Protiprávní omezení osobní svobody Pavla Hlávky 28. října 2016 v Praze

Tento prostor slouží výhradně k pokládání věcných dotazů; pro diskuze použijte prostor k tomu určený níže.

Moderátor: Martin Mojmír

Pravidla fóra
Než cokoli napíšete, prosíme, prostudujte si zdejší stručnou (N)etiketu (přímý odkaz ZDE), na jejíž neznalost nebude brán při případném řešení problému zřetel. Děkujeme. Tým interForum.cz
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Diskuse k videu Omezení osobní svobody Pavla Hlávky (28.10.2016).
 
 
Související článek s argumenty:
https://www.duchdoby.cz/?p=8027

Zřeknutí se odpovědnosti:
https://forum.sebesdileni.cz/viewtopic.php?f=41&t=318

Licenční podmínky obsahu:
CC BY-SA 4.0, ETIQ.CZ, z.s.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Dodávám několik starších videí s Janem Korálem, kreslení vápnem, petiční místo a jednání státní policie.
 
 
 
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
antiponert
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od antiponert »

Kdy už toho pošuka Ponerta zavřou konečně do basy, nebo do blázince?
Kdekoli na venkově by takoví hajzlové jako je Ponert, Hlávka a ti kolem něj dostali nakládačku ne od strážníků MěPolicie, ale od lidí okolo.
Nedej bože, aby je někdo z nás potkal mimo Prahu
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Chcete tím říci, že Váš komentář mají brát jako vyhrožování?
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Janek
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od Janek »

Oba městští strážníci i analogicky i státní porušili jednoznačně zákon. Kolega právník to okomentoval:

Zajímavý aktuální případ, který vzniknul na základě jednání strážníka. Je až děsivé, jak městská policie má nekvalifikované lidi bez elementárního právního povědomí. Dále je děsivé, že státní policie neprověří situaci a zadrží občana, který mohl být obětí a byl obětí protiprávního jednání ze strany strážníků. Neřeším to, že je to inzerováno lidmi kolem serveru Duch Doby, což je poměrně obskurní webzine. Ale to nic nemění na faktickém obsahu natočeného videa a zadokumentovaném protiprávním jednání, jak již konstatoval soud ve svém rozsudku v analogické kauze, který zveřejnila Liga Lidských Práv viz http://llp.cz/2016/09/soud-vyzva-polici ... -neurcita/, kde je také odkaz na výše uvedený rozsudek. Analogicky lze tento rozsudek uplatnit na jednání strážníka, který nesplnil ani základní procesní povinnosti nutné pro oprávnění jeho úkonu nemluvě o tom, že vůbec nenaplnil obsah zákona vyžadující zákonné podmínky takový úkon opravňující.
kazen
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od kazen »

Janek píše:Oba městští strážníci i analogicky i státní porušili jednoznačně zákon. Kolega právník to okomentoval:
POZOR na Něho Kolega právník si musí dostudovat zákon o policii !!!!!!!

zákon č. 273/2008 Sb., o Policii České republiky
§ 63Prokázání totožnosti

Odst. 2
Policista je oprávněn vyzvat k prokázání totožnosti osobu
d) od níž je požadováno vysvětlení,

Odst. 4
Odmítne-li osoba uvedená v odstavci 2 prokázat svoji totožnost nebo nemůže-li ji prokázat ani po poskytnutí potřebné přiměřené součinnosti a policista nemůže její totožnost zjistit provedením úkonu na místě, je oprávněn osobu předvést k provedení úkonů směřujících ke zjištění její totožnosti. Potřebnou součinnost k prokázání totožnosti policista poskytne způsobem a v rozsahu, který nezmaří účel úkonu.
Odst. 5
Nelze-li úkon podle odstavce 4 pro odpor osoby provést, je policista oprávněn tento odpor překonat. Způsob překonání odporu musí být přiměřený intenzitě odporu. Překonat odpor osoby nelze, jde-li o odběr krve nebo jiný obdobný úkon spojený se zásahem do tělesné integrity.

Takže osoby na videu se chovali protiprávně a nikoliv policie a kdyby takovýto odpor činili občané jiné demokratické země jako je USA už by měli želízka a seděli v base po prvních několika minutách podobného odporu policii
DEMOKRACIE NENÍ JEN O PRÁVECH ALE I O POVINNOSTECH
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

@Kazen: Stejně tak jako Vy byste si měl prostudovat článek a zhlédnout video, pokud se k těmto chcete vyjádřit. Vyjadřujete se totiž k Policii České republiky, ovšem my zde řešíme strážníky městské policie, což je značný rozdíl. Zákon č. 553/1991 Sb. – Zákon České národní rady o obecní policii.

