Moderátor rádia Slobodný vysielač jde do vězení za odmítnutí monetárního systému

Etické a morální hodnoty; rozhodovací procesy; společenské, (a)politické a právní předchozí, současné a event. budoucíí socio-ekonomické modely, resp. organizace společnosti - východiska, řešení a možné alternativy.
Tato podkategorie slouží názorovým diskusím libovolného charakteru - nemusí být striktně moderována.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Martin Urminský jako politický vězeň a obět monetárního systému, anebo jen jako jeden z mnoha dalších příživníků? Dnes od 20:00 v pořadu Suverenita s Jozefom Klanyim s moderátorem Kryštofem Kouckým a hosty Soňou Csiffáry, PhDr. Milanem Laurincem na rádiu Svobodný vysílač CS.
Obrázek
Mimochodem se zdá, že kromě lišících se názorů veřejnosti se liší i názory jednotlivých studií Svobodného vysílače CS. Například studio Kladno, konkrétně moderátor Martin Dukát, se veřejně staví 100% proti Martinu Urminskému, kdy na místo odpovídání na položené dotazy dělá spíše něco jiného (viz odkaz ZDE, popřípadě v zazálohovaném obrázku níže). V souvislosti s tím jsem se obrátil na šéfa rádia SVCS Pavla Hlávku, podle kterého Martin Dukát záležitosti nerozumí, s jeho jednáním nesouhlasí, nicméně (Pavel) stojí za tím, že svoboda rádia SVCS je v tom, že si každé studio může vysílat a šířit, co chce, což neodpovídá svobodě, jakou jsem si o rádiu Svobodný vysílač CS dosud představoval. Od té doby se mu nemohu dovolat, nereaguje na SMS a nevolá zpět...

Kromě sledování postupu kauzy Martina Urminského jsem se rozhodl jít zejména po faktech, tato shánět, shromažďovat a v rámci možností, jelikož je o ně zájem, zveřejňovat, k čemuž slouží a bude sloužit toto téma fóra. Podle dosud získaných informací je má miska nakloněna rozhodně k Martinu Urminskému, jenž je i dle mě politickým vězněm a obětí monetárního systému. Mým přáním je, aby co nejdříve přerušil hladovku a pomohl společnosti tam, kde jej potřebuje, neboť jako mrtvý, jak je zvykem, za půl roku upadne prakticky v zapomnění, kdežto jako živý a nezávislý na systému dokáže mnohem více.

Jako další úkol jsem si zadal získat od šéfa rádia SVCS jasnou a zřetelnou definici pojmu „Svobodný vysílač”. Je nutno vědět, v čem ona svoboda přesně spočívá. Zda skutečně v tom, že si každý může vysílat, co chce, nezávisle na možném narušování pověsti skupiny jako celku, anebo zda existují nějaké hranice, skrze které by se nemělo jít. Co na situaci, kdy jedno studio tvrdí to a druhé ono, poví posluchači? Je tato svoboda tou, kterou chceme? Nemít ve věcech jasno, nevyhledávat fakta a šířit mnohdy společensky nebezpečné názory? Může být takové médium důvěryhodné? Zodpovězme si tyto otázky sami.
Obrázek
Nakonec s předstihem odpovím na dotazy pana Petera Kršiaka.

1. Neklamu, jelikož v době, kdy jsem příspěvek psal, jsem nahrávku v archivu SVSK nedohledal. Je nutno sledovat časové stopy.
2. Pro svět bez peněz nerobím nic, robím maximum zejména pro informování a vzdělá(vá)ní společnosti, skutečnou svobodu a řešení principů.

Na základě dotazů dám dohromady svoji osobní agendu, kterou následně zveřejním v jedné z dalších reakcí zde.
Pak je již v procesu agenda Hnutí Zeitgeist Česká republika jako celku - Projekty TZM ČR, neboť vyhýbavé dotazy „Co jsi udělal ty” začínají být časté.
Dále dávám k nahlédnutí historii Programů a zápisů členů Hnutí za období 2012-2013, 2014 a 2015 (obsahuje větší množství záložek, nutno procházet).

Další informace budou k dispozici později.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Změna - pořad Suverenita o Martinu Urminském s hosty Soňou Csiffáry a PhDr. Milanem Laurincem na rádiu Svobodný vysílač CS zítra od 17 hodin.

