Proč chodí v Česku tak málo lidí na demonstrace? Knedlíková nedělní pohoda

Etické a morální hodnoty; rozhodovací procesy; společenské, (a)politické a právní předchozí, současné a event. budoucíí socio-ekonomické modely, resp. organizace společnosti - východiska, řešení a možné alternativy.
Tato podkategorie slouží názorovým diskusím libovolného charakteru - nemusí být striktně moderována.
Martin Mojmír
Administrátor
Administrátor
Avatar uživatele

Příspěvekod Martin Mojmír » 31.10.2015, 12:07

Proč chodí v Česku tak málo lidí na demonstrace? Knedlíková nedělní pohoda válcuje ideály svobody a demokracie, to je realita!

Aeronet.cz napsal:Ve středu, ve sváteční den 28. října, proběhly v Česku demonstrace nejrůznějších hnutí a politických stran, které chtěly využít příležitost svátku a připomenout občanům, že svoboda se nám už opět jaksi ztrácí a že je třeba začít něco dělat. Média přinesla informaci, že po republice demonstrovalo v úhrnu něco okolo 6 až 10 tisíc občanů. V zemi, která má populaci přes 10 milionů. V ulicích tedy bylo jedno promile obyvatelstva ČR. A to je tragédie. Radost ovšem musí mít Brusel a obecně mainstreamoví politici, protože se ukazuje, že jakoukoliv vlastizrádnou smlouvu nebo krok, který udělají, jakkoliv zemi zaprodají nebo zbídačí, s lidmi v ČR to nepohne. Lidé jsou spokojeni v rámci knedlíkové nedělní pohody.

Takto začíná článek na alternativním serveru Aeronet (ZDROJ), do kterého se mi nepodařilo, kvůli své délce přes 2500 znaků, napsat komentář. Vložím sem.


Má osobní reakce na článek pana -VK- na Aeronetu:

Demisi, demisi, vystoupení z EU, demisi. Co s tím uděláme? Demisi, demisi, demisi. Ano, už ale nikdo neřekne, co KONKRÉTNĚ bude potom, natož aby to něco chtěl udělat nebo udělal sám. Prakticky celou demonstraci jsem sledoval na SVCS a to, co jsem slyšel za projevy, byla tragédie. Banda lidí vyslovující své názory bez konkrétních argumentů a vy se divíte, proč je účast tak zoufalá... Debaty stejné, jako v hospodě, jen v o něco více lidech (protože se tam už nevejdete) před ní. Demisi, demisi, zviditelňování někoho jiného (třeba Okamury), odkazování se na minulost, jež neřeší budoucnost, demisi, Kapal zaspaný v 95 roce, demisi, mezi tím na SVCS Landa a jeho Boží bojovníci (pak se divíte, že vás nazývají xenofoby, holými lebkami, extrémisty...), dále opět demisi, demisi. Nakonec na Aeronetu pokrytecké zvratky a stěžování si na lidi sedící před Ordinací v mozkové příhodě? Ano, mohou si za to také sami, když vy ale na té demonstraci „taky hovno vyřešíte”. Změny zákonů, referenda, demise. Ztrácíte čas, dámy a pánové, to už byste mohli konečně pochopit.

Osobně považuji za mnohem důležitější, než jít si stěžovat na politiky, jací jsou jen odrazem nás všech, něco konkrétně (u)dělat. Co? Například vytváření, provozování nebo se účastnění v jakýchkoli společensky prospěšných projektech, jež současný socio-ekonomický systém nahradí. Mysli globálně, jednej lokálně, ne naopak. To máme např. Ekonomickou reformu a Volník (obojí s implementovaným základním příjmem) a/nebo Ekonomiku založenou na přírodních zákonech / zdrojích (tento cíl logicky preferuji, neboť zcela odstraňuje elitářství, sociální rozdíly a přináší automatizaci a hojnost všem bez rozdílu). Nebo i něco menšího jako např. hydroponie, permakultura či biozemědělství obecně; (sebe)vzdělávání se (léčitelství, psychologie, sociální vědy) atd. Každý se může (spolu)podílet, každý může (sebe)sdílet. Ne jen někde vyřvávat demisi, demisi, víčka, vystoupení z EU, věšení, střílení, defenestrace, demisi, 3.14čoviny. To je jen samé sebezviditelňování se, „alternativních” médií nevyjímaje, a pláč bez návrhů konkrétních řešení či rovnou konání. Logicky do ulic pak přijdou především obdoby kotlových fotbalových fanoušků, přičemž jejich přední hulákači vystupují na stoličkách a podněcují k „odvolání toho negra” (snad umíte sami číst mezi řádky, když píšete podobné články).

Takže nikoli demisi, ale občanskou neposlušnost, promyšlený racionální přístup (a postup), upřednostňování myšlenkového toku před jednotlivci, skupinami či vlastními egy, argumentování a zametání si před vlastním prahem. Toto je (návrh) řešení, ne odvolávání „zločinců”, které ihned nahradí „zločinci” (já bych řekl spíše lidé nevzdělaní, nemocní) jiní, jelikož je tak systém nastaven (sami jsme si ho tak nastavili). Skončete s tím pokrytectvím a demagogií už konečně, takto lepší nebudete.
Motto: „Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Proto nejprve přemýšlejte, než zareagujete.”

Martin Mojmír
Administrátor
Administrátor
Avatar uživatele

Příspěvekod Martin Mojmír » 01.11.2015, 13:38

Na webu Aeronetu se ke zmíněnému článku, jako obvykle, rozjela diskuse, přičemž mne zaujaly následující komentáře.