@Janek: Co se týče právnického rozboru, byli bychom rádi, kdyby byl Váš právník tak laskav a vystoupil z anonymity a pokud máme hovořit o obskurnosti, nejedná se o nic jiného než názor pramenící z holé nevzdělanosti, neboť si nevzpomínám, že bych se já, anebo jiný redaktor DuchDoby.CZ, s jakýmkoli právníkem o obsahu či principu webu DuchDoby.CZ kdy bavil. Tedy prosím představte nám právníka a nebo lépe mu dejte přečíst příručku Definice Hnutí Zeitgeist, aby se trochu dovzdělal. Aby to neměl ze začátku tak odborné, může začít třeba tímto dokumentárním filmem.

Prosím pokud možno o konstruktivní argumenty.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Vzhledem k tomu, že se k věci rozvířila poměrně masivní diskuse na více místech (zejména sociální sítě), zajímá se i TV Nova (možná ale bude sestříháno a zmanipulováno, jak občas bývá u mainstreamových médií zvykem [2], uvidíme), jsme se rozhodli zapojit nezávisle na sobě samostatného právníka a advokátní kancelář, aby nám tito k případu sdělili své výklady, a uspořádat tiskovou konferenci, jejíž program bude ještě upřesněn. Proto pokud se o záležitost zajímáte, sledujte web DuchDoby.CZ a toto diskusní vlákno, kam průběžně umísťujeme a budeme umísťovat aktualizace. Předem uvedu, že první právní rozbor by měl být k dispozici během tohoto pátku a tisková konference příští týden.

Omluvte nejen proto, prosím(e), naše / mé případné nereagování na názorové diskusní příspěvky, jistě je pochopitelné, že mám(e) momentálně na práci jiné věci, a to jak související, tak i nesouvisející nazývající se monetární otroct.. - pardon - zaměstnanost. Mnohé bude zodpovězeno na připravované tiskové konferenci, která mimochodem proběhne živě do rádia Svobodný vysílač CS, kde se budete moci zapojit i Vy.

Jelikož nás záležitost stojí dost času a nějaké korunky, budeme nesmírně rádi, když nám s ní pomůžete například i drobným finančním darem na bankovní účet číslo 55555513 / 2010, popřípadě na bankovní účet transparentní 55555521 / 2010, obojí s variabilním symbolem 8027, čímž nám zároveň dáte najevo, do jaké míry je pro Vás tato kauza informačně důležitá a/nebo zajímavá, neboť z ní mohou vyjít minimálně docela zajímavé závěry. Nemáme žádné dotace ani příjmy, pomoci můžete jedině Vy, veřejnost. V případě příspěvku předem velice děkujeme.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
dako
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od dako »

Předně bych chtěl napsat, že si p. Pavla Hlávky velice vážím, poslouchám jeho pořady, hlavně jeho debaty s p. Doležalem. Nebudu teď řešit zásah pražských městských strážníků, které bylo zbytečně vyhrocené a v tomto daném případě krajně neoprávněné (můj názor). Co ovšem nedokážu pochopit, proč se p. Pavel Hlávka zrovna zastával p. Zdeňka Ponerta, který dodnes čelí kauze pražských taxikářů za neoprávněné účtování vysokých cen za služby. Nebylo mi ze začátku příliš jasné, proč měšťáci vlastně toho Ponerta za ten petiční stánek buzerovali, když jsem později zapátral, kdo to ten p. Ponert vlastně je, tak už se mi to celé vysvětluje, že je to velice známa "firma" pro pražské měsťáky. Chápu, že čelil i takovým kauzám, jako bylo údajné najíždění do bezpečnostních složek při nějaké akci kdesi v Praze na Vítkově, z kterého byl křivě obviněn a jen díky kamerového záznamu byla jeho verze potvrzena. Stále je tu ta kauza pražských taxikářů, kde na obhajobu úvadí, že neoprávněně manipuloval s taxametry, aby tzv. vizualizoval dohodnutou cenu. Jako rita si vybíral především zahraniční turisty, kterým tyhle tzv. smluvní ceny pak účtoval. Já tedy opravdu nevím, jestli p. Hlávkovi stálo za to, zastávat se zrovna p. Ponerta, který není zrovna důvěryhodná osoba. Jestli si p. Ponert představuje "Skutečnou demokracii" viz jeho stránky http://www.narodnirada-skde.cz a asi i jeho jeho momentálně očividně hacknutý blog https://zdenekponert1965.cz/ nebo třeba i tím, že se soudí s ministerstvem spravedlnosti o 3mil. kč za újmu za ten Vítkov, takovýmto způsobem, tak se nesmí divit, že ho v podstatě nikdo nerespektuje, má ho víceméně pro legraci, no v neposlední řadě si ho občas policajti na demonstraci vychutnají. Mě na dokreslení úplně stačilo, jak se choval nějaký představitel pražských taxikářů při předávání petice primátorce hl. města (kterou samozřejmě také nemusím), je úplně jasné jaká tam je nálada, když primátorka přejímá nějakou petici u vchodu do Magistrátu. Mě to připadalo velice úsměvné, a to vše, kvůli takovým lidem, jako je i p. Ponert. p. Ponert by se neměl divit, že je ignorován a je takhle s ním jednáno. Logicky, ti policajti mu to samozřejmě takto přímo říct nemohou, a tak proto dělají ze sebe blbečky, jenže účel je buzerovat, z právě takto skrytých důvodů. No, a jelikož se kolem toho ochomejtnul nějaký p. Hlávka, kterého asi ještě neznali, no tak si zgustli i na něm. Takže takhle bych to nějak viděl já.