O situaci informuje a „za přirozené právo a spravedlnost bojuje” například i Občiansky tribunál, „celonárodný slovenský orgán pre riadenie odboja a obrany proti zverstvám cudzej moci”. „Prevzatú štátnu moc vykonáva až do doby, slobodného a demokratického zriadenia legitímnych slovenských orgánov.”
Obrázek
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
DaliborDL68
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od DaliborDL68 »

Vkladám odkaz na súdne rozhodnutie, kde je okrem iného spomenuté, že Martin Urminský sa vzdal v prospech detí a bývalej bytu v hodnote 60000 euro.
http://www.docdroid.net/Zvt6rui/2012-01 ... 9.pdf.html
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

To je, pokud podle dnešního kurzu České národní banky počítám správně, přesně 1.621.500 CZK. Nevím jaké standardy platí pro placení alimentů na Slovensku, ovšem u nás lze použít třeba tuto, tuto nebo tuto kalkulačku.

Nicméně, jak to tak čtu, nemohu nikde nalézt jméno osoby, které se tento soudní spis týká. Nemohu v něm nalézt jméno obžalovaného. Nasměrujete mne?
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Včera večer se mi podařilo telefonicky spojit s Pavlem Hlávkou, přičemž výstupy z hovoru jsou následující:

- Pavel Hlávka se nepovažuje za šéfa Svobodného Vysílače CS, shodli jsme se jen na pojmu zakladatel.
- Svoboda ve Svobodném vysílači CS spočívá ve svobodě volby každého studia vysílat si, co chce, odpovídá-li to určitým zásadám.
- Při žádosti o napsání a zveřejnění definice Svobodného vysílače CS (oněch zásad), mi bylo toto odmítnuto.
- Může se stát, že jedno studio bude vysílat názor pro podporu nějaké záležitosti a druhé proti - prý lidé nechť si z toho vyberou sami.
- Není dovoleno veřejně se pomlouvat mezi sebou, kdy pokud toto nastane, bude konkrétní moderátor napomenut (nevím kým, když není šéf).
- Pokud budou pomluvy pokračovat (což prý nebudou z důvodů jakýchsi probíhajících energií), bude se situace řešit, až nastane.
+ Několik dalších vět souvisejících s těmito body, jenž nepovažuji za důležité psát, neboť se nesou ve stejném duchu.

Čili rozumím tomu tak, že v rádiu SVCS může posluchač slyšet prakticky cokoli, a to nezávisle na tom, zda jde o fakt, nebo pouhý názor. Účelem je, aby si posluchač vytvořil názor sám a podle toho rozhodl, čemu bude (chtít) věřit, komu a zda vůbec naslouchat apod. Jinými slovy, rádio SVCS může vysílat jak důležité záležitosti, tak úplné nesmysly. Může vysílat jak objektivně, tak subjektivně, přičemž je zaměřeno na subjektivitu. Zkrátka každé studio, jak chce.

Podle mě by bylo k věci vyposlechnout si jak dnešní pořad SUVERENITA (moderuje Kryštof Koucký), tak ve stejné záležitosti i studio Kladno (moderuje Martin Dukát). Mohlo by jít o příklad, jak výše popsaná situace může probíhat a jaké k tomu vedení (pardon - zakladatel) zaujme stanovisko. Co se týče mě, co by Martina Böhma, zůstávám, pokud možno, u principů a maximální možné objektivity. Tedy stále nakloněn Martinu Urminskému.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Diskuse nejen o Martinu Urminském na TeamSpeak konferenci Hnutí Zeitgeist ČR.

00:00: Pochopení / nepochopení moderátorů Slobodného vysielača, otevřená výzva k diskusi.
03:41: Možnosti odvysílání debaty a principy fungování Svobodného vysílače CS.
05:51: Ne/pochopení principů a myšlení v krabici (co je, nebo není správné).
12:38: Koho přizvat do diskuse (změna, ať je diskuse na SVSK obohacena o více myšlenek).
15:21: Nově příchozí Adam a Ján, nastínění možných dalších témat.
20:55: Občanský tribunál a zavírání nebo zabíjení lidí jako občanská povinnost?
27:23: Potřeba změny socio-ekonomického systému, pokrytectví a vzdělávání společnosti.
29:46: Chvilka mimo téma - možno tento úsek přeskočit.
32:57: Martin Urminský - mechanismus, principy a splnění účelu.
46:07: Návštěva ve vězení a nové možnosti efektivního informování veřejnosti.
47:30: Za co vlastně je Martin Urminský ve vězení, neefiktivita a strukturální násilí.
50:32: Zákonná vs. morální povinnost občanů, bio-sociální tlaky.
54:20: Nový socio-ekonomický systém, příručka Definice Hnutí Zeitgeist.
54:40: Obecné principy, fakta vs. názory a relace s Hnutím Zeitgeist na Slobodném vysielači.
56:40: Věznění za svůj názor, systémové vs. přírodní zákony, status quo, fakta.
01:05:40: Definice a limity (současného) právního systému, závěr.


