Lokální systém správy zdrojů

Etické a morální hodnoty; rozhodovací procesy; společenské, (a)politické a právní předchozí, současné a event. budoucíí socio-ekonomické modely, resp. organizace společnosti - východiska, řešení a možné alternativy.
Tato podkategorie slouží názorovým diskusím libovolného charakteru - nemusí být striktně moderována.
Michal Mauser
Správce fóra
Správce fóra
Avatar uživatele

Příspěvekod Michal Mauser » 15.01.2019, 11:36

Opravena chyba, kdy bylo možné obejít prioritu produktu, když je materiálu dostatek. Může se to zdát zbytečné, jelikož se tam kontroluje i nedostatkovost, ale je to spíše prevence. Navíc chci mít celou výrobu na jednom místě.
Dále se již nečeká na doplnění zdrojů pro všechny odběratele, ale vyrábí/vydává se postupně.

Michal Mauser
Správce fóra
Správce fóra
Avatar uživatele

Příspěvekod Michal Mauser » 07.02.2019, 18:54

Složitost výroby je nyní součástí kalkulace při výběru nejlepší varianty produktu. Zvažuji, jak tuto informaci zobrazit ve výstupu.
Spustitelné soubory verze 0.1.4 pro Windows budou mít také jiné výchozí nastavení co se týče rychlosti a po dokončení se okno již nezavře.

Michal Mauser
Správce fóra
Správce fóra
Avatar uživatele

Příspěvekod Michal Mauser » 26.02.2019, 21:01

Soubory pro verzi 0.1.4 jsou venku. Kromě zmíněné složitosti byly také přidány nové hlášky programu.

Michal Mauser
Správce fóra
Správce fóra
Avatar uživatele

Příspěvekod Michal Mauser » 08.03.2019, 18:51

Knihovna byla přepracována pro reálná čísla. Dostal jsem nápad na webovou aplikaci, která by ji mohla naučnou formou využívat a té se nyní budu věnovat.

Michal Mauser
Správce fóra
Správce fóra
Avatar uživatele

Příspěvekod Michal Mauser » 15.05.2019, 14:29

Pracovali jsme převážně na datovém modelu pro webovou aplikaci a jsme ve fázi, kdy může začít vlastní programování. Samozřejmě budou potřeba další úpravy modelu, ale už se mi nechtělo dále čekat. Zatím není nic moc k vidění a proto zde zveřejním pouze zdrojový kód. Odkaz na běžící aplikaci přijde později až v ní něco zajímavého bude. Aplikace bude bude časem používat i dříve zmíněnou knihovnu, která však musí být přepracována.
https://github.com/uranixcz/isrbe

Michal Mauser
Správce fóra
Správce fóra
Avatar uživatele

Příspěvekod Michal Mauser » 06.07.2019, 12:38

Do Copiosis aplikace byla přidána funkce znázorňující celkovou reputaci člověka a žebříček. Doufám, že toto brzy využijeme pro odměňování prospěšných akcí lidí po republice. Bonusem bude, že si budou moci případně za nějaký čas vyzvednout i reálnou odměnu.

p_luba
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvekod p_luba » 09.09.2019, 11:54

Zdravím Michale,¨
několikrát jsme se kontaktovali (program pro Volník..., jednou přes Mumble). Podle tohoto videa: https://www.youtube.com/watch?v=RzaKUpP ... djq0uflF6Q
Tvá aplikace pro Copiosis je už lidmi používána, jaké je jich řádově množství a je ta skupina nějak lokalizovaná? Děkuji
Luba Prokeš

Michal Mauser
Správce fóra
Správce fóra
Avatar uživatele

Příspěvekod Michal Mauser » 10.09.2019, 08:31

p_luba napsal:Tvá aplikace pro Copiosis je už lidmi používána, jaké je jich řádově množství a je ta skupina nějak lokalizovaná? Děkuji

Ahoj, aplikace je přímo používána pouze mnou jakožto zástupcem naší skupiny. Je zatím přímo tak navržena. Dále ji občas na testování používá tvůrce myšlenky Perry Gruber. O nikom dalším nevím. Žádná z oslovených skupin neměla zájem to vyzkoušet.
Co se týče lidí, kteří se za celé dva roky zapojili, to bude tak maximálně 19. Aktivních je samozřejmě mnohem méně. Pro zjednodušení eviduji celé domácnosti. Většina je z Českolipska, ale Ján Greguš nám občas také něco přiveze přes celou republiku :)
Většinou se to točí kolem přebytků ze zahrad, ale občas někdo uvaří, opraví, odveze, pomůže, apod. Máš zájem to vyzkoušet?

p_luba
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvekod p_luba » 10.09.2019, 09:44

Mám, ale jsem z blízkosti Brna. Já bych měl sice něco, co mohu nabídnout i na dálku, ale když nejsou i další, tak to asi nemá moc význam. Zkusím zapůsobit na některé známé. To bych se ozval přinejmenším s otázkami na praktické věci (ohodnocování...).
Díky, Luba

Martin Mojmír
Administrátor
Administrátor
Avatar uživatele

Příspěvekod Martin Mojmír » 10.09.2019, 22:22

Hezký den,

na březen 2020 chystáme Virtual Z-Day, což je přednáškový den Hnutí Zeitgeist. V rámci tohoto dnes plánuje Michal Copiosis podrobněji představit.
Motto: „Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Proto nejprve přemýšlejte, než zareagujete.”

Michal Mauser
Správce fóra
Správce fóra
Avatar uživatele

Příspěvekod Michal Mauser » 07.11.2019, 18:31

V ISRBE jsou nyní hotovy základní funkce na ovládání zdrojů, lokací, parametrů a transformací. Transformace zdrojů je stále nutné provádět manuálně. Další v pořadí je automatické řešení závisejících zdrojů. To bude hledat nejbližší správnou závislost, zajistí transport a spustí produkci a doručení objednávky.


Vrátit se na “Hodnoty a společenské systémy”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů

cron