Komunitní zahrady a pachty

Etické a morální hodnoty; rozhodovací procesy; společenské, (a)politické a právní předchozí, současné a event. budoucíí socio-ekonomické modely, resp. organizace společnosti - východiska, řešení a možné alternativy.
Tato podkategorie slouží názorovým diskusím libovolného charakteru - nemusí být striktně moderována.
Zamčeno
Michal Mauser
Vykázaný uživatel
Vykázaný uživatel

Příspěvek od Michal Mauser »

Kompenzovat různé výdaje by se dalo pěstováním a prodejem plodin, což by samozřejmě také mohlo zaměstnat lidi bez práce. Pozemky jsou drahé a je jich málo. Proto je nutné financování hledat například u obce, nebo se složit. Co je ale mnohem zajímavější - pomocí pachtovních smluv obdělávat zahrady cizích lidí. Toto může být i velice úspěšné.
Michal Mauser
Vykázaný uživatel
Vykázaný uživatel

Příspěvek od Michal Mauser »

Dnes jsem nabídl své stromy a spolupráci na následující inzerát:

"Jedinečnou příležitost pomoci zachovat původní druhy ovocných stromů mají nyní lidé ze Cvikova. Obecně prospěšná společnost Venkovský prostor provádí ve spolupráci s městem výzkum, na jehož konci vznikne ve Cvikově veřejně přístupný sad, kde budou růst místní tradiční odrůdy jabloní, hrušní, třešní, slivoní nebo ořešáků. Máte na svém pozemku ve Cvikově a okolí zajímavý exemplář zmíněných stromů či snad ani nevíte, co vám na zahradě roste? Víte o pěkném kousku na volném prostranství? Můžete se obrátit na konzultanta projektu Vladimíra Janečka."
http://www.venkovskyprostor.cz/data/x_n ... _odrud.pdf
Olga X
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od Olga X »

vzhledem k tomu, že žiju sama a není mi už zrovna málo let, stanovila jsem si v tomto problému svoje možnosti.
Pěstovat na zahradě to, co dá relativně málo práce s větším úspěchem.
Takže jsem zrušila mrkve, cibule a podobnou zeleninu a nastolila vládu červené řepy, tuřínu, rybízu atd....
Ráda bych si koupila parcelu pro pěstování rychlerostoucích dřevin, abych eliminovala náklady na topení. Na pokácení a pílení vždy nějakého chlapa schrastím za pár korun a nepotřebuji k tomu dotovat naši vládu daní.
Vždy něco dělat jde...... Taky jsem přestala ( to sem tedy nepatří ) kupovat nábytek. Pokud něco potřebuji, nechám si to vyrobit na míru, křesla kupuji z druhé ruky a celkově se snažím snížit počet haraburdí v prostorech, které obývám.
Michal Mauser
Vykázaný uživatel
Vykázaný uživatel

Příspěvek od Michal Mauser »

Jistou formu přilepšení může představovat i výsadba ovocných stromů do přírody, například na obecní pozemky. Je to sice risk, ale například takové švestky a ořechy se množí a plodí úplně samy, tak za ně ani nemusíte vyhazovat peníze.
Zamčeno

Zpět na „Hodnoty a společenské systémy“