Nahrávka k poslechu nebo stažení ZDE (~16 MB, svobodný formát Opus voice).
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Obrázek

Obrázek
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Od inkriminovaných moderátorů SVSK dorazily následující odpovědi, ze kterých vyplývá, že naší výzvu k diskusi odmítají, jinými slovy ji neumožní.

Obrázek

Obrázek

I odmítnutí je odpověď...

Proto sledujte dále toto téma, brzy pro Vás zveřejníme nahrávky z dnešního vysílání na Svobodném vysílači CS, kde proběhla poměrně ostrá výměna názorů. Vysílání, ke kterému i my, co by Hnutí Zeitgeist, a já, co by jednotlivec, budeme mít své otázky.

Jako příklad mohu uvést první:
Martin Böhm píše:Soňa Zikmundová, moderátorka studia Kladno SVCS, hovoří o ponižování žen a dětech, při čemž považuje těhotenství za nepříjemné. Nemělo by být těhotenství pro ženu radostí? Proč si tedy Soňa Zikmundová pořizovala děti, když je jí to nepříjemné?
Mimochodem v pořadu dnes zaznělo, že se k věci bude ještě Svobodný vysílač CS vracet. K tomuto účelu mohu nabídnout pražský prostor v ulici Plzeňská 210 (Klub Biograf), zaznamenání a zveřejnění celého výstupu. Je potřeba, aby se záležitost rozebrala důkladně, a to jak po systémové stránce (takzvaně omezeně, krabicově), tak po stránce funkční, efektivní a principiální (takzvaně neomezeně, racionálně), k čemž bude potřeba trochu více času.

A mimochodem... Zatím co se tady dohadujeme, ve vězení umírá člověk, jenž bojuje za náš všechny...
Obrázek
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Již v archivu: Pod titulkem: Pravá tvář Martina Urminského !!, to je titulek, jenž zveřejnilo rádio Svobodný vysílač CS na svém Facebooku.
Obrázek
Přímý originál odkaz ke stažení (mp3 - větší) ZDE.

Konverze do formátu Opus voice (menší) ZDE.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Poslední pořad s Martinem Urminským za jeho „svobody” na Slobodném vysielači SK.
Originál (mp3) ZDE.

Záloha (opus) ZDE.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Obrázek

Originál (mp3) ZDE.

Záloha (opus) ZDE.
Naposledy upravil(a) Martin Mojmír dne 13.08.2015, 09:48, celkem upraveno 2 x.
Důvod: Dodání nahrávek z archivů.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Dnes na Svobodném vysílači CS od 15 do 17 hodin pořad o Martinu Urminském s názvem Dozvuky debaty o kauze: Martin Urminský - studio Kladno.
Obrázek
Originál (mp3) ZDE.
Záloha (opus) ZDE.


Dále dnes od 17 hodin pořad Interakce v akci, pořad o vás a pro vás - co vás zajímá (zejména o kauze Martin Urminský).

Obrázek

Originál (mp3) ZDE.
Záloha (opus) ZDE.
Naposledy upravil(a) Martin Mojmír dne 14.08.2015, 09:36, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Doplnění nahrávek.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
múza
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od múza »

