Jak poslouchat vysílání rádia na mobilním připojení s vyčerpaným limitem dat?

Ostatní témata nepatřící nebo jinak či nijak nesouvisející s uvedenými kategoriemi (otevřená diskuse).
Tato podkategorie slouží názorovým diskusím libovolného charakteru - nemusí být striktně moderována.
Pravidla fóra
Než cokoli napíšete, prosíme, prostudujte si zdejší stručnou (N)etiketu (přímý odkaz ZDE), na jejíž neznalost nebude brán při případném řešení problému zřetel. Děkujeme. Tým interForum.cz
Zamčeno
Michal Mauser
Vykázaný uživatel
Vykázaný uživatel

Příspěvek od Michal Mauser »

Vážení posluchači, rádi bychom Vás informovali, že počínaje včerejším dnem byl na stránky Svobodného vysílače umístěn nový odkaz s vysíláním ve sníženém datovém toku. Toto vysílání je především vhodné pro mobilní připojení k internetu a to i po (na dnešní dobu ubohém) snížování rychlosti s vyčerpáním limitu dat. Rychlost připojení dostatečná pro poslech je přibližně pouhých 16 kb/s, což Vám šetří peníze a díky nejmodernější technologii použité v kodeku Opus je kvalita stále dostatečná pro srozumitelné slovo.

Opus je otevřeným formátem a zároveň opensource kodekem, kdy možnosti jeho používání jsou zcela libovolné a neomezené.

Pro poslech na osobním počítači budete potřebovat jeden z internetových prohlížečů: Mozilla Firefox, Google Chrome/Chromium, Opera,
přičemž stačí pouze kliknout na uvedený odkaz na webu (obrázek mobilního telefonu v levém sloupci), nebo zde.
Druhou možností je vložit zmíněný odkaz do (moderního) multimediálního přehrávače, který umožňuje zadat webovou adresu, jakým je například VLC.

Pro poslech na mobilním telefonu/tabletu s OS Android a dalšími je nutné použít aplikace (moderního) multimediálního přehrávače s možností zadat webovou adresu, jakým je například VLC for Android (otestováno) a další.
V budoucích verzích Androidu již bude kodek podporován a bude tedy stačit pouze webový prohlížeč.

Momentální limitace je, že po výměně studií ve vysílání bude nutné v některých přehrávačích přehrávání znovu zapnout.
S kvalitou přenosu můžeme samozřejmě hýbat, ale záleží to především na zpětné vazbě Vás posluchačů a jaký bude zájem.

Toto vysílání provozuje zdarma a bez podmínek hnutí Zeitgeist ČR.

V případě jakýchkoli připomínek či dotazů se na nás můžete obrátit třeba formou odpovědí v tomto diskusním vlákně.
Naposledy upravil(a) Martin Mojmír dne 30.08.2015, 14:24, celkem upraveno 1 x.
Michal Mauser
Vykázaný uživatel
Vykázaný uživatel

Příspěvek od Michal Mauser »

Další možností, jak přehrávat toto vysílání na telefonu/tabletu je Firefox Mobile.
Aker
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od Aker »

Zkoušel jsem nabídnout 12kbps a 48kbps v opus kodeku se zveřejněním v icecast directory a poslochači nebyli. Jeden člověk.
Neměl jsem dedikovaný HW, a pro nezájem jsem neinvestoval a nepropagoval přes SVCS.
Na přehrávání na androidu se mi celkem osvědčil XiaLive Pro.
Michal Mauser
Vykázaný uživatel
Vykázaný uživatel

Příspěvek od Michal Mauser »

Již jsem viděl 7 najednou připojených posluchačů (z různých adres), takže to smysl má. Výkonu máme prozatím dost. Zveřejnění v directory si prostuduji.
VS- Vladimír
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od VS- Vladimír »

Zajímalo by mě proč mi přestal fungovat hlavní srem a i ten druhý, hlásí to neustále chybu. pak nápověda na webu odkazuje na chyby v ovladačích. Vše ostatní mi, ale funguje normálně a i nadále hraje, takže nějaká chyba mezi explorerem a přehrávačem, byla by nějaká rada?
Michal Mauser
Vykázaný uživatel
Vykázaný uživatel

Příspěvek od Michal Mauser »

Dobrý den,

Internet Explorer je z hlediska nasazování nových (svobodných) technologií trochu pozadu a hlavní stream Vám s ním bez programu Flash player nebude fungovat vůbec. Nicméně pokud Vám dříve fungoval záložní, tak to je opravdu zvláštní. Poslední změnu ve vysílání jsme nasazovali se zavedením oddělených oken s přehrávačem a to nijak vlastní stream neovlivnilo.
Pokud Vám nehraje přehrávač v následujícím odkazu, tak zkuste v okně kliknout na odkaz "Spustit ve vlastním přehrávači" a tento soubor otevřete například ve Windows media playeru, nebo jiném programu, který používáte.
Michal Mauser
Vykázaný uživatel
Vykázaný uživatel

Příspěvek od Michal Mauser »

  • K webovému přehrávači OGG byl přidán odkaz na tento stream se jménem Opus 16k (web přehrávač). Do přehrávače MP3 přidán nebyl z důvodu kompatibility prohlížečů.
  • Zveřejnění v directory (seznam rádií) se nakonec podařilo.
Michal Mauser
Vykázaný uživatel
Vykázaný uživatel

Příspěvek od Michal Mauser »

Opus stream byl přesunut na nový server. Odkazy na webu a v přehrávači byly aktualizovány. Starý server se bude do konce měsíce rušit.
Michal Mauser
Vykázaný uživatel
Vykázaný uživatel

Příspěvek od Michal Mauser »

Přidán nový Opus 16k stream pro SV24 vedle ikony telefonu v levém panelu.
Zamčeno

Zpět na „Názorové a případné ostatní diskuse, které se jinam nehodí“