Institucionalizace řízení společnosti

Napište nám se zdůvodněním téma, které Vás zajímá, anebo navrhněte nový pořad jako takový.
Tato podkategorie slouží zároveň věcným názorovým diskusím - nemusí být striktně moderována.

Moderátor: Pavel Hlávka

Pravidla fóra
Než cokoli napíšete, prosíme, prostudujte si zdejší stručnou (N)etiketu (přímý odkaz ZDE), na jejíž neznalost nebude brán při případném řešení problému zřetel. Děkujeme. Tým interForum.cz
Oppolzer
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvekod Oppolzer » 28.12.2015, 21:41

Centralizace světového hospodářství postupuje . Skupinám lidí - vyznavačů NWO, se během asi 100 let podařilo ovládnout instituce asi v 80 % států, to znamená včetně politických institucí, sportovních, uměleckých, zájmových atd. institucí, jakési podpůrné impérium s cílem urovnávati procesy potřebných hospodářských změn. Při své aktivitě tyto malé i větší skupiny, se spíše svou vnitřní organisací podobají tajným spolkům - mafiím- používající , kromě mateirálních i prostředky porušující práva lidí na život, majetek, bezpečnost a důstojnost .
Tato cesta je ale v rozporu s dodržováním, obecně řečeno, lidských práv, které byly , jsou a budou motorem civilizace.
Dynamika změn vztahů mezi lidmi, byla, je a bude příčinou nepořádků, nespravedlností, stručně řečeno , bude brzdou vývoje. Tuto přirozenou dynamiku lze jistě jistou regulací změnit ve prospěch harmonického vývoje společnosti. V opačném případě hrozí lidstvu nejen redukce počtu obyvatel, ale i katastrofa lidstva při použití zbraní hromadného ničení.
Je proto třeba najít způsob jak neutralizovat vliv násilných vyznavačů NWO a tak dodržeti přirozenou centralizaci světového hospodářství.
To pokládám za vhodné téma diskuse.
Z. Opolzer

Pavel Hlávka
Moderátor SVCS
Moderátor SVCS

Příspěvekod Pavel Hlávka » 30.12.2015, 13:48

Hezký den,
díky za váš postřeh. Nevím jak dlouho sledujete tuto diskuzi, nebo zda sledujete rádio Svobodný vysílač CS www.svobodny-vysilac.cz Mám pocit, že v rádiu je na toto téma mnoho pořadů a všechny cílí stejně, jak vy navrhujete...jen každý má trochu jinou cestu, ale jedno mají společné...nachází hlavní příčinu tohoto špatného vývoje a na tomto základě nabízí řešení.

Přidejte se i Vy aktivně do tohoto trendu probíhající jak zde, tak i na Svobodném vysílači CS...

za SVCS P.Hlávka
Pavel Hlávka, vedoucí projektu a moderátor nezávislého rádia Svobodný vysílač CS.

Oppolzer
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvekod Oppolzer » 05.01.2016, 20:15

Mám dojem, že vaše odpověď není adekvátní obsahu zamýšleného tématu. Institucionalizace společností je skutečností. Podle mého názoru se jedná o malé skupiny lidí, podobající se činnosti tajných společností, tedy jinak ještě , velmi se podobající mafiím, které vzájemnou spoluprací řídí téměř již vlastně celý svět.Já jsem zatím nenarazil na podobnou diskusi nikde .Řešení tohoto stavu společnosti, který pokud nebude řešen pravdivými informacemi vedoucí k přesvědčení většiny společnosti , dojde k tomu, že současní světovládci přivedou násílím a válkami lidstvo do katastrofy.
Ö tomto problému se hodně hovoří v USA. Ale i tam jsou tyto diskuse většinou tajné, sledované vládou USA a jejími bezpečnostními agenty, protože znamenají ohrožení její vlády, jejího programu.
Těch skutečných důkazů je dnes již hodně zejména v USA. Je to hodně, co bych mohl dodat l lepšímu vysvětlení zamýšleného tématu. Zabývám se jím delší dobu a podrobnosti jsou i uvedeny v mé malé knize.
Ing Zdeněk Opolzer

Pavel Hlávka
Moderátor SVCS
Moderátor SVCS

Příspěvekod Pavel Hlávka » 05.01.2016, 21:10

Víte, to, o čem se zmiňujete je již drahnou dobu a s dobrým výsledkem probíráno především na Svobodném vysílači www.svobodny-vysilac.cz a bylo by velmi neefektivní začít proces výkladu jen pro jednu osobu a to ještě nevím, zda máte opravdový zájem o řešení celé problematiky, nebo zda si chcete jen "postěžovat"
Za těchto okolností vás mohu odkázat třeba na www.ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf kde je celý problém detailně zpracován a také navrženo schůdné a reálné řešení. Něco mi říká, když čtu vaše příspěvky, že byste si to měl důkladně pročíst.

Jiné finální řešení je na Zeitgeistu, ale nevím, zda to zkousnete.....

