Čína zahájí éru ekologické civilizace

Etické a morální hodnoty; rozhodovací procesy; společenské, (a)politické a právní předchozí, současné a event. budoucíí socio-ekonomické modely, resp. organizace společnosti - východiska, řešení a možné alternativy.
Tato podkategorie slouží názorovým diskusím libovolného charakteru - nemusí být striktně moderována.
Martin Mojmír
Administrátor
Administrátor
Avatar uživatele

Příspěvekod Martin Mojmír » 06.01.2016, 15:19

Komunistická strana Čínské lidové republiky hodlá vyzvat na plenárním zasedání v Pekingu k novému typu ekonomického růstu v zemi a zahájit tak éru tak zvané ekologické civilizace, sdělil agentuře Sputnik bývalý poradce ministerstva ochrany životního prostředí Číny Laurence Brahm.

„Prioritou pořadu jednání bude zlepšení životního prostředí nejen z estetických důvodů, ale za účelem potravinové bezpečnosti jako národní priority, má to zahrnovat radikální reformy zaměřené na regenerační politiku: rozvoj obnovitelné a efektivní energetiky a tak zvaných inteligentních měst," řekl spolubesedník agentury.

Podle expertova mínění má být schválena směrnice na rozvoj na základě potřeb společnosti a životního prostředí a nikoli na základě dat HDP. Podle Brahma, čínská komunistická strana hodlá prosazovat nové hodnoty zachování a nikoli spotřeby.

Kromě toho, míní expert, Peking představí své přístupy k realizaci Rámcové konvence OSN o změnách klimatu a také vlastní kroky související s masovým přechodem k systému obnovitelných zdrojů energie.

„Tento systém bude podpořen státními subvencemi a úvěrovou a finanční politikou stimulování byznysu tímto směrem," zdůraznil expert.

Zdroj článku: http://cz.sputniknews.com/svet/20151027/1518756/cina-ekologie-civilizace-era.html

Radek

Příspěvekod Radek » 07.01.2016, 22:49

Vzhledem ke kritické situaci v čínských městech ohledně smogu a jak se již ukazuje, nemožnosti dalšího růstu této druhé největší "ekonomiky" světa, stejně jako ekonomiky globální, lze předpokládat, že by takové řešení mohlo Čínu napadnout...http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonomika/1651183-cinske-burzy-zavrely-po-pulhodine-pad-akcii-dolehl-i-do-evropy-a-usa

Qestament
Čestný člen fóra
Čestný člen fóra
Avatar uživatele

Příspěvekod Qestament » 07.01.2016, 22:53

To je ale divný... Kakal nedávno řekl, že všechny sekty jsou letadla a pyramidy. Co je ale náš systém, když vykazuje naprosto stejný znaky? Když všechny prachy jdou jenom k těm nejbohatším? Nejsme jenom tak náhodou taky součástí jedný takový, ale obrovský, sekty? :D

Jinak to, co Čína vymejšlí, je nějak nápadně podobný zdrojový ekonomice, se kterou seznamuje Zeitgeist.
Zmrdobijec odhalující a poukazující na nekompetenci, neschopnost, pokrytectví, alibismus a stupiditu jednotlivců a lidské společnosti jako takové. ;)

Martin Mojmír
Administrátor
Administrátor
Avatar uživatele

Příspěvekod Martin Mojmír » 08.01.2016, 21:56

Tak on původní cíl komunismu nebyl socialismus, ve který to přerostlo, ale v podstatě to, k čemu Čína směřuje.
Motto: „Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Proto nejprve přemýšlejte, než zareagujete.”


Vrátit se na “Hodnoty a společenské systémy”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 1 host

cron