Česká (ne)spravedlnost řídící stát

Tento prostor slouží k obecným názorovým diskuzím, nemusí být námi sledován a striktně moderován.

Moderátoři: Martin Mojmír, Michal Mauser

Odpovědět
proud
Řadový diskutér
Řadový diskutér

Příspěvek od proud »

Je zajimavy,ze tu uz davno nejsou temata jako nedavnej tichej prevrat,kdy se prokuratura defakto dostala k vedeni statu,dost materialu je o tom napriklad na http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/ , mimo jine. A to nemluvim o kauzach Kajinek a Kramny..........napriklad.Vypada to ze jsme o tyhle nasi "sedy eminenci" hodne malo informovany.Taky by se dalo hodne napsat o trestnich sazbach,trestu smrti,pristupu nasi policie ke kriminalnikum a kriminalite a byla by to hodne smutna bilance kdy kriminalnici vitezej na cely care,zajimavy by urcite bylo rozebrat proc to tak je,jelikoz nahody jak vime neexistujou! Tak at uz se tyhle temata taky konecne rozjedou:-)
proud, Teprve az pokacite posledni strom , az otravite posledni reku,
az ulovite posledni rybu , teprve tehdy prijdete na to,
ze penize se nedaji jist...poselstvi

Uživatelský avatar
Pavel Pelán
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od Pavel Pelán »

Kauzy Kájinek, Pechanec a spol. jsou případy, kdy věci nasvědčují tomu, že justice zneužila svoji moc a odsoudila lidi, kteří daný TČ nespáchali. Na druhou stranu jsou to lidé s kriminální minulostí, a pokud jsou v těchto kauzách nevinní, pak jsou to právě oni kdo svým kriminálním chováním napomohl zakrýt skutečné vrahy. Na těchto případech je vidět, že i méně závažná kriminalita je pro společnost velmi nebezpečná. O tom, že je justice prolezlá mafií se psalo ve výroční zprávě BIS. Otázkou pro nás tedy je, jak se k tomuto problému staví politická strana, kterou volíme ve volbách.
Nový republikový řád - NRR.CZ

proud
Řadový diskutér
Řadový diskutér

Příspěvek od proud »

Pavel Pelán píše: Na druhou stranu jsou to lidé s kriminální minulostí, a pokud jsou v těchto kauzách nevinní, pak jsou to právě oni kdo svým kriminálním chováním napomohl zakrýt skutečné vrahy.
S tim samozrejme nemuzu souhlasit,to mi rika uz jen obycejna logika a seleskej rozum!Jestli nekdo pomohl zakryt skutecny vrahy,pak rozhodne ne tihle!!To je scestny mysleni.Zakrejt je pomohla sama justice a nedivil bych se ze prinejmensim kdosi jeste dnes aktivni je dobre zna a celou kauzu,proto jeste brucej,aby ho neohrozili!Specialne Kajinek.A jestlize to je kriminalnik,pak ma bejt potrestanej za to co udelal a je mu to prokazany,tohle neni zadna,ani ta nejmensi vymluva a ospravedlneni toho ze sedi za vrazdu na dozivoti! Co volis ve "volbach" ? :-))))))))))))))))))),jeden velikej podvod!Divim se ze na tu komedii jeste vubec nekdo hraje!Volby a strany,zvolte si z mensiny jeste mensi mensinu co vas bude oblbovat :-)))

Rozeznavam tzv. kriminalnika,to je clovek co spachal trestenej cin a je predpoklad ze se pouci a napravi,a rozeznavam kriminalnika kterej uz dokazal ze se z nejakyho duvodu napravit nehodla,nemuze a nebo nechce,k obema mam ruznej pristup,pak rozeznavam jeste vraha v jeho plnym smyslu,to je nekdo kdo zabije umyslne a s rozmyslem,toho delim na toho zlyho a toho "dobryho",zlej je jasnej,povesit bez milosti! Dobrej je nekdo kdo vnima nespravedlnost a bere soud,rozsudek a jeho vykonani do vlastnich rukou,tam je potreba jeste posuzovat,o trestu je rec,o veseni ale nemuze bejt rec!

Dal vidim v nasi "takyspravedlnosti" jeden naprosto zakladni renonc! A to je chovani se ke kriminalnikum jako by meli nejaky lidsky prava! A kde by je asi tak vzali kdyz se jich prave umyslnym spachanim trestnyho cinu sami a dobrovolne vzdali???!!! Tudiz pro pouceni,jako prvni lekce s nima ma bejt zachazeno hur jako s dobytkem,podle skutkovy podstaty jejich cinu! V tomhle bysme si meli vzit ponauceni z policie USA,kde se slusnym clovekem,nebo alespon do doby zadrzeni a odsouzeni slusnym,je jako se slusnym clovekem jednano,paklize i on se jako clovek chova! Ale s kriminalnikem je zachazeno tak jak je vejs popsano,hur nez s dobytkem,na uteku odstrelit,paklize neposlechne vyzvu....na rozdil od zpanikarenyho slusnyho cloveka po kterym se nestrili,ten se proste chyta!
proud, Teprve az pokacite posledni strom , az otravite posledni reku,
az ulovite posledni rybu , teprve tehdy prijdete na to,
ze penize se nedaji jist...poselstvi

Uživatelský avatar
Martin Mojmír
Administrátor
Administrátor

Příspěvek od Martin Mojmír »

Politická cesta je ztrátou času úplně stejně, jako je ztrátou času vysvětlovat důvody v době, kdy je jich plný internet. V kapitalismu to už z principu věci nemůže být jinak, neboť tento samotný je toho příčinou. Pro dovzdělání se doporučuji film Zeitgeist: Moving Forward a orientační příručku s názvem Definice Hnutí Zeitgeist. Nesmysly o současné politice a eventuální populismus stranou. Se systémovou politikou mezi racionálními lidmi nepochodíte...

Otázkou ani zdaleka není žádný postoj kdejaké politické strany, nýbrž duševní a fyzické zdraví a úroveň vzdělání společnosti. Politika je jen jejím odrazem.

@proud: Co se týče kauz, tyto se mi docela hromadí a než je začnu vydávat, potřebuji ještě docela dost záležitostí připravit. Tím mám na mysli synchronizaci s pracovním prostředím, webovým redakčním systémem, některými advokáty a jinými lidmi atd. Iniciativa se nakonec nebude jmenovat SebeSdílení, to bude název jiného projektu, který plánuji zahájit někdy za rok a půl. O tom ale až v budoucnu.

Když odbočím, tak pro udržení tohoto fóra bude brzy potřeba získávat příspěvky v částce kolem 1800,- Kč měsíčně, což není moc a mohlo by fungovat. Než tuto informaci oficiálně vydám, chci jej ještě poněkud kvalitativně obsahově doupravit.
Motto: „Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Proto nejprve přemýšlejte, než zareagujete.”

Odpovědět

Zpět na „Názorové a případné ostatní diskuse, které se jinam nehodí (diskuze takřka o čemkoli)“