Investigativní novinařina pohledem Vladimíra Kapala

Ostatní témata nepatřící nebo jinak či nijak nesouvisející s uvedenými kategoriemi (otevřená diskuse).
Tato podkategorie slouží názorovým diskusím libovolného charakteru - nemusí být striktně moderována.

Moderátoři: Pavel Hlávka, Martin Mojmír

Pravidla fóra
Než cokoli napíšete, prosíme, prostudujte si zdejší stručnou (N)etiketu (přímý odkaz ZDE), na jejíž neznalost nebude brán při případném řešení problému zřetel. Děkujeme. Tým interForum.cz
Uživatelský avatar
Martin Mojmír
Administrátor
Administrátor

Příspěvek od Martin Mojmír »

V tomtéž pořadu 2018-08-06 – Studio Beta – Nad dopisy posluchačů s interakcí [záloha] (00:12:19 - 01:18:34) nazval Vladimír Kapal jistého českého občana žijícího v Kanadě cikánem, který do Kanady odjel kvůli sociálním dávkám. A nezapomněl se krýt slovíčkem "pravděpodobně", aby to nebyla podle zákona pomluva a mohl si dále vymýšlet, jak má běžně ve zvyku. Nedovedu si vysvětlit, jak zase na něco takového přišel. Tedy na to, že pan Sany Davis, jak se na sociální síti Facebook nazývá, žije ze sociálních dávek. Předpokládám, že pokud budu požadovat důkazy, opět se mi jich nedostane.

Reakce Sanyho Davise na Kapalovo tvrzení ZDE.

Mimochodem děkuji posluchačům rádia za reklamu / medvědí službu, více lidí se o tomto tématu alespoň ze stránek Svobodného rádia dozví. Zpětný odkaz pro lepší linkbuilding (index ve vyhledávačích) tímto rád opětuji.
Motto: „Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Proto nejprve přemýšlejte, než zareagujete.”

josef
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od josef »

Kapale, Kapale, tohle je již na cestě.
§ 184 Pomluva
(1) Kdo o jiném sdělí nepravdivý údaj, který je způsobilý značnou měrou ohrozit jeho vážnost u spoluobčanů, zejména poškodit jej v zaměstnání, narušit jeho rodinné vztahy nebo způsobit mu jinou vážnou újmu, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok.
(2) Odnětím svobody až na dvě léta nebo zákazem činnosti bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným obdobně účinným způsobem.

Uživatelský avatar
Martin Mojmír
Administrátor
Administrátor

Příspěvek od Martin Mojmír »

Ale notak; oba dobře víme, že tomu tak s největší pravděpodobností není, tak proč zbytečně vyhrožovat?

Každopádně i kdyby, tak v případě trestního oznámení PČR nedělá takřka nikdy nic, stejně tak jako nedělá nic v 99 % případech. Pokud si přejete řešit § 184, tak jedině skrze žalobu prostřednictvím advokáta. Ta jde k soudu vždy. Otázka zní, máte na to několik desítek tisíc a nejméně pět let chuť a čas? A za co byste ho chtěl vlastně eventuálně řešit? Zmínil se snad Vladimír Kapal někde nějak závažně konkrétně o Vás a pokud ano, tak v jaké věci?

Kdo jej může žalovat a bude úspěšný, pokud se pro to rozhodne, jsem já, a to za onen masivně pomlouvačný a vylhaný pořad o mně vydaný před necelými dvěma lety, jenž je též hlavním důvodem vzniku tohoto tématu a také příčinou toho, že se Vladimír Kapal od doby, kdy zjistil, že se to docela klidně a snadno může stát, začal schovávat za slovní spojení typu "podle mého názoru, domnívám se, myslím si, podle mě" apod. (protože je a nejméně do konce promlčecí lhůty bude podělanej a tedy si dávat sakra pozor na ústa). Jak jsem ale již napsal, nehodlám podporovat systém, pokud to nebude nezbytně nutné.

Každý racionálně uvažující člověk ví, že p. Kapal jsou s celým svým pseudorádiem k smíchu. Postupně pudí a vypudí všechny své upřímné hosty, kteří jej dříve, nebo později, prokouknou. Minimálně prozatím bohatě postačí vždy eventuálně jakýkoli jejich směšný výrok veřejně vyvrátit důkazy, které k většině lžím a výmyslům o mně, eventuálně o některých mnou vybraných lidech, se kterými se postupně seznamujeme a spojujeme, sbírám. Dělejte to také tak. Ono se toho dá do konce promlčecí lhůty ještě dost nashromáždit, aby se to pak dalo případně rozjet ve velkém, takže proč se ukvapovat?

