Beseda - Jak číst mezi řádky a nebýt manipulován

Tento prostor slouží k tématickým názorovým diskuzím, nemusí být námi sledován a striktně moderován.

Moderátor: Martin Mojmír

Pravidla fóra
Než cokoli napíšete, prosíme, prostudujte si zdejší stručnou (N)etiketu (přímý odkaz ZDE), na jejíž neznalost nebude brán při případném řešení problému zřetel. Děkujeme. Tým interForum.cz
Odpovědět
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Veřejná diskuse k článkům Přednáška a beseda se šéfredaktorem šifry Milanem Vidlákem na téma „Jak číst mezi řádky a nebýt manipulován” a Přednáška a beseda na téma „Jak číst mezi řádky a nebýt manipulován” živě na rádiu DuchDoby.CZ, ke které bude doplněno video z akce.

Pokud máte nebo budete mít jakékoli dotazy k tématu přednášky a besedy, můžete je pokládat zde. Nezapomeňte si před tím přečíst naší (n)etiketu.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
wormice
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od wormice »

Dobrý den,

rád bych, aby pan Vidlák zodpověděl následující dotazy, děkuji.

Z jakých zdrojů především získáváte informace?

Kolikrát nějakou zprávu ověřujete?

Ověřujete zprávy u oficiálních zdrojů? Chcete od oficiálních zdrojů vyjádření ke zprávám, které vydaly neziskové agentury?

Jaký názor máte na RUTV?

Jak se tváříte na aktuální propagandu ze strany Ruské federace, na kterou upozorňuje Think-tank Evropské hodnoty?

Vnímáte to jako propagandu?

Co si myslíte o anti-islamistických politických stranách, které se teď budou účastnit krajských voleb?

Jak byste se vyjádřil ke zprávám na AC24, které byly označeny za hoaxy a jako podpora ruské propagandy? (např. že USA drasticky zvyšují počet laboratoří, kde se vyvíjí chemické zbraně)


Mrzí mě, že jsme se nemohli konfrontovat přímo na besedě, jelikož bych měl určitě doplňující otázky k Vašemu výkladu. Nicméně někdo (nějaký Martin Böhm) se ze mě posral... chápu, měl jsem krapet ostřejší vyjadřování, ale nejdřív mě pozvat a pak napsat, že kvůli bezpečnosti diskuze nemám chodit je taky trochu manipulace. Nemyslíte? Skoro to vypadá, jako bych se mohl ptát na něco, na co si někdo nepřeje abych se ptal :).

Otázek jsem měl víc, ale pochybuji že hodnověrně odpovíte na tyto.

Děkuji pokud budou zodpovězeny. Přeji hezký zbytek dne a příjemnou besedu.

S pozdravem
Martin Novotný
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Hezký den,

děkujeme za dotazy. Rovnou uvedu, že pan Milan Vidlák bude nyní (cca do konce měsíce) pracovně vytížen, vyjádřit by se tedy měl začátkem října. Mezi tím sem zatím třeba přibudou dotazy další, tedy to následně vezme vše naráz.

wormice píše:Nicméně někdo (nějaký Martin Böhm) se ze mě posral...
Dovoluji si Vás upozornit na porušení pravidel (n)etikety, konkrétně body:
01.11. Nekritizujeme druhé, nemáme-li k tomu konstruktivní důvody.
01.12. Neurážíme, nepomlouváme a nenavážíme se do ostatních.
a vyzvat Vás, abyste mírnil svůj slovník, jinak v opačném (tom lepším) případě nebudeme na Vaše dotazy reagovat.


Co se týče Vašeho podnětu, nechť si lidé rozbalí celou diskusi a udělají názor sami (důvod zrušení pozvánky).

Video zveřejníme po jeho kontrole a následném odsouhlasení. Budete moci následně položit dotazy i k jeho obsahu.

Mimochodem dovolím si Vás informovat, že obsah přednášky byl v myšlenkovém toku Hnutí Zeitgeist a že tato bude pravděpodobně zahrnuta do letošního ročníku Virtual Z-Day Čr 2016, což Vám možná dává v podstatě důvod být zklamán a označit nás za slova Vašeho slovníku všechny. Posoudíte z videa sám.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Milan Vidlák
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od Milan Vidlák »

Vážený pane Novotný,

děkuji Vám za Váš zájem a dotazy. Abych se přiznal, není mi úplně jasné, proč se mě na něco ptáte, když je Váš názor již předem daný, a nutno říct, podle Vašich příspěvků, které jsem četl v jiné diskusi, až nezvykle agresivní a vulgární.

Jak naznačují i Vaše dotazy, Vaším hlavním cílem je konfrontace. Asi Vás zklamu, ale necítím jakoukoli potřebu se s Vámi konfrontovat, respektuji Vaše názory i pohled na svět, a není mým úkolem Vám jej vyvracet.

Pokud se Vám moje články nelíbí, nečtěte je. Ke čtení Vám doporučuji například týdeník Respekt.

Nicméně na něco jste se mě ptal, takže se pokusím na ty smysluplné slušně odpovědět.

Informace získávám z nejrůznějších zdrojů, tak to novináři obvykle dělávají. Z rozhovorů s lidmi, tiskových agentur, sledování jiných médií, z knih, filmů, škála je velmi široká. Hlavním kritérium je relevantnost, zajímavost...

Jestli ověřuji zprávy u oficiálních zdrojů? Pokud to má smysl, tak samozřejmě ano. Je nutno si ale uvědomit, že odhadem 90 % zpráv v médiích pochází z oficiálních zdrojů, a podle toho to taky vypadá. Třeba oficiální teorie o útocích z 11. září 2001 je důkazem toho, že je nutné oficiální vyjádření často prověřovat, kriticky zkoumat a zpochybňovat, pokud například odporují zdravému rozumu či středoškolské fyzice, a především klást otázky. To bohužel spousta novinářů nedělá, pouze papouškují propagandu oficiálních míst.

Co jsou neziskové agentury, netuším.

Žádný.

Vaši další otázku vnímám jako irelevantní. Pokud byste se ptal na to, jak vnímám propagandu, ruskou, nebo jinou, bylo by to v pořádku. Pokud ale do stejné otázky dáte Evropské hodnoty jako někoho, kdo upozorňuje na propagandu, pak mohu odpovědět pouze tak, že právě Evropské hodnoty jsou vlajkovou lodí té nejprimitivnější propagandy, jakou lze na dnešní informační scéně pozorovat. Nejsem si jist, zda může někdo, jehož úkolem je vytvářet propagandu, analyzovat propagandu jinou. Je to podobné, jako kdyby alkoholik vedl poradnu proti závislostem.

Nepreferuji žádnou politickou stranu.

AC24 nečtu.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Hezký den všem,

video z přednášky a besedy je nyní veřejné. případné dotazy můžete pokládat do tohoto tématu.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Samozřejmě, jak jsem čekal, si pan wormice nakonec smyslil, že jsme jej ve fóru zablokovali a nakonec se bez argumentů odmlčel. Nicméně na Facebooku byl sprostý nadále, až jsme žel museli přistoupit k jeho blokaci. Je to první zablokovaný "fanoušek" skupiny Hnutí Zeitgeist v historii.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Odpovědět

Zpět na „Volné diskuze nad články, tématy a/nebo celými kauzami“