Definice hnutí Zeitgeist: Logika vs. psychologie (studio Plzeň)

Tato podkategorie slouží výhradně k pokládání věcných dotazů - pro názory použijte některou ze sekcí níže.
Zamčeno
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Hnutí Zeitgeist jsme si představili v několika předchozích pořadech, přičemž poslední se věnoval druhé eseji nové orientační příručky „Definice hnutí Zeitgeist” s názvem „Hledání řešení”. Dnes si budeme povídat o eseji další - „Logika vs. psychologie”, abychom zachovali správnou posloupnost.

ČÁST I - ÚVOD
- Logika vs. psychologie

Za SVCS moderuje: Pavel Hlávka, studio Plzeň
Za Hnutí Zeitgeist přednáší: Ján Greguš
Za hnutí dále přítomní: Martin Böhm, Michal Mauser, Petr Taubinger


Telefonovat a psát do studia SVCS své věcné dotazy, poznámky či připomínky můžete dnes mezi 20 a 22 hodinou. A protože mnohdy nezbývá na zodpovězení online otázek posluchačů dost času, můžete kromě kontroverzního Facebooku využít i tohoto nezávislého diskusního fóra, kde se Vám budeme společně se zástupci hnutí Zeitgeist věnovat i dlouho po skončení živého vysílání. Již nyní se, opět, těšíme na Vaše pro nás cenné příspěvky.

Edit 30.05.2015, 09:12: Záznam pořadu najdete zde:
http://www.svobodny-vysilac.cz/wordpress/?p=3316
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
boro2p
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od boro2p »

Dobrý večer,
první co, tak bych chtěl poděkovat za dnešní vysílání. Dal jsem vám přednost před Google I/O tak si toho važte :D

Budu stručný: Myšlenky hnutí se snažím sám již nějaký ten čas šířit a většinou narážím na stejný problém jako jsem právě dnes slyšel při rozhovoru, který jste měli s panem Pavlem. Momentálně se zabývám nenásilnou komunikací od M. Rosenberga a mám pocit, že by to mohlo spoustě lidem pomoci lépe šířit své myšlenky. Na příklad trochu více empatie by asi neškodilo, nemyslíte?
Ján Greguš
Hnutí Zeitgeist ČR
Hnutí Zeitgeist ČR

Příspěvek od Ján Greguš »

Dobrý večer,
vážime si toho, že ste nám dal prednosť :).

Čo sa týka prezentácie myšlienkového toku, tak nikto z nás nieje ideálny a preto aj často odkazujeme na našu príručku, kde sa može každý dozvedieť informácie z toho najlepšieho zdroja. Ja osobne sa snažím byť empatický, ale ako som hovoril na začiatku dnešnej relácie, tak je ťažké presvedčiť niekoho, kto do diskusie ide s tým, že sa nechce dať presvedčiť. Tie témy ktoré sa rozoberali sú veľmi široké a je ťažko presne zodpovedať podrobne otázky, ak niekto nemá nejaké základné informácie o tom, čo sa snažíme prezentovať.
Michal Mauser
Vykázaný uživatel
Vykázaný uživatel

Příspěvek od Michal Mauser »

Dobrý večer, nikdo z nás není dokonalý a rádi uvítáme každou pomoc, pokud byste nám chtěl nabídnout své schopnosti a například promlouval ve vysílání s námi. Rádi Vás poznáme například prostřednictvím našeho Teamspeak serveru (návod na našem webu).
Zamčeno

Zpět na „Hnutí Zeitgeist v České republice a ve světě“