Ale tu vaši knihu, o které hovoříte, by jste mohl patrně načíst (pokud myslíte, že je tam uvedeno komplexní řešení) a my bychom to mohli odvysílat...sám pak nejlépe poznáte ze zpětné vazby jak jste na tom s poznáním v kontrastu s druhou částí společnosti.
Pavel Hlávka, vedoucí projektu a moderátor nezávislého rádia Svobodný vysílač CS.

Oppolzer
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvekod Oppolzer » 08.01.2016, 13:28

p. Hlavka
Víte to co mi navrhujete, je pro jisté vysvětlení, že jste dosud dobře nepochopil význam "institualisace " společnosti. Funkce státu v celé své šíři jsou mi dokonale známé. Ale musím vás informovat o poněkud jiném názoru na stát. Pokud byste měl čas přečtěte si názory pana Hobbese na stát.A zde je jádro mého článku. Nemyslím, že na "Svobodném vysilači" by byl o toto téma zájem, kdy o něj nemáte zájem ani vy sám. Dotýká se to hlavě jisté opozice k NWO. Ale tato otázka je dnes již diskutována i v USA.
Snad přijdete j jinému názoru v tomto roce. Jinak vám přeji hodně zdaru do vaší práce.
Oppolzer

Pavel Hlávka
Moderátor SVCS
Moderátor SVCS

Příspěvekod Pavel Hlávka » 16.01.2016, 15:13

říkáte: Je proto třeba najít způsob jak neutralizovat vliv násilných vyznavačů NWO a tak dodržeti přirozenou centralizaci světového hospodářství. To pokládám za vhodné téma diskuse.

A já odpovídám: Velmi rád si s Vámi (nebo někdo jiný) na toto téma popovídáme i v rádiu SVCS. Je ale opravdu nutné si nejprve ujasnit, jak zmíněnou institualizaci navzájem všichni vnímáme. Je to dost těžké téma a i malé nepochopení ve smyslu onoho slova může vnést do diskuze velký rozpor. Opět se zde ukazuje, jak neblahý vliv má na sjednocení společnosti jakýkoliv neujasněný NÁZOR! Opět se zde ukazuje, jak je třeba odlišit názor od poznatku, když píšete že: "snad přidete k jinému názoru v tomto roce"...
Také přeji hezký nový rok a naopak od Vás Vám přeji, aby jste došel k poznatku....
P.H.
Pavel Hlávka, vedoucí projektu a moderátor nezávislého rádia Svobodný vysílač CS.

Josef Kadleček
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvekod Josef Kadleček » 14.04.2016, 09:44

Možná je můj příspěvek z vašeho úhlu pohledu OT, nicméně nabyl jsem pocitu, že společnost začne ohrožovat (centralizovat, institucionalizovat, globalizovat) ostatní kolem sebe (za hranicemi) v případě, jestliže do jejího čela se dostane příliš mnoho psychopatů. To bylo (možná) i v Sovětském svazu (boj s imperialisty), bylo to v Kambodži (Pol-Potovci), v Turecku (genocida na Arménce), v Severní Koreji dodnes.
Boj se zlým
(rozuměj psychopatem, který má kolem sebe lidi, které 1. jen používá, využívá, zneužívá anebo pak 2. nepřátele na život a na smrt - anebo 3. v přechodovém stádiu mezi první a druhou skupinou - což je ovšem velmi rychlý proces! Obvykle netrvá ani 24 hodin.)
je základem všech pohádek.
V U.S.A. je to problém dejme tomu přes sto let, proces je ale velmi zpomalen po celou dobu fungujícím demokratickým zřízením. Ale navrch tam tato skupina neúplných lidských jedinců bezpochyby má. Důsledky jejich řádění je Afghanistán, Irák, Lybie, Sýrie (postupně tato skupina psychopatizuje společnost k obrazu svému, vyrábí nepřítele tak dlouho, až společnost vyhecuje do většiny a získá mandát na útok. A to je prosím pěkně jen v průběhu posledních pár let. Normální lidi by se vždycky dohodli, ne tak psychopat, pro něž je život jen hra, bez ohledu na to, že jde díky němu (tomu psychopatovi) o život. Pro něj jsme pouze kořist.
Také FED, stejný případ v bledě modrym.
A nyní situace v U.S.A. IMHO kulminuje, stav je mnohem horší, než v této době v Rusku. Společnost se ale probouzí - díky dosud necenzurovanému internetu - na celém světě.
Společnost se musí řídit sama, (v žádném případě ne žádnou institucí) prostřednictvím třeba každodenních referend (obecní úroveň) a hlavně odvolatelnosti politiků (opět referendem).
Jináč se tam psychopat bude držet jak klíště, bez ohledu na nenávratné škody, které napáchá. (Březina - odsouzený zločinec a na Magistrátě dřepí furt). Ty je potřeba naprosto eliminovat z možnosti ovlivňovat veřejné věci.
A teď babo raď, jak toho demokratickými cestami docílit!


Vrátit se na “Odůvodňované návrhy nových témat a/nebo pořadů”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 1 host