Sběr informací a diskuse o kauze Martin Urminský (MU)

Etické a morální hodnoty; rozhodovací procesy; společenské, (a)politické a právní předchozí, současné a event. budoucíí socio-ekonomické modely, resp. organizace společnosti - východiska, řešení a možné alternativy.
Tato podkategorie slouží názorovým diskusím libovolného charakteru - nemusí být striktně moderována.
paja
Diskuzní troll
Diskuzní troll

Příspěvek od paja »

Z toho pohledu je mnoho soudních procesů nespravedlivých. Tedy až Vám někdo něco ukradne, tak se jistě nebudete se zlodějem soudit, protože on poukázal na špatný (fašistický) systém a ten přeci TZM odsuzuje.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

V Ekonomice založené na přírodních zákonech a zdrojích Vám nikdo nic neukradne. A pokud náhodou ano, soudit se nebudete, neboť Vám to bude jedno, když si totéž budete moci pořídit znovu a bezplatně. Nebude důvod cokoli komukoli krást, odstraní se příčiny. Vidíte, vůbec jste to opět nepochopil.

Jinak co se týče Martina Urminského, pro mě to pouhým vyjádřením faktů nekončí. Já se pokusím zjistit mnohem více a pokud možno udělat maximum pro rozhodnutí Martina žít, aby mohl lidem předat mnohem více, než předá v případě smrti ve vězení.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
paja
Diskuzní troll
Diskuzní troll

Příspěvek od paja »

Já jsem hovořil o současných soudních procesech - MU má také reálný současný soudní proces o kterém jste také hovořil. Proč se snažíte vše transponovat na budoucno a dělat z lidí hlupáky. Já nežiji ve virtuální realitě a Vy také ne a ještě dlouho v této realitě budeme žít.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Já neuznávám současné soudní procesy, zajímají mě zejména principy. Z nikoho hlupáka dělat nemusím, to dokáží lidé ze sebe dělat sami. Co se týče "virtuální reality", nebudu přeci strkat hlavu do písku a čekat, až se něco podobného stane mně, mým blízkým nebo komukoli dalšímu. Zdá se, že skutečně buď nedokážete a/nebo nechcete chápat principy.

A dost, tady se řeší sbírání informací ke kauze, vyzývám Vás tedy, pokud žádné nemáte, abyste sem nepsal, nebo Vám sem psát bude znemožněno.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Petr_NJ
Občasný diskutér
Občasný diskutér

Příspěvek od Petr_NJ »

Ano Jane,
a v tomto duchu měl Martin i pokládat dotazy moderátorům a pak by nebyl vůbec žádný problém a nepochopení ze strany moderátorů. Oni totiž jednali zcela správně a slušně, znaje určité věci ohledně fungování systému, ale pravděpodobně neznaje mnoho příčin a dalších souvislostí o celkovém fungování současného systému, které mohli a společně s Vámi v těch dalších pořadech mohou načerpat a mimo jiné i v příručce.

A navíc, bylo by velmi neslušné, kdyby propírali bez svolení členy rodiny MU a jejich podíl na stavu MU a naopak, což nikdo neudělal, jestli jsem dobře poslouchal a to i přesto, že MArtin B. své dotazy tímto směrem nešťastně vedl neznaje informace z úvodu pořadu .

