Nenávidím EU, sedí tam parta totálních idiotů, udeřil šéfkuchař Pohlreich

Ostatní témata nepatřící nebo jinak či nijak nesouvisející s uvedenými kategoriemi (otevřená diskuse).
Tato podkategorie slouží názorovým diskusím libovolného charakteru - nemusí být striktně moderována.
Pravidla fóra
Než cokoli napíšete, prosíme, prostudujte si zdejší stručnou (N)etiketu (přímý odkaz ZDE), na jejíž neznalost nebude brán při případném řešení problému zřetel. Děkujeme. Tým interForum.cz
Zamčeno
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Živnostenské listy vydaly rozhovor se šéfkuchařem Zdeňkem Pohlreichem. Ten řekl svůj názor na zavedení elektronické evidence tržeb a obecně kritizoval nejen českou vládu a stav našeho pohostinství, silná slova měl i na adresu Evropské unie.
Obrázek
Zdroj: parlamentnilisty.cz
josef
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od josef »

Netvrdil ve včerejím vysílání vlk pravý opak?:
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Včerejší vysílání jsem neviděl, nemám televizi. Přeposílám zdroj článku. Mohu poprosit odkaz na onen pravý opak?
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
josef
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od josef »

Měl jsem na mysli tento pořad: Nenechte si ujít pořad Pohledem Vlka na rádiu Svobodný vysílač CS www.svobodny-vysilac.cz - Aktuální informace bez cenzury...
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Nejspíš si to také poslechnu, abych mohl zhodnotit obě strany a udělat si vlastní závěr. Pohlídám si archiv, díky.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Pustil jsem si pořad, jenž má asi 4 hodiny, a tento po 15 minutách vypnul, neboť se v něm do té doby řešily absolutní nesmysly oproti věcem technickým - skutečně potřebným a společensky prospěšným. Pokud byste mi chtěl ulehčit práci, poprosím Vás o sdělení konkrétní minutáže, kde bych měl poslouchat, a já to pak mohu porovnat. Poslouchat však celé 4 hodiny pravděpodobně podobných prázdných slov pana Vlka, a tohoto konkrétního studia (Kladno), se mi moc nechce. Případně předem děkuji.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
josef
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od josef »

Celý pořad jsem vyslechl v přímém přenosu a opravdu nemám zájem si jej pouštět znovu. Vystupování vlka mi připadalo jako vystoupení naprogramovaného robota, který se neskuečně nenávistně vyjadřuje k hlavě státu, tvrdošíjně zastává významné postavení EU, a jako argument na podporu svého tvrzení tam uvedl šéfkuchaře Pohlreicha, který má prý stejný názor jako on. Takže, buď evidentně lhal, nebo šéfkuchař otočil o 180st. Toho vlka jsem před tím poslouchal na SVSK, vydržel jsem podobně cca 15-30min. Doufám, že to byl první a poslední pořad (spíše kabaret) s tímto člověkem,
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Přesvědčil jste mne, rozhodně si to pustím celé a jsem velmi zvědav na reakce pánů Kapala s Dukátem. Co se týče Zdeňka Pohlreicha, tak co jej znám, dost bych se divil, kdyby zastával prezentované Vlkovy názor. Mám odsledované nějaké starší epizody Ano, šéfe! a pokud si dobře vzpomínám, tak Zdeněk byl vždy praktik. Nesouhlasím s ním ve všem, co tvrdí a zastává, ovšem z kolegiálního hlediska (jelikož jsem rovněž z oboru) dost dobře rozumím tomu, co a proč nějak dělá. Nemyslím si, že by byl Zdeněk Pohlreich pokrytec ani lhář. Každopádně, jak jsem psal, si informace dohledám. Děkuji.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Tak jsem si poslechl tu ztrátu času, přesně 162 minut (ne více, než bylo nutné k dohledání informace), a o Zdeňkovi Pohlreichovi se od Vlka dozvěděl následující - parafrázuji:
Vlk píše:Já jsme si právě pustil, co říká o Evropské unii kuchař Pohlreich a jestli ho mám citovat, tak řekl následující:" Evropská unie je velmi dobrá myšlenka..."
Prý pana Pohlreicha pan Vlk citoval. Už ale nezmínil, kdy a kde toto Zdeněk Pohlreich řekl a zároveň zcela chybí okolnosti a souvislosti. Pokud něco takového řekl Zdeněk v minulosti, tak nemusel mít o EU dostatek informací, anebo prostě jen nevěděl, čeho je EU schopná. Před vstupem, při vstupu i nějakou dobu po vstupu do EU mnoho lidí (menšina, neboť volby byly jistě zmanipulovány, poněvadž tehdy do EU chtělo jen velmi málo lidí) věřilo, že tato cesta je správná. Dnes drtivá většina ví, že tomu tak není. Totéž ví i Zdeněk Pohlreich, který jsem si z Vašich slov nejprve myslel, že byl přítomen ve vysílání na SVCS. Z celé věci tedy s Vámi zcela souhlasím. Buď tedy pan Vlk lhal, zmanipuloval si nějakou informaci ve svůj prospěch, nepochopil kontext řeči šéfkuchaře, anebo Zdeněk Pohlreich otočil o 180 stupňů, neboť to není žádný hlupák a ví, co říká.

Co se poslechu pana Vlka týče, soucítím s Vámi. Pan Vlk není ani mým šálkem kávy a z toho, co jsem naposlouchal, jsem si neodnesl prakticky vůbec nic. Jen zbytečné tlachy. A to jak ze strany pana Vlka, tak i pana Kapala, Dukáta a vlastně celého studia Kladno rádia SVCS. Možná ještě o půl minuty později bylo zajímavé poslechnout si, jak pan Kapal nemá známé v této branži, ale mezi vysokoškolsky vzdělanými lidmi, což také netřeba komentovat. Zde bychom se mohli začít bavit o definici vysokoškolsky vzdělaného člověka, přičemž takové debaty mám za sebou, ovšem absolvovat je s panem Kapalem považuji, jako obvykle, za ztrátu času. Proč za ztrátu času? Protože např. tento ČLÁNEK, na který nebylo již reagováno. Diskutujte pak s někým takovým...
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Nakonec jsem si nechal zbytek pořadu puštěný jako kulisu při práci a musím žel znovu konstatovat, že uplynuly zbytečné 4 hodiny z jejich času, který mohli věnovat něčemu přínosnému, na místo diskusí, hádek, vzájemných obviňování ze lží atd. Žel kde je přebytek ega, je nedostatek zdravého rozumu, moudrosti, sebereflexe a zájmu se kamkoli správně posunout. Ještě nenastal ten správný čas.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Zamčeno

Zpět na „Názorové a případné ostatní diskuse, které se jinam nehodí“