Jiné médium: Často kladené dotazy

Prostor pro věcné otázky a odpovědi týkající se Jiného média jako celku.
Tato podkategorie slouží výhradně k pokládání věcných dotazů; pro názory použijte sekci Názorové diskuze.
Pravidla fóra
Než cokoli napíšete, prosíme, prostudujte si zdejší stručnou (N)etiketu (přímý odkaz ZDE), na jejíž neznalost nebude brán při případném řešení problému zřetel. Děkujeme. Tým interForum.cz
Martin Mojmír
Administrátor
Administrátor
Avatar uživatele

Příspěvekod Martin Mojmír » 16.05.2018, 16:25

Jiné médium: Často kladené dotazy

Jiné médium je politicky nekorektní, alternativně-zpravodajský projekt multidisciplinárního aktivisty Martina Mojmíra. Dalo by se říci, že vzniku Jiného média předchází zánik České nezávislé televize (CzechNewsTV, CNTV, ČNTV) Petra Richarda Orteka, jenž svoji práci pro společnost po sedmi letech vlivem syndromu vyhoření ukončil. Jiné médium vydává čtyři typy pořadů: Magazín, Beseda, Reportáž a Interakce (na kanále Jiné médium CZ).


Co znamená a proč zrovna Jiné médium?

Naší hlavní činností je tvorba a zveřejňování audiovizuálního materiálu a jemu příslušnému textu, přičemž ale nejsme konvenční běžnou či internetovou televizí a/nebo rádiem, ale zkrátka docela prostě jiným alternativním médiem. Jiným médiem proto, že nepodléháme žádné samozvané autoritě; prostě bez skrupulí vydáváme to, co chