už jen ne Vašich rukou ve formě právě psaní do internetových fór, anebo webů formou vypravujících článků. Nebo ještě leda zkusit nějakou neziskovku.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Proto nejprve přemýšlejte, než zareagujete.

Moravan
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od Moravan »

Víte, Martine, když třeba lékař, jen kvůli penězům, neposkytne pomoc zraněnému nebo nemocnému člověku, tak je to i v éře kapitalismu ( zatím ještě ) považováno za hyenismus. Když totéž udělá právník, tak je to normálka. Jen byznys, nic osobního.

Za druhé tu "základní investici" si platím už řadu let ve formě daní. A od státu jsem legitimně očekával, že bude plnit svoji roli. A když někdo v tom systému selže, tak bude existovat pojistka, opravný prostředek. Ale neexistuje, oni se kryjou navzájem.
Kdyby jste viděl na vlastní oči tu žabařinu, co předvedla údajná "komisařka" a pak ty "zástupkyně", tak by Vám lezly oči z důlků. Jak se evidentně neseznámily se spisem. Jak v důkazní nouzi, kterou zavinila policie, mávaly paragrafy, které se v dané situaci nedaly proužít a možná doufaly, že si jejich přesné znění neověřím. Jedna mi dokonce napsala, že oni nejsou povinni se držet zákona ( když jsem argumentoval, že rozhodnutí musí vycházet ze spolehlivě zjištěného stavu věci a nebýt vnitřně rozporným ). Také tam došlo k diskriminaci kvůli pohlaví a dalším trestným činům, včetně porušení Ústavy ČR a Listiny základních práv a svobod. Vše smeteno ze stolu. Vyšetřování skončilo, zapomeňte...

Za třetí já vlastně nepotřebuju advokáta, klidně bych se před Ústavním soudem zastupoval sám ( i když je obhajoba práva povinností státu ), ale to systém neumožňuje.

Odpovědět

Zpět na „Právo a ekonomicko-sociální poradenství“