Pochybnosti nad objektivitou nejen studia Kladno

Prostor pro věcné otázky a odpovědi týkající se rádia Svobodný vysílač CS jako celku.
Tato podkategorie slouží výhradně k pokládání věcných dotazů - pro názory použijte sekci Názorové diskuse.
Pravidla fóra
Než cokoli napíšete, prosíme, prostudujte si zdejší stručnou (N)etiketu (přímý odkaz ZDE), na jejíž neznalost nebude brán při případném řešení problému zřetel. Děkujeme. Tým interForum.cz
Zamčeno
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Dovolím si vyjádřit pochybnosti nad objektivitou studia Kladno rádia Svobodný vysílač CS.
Vladimír Kapal píše:Psal jsem příspěvek ke článku o Mašínech. Popisoval jsem mé zkušenosti s Paumerem při besedě v Čelákovicích. Psal jsem i o tom, že můj článek lze najít v historii mých blogů na idnes. Nikde se tento příspěvek neobjevil, není ani na mé vlastní stránce. A pak, že neexistuje cenzura.
Martin Böhm píše:Od toho existuje svobodné interFórum.cz, ovšem k pochopení jeho účelu a započetí využívání musí lidé dospět sami...
Vladimír Kapal píše:Domnívám se, že nejsem až tak nechápavý. Ovšem odmítám podporovat další soukromé fórum. jednoho je až dost.
Martin Böhm píše:Já se obávám, že pokud dokážete interFórum popsat jako soukromý projekt, což je nepochybně pouze Váš názor, o nepochopení lze hovořit s jistotou. Opět se vracíme k tomu, že začínat musíme u sebe. Hezký den.
Martin Böhm píše:Mimochodem, jaké máte lepší řešení nezávislých a transparentních diskusí? Dále se zeptám, Facebook není podle Vás soukromý projekt? Děkuji předem za odpověď.
Další reakce nebyly, zdroj ZDE.


Dále se jedná o moderátora Martina Dukáta, jenž se k tématu Moderátor rádia Slobodný vysielač jde do vězení za odmítnutí našeho fašisticko-imperialistického systému vyjádřil takto:
Martin Dukát píše:S pořadem naprosto souhlasím, pan Urminsky dostával peníze od SVSK a z těch peněz neposlal dětem ani cent!!! Jenom vždy on sám žil jak parazit, kterému všichni všechno platili!! Je to přeživník.
Martin Böhm píše:Myslíš podobný příživník, jako je třeba tvůj „šéf” Pavel Hlávka? Jinak samozřejmě děkuji za názor.
Obávám se a považuji za velmi nebezpečné, že mnozí moderátoři zdánlivě svobodného média odmítají se vzdělávat, ačkoli na tuto nutnost navádějí ostatní, a zůstávají stále takzvaně v krabici. Obracíme se na minulost ne pro to, abychom se z ní poučili, ale abychom ji pouze srovnávali s přítomností? Ale co budoucnost a skutečné hodnoty?

Rádio SVCS má údajně plně samostatná studia s vlastními pořady i názory, nebo alespoň tak to tvrdí šéf Pavel Hlávka. Je třeba si však uvědomit, co toto může znamenat. Zda jde pouze o svobodu slova a v souvislostí s tím šíření neobjektivních domněnek, nebo zájem o skutečnou svobodu na planetě Zemi.

S tímto tématem (objektivitou) souvisí i téma toto. Konkrétně:
Martin Böhm píše:1. Nejprve jste tvrdili, že každé jednotlivé studio je nezávislé a vysílá si své a za nedlouho zase, že SVCS podporuje Zemana. Tak jak to je?
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
PetrMyslivec
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od PetrMyslivec »

Po mých zkušenostech už toto studio začínám ignorovat, názory typu "... Já zase nevidím důvod aby mne nikdo buzeroval, za to co vysílám na svém zařízení (za své peníze) za energii kterou si platím. A hlavně ve svém volném čase!!! Já určím, s spolu s panem Kapalem co a jak budem vysílat … " stejně tak "... My určujeme pravidla vysílání, komu a kolik dáme prostoru. Pokud se Vám naše vysílání nelíbí, tak ho neposlouchejte ..." a předně "...Já Vám přeji abyste našel to správné médium kde se bude ortodoxně tvz udájná správná morálka, najdete ji nejspíš na na veřejnoprávním Radiožurnálu..."

Nemyslím si, že by tam byl nějaký velký problém s objektivitou a i když každé studio funguje samostatně - SVCS má nějaké společné cíle a mělo by se k tomu tak přihlížet, aby vůbec byli naplňovány.

U pana Kapala je trochu problém, že mluví skutečně jako zkušený politik - tedy velice pomalu, jako by zvažoval slova a pokud někdo zavolá do interakce, je pro normálního člověka, který mluví daleko rychleji, určitě trochu problém rozpoznat, kdy pan Kapal dokončil větu / souvětí a kdy dělá pouze pauzu, takže reagující posluchač mu nechtěně skočí do řeči, čímž u pana Kapala nastane nutnost ho poučit o základní lidské slušnosti - neskákat do řeči.

* citace ze stránky SVCS - kontakty
Zamčeno

Zpět na „Otázky posluchačů vyžadující odpovědi provozovatele rádia“