Definice Hnutí Zeitgeist: Definice veřejného zdraví a Dějiny ekonomie (studio Plzeň)

Etické a morální hodnoty; rozhodovací procesy; společenské, (a)politické a právní předchozí, současné a event. budoucíí socio-ekonomické modely, resp. organizace společnosti - východiska, řešení a možné alternativy.
Tato podkategorie slouží názorovým diskusím libovolného charakteru - nemusí být striktně moderována.
Martin Mojmír
Administrátor
Administrátor
Avatar uživatele

Příspěvekod Martin Mojmír » 26.08.2015, 11:44

Hnutí Zeitgeist jsme si představili v několika předchozích pořadech, kdy poslední se věnoval závěrečeným esejím úvodní části orientační příručky „Definice hnutí Zeitgeist” - s názvy „Věc lidské jednoty” a „Konečný argument - Lidská povaha”. V pondělí 14.09.2015 od 19 hodin vstoupíme do druhé části příručky nazývající se „SOCIÁLNÍ PATOLOGIE”, přičemž rozebereme eseje „Definice veřejného zdraví” a „Dějiny ekonomie”.

ČÁST II - SOCIÁLNÍ PATOLOGIE
- Definice veřejného zdraví
- Dějiny ekonomie

Za SVCS moderuje: Pavel Hlávka, studio Plzeň
Za Hnutí Zeitgeist přednáší: Ján Greguš
Za Hnutí dále odpovídají: Martin Böhm, Michal Mauser, Petr Taubinger


Telefonovat a psát do studia SVCS své věcné dotazy, poznámky či připomínky můžete v pondělí 14.09.2015 od 19:30. A protože mnohdy nezbývá na zodpovězení online otázek posluchačů dost času, můžete kromě kontroverzního Facebooku využít i tohoto nezávislého diskusního fóra, kde se Vám budeme společně se zástupci Hnutí Zeitgeist věnovat před i po skončení živého vysílání. Již nyní se, opět, těšíme na Vaše pro nás cenné příspěvky.

VS- Vladimír
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvekod VS- Vladimír » 14.09.2015, 18:40

V celku se nemám na co zeptat, tak jen nějaké nápady, důležité je si uvědomit, jestli já bych v tom uměl žít a jak bych se choval. nebo jak by se lidé chovali. P. Kapal zdůraznil, že by si každý nabral vše a jenom to nejlepší
Naposledy upravil(a) Martin Mojmír dne 15.09.2015, 13:55. Celkem upraveno 1x.
Důvod: Přesunuto z tématu: http://forum.sebesdileni.cz/viewtopic.php?f=2&t=36

Martin Mojmír
Administrátor
Administrátor
Avatar uživatele

Příspěvekod Martin Mojmír » 14.09.2015, 22:11

Jelikož byla řešena témata jiná, k příručce jsme se včera nedostali. O této budeme hovořit v pořadu příštím.

Ve včerejším vysílání Pavel Hlávka podotkl, že přichází desítky různých dotazů k tématu. Jelikož nebyl ani zdaleka čas na zodpovězení drtivé většiny z nich, posluchači byli odkázání na interFórum, konkrétně sekci Hnutí Zeitgeist.
Motto: „Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Proto nejprve přemýšlejte, než zareagujete.”

Michal Mauser
Správce fóra
Správce fóra
Avatar uživatele

Příspěvekod Michal Mauser » 15.09.2015, 06:56

Ano, souhlasíme, že by si každý bral vše a to nejlepší, ale pouze dnes se současným myšlením, kdy máte nedostatek a chcete hromadit. Vody mají (zatím) lidé také dost a nehromadí ji. To samé s volnými minutami na telefonu, které často nevyčerpají úplně. Lidé najednou nemají potřebu všechno vyčerpat, pokud mají "jistotu", že to dostanou a to již dnes. Tato změna myšlení je zásadní pro přežití civilizace. Pokud si toto uvědomíme, tak zůstává už pouze požadavek mít jen to nejlepší a tento požadavek bude v technologické společnosti snadno zajištěn všem.
Zda byste v tom mohl žít je spíše Vaší volbou, protože jak to v budoucnu doopravdy bude, je právě na Vás. My předkládáme návrh.

Tyto a podobné otázky jsou zodpovězeny v naší reakci panu Kapalovi.
http://wiki.zeitgeistmovement.cz/index. ... 2%80%9C%3F

VS- Vladimír
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvekod VS- Vladimír » 15.09.2015, 09:00

Na to by měl odpovědět p. Kapal, Jak jsem vycítil, z jeho pořadu, Je velmi závislí na majetku a hmotném zabezpečení. Netvrdím, tím, že by chtěl miliony, to ne, ale hmotné zajištění u něj hraje velikou roli. Ostatně i u ostatních, kteří na myšlence života bez peněz,hledají nefunkčnost. Možná by pomohlo v tomhle směru vést debaty. Vím, že to v pořadech na SV zaznělo ale ztrácí se to ve spoustě slov. Taky bych doporučil do pořadu pozvat jako oponenta nějakého ekonoma (p.Švihlíkovou třeba), možná by to ukázalo jakým směrem by měla ekonomie jít.

Martin Mojmír
Administrátor
Administrátor
Avatar uživatele

Příspěvekod Martin Mojmír » 15.09.2015, 14:07

Obávám se, že současná monetární ekonomie vždy šla, jde a půjde pouze jedním směrem, a to ke své zkáze, a to už jen z důvodu její úrokové funkce. Když jsme u doc. Švihlíkové, tato byla hostem přednáškového dne Z-Day ČR 2013, ačkoli se ještě nejednalo o témata v přímém myšlenkovém toku Hnutí. Zrovna dnes jsem se na svém FB profilu o docentce Švihlíkové zmínil.

„Není možné, abychom měli čím dál modernější technologie a pracovali čím dál více. Od čeho je máme? Aby nám poskytovaly volný čas. Proč je volný čas nebezpečný? Lidé s volným časem jsou nebezpeční, mohli by myslet.“

Správně tvrdí docentka Ilona Švihlíková.Co doporučím, je přednáška Ing. Petra Ježka o toxicitě peněz (Z-Day ČR 2015).

Motto: „Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Proto nejprve přemýšlejte, než zareagujete.”


Vrátit se na “Hodnoty a společenské systémy”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 1 host

cron