Dalibor Kondrát, -NDOM- Ostrava
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Hezký den, dako, pokusím se odpovědět.

Pavel Hlávka původně chtěl pouze informace po strážníkovi městské policie o tom, co se děje, respektive proč tito zasahují.

Co se týče neoprávněného účtování vysokých cen za služby, je otázka, zda to neoprávněné skutečně bylo. Totiž podle do sebe zapadajících dostupných informací Zdeněk Ponert z role taxikáře porušoval pouze vyhlášku magistrátu, nikoli zákon, viz např. ZDE, čili u soudu prakticky neměl a nemá co dělat. Správně proti němu mělo být zahájeno a vedeno pouze správní řízení (vysvětluje podrobně ZDE).
Osobně celá taxikářská kauza, podle mě, vychází z příčiny výměny vedení magistrátu, který si na Staroměstské náměstí chtěl nasadit taxi službu "svojí", ovšem jelikož měli "na krku" platnou smlouvu s taxikáři původními, nechtěli čekat, takže z toho vzniklo to, co z toho vzniklo - vyhláška, kterou oni současní taxikáři odmítali respektovat. Čili pokud se předmětní taxikáři následně chovali tak, jak se chovali, pak věřím, že k tomu měli důvod. Ono když Vás někdo soustavně úmyslně doslova buzeruje a chce dosáhnout svého, pak se mnohým zákonitě musí změnit chování vůči těmto osobám a nejen k těm. A to někdy až do nám známých rozměrů, se kterými sice nemusíme souhlasit, ale upřímně se tomu nedivím. Je potřeba jít při zkoumání čehokoli do hloubky.

Jinak samozřejmě ano, Zdeněk Ponert je pro městskou policii známá firma už jen z toho důvodu, že je zákonů docela znalý a nenechá si věci jen tak líbit, s čímž mají problém zejména někteří konkrétní egoističtí jedinci z řad městské policie, především pak její ředitel, pan Stejskal, o kterém informuje např. známý YouTuber MikeJePan ve své tvorbě.

A pokud se ptáte, zda Pavlovi Hlávkovi stálo za to zastávat se následně Zdeňka Ponerta, vězte, že pro to měl jistě dobrý důvod. Zdeňka Ponerta oba celkem známe a víme, že jde o, kromě možných drobných prohřešků, slušného člověka, jenž si podobné jednání nezaslouží a má zažito, jak jste se sám přesvědčil, své. Než jsem Zdeňka poznal, sám jsem jej vnímal spíše jako takového pošuka a zbytečného pruďase, ale jakmile se s ním dáte do řeči, neřešíte jeho povahu a necháte si vysvětlit příčinné pohnutky, zjistíte, že na tom, co říká, prosazuje a dělá, něco bude.

Navrhuji se Zdeňka přímo konkrétně zeptat. Pokud si budete přát, mohu Vám zprostředkovat rozhovor, eventuálně položte dotaz sem a já jej sem nasměruji. Odpoví Vám v tomto fóru.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Dnes jsem mluvil se Zdeňkem Ponertem a je to celé trošku složitější, než jsem psal. Řešili jsme spolu protireportáže k pořadům na Streamu a dílčí rozbory celé kauzy. Je to poměrně dost práce, takže to potrvrá, ale budeme určitě v tomto tématu postupně informovat.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Vyjádření zakladatele Svobodného vysílače CS Pavla Hlávky:
 
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
ETIQ.CZ, z.s.
Administrátor
Administrátor

Příspěvek od ETIQ.CZ, z.s. »

Dosavadní přesunutý obsah z webu
 
Obrázek
 
 
Diskuze byla do fóra přesunuta ze dvou důvodů. Za 1. lepší ochrana proti spamu a za 2. optimalizace webu duchdoby.cz. Toto téma zůstává trvale otevřené, můžete zde eventuálně navázat. Pro interakci použijte tlačítko níže Odpovědět.
ETIQ.CZ, z.s.
Administrátor
Administrátor

Příspěvek od ETIQ.CZ, z.s. »

Obrázek
ETIQ.CZ, z.s.
Administrátor
Administrátor

Příspěvek od ETIQ.CZ, z.s. »

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Dotazy autorům jednotlivých konkrétních publikovaných článků“