Nikoho, minimálně alespoň prozatím, nežalujte, užívejte si a ukládejte bludy, které Vás zaujmou, popřípadě pobaví, a jděte s tím ven ve vhodnou dobu. Hlavně nikdy nepiště o ničem, co opravdu nejste rozhodnut udělat. Pak můžete být naopak zbytečně k smíchu těm, kteří jsou jindy k smíchu Vám.
Motto: „Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Proto nejprve přemýšlejte, než zareagujete.”

josef
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od josef »

No tak, asi to špatně vyznělo, já osobně na Kapala z vysoka s.... Reagoval jsem tím pouze na video pana S. Davise Kapalovi a jeho vyjádření "uvidíme se u soudu."

Uživatelský avatar
Martin Mojmír
Administrátor
Administrátor

Příspěvek od Martin Mojmír »

Obávám se, že je to tentýž případ. Pes, který štěká, nekouše. Žádný soud se konat nebude, tím si jsem na 99 % jist.
Motto: „Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Proto nejprve přemýšlejte, než zareagujete.”

josef
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od josef »

Kapalovic "moderní studio", jehož provoz vyžaduje min. 40 000.-Kč měsíčně.
https://s8.postimg.cc/4samy7hlh/kapalovic_studio.jpg
https://postimg.cc/image/8onyu72kx/

Uživatelský avatar
Michal Mauser
Správce fóra
Správce fóra

Příspěvek od Michal Mauser »

Pokud platí správně "vydřiduchům" z OSA a INTERGRAM, tak to zase tak hrozné není. Podívejte se na jejich (podle mého názoru) nehorázné ceníky.

Uživatelský avatar
Martin Mojmír
Administrátor
Administrátor

Příspěvek od Martin Mojmír »

Zdá se, že lidé ze Svobodného rádia dnes měli k večeři vtipnou kaši. Fajn, tak když Svobodné rádio opět tak pěkně provokuje, my v rámci zpětné vazby opět zareagujeme aneb "tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne".

Obrázek

Pročpak nás, co by Hnutí Zeitgeist, Svobodné rádio nechce do svých pořadů? Protože se po čertovsku obává konstruktivní kritiky a argumentace, což bylo nejednou přímo prokázáno. Stručný výběr z faktů budiž zde, ani není třeba hledat něco nového. Přejeme příjemnou zábavu:

1. Co je to Zeitgeist na Svobodném rádiu

2. Zmatený Vladimír Kapal opět lživě o Hnutí Zeitgeist. Tentokrát jako o součásti Nového věku Nového světového řádu

3. A samozřejmě celé toto téma.

Možná by si měl Vladimír svého "syna" krotit. Totiž čím častěji se bude ozývat, tím častěji a tedy i více lidí se dozví pravdu v naší společné věci. Myslím, že se tomu říká "na hrubý pytel hrubá záplata". Případné další komentáře facebookového statusu pana Kamila Papežíka lze sledovat ZDE.
Motto: „Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Proto nejprve přemýšlejte, než zareagujete.”

Uživatelský avatar
Martin Mojmír
Administrátor
Administrátor

Příspěvek od Martin Mojmír »

Jelikož mým oborem je, mimo jiné, psychologie a zároveň mám roční praxi z pražské advokátní kanceláře a tedy minimálně slušné základní povědomí o právu a výkladu mnohých zákonů, obrátil se na mne, poněvadž si je toho vědom, Jiří Černohorský se zájmem o konzultaci některých vět předsedy SPD Tomia Okamury řečených kde jinde než na Kapalově SPD rádiu. Aby bylo jasné, čemu se zde budu níže věnovat, vložíme si sem odkaz na pořad s názvem Studio Beta – Tomio Okamura s novými informacemi z politiky ze dne 28.08.2019 a čas od cca 01:33:30 (záloha řešení naší části ZDE).


Psychologicko-právní posudek řeči Tomia Okamury
V čase 0:54 zálohy pořadu Tomio Okamura tvrdí, že postupuje v daných případech výzvami k podání trestního oznámení. Vzápětí upozorňuje na existenci postihu za tzv. křivé nařčení, kdy v okamžiku, že dotyčný podá trestní oznámení a ukáže se, že šlo právě o křivou pomluvu, SPD osobu zažaluje, od čehož si slibuje finance, kterých vlivem výhry následného soudního řízení od oznamovatele trestního oznámení nabývá.
K něčemu takovému se ale Jiří Černohorský, protože není debil, zmanipulovat samozřejmě nenechá a my si uvedeme proč.

