Svět bez peněz pohledem šílence přes počítače a skrze svaté knihy

Tato podkategorie slouží názorovým diskusím libovolného charakteru - nemusí být striktně moderována.
Uživatelský avatar
Martin Mojmír
Administrátor
Administrátor

Příspěvek od Martin Mojmír »

- Takový jedinec se samozřejmě vyskytne. Konec konců existují nemoci typu ADHD, schizofrenie a další, jež vyžadují odbornou lékařskou péči. Takoví lidé nečiní naschvály, ti za své jednání nemohou. Konec konců pokud je jejich takové konkrétní chování naplňuje, pak jim může být umožněno uspokojení v jisté formě izolace, kde si například budou moci "krást", přičemž si nebudou uvědomovat, že vlastně nekradou, že jde pro ně o virtuální prostředí. Takoví lidé nemají dostatečnou kapacitu na to vůbec chápat, že jsou izolovaní. Budou šťastní s tím, co mají a dokáží pojmout. A jiní lidé budou šťasní, že nemocným mohou pomáhat a věnovat se jim. Empatie a pochopení bude pracovat na zcela jiné úrovni.

- Vzdělání bude dostupné všem bez rozdílu. A to v rámci kteréhokoli oboru, jaký si daný dotyčný zvolí. Toto je samostatná kapitola, o které bych spíše raději mluvil, než psal, neboť vydá na dlouho a nedopsali bychom se. Několikrát jsme to probírali v rádiu Svobodný vysílač CS.

- Samozřejmě to bude tak, jak píšete. Omezování takového přístupu do chemického provozu, okolo rozvodů atd. je logické - čistě z bezpečnostních důvodů. Možnost přístupu samozřejmě bude. S náležitým vzděláním. Ovšem nedovedu si představit, kromě pubertálních dorostenců, nikoho, kdo by vědomě chtěl do podobných prostor chodit a ještě tam škodit. Nicméně pokud se "zadaří", pak výchovným bude ponaučení ze způsobené škody například na sobě samém. Pokud "výtržník" způsobí zkrat na zařízení, bude mu výchovně předvedeno, co to způsobilo nebo může způsobit. I to je forma vzdělávání. Nicméně vlivem plně decentralizovaných, automatizovaných a soběstačných systémů a bezpečnostních pojistek toho příliš rizikového nebude.

- Ohledně "ručních" menších farem ano. Nejen, že to bude možné zachovat, ono je to naopak velice důležité. To je na samostatnou kapitolu. Nejednou jsme o tom hovořili v rádiu Svobodný vysílač CS. Také spíše na rozhovor.

Problémy po překlopení systému nebudou. Překlopení systému je možné pouze za určité úrovně konstruktivního vzdělání určitého počtu populace. V té době nebude mít přemýšlení nad takovými záležitostmi již význam. Od malička jsme učeni vidět věci složitě, což má svůj účel. Život je ale naopak velice snadný. Opravdu v ničem není vůbec žádný problém. Po vymanění se ze zastaralého myšlení se otevírá svět nekonečných možností.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Proto nejprve přemýšlejte, než zareagujete.

Elfman83
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od Elfman83 »

Prozatím děkuji. Myslíme velmi podobně, to mi vědět stačí :)

Pokusím se ještě poslechnout víc záznamů z rádia SVCS.

Pro pubertální dorostence by určitě nebyl problém vytvořit kontrolované prostředí (podobmě jako si dneska lidé hrají na válku v paintballu) - ostatně, takové systémy virtuální reality už existují (The Void).

Máte pravdu, že máme tendenci vidět vše složitě. Spíš je otázka, kdy k tomu překlopení dojde, zda nebude již pozdě, a zda nebudou lidé, byť vzdělanější, spíš mít stále tendenci se držet uvnitř systému. Ale to bychom už jen spekulovali, a byla by to ztráta času. V tomto ohledu se ještě já sám musím poněkud změnit.

