Vada v procesorech Vám výrazně sníží výkon

Tato podkategorie slouží názorovým diskusím libovolného charakteru - nemusí být striktně moderována.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Michal Mauser
Správce fóra
Správce fóra

Příspěvek od Michal Mauser »

https://www.novinky.cz/internet-a-pc/be ... omali.html
https://www.root.cz/clanky/procesory-in ... uje-vykon/
Kdyby takhle nešlo o konkurenci, ale spolupráci, mohl by být design procesorů otevřený a tento problém nemusel nikdy nastat. Pokud si ale někdo myslí, že přechod na AMD je řešení, tak se mýlí. Je to to samé jako Republikáni a Demokraté, pravice, levice. AMD má také zadní vrátky pro NSA a další věci se časem objeví. V současném myšlení je to nevyhnutelné. Navíc Google podle druhého článku tvrdí, že se problém týká i AMD. Nevolme stále jen menší zlo a koncentrujme se na opravdová řešení... Naštěstí na skutečném řešení se již pracuje: OpenRISC, RISC-V a možná i OpenPOWER. Na nich však Windows asi jen tak nepojede. Jiné systémy však již ano ;)

Uživatelský avatar
Michal Mauser
Správce fóra
Správce fóra

Příspěvek od Michal Mauser »

Je to tak ubohé, až se musím smát.
Šéf Intelu se zbavil akcií firmy za stovky miliónů těsně před skandálem
https://www.novinky.cz/internet-a-pc/be ... dalem.html

Uživatelský avatar
Martin Mojmír
Administrátor
Administrátor

Příspěvek od Martin Mojmír »

Sražení výkonu až o 50 %? Zajímavé kauzy se to kolem Intelu dějí za poslední dobu. Tady se krásně projevuje, jak kvantita devastuje kvalitu. Což v tomto případu nahrává konkurenci, a to je jen dobře. Arogantní chování a jednání musí zákonitě vždy mít podobný osud.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Proto nejprve přemýšlejte, než zareagujete.

Uživatelský avatar
Michal Mauser
Správce fóra
Správce fóra

Příspěvek od Michal Mauser »

https://www.root.cz/clanky/nastal-cas-n ... ternativou

Zdá se, že se opensource procesor opravdu prosadí. Z jednoho odkazu v článku jsem se dostal na jiný, kde se dokonce tvrdí, že Nvidia hodlá v příští generaci Falcon mikrokontrolérů použít RISC-V a členy RISC-V Foundation jsou mimo jiné Google, IBM, Nvidia, AMD a Qualcomm.

Bohužel jedna věc mě stále trochu trápí. Přesto že je procesor RISC-V svobodný, tak jejich rozhodnutí použít licenci BSD, aby se stal populárním i v komerční sféře je podle mého chyba. BSD licence neobsahuje (na rozdíl od např. GPL) copyleft, což akorát umožní firmám si design upravit, ale své úpravy již nemusí zveřejňovat a nepřispějí tedy zpět ničím. Pouze podle mého názoru "parazitují". Podobný problém viz operační systém na Playstation. Přitom toto není vůbec nutné když se podíváme na úspěch Linuxu (GPL), který v podstatě ovládl svět, pouze s výjimkou osobních počítačů.

Uživatelský avatar
Michal Mauser
Správce fóra
Správce fóra

Příspěvek od Michal Mauser »

Tak se zdá, že na svém selhání Intel ještě vydělá. Nepřekvapilo by mě, kdyby toto bylo zkouškové zavedení kurvítka zda jim to projde a stane se to novým trendem...
https://www.root.cz/clanky/intel-vyda-o ... sta-otazek

Odpovědět

Zpět na „Ostatní ne/související témata“