V první řadě je ze slov Okamury zřetelně patrné, a podle mého mínění zároveň nanejvýše pravděpodobné, že Tomio Okamura zkrátka nemá, a moc dobře si je tohoto faktu vědom, sám jak doložit opak tvrzení Černohorského o něm a jeho SPD. Totiž kdyby se Okamura (ob)hájit mohl, tak kromě toho, že by tak učinil, by zároveň mohl zažalovat a také jistě by i zažaloval za pomluvu Jiřího Černohorského rovnou, načež by následně ve věci u soudu s přehledem velice rychle zvítězil. To se samozřejmě nestane a to z evidentního prostého důvodu. Tomio Okamuru ani SPD Jiří Černohorský nepomlouvá.
Svoji fabulaci Tomio potvrzuje následným tvrzením, že v posledním roce jej společně s SPD řada sluníčkářských médií sprostě tolik už nálepkuje z důvodu, že měl Tomio Okamura dát volnou ruku advokátní kanceláři SPD, načež tato měla řešit více případů právě mediálních lží a podobně, vlivem čehož se daní novináři měli údajně zklidnit.
Copak snad tato řada sluníčkářských médií na Tomia Okamuru a jeho SPD podávala (na jeho popud) trestní oznámení, načež advokátní kancelář na základě tohoto následně daná média žalovala? To asi sotva! Takže proto ta fabulace. Že jde o fabulaci, potvrzuje rovněž následný výrok Tomia Okamury, cituji: „Kdybychom v SPD měli podávat trestní oznámení na každýho zoufalce, to že jako který nás pomlouvá, tak to by naopak nás stálo peníze, že jako jó...” Tím, dalo by se říci, si obratem Okamura popřel, co právě řekl. To jednak s tím volným polem působnosti SPD advokátní kanceláře, i to, že je pomlouván. Neboť kdyby se cítil být pomlouván, tak znovu = mohl a jistě by i své pomlouvače žaloval, protože proč? Protože by na tom vydělal. Což se, opět dle jeho slov, ale buď nekoná, anebo koná, ale nejsem z jeho vyjádření schopen pochopit, co z toho tedy je a není skutečnost... No prostě blekotá jako Babiš motýle.

Abychom si to nějak shrnuli, zdá se tedy, že Okamura láká dle jeho mínění hloupého Černohorského k podání na něj a jeho SPD trestního oznámení, aby Jiřího následně mohl po eventuálním odložení případu pro nedostatek důkazů (což se děje v 99 %, neboť mizerně placení, líní, a/nebo jinak defektní policisté tyto téměř neřeší) zažalovat za (údajné) křivé obvinění, na čemž v konečném důsledku by mohl vydělat, ačkoli je toto sporné, neboť by musel nejprve Jiřímu Černohorskému prokázat úmysl spočívající v záměrně poškozující Okamurovy a jeho SPD dobré pověsti podání trestního oznámení (viz např. ZDE), peníze. Zároveň, dle mého soudu, Okamura psychologicky tímto vyjádřením šikovně dezinformuje a tím pádem manipuluje ve svůj prospěch práva a judikatury zmíněného ústavního soudu neznalé a/nebo slabomyslnější posluchače rádia a své (potenciální) voliče. Ne, Černohorský opravdu není hloupý, aby se nechal vyprovokovat k tomuto naprosto nelogickému kroku. Je to naopak právě Jiří Černohorský, kdo čeká, až (pokud) jej za jeho slova zažaluje Tomio Okamura a/nebo SPD, aby to mohl být opět právě on, kdo následně po letité soudní tahanici z Okamury a/nebo SPD vymůže peníze za křivé obvinění, čímž budou Jiřím veřejně sdělovaná slova potvrzena a tím Okamura argumentačně definitivně usvědčen. Jenže ani to se ale nestane, protože tak hloupý, aby Černohorského Okamura zažaloval, Okamura není. Stačí mu podobným způsobem stále dokola mediálně manipulovat idioty, kterých bude vždy v české společnosti dostatek k jeho opětovnému politickému úspěchu. Tudíž jsme a zůstaneme tam, kde jsme byli. Jiří Černohorský se bude nadále beztrestně vyjadřovat k Okamurovi a jeho SPD (například nyní k tomu, že dle Okamury se např. měl Jiří snažit stát členem SPD) a Tomio Okamura bude nadále jen prázdně a bez jediného relevantního argumentu žvanit v SPD Rádiu Vladimíra Kapala nesmysly, neboť argumenty zkrátka nemá a přímé živé konfrontace s Jiřím Černohorským se bytostně bojí, stejně tak jako se Vladimír Kapal bytostně bojí živě argumentačně střetnout se mnou.


Video Jiřího Černohorského, o kterém byla v rádiu vlastně řeč

A teď koukám, že je tomu teď právě rok, co jsem do tohoto tématu napsal naposledy. Inu bylo asi načase jej zase trošku oživit.
Motto: „Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Proto nejprve přemýšlejte, než zareagujete.”

Odpovědět

Zpět na „Názorové a případné ostatní diskuse, které se jinam nehodí“