Případně se ozvu. Prozatím se mějte fajn.

Uživatelský avatar
Martin Mojmír
Administrátor
Administrátor

Příspěvek od Martin Mojmír »

Zejména vzdělanější lidé mají tendenci setrvávat v systému. Udržuje je tam totiž jejich ego. Přeci neopustí vše, čehož "docílili", viz např. předposlední bod Desatera monetárního otroka. Daní lidé jsou sice vzdělanější, ovšem takzvaně systémově, což se dá často nazvat spíše fanatizmem než vzděláním.

Na každém z nás záleží; není nikdo, s kým by se nedalo pracovat. Začínat musíme u sebe. Jít příkladem. I sebevíce "vzdělanému" člověku dříve nebo později dojdou v konstruktivní debatě argumenty, přičemž už je pouze a jen na něm, co s tím, a především se sebou, udělá.

Já děkuji, hezké dny i Vám.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Proto nejprve přemýšlejte, než zareagujete.

Ján Greguš
Hnutí Zeitgeist ČR
Hnutí Zeitgeist ČR

Příspěvek od Ján Greguš »

Dočítal som celú Vašu knihu a musím povedať, že sa mi čítalo dobře a bavila ma. Asi preto, že máme veľmi podobný myšlienkový tok. Takže som rád že vznikla a pre niekoho bude prístupnejšia ako je "Definice TZM". Díky za to.

Čo sa týka samotnej "Definice Hnutí Zeitgeist", tak to netřeba brať jako nejaký návod, alebo niečo nemenné. Bola napísaná před pár rokmi a ak by vznikala teraz, tak by asi vyzerala zase trochu inak, pretože ľudské poznanie sa neustále vyvíja. To je ale prirodzené. To ale nič nemení na faktu, že myšlienky obsiahnuté v Definici sú stále platné (aspoň většina z nich). Príručku je potřeba brať nie jako nejaký návod, že tak bude, alebo musí byť, ale skor ako študijný materiál, ktorý nám može pomocť rozšíriť si vzdelanie a pochopiť niektoré věci, ktoré sme doteraz nemuseli chápať. Potom ale následuje tá doležitejšia časť, jako naložíme so získanými informáciami.

To že je Definice dosť podobná Vašej knihe je prirodzené, pretože od určitej úrovne poznania to už nieje o názoroch (názor = nedostatok informácií), ale o faktoch a potom sa začínáme zhodovať. Čím viac ľudí a začne v tomto zhodovať, tým rýchlejší a jednoduchší prechod k novej spoločnosti bude. My sme v prechodnom období neustále, akurát tie zmeny prebiehajú relatívne pomaly k dĺžke našich životov. Asi tá zmena neprebehne tak, že sa raz ráno prebudíme do novej spoločnosti, ale skor to bude trvať desaťročia, možno aj stovky rokov. Jedná sa o masívnu zmenu socio-ekonomického systému a ako tu už kolegovia napísali, ľudia na to musia byť pripravený. A ani potom sa vývoj nezastaví a spoločnosť sa bude ďalej vyvíjať, možno smerom, ktorý si dnes ani nevieme predstaviť.

Elfman83
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od Elfman83 »

Děkuji a souhlasím. A jsem rád, že nejsem tak úplně mimo (asi to bude nějaké autorské ego, nebo je silně návyková, protože ač většinu svých výtvorů hodnotím nad míru kriticky a negativně, tuhle knihu čtu už asi po páté, což nedává smysl, když vím, co v ní je a stejně mě baví ji číst :) )

"Potom ale následuje tá doležitejšia časť, jako naložíme so získanými informáciami."

Z pozice člověka, který se nechce vzdát moderních technických výdobytků v současném systému a z vlastní zkušenosti vím, že pro spoustu lidí to nebude tak jednoduché (zkoušeno dnes a denně na sobě).

Přitom samotná změna myšlení je otázka tak možná ani ne roku.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní ne/související témata“