Metody pro postupnou transformaci ze současného systému k NLRBE

Koncept Ekonomiky založené na přírodních zákonech a zdrojích (Natural Law/Resource-Based economy, NL/RBE) včetně Projektu Venus a jeho Ekonomiky založené na zdrojích (Resource-Based economy, RBE).
Tato podkategorie slouží názorovým diskusím libovolného charakteru - nemusí být striktně moderována.
Radek

Příspěvek od Radek »

A máme nějaký blog, nebo mám založit ? A myslíte i tu úvahu ?
Ján Greguš
Hnutí Zeitgeist ČR
Hnutí Zeitgeist ČR

Příspěvek od Ján Greguš »

Ak by ste mohol prísť v pondelok na Mumble, tak by sme to mohli prebrať lepšie, ako si tu dopisovať, napr. aj ten Z-Day 2016.
Radek

Příspěvek od Radek »

To by bylo užitečné, ale už jsem to pondělí prošvihl. Zkusím na to myslet na příští pondělí, pokud technika dovolí. Budu totiž mimo svůj signál, tak si nejsem jistý připojením...
Ale děkuji za pozvání, rád se přidám..
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Momentálně začínáme pracovat na novém informačním webu / blogu, jenž bude brzy dostupný na adrese DuchDoby.cz. Za design zvolíme patrně toto. Pokud budeš mít zájem, budeš moci tam psát. Myslím, že máš rozhodně co říci. Půjde o jeden z projektů našeho spolku ETIQ.CZ, z.s.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Radek

Příspěvek od Radek »

Návrh na zjednodušené schéma správy a distribuce zdrojů v modelu NL/RBE

Obrázek
https://drive.google.com/file/d/0B9PiIK ... sp=sharing
Ján Greguš
Hnutí Zeitgeist ČR
Hnutí Zeitgeist ČR

Příspěvek od Ján Greguš »

Správa a distribúcia zdrojov / výrobkov v ekonomike založenej na prírodných zákonoch / zdrojoch je dobre popísaná v príručke: http://wiki.zeitgeistmovement.cz/index. ... VL.C3.81DA
Radek

Příspěvek od Radek »

Ano, je to dobře popsané, díky za připomenutí :-), že už to není potřeba znovu vymýšlet :-).
Ján Greguš
Hnutí Zeitgeist ČR
Hnutí Zeitgeist ČR

Příspěvek od Ján Greguš »

Kľudne možeš vymýšľať ďalej, niečo iné efektívnejšie. Ľudské poznanie sa neustále vyvíja, takže to čo je popísané v príručke tu tiež nebude natrvalo, ak sa to teda vobec v tejto podobe niekedy zavedie.
Radek

Příspěvek od Radek »

Přírodní zákony jsou jasné a již "vymyšlené" i když se také v delším časovém horizontu mění. Nicméně jejich vhodná prezentace v návaznosti na socio-ekonomický systém je stále "polem neoraným". Každý se snažíme vysvětlovat a inspirovat ostatní k jejich pochopení, jak nejlépe umíme. Jako prioritní problém vidím životní nároky současné západní civilizace, která je pro sebe považuje za přirozené, aniž by se kdokoliv skutečně zamyslel nad stále snižující se možností přístupu ke zdrojům v tzv."rozvojových zemích". Jinými slovy, až bude v módě uskromňování, tak se může začít cokoli dalšího měnit. A to už hraničí se změnou paradigmatu, která je v každém případě nevyhnutelná. A je toho víc, většina v té příručce je a její aktualizaci nebo úpravy přece může, podle principu NL/RBE, navrhnout každý.
Michal Mauser
Vykázaný uživatel
Vykázaný uživatel

Příspěvek od Michal Mauser »

Tak po dvou letech jsem při hledání něčeho jiného narazil na toto naše staré téma a uvědomil si, že mám řešení, které jsem tehdy ohledně přechodného systému hledal.
viewtopic.php?f=54&t=360
Zamčeno

Zpět na „Ekonomika založená na zdrojích“