Pokud se ale má z toho udělat nějaký závěr, kde mimo jiné víme, že v budoucnu se toto vůbec nebude ani řešit (nebude k tomu důvod), bylo by vhodné lidem přímo ukázat klidně na tomto příkladu, jak by celou situaci řešil (rozkol partnerů a pozdější zajištění rodiny) nový systém, tak aby moderátoři už nemuseli říkat, "neumím si představit systém ve kterém by všichni otcové neplatiči nechtěli své děti zaopatřit a měl by to za ně řešit stát " (trochu jsem si upravil vyjádření z konce pořadu).
paja píše:Já jsem hovořil o současných soudních procesech - MU má také reálný současný soudní proces o kterém jste také hovořil. Proč se snažíte vše transponovat na budoucno a dělat z lidí hlupáky. Já nežiji ve virtuální realitě a Vy také ne a ještě dlouho v této realitě budeme žít.
Chlape zamyslete se už trochu. Jestli nebudeme ukazovat jak zrůdný ten současný systém je reálných příkladech, tak nikdo z těch otců, co si dnes berou 2-3 práce a vyjadřovali se "nasraně" na adresu MU a dřou aby své děti zajistili nikdy nepochopí, že jsme dnes v takové technické situaci, že toto už je dnes jen nesmyslná a nevědomá hovadina těch otců, kteří prostě jen o tom jiném řešení nemají ani informaci (vůbec nemají o tom páru a hlavně čas ty informace někde načerpat) nebo si ta nová řešení neumí ani představit, což je asi Váš příklad i u mnoha jiných věcí.

Řešení otců je se vzdělávat a ty informace taky sdílet, a zatím skřípat prostě zubama a být řádně nasrán na současný systém tak, že až to bude vědět ten dostatečný počet chlapů i žen, tak prostě řeknou stop tomuto systému a i Vy se bez jakékoliv práce prostě překlopíte do nového nechápaje jak se to najednou stalo, ale vysmátý z toho jak je tam najednou fajn a že to i vlastně funguje a jde to uskutečnit. Samozřejmě, že bude i nějaký přechod, nebude to žádný evoluční skok, protože mnoho věcí bude nutné předělat a to zabere nějaký čas.

V současném systému to musí člověk dělat jo chytře, aby mu dokázal i veřejně před soudem, jak to všechno stojí na vodě. Respektive sám jeden člověk to kvůli velkému množství oborů ani není schopen, proto se lidi musí spojovat a hledat společně to syntézu řešení. A jak jsem pozorně poslouchal, MU to prostě jen špatně zorganizoval a moc s tím sám neudělá.

Zatím se ti platící otcové zmůžou tak akorát na nějaké to pivo po šichtě, protože v čase co jim zbude po těch 2-3 zaměstnáních, většinou u toho piva i usnou únavou. A další den ráno nanovo a kolečko v soukolí systému jede furt dokola a dokola, a dokola a kdy pak se to haltne ? Smrtí jednoho kolečka ? ha, ha, ha > kolečko se vymění za jiné (třeba za paju) a jede se dál, vždyť systém musí produkovat protože jinak to neumí fungovat, že ?

Osobně taky dnes skřípu zubama (a to nemám žádné dluhy zatím :-) ), a i přesto, že v hnutí dělám vůči kolegům docela rozruch ohledně technických záležitostí změn, tak vždy je to z pozitivních důvodů a v pozitivním směru to popohnat rychleji ke změně, protože už dnes je pozdě. Zvládnete to taky skřípat zubama a zároveň dělat pozitivně pro nový svět ? Já vím, pokud člověk není jen naivní člověk typu sluníčkař, tak to je zápřah na tělo i duši, ale můžu za sebe říci, že to jde i tak.

Zkusíte to taky Pajo ?

Doporučuji Vám. Vemte si jednu věc kterou ovládáte nejlépe a zkuste v ní tvořit něco pozitivního v kontextu hnutí TZM bez ohledu na současný podělaný systém. My Vám to budeme když tak rádi recenzovat či podporovat, jak se daří a trochu Vám to konečně změní pohled na tu změnu . Jste-li navíc finančně za vodou, pak je to už jen záležitost osobní chuti něco pozitivního dělat a ne jen kritizovat že něco nejde.
Naposledy upravil(a) Martin Mojmír dne 20.08.2015, 21:07, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Rozdělen Off-Topic do http://forum.sebesdileni.cz/viewtopic.php?f=29&t=148
Zamčeno

Zpět na „Hodnoty a společenské systémy“