Martin napsal:Sleduji Svobodný vysílač a dostal jsem se skrz něj na Interfórum, kde je od mého jmenovce reakce na tento článek. Asi se sem nevešla, máte k tomu co říct? Vy to možná myslíte dobře, ale s informacemi ve fóru musím absolutně souhlasit. viewtopic.php?f=54&t=194 . Na SVCS je odkaz na Interfórum a i je tam kategorie rádia. Nepřemýšleli jste se taky zapojit nebo se třeba o tom pobavit?

albatros napsal:To sou jen hlávkoviny. Pojďme si zameditovat nad změnou myšlenkového toku. Nás 5 a pes to totiž určitě vytrhnou. Bla bla bla kecy prdy a zase bla bla bla. Nakonec se dohodnou, že oni sou ti osvícení a ostatní to zatím nepochopili a proto nelze nic dělat.
Klasická sekta.

Martin napsal:Sekta? Nic víc k tomu textu? Takže nesmíme jít ani do školy, protože jak nám někdo ukáže násobilku, je ten osvícený a teda sektář. Sbor učitelů je sekta, no sakra práce :D Tak nějak marně čekám na řešení od jakékoli nesekty. Od SVCS, Aeronetu, politiků, běžných lidí, pánbíčkářů… Nic :) Jako já v tom nic sektářskýho nevidím. Nikde žádný modlení, žádný sliby, žádný meditace. Prostě jenom docela logická reakce. Takže jakmile někomu někdo vyvrátí jeho světonázor, je sekta. Dobře. :D Spíš bych chtěl odpověď od Aeronetu.

Teď zajímavost. Pan Kapal na SVCS tvrdil cosi o 2OOO-3OOO demonstrantech. Pavel Hlávka, když tam byl, řekl jasně slovo 3OO. Tak kolik teda tam bylo lidí? To jsou Kapaloviny vs. Hlávkoviny :)

Radši bych opravdu rád reakci na to Interfórum, ať si můžu udělat názor svůj. Budu si moct vybrat. Buď budu podle fóra pokrytec a demagog, nebo podle Vás osvícenec a sektář. Pokud by to bylo takhle, nechci mít nic společného ani s jednou stranou. To budu radši podle VK chalupoknedlíkář. :D Ne vážně, zkuste překonat své světonázory a napsat normální lidskou reakci.


Redaktoři Aeronetu standardně na podněty diskutujících reagují, nicméně zde prozatím mlčí.

S tou zmíněnou školou je to docela trefné, k čemuž doplním, že vzdělávání dětí je v pořádku, ale u dospělých, již zapadlých koleček do systému, běda, jak se jim jejich zažitá dogmata někdo pokusí zpochybnit. Například zmíněný Aeronet těžce kritizuje a hlásá různé názory, ale žádná reálná řešení už nepřináší.

Když si chci na něco stěžovat, je vhodné vědět na co a co s tím jde a/nebo rovnou mohu (u)dělat, což drtivá většina systémových či „proti systémových” kritiků nezvládá. Stejně jako Aeronet. Chudáci často zmiňování „sektáři” Tesla, Einstein, Gándhí, Edison a další. Docela schizofrenie čítat a slýchat na jednu stranu jejich chválu, ale na stranu druhou nepříliš šikovně skrývanou těžkou kritiku. Ono totiž asi už vše bylo řečeno, vynalezeno, definováno s tím, že již nemůže přijít nikdo, kdo, stejně jako zmínění, dokáže svět posunout dále. Nicméně z historie víme, že každý je na počátku sektář, konspirační teoretik, čarodějnice, šarlatán, hlupák nebo dokonce nepřítel. Tak snad se lidé stihnou poučit dřív, než bude pozdě. V konečném důsledku se podobná označení mnohonásobně vyplatí, neboť se tito lidé stávají svým způsobem nesmrtelnými. To se ale už vracíme k loajálnosti osobnostem, nikoli myšlenkovému toku.
Motto: „Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Proto nejprve přemýšlejte, než zareagujete.”

Michal Mauser
Správce fóra
Správce fóra
Avatar uživatele

Příspěvekod Michal Mauser » 01.11.2015, 14:22

Ještě můžeš dodat bratry Wrightovi, které měl také každý za blázny, protože nevěřili/nechápali, že lze létat něčím těžším, než vzduch. To že dokázali navzdory (na rozdíl od konkurence) minimálním financím svůj sen uskutečnit z nich dělá opravdové fanatiky.

Martin Mojmír
Administrátor
Administrátor
Avatar uživatele

Příspěvekod Martin Mojmír » 01.11.2015, 14:28

Jistě a protože Hnutí Zeitgeist skrze NL/RBE (Ekonomiku založenou na přírodních zákonech / zdrojích) dokazuje, že lze žít zcela bez peněz a že planeta dokáže uživit i mnohem více než 15 mld. lidí, a to zcela bez problémů a jakéhokoli poškozování či omezování kohokoli, čehokoli a v čemkoli, pak musí jít o skutečně nepředstavitelné šílence, se kterými prostě nemůže být absolutně žádná řeč. Nejhorší, co můžeš udělat, je nabídnout komplexní řešení. V takovém absurdním paradoxu stále jako lidé žijeme, což dokazuje, že stále ještě nejsme inteligentní společností, nýbrž pouhou živou hmotou.
Motto: „Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Proto nejprve přemýšlejte, než zareagujete.”

Ján Greguš
Hnutí Zeitgeist ČR
Hnutí Zeitgeist ČR

Příspěvekod Ján Greguš » 02.11.2015, 20:24

Dobrý článok (+ video) o aktivizme a protestoch.
http://endofprotest.com/news

Je to od človeka, ktorý okrem iného je pokladaný za "architekta" Occupy Wallstreet, takže asi vie o čom hovorí.


Vrátit se na “Hodnoty a společenské systémy”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 1 host

cron