Text v rámečku byl označen jako Off-Topic a/nebo může obsahovat vulgarizmy či jiné nevhodné texty.
M.U. nevyvolal svým konáním diskuzi o systému, ta diskuze už tu dávno byla předním, a on sám do ní zrovna nic moc nepřinesl... a možná právě proto se sám té diskuze nejprve účastnil, ale nakonec se jí vzdal, postupně a zcela záměrně... a to, o čem se díky M.U. diskutuje není systém, ale M.U. samotný... on strhl pozornost na sebe, na svůj případ, namísto na systém.. možná doufal, že když lidé uvidí, jak se k němu systém zachoval, tak že povstanou a jaksi ho "vysvobodí" (což měl nejspíš na mysli, když říkal něco jako, že jeho život je teď v rukou posluchačů) ... jenže ejhle, chyba lávky, M.U. odsouzen "za své názory" sedí stále v base a žádné osvobození se nekoná, a nad jeho hladovkou kroutí hlavou i jeho podporovatelé... celý jeho přínos, zda ho soudit za jeho víru a za jeho názory, je zcela dávno překonaný... víte,, nikoho nezajímá, jaké má(te) názory... i na svobodném vysílači, když nemáte ty správné názory, tak to nikoho nezajímá... takhle prostě funguje narcistická společnost... obecně když máte jiný názor, než ten žádoucí narcistické skupiny, tak přinejlepším "si ho nechte pro sebe" či "my máme jiné poznání" ... a pokud si někdo jako M.U. myslí, že jen tak může přijít se svými názory a všichni se z nich poserou, zvláště ti nejvíce zatvrzelí (ti u soudu)... kteří udržují tento systém v chodu... tak jak ukazuje realita, se velmi mýlí.... jen se porozhlédněte kolem,, a přestaňte už hledat "pravdu" o tom, jestli je M.U. hrdina, který vystoupil z řady, a nebo jestli ho zlikvidoval systém... M.U. se nechal zlikvidovat sám!!! a proto je to pro mě zbabělec, který si hraje na hrdinu.. a kupodivu mu to hodně lidí žere, i když nic nedokázal a nikoho nepřesvědčil... nebo mi snad chcete tvrdit, že něčeho dosáhl??? no, něčeho skutečně dosáhl, stále víc se vzdaluje od svých dětí, ten to teda vyhrál... a ono dnešní závěrečné slovo Hlávky, prý lidi přiměl k zamyšlení nebo co, je zcela absurdní v porovnání s tím, kolik lidí mohl přimět k zamyšlení už jen třeba svým vysíláním jako moderátor... jeho víra, názory, či filozofie se může zakládat na pravdě, poznatcích, poznání, či vědění,.. ale co mu to je platné, když hází perly sviním??? nic... jenže tento člověk nejspíš moc dobře věděl, co dělá... věděl, že to bude k ničemu... sám říkal, že jde hlavou proti zdi, protože ta zeď je prý tak křehká, že ji prorazí... z vyššího poznání jsou jeho činy správně??? je krásné, když si M.U. kdekdo idealizuje, či ho dokonce používá jako svoji (politickou) agitku... jenže žádné vyšší poznání nemluví o ambiciózní sebe-destruktivitě... největší mistři se nikdy nenechají utlouct tupým davem pro nějaký svůj dobrý pocit ze sebe samého, že žijí nějaké vyšší ideály... to totiž znamená, že takový mistr selhal jako mistr... M.U. zeď neprorazil... neudělal na ní ani škrábanec... naopak ji posílil... ten idiot to celé postavil do roviny, že je souzený za své přesvědčení.. a to je nehorázná demagogie... jeho přesvědčení totiž nikoho nezajímá... byl souzený pouze za to, co dělal, resp. nedělal... a to je celé... tento člověk prostě začal dělat zagorku!!!!! díky jeho nezodpovědnosti se do naší společnosti dostal dojem, že můžete být odsouzeni za své přesvědčení... což byl ten hlavní účel !!!!!!!!!!!!!!! mnoho jeho podporovatelů to bere jako velké vítězství, že teď konečně všichni vidíme, jak se věci mají... ach, jak moc se pletou... tohle lidi vědí už dávno... jenže teď navíc můžou nabýt dojmu, že pokud nechtějí být odsouzeni, tak si už nikde nesmí otvírat hubu... celou dobu to bylo pouze ve vzduchu a nikdo pořádně nevěděl, jestli to tak je... ale po té, co to M.U. vztáhl na svůj případ, mnoho z nich o tom asi přestalo pochybovat... jeho činy byly sobecké a kontraproduktivní!!!!!!! věřte si čemu chcete,,, ale vyšší poznání má mnoho úrovní... a čím výš jdete, tím víc začínáte chápat, že tento člověk sešel ze své cesty...
Zamčeno

Zpět na „Hodnoty a společenské systémy“