Nevpuštění J. Černohorského do veřejného parku (25.08.2016)

Ostatní témata nepatřící nebo jinak nesouvisející s uvedenými kategoriemi.

Moderátor: Martin Mojmír

Martin Mojmír
Administrátor
Administrátor
Avatar uživatele

Příspěvekod Martin Mojmír » 07.09.2016, 23:42

Nevpuštění J. Černohorského do veřejného parku (25.08.2016) je název videa uloženého na YouTube, u kterého se pomalu rozvíjí diskuse. Abychom mohli zajistit její konzistentnost, rozhodli jsme se ji přesunout sem do interFóra, kde přecijen máme jistotu, že jednak nebudou případné dotazy mazány a zároveň kam jsem schopen nasměrovat jmenovité osoby, od kterých chtějí diskutéři odpovědi. Proto tedy v případě zájmu o reakce se, pokud zde ještě nemáte registraci, můžete zaregistrovat a dotazy pokládat. Na YouTube u videí již reagovat nebudu. Děkuji za pochopení.Motto: „Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Proto nejprve přemýšlejte, než zareagujete.”

Martin Mojmír
Administrátor
Administrátor
Avatar uživatele

Příspěvekod Martin Mojmír » 09.09.2016, 09:07

Hezký den,

na YouTube se u videa objevují dotazy, na které však bude vzhledem k tomu, že si nepřejeme mazat diskusi ze strany nezúčastněných stran (například přímo YouTubem po nahlašování), reagováno pouze zde. Odkaz na toto téma bude předán také Jiřímu Černohorskému, který se, jakmile se zde sejde více dotazů či podnětů k reakci, bude moci Vám veřejně vyjádřit. Tedy pouze v případě, půjde-li o relevantní dotazy na úrovni a respektována místní (n)etiketa. Zde také bude vedena diskuse k článku, který bude na toto téma zveřejněn na https://www.duchdoby.cz, kde budeme informovat o stavu stížností a trestního oznámení na PČR z důvodů domnělého porušení následujících zákonů.Pro sledování tohoto tématu používejte odkaz - viewtopic.php?f=39&t=305Vaše dotazy na YouTube
Emergecy Czech napsal:Co si dokazujete tim, ze se tam hadate s klukama co plnej pouze prikaz. A co si neuvedomujeme? Tim, ze se tam hadam s Policii rozhodne neco dokazu, plus nektere reci o ustave co tam nekdo rika? Jako fakt mimo, Policie na jednicku za mne, trpelivost a nikdo nereagoval a nenechal se vyprovokovat.

Ari Haswar napsal:co udělala Policie špatně ? Nevpustí vás do objektu kde je vysoce postavený Německý politik ? Tak strašný. To už se rovnou bežte podívat za Zemanem na hrad. A nezapomente se při vstupu u ochranky ohánět zákonem o policii, diskriminaci a rasismem. A díky že nám normálním čechum děláte dobré jméno v Německu. Sem sice proti politice Merkelové ale je to problém Německých občanu. Tak samo se Česko mělo postavit proti Kvotam které schválila evropská komise né samotná Merkelová. Už jen kvuli bezpečnosti svých obyvatel. Proč neprotestujete proti kvotám ? Proč neprotestujete proti otevřeným hranicím ? Jen kecáte po hospodách a když příjde chvíle dát najevo že sme proti, chováte se jako dobytci.

Aleks Hue napsal:Vy jste teda pravdobijci, pokřikujete na policisty a máte epický pocit blanických rytířu, kteří přijeli do Prahy zachránit zem. Ach jo.. Kdyby čechy byly aspon z 1/2 na takové úrovní jako je německo, a to ve všech ohledech o chování dělniku až po veřejný a kulturní sektor. S jednánim policistu nesouhlasim, ošem když tady byla návštěva činy nebo Albertov se Zemanem tak Vám to nevadilo.


Reakce na dotazy
Policie bezdůvodně blokuje panu Jiřímu Černohorskému vstup do parku.
Níže uvádím konkrétní § a články, které se domníváme, že se k záležitosti vztahují.

00:14: důvod nevpuštění Jiřího Černohorského do parku je, že mu to příslušník policie zakázal
- § 158 - Zneužívání pravomoci veřejného činitele, konkrétně čl. 1) a), b) (omezování osobní svobody a diskriminace); dále § 171 Omezování osobní svobody, konkrétně čl. 1 (policie bez udání důvodu a poučení zakazuje vstup JČ do parku); dále čl. 14 Listiny základních práv a svobod bod 1 (Svoboda pohybu je zaručena)
00:24: lidé volně jdou do parku, projít nesmí pouze Jiří Černohorský
- § 158 - Zneužívání pravomoci veřejného činitele, konkrétně čl. 2 a (jiní lidé do parku smí a chodí)
00:33: kamerou projíždím okolí vstupu do parku, nikde nevidím ceduli zákazu vstupu
00:43: policista tvrdí, že nepouští JČ do parku podle policejního zákona, přitom nesdělí konkrétní paragrafy
00:46: prosím policistu o paragrafy policejního zákona, ten výzvu zcela ignoruje
- čl. 17 bodu a) Listiny základních práv a svobod mám právo na informace (Svoboda projevu a právo na informace jsou zaručeny.); dále bod 2 (Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat, přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu.); dále bod 5 (Státní orgány a orgány územní samosprávy jsou povinny přiměřeným způsobem poskytovat informace o své činnosti. Podmínky a provedení stanoví zákon.)
00:51: prosím policistu o služební číslo, i tuto výzvu policista zcela ignoruje (viz LZPS)
01:09: teprve teď policie blokuje vstup do parku všem
01:18: JČ podotýká, že do parku prošla černoška a on nemůže (diskriminace??)
02:06: policista nepouští pána vezoucího zboží do parku, neuvádí pro to žádný důvod, nepoučuje jej (viz LZPS)
02:45: JČ se ptá, jaký paragraf mu zakazuje vstup do parku, policista reaguje, ať si to najde (viz LZPS)
03:07: policie vysloveně drží JČ mimo park (viz § výše)
03:12: policista tvrdí, že mu dal rozkaz (civilnímu občanovi?)
03:26: JČ pokládá policii dotazy, tato jej ignoruje (viz LZPS)
03:40: JČ se ptá, podle jakého zákona mu policista zakázal vstup, ten odpovídá, že podle zákona o policii, přičemž neuvádí žádný konkrétní § (viz LZPS)
03:43: JČ se ptá, podle jakého zákona tedy mohla do parku občanka cizí národnosti, policista mlčí (viz LZPS a dále diskriminace??)
04:56: policie do parku pouští civilní (neoznačený) automobil, JČ umožněn vstup stále není
05:00: policie prý nemusí odpovídat na dotazy občanů (není vidět, nicméně je vidět, že policie toto nerozporuje) (viz LZPS)
05:18: JČ se znovu ptá, proč jej policie odmítá pustit, policista lže, že to říkal 3x
05:46: policista pokynul, aby si šel JČ stěžovat, když tento policistu poučil, že se dopouští zneužití pravomoci veřejného činitele
05:50: jakýsi pán v kravatě tvrdí, že chrání i naší bezpečnost proti koloně, která má za chvilku projet
06:20: JČ opakuje, že před i po jeho příchodu pustila policie lidi do parku a jeho ne, táže se proč, pán lže JČ do očí, že přišel poslední
06:51: JČ žádá o služební číslo pána v kravatě (policistu v civilu?), ten tvrdí, že nemá čas a číslo mu nedává (viz LZPS)
08:05: policista opět nabádá JČ, aby si šel stěžovat
09:12: JČ tvrdí, že prošli další lidé do parku, což PČR odmítá, nicméně těmto lidem před kolonou nepomáhá a nechrání je

Ostatní policisté i přítomní občané se, mimo jiné, podle § 367 (Nepřekažení trestného činu) nepokusili trestný čin překazit, ačkoli o domnělém nezákonném jednání věděli (zbavení osobní svobody). Můžeme předpokládat, že TČ podle § 368 ani neoznámili. Momentálně jednáme o podání stížnosti a TO na policii už jen z důvodu naší ohlašovací povinnosti, jinak totiž se trestného činu dopouštíme i my.


Kauzu, jak píšeme výše, budete moci sledovat na stránce DuchDoby.CZ (jakmile bude zahájena, odkaz sem uvedeme).

Pokud máte jakékoli dotazy, prosím, pokládejte je, inkriminované osoby se Vám zde budou v rámci možností věnovat. Případné dotazy položené jinde (na YouTube, Facebooku atd.) nebudeme považovat za vážně míněné a reagovat na ně, neboť čtenář o možnosti napsat do tohoto fóra, kde je jistota nemazání příspěvků k věcí, ví, nebudeme ztrácet reakcemi na případných rizikových místech čas. Toto fórum je na zprostředkování takového charakteru jednání přímo způsobilé. Děkujeme za pochopení.
Motto: „Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Proto nejprve přemýšlejte, než zareagujete.”

Martin Mojmír
Administrátor
Administrátor
Avatar uživatele

Příspěvekod Martin Mojmír » 16.09.2016, 08:04

Hezký den,

dovolím si dodat ještě následující zákon č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím.
Motto: „Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Proto nejprve přemýšlejte, než zareagujete.”


Vrátit se na “Ostatní moderovaná diskuse”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 1 host