Reálné zavedení projektu Venus v České republice

Tato podkategorie slouží výhradně k pokládání věcných dotazů - pro názory použijte některou ze sekcí níže.
Inoue Yuki
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvekod Inoue Yuki » 25.08.2015, 09:27

Zdravím, jmenuji se Inoue Yuki a jsem český programátor a ajťák. Posledních pár měsíců se zajímám o hnutí Zeitgeist a projekt Venus. Velmi mě ohromila společnost, ve které žijeme a ve které žít můžeme v budoucnu. Jenže si nemyslím, že by v současné ekonomice bylo možné vyhradit tolik peněz pro reálné zavedení projektu Venus kdekoli ve světě. Proto mě napadla jednoduchá přechodná legislativa, která by pomohla tento projekt oživit.

1.) Rozpuštění centrální banky
2.) Přenechání zodpovědnosti tisku peněz státu
3.) Ztráta veškeré hodnoty peněz

Jelikož peníze nemají hodnotu, nemůže dojít k inflaci. Peníze v této přechodné společnosti slouží spíše jako potravinové lístky za druhé světové války. Když budete pracovat, dostanete peníze, za které si budete kupovat věci, které potřebujete (jako dnes). Bezdomovci by mohli pracovat na veřejných zakázkách, protože peněz má stát dost. Kdykoli stát potřebuje něco zaplatit, prostě si peníze vytiskne. Přemýšlím nad tím několik dní a nenašel jsem žádnou díru (i když to zní trochu idealisticky).

Pokud by tento stav byl dlouhodobě neudržitelný (ale myslím, že by udržitelný byl), nevadí. Slouží totiž jen jako přechodná situace pro projekt Venus. Mezitím by se pracovalo na projektech, které hnutí Zeitgeist a projekt Venus propaguje.

Proto bych se vás chtěl zeptat, jestli by tato legislativa byla možná. Jestli ne, poprosil bych odůvodnění a jestli ano, bylo by možné ji propagovat zde, v České republice?

Předem děkuji za odpověď,
Inoue Yuki.

Michal Mauser
Správce fóra
Správce fóra
Avatar uživatele

Příspěvekod Michal Mauser » 25.08.2015, 11:45

Dobrý den, udržitelnost zde může být omezena tím, že jde stále o motivaci ziskem (vlastnictví a plýtvání) a cirkulaci měny (konzum zdrojů) bez zabudované zpětné vazby na životní prostředí. Zda je možné takovou změnu provést bez intervence elit ze zahraničí je také otázka.

Tím, co popisujete se zabývá http://ekonomickareforma.cz (doporučuji přečíst text reformy v PDF), jejíž někteří členové vidí také v RBE budoucnost. Mají také mnoho pořadů v archivu Svobodného vysílače. Tuto otázku bude tedy potřeba směřovat na ně. My se je pokusíme na Váš dotaz zde upozornit.

Jako programátora, bych Vás také rád upozornil, že kromě ekonomické reformy hledáme programátory (dobrovolníky) i my a Volník.

Libor Mikš
Reforma společnosti
Reforma společnosti

Příspěvekod Libor Mikš » 26.08.2015, 04:53

V zásadě k tomu v tuto chvíli opravdu není co dodat. Výše uvedený model je opravdu obsažený v koncepci propagované Reformou společnosti. S malou výjimkou, která je ovšem formální. Ekvivalent Centrální banky není zrušený, ale je státní institucí pod dohledem volených státních orgánů. Takže je nutno pročíst a rád budu komentovat případné nejasnosti.

Inoue Yuki
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvekod Inoue Yuki » 26.08.2015, 06:05

Děkuji za odpovědi. Nevěděl jsem o existenci takové reformy. Jde jen o mojí neznalost, nebo není propagace dostatečná? Jestli ne, je vůbec možné prosadit podobnou reformu bez podpory občanů? Máte reálný plán, jak reformu prosadit v co nejbližší době?

Jako programátor se rád přidám k jakékoli skupině či hnutí, které mají jako hlavní bod programu změnu současné společnosti. Stačí mne kontaktovat na adrese akki.seat@gmail.com, popřípadě na mém portfoliu pro profesionály http://www.itnetwork.cz/portfolio/5344.

Michal Mauser
Správce fóra
Správce fóra
Avatar uživatele

Příspěvekod Michal Mauser » 31.08.2015, 13:49

Mohlo by Vás zajímat:
This 16th century French castle is the temporary home to 100 makers trying to save the planet
http://venturebeat.com/2015/08/18/this- ... he-planet/

lexiq
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvekod lexiq » 03.02.2017, 18:51

Dobry den .. já osobně si myslím ( vím že to zní šíleně ... ) ale Venuše je bohyní lásky a krásy je pojmenována po ženě a žena své děti bezmezně miluje ... myslím si že součástí tohoto projektu by měl každy člověk dostat potravu oblečení vzdělání a v še k životu potřebné zdarma ... matka své dítě taky kojí a neche nic na oplátku živí jí láska jejich dětí ... Tento projekt je z mého hlediska naprostým opakem dosavadního lidského konaní a vyžaduje dle mého názoru naprosto jiny uhel pohled než jsem zvyklí .... Vím že to zní idealisticky a nereálně ale to je právě to o co se sanžíme .. změnit lidstvo.

Michal Mauser
Správce fóra
Správce fóra
Avatar uživatele

Příspěvekod Michal Mauser » 04.02.2017, 09:36

Dobrý den, projekt se jmenuje podle města na Floridě. To město nevím podle čeho se jmenuje ;-) Se zbytkem samozřejmě souhlasím.


Vrátit se na “Hnutí Zeitgeist v České republice a ve světě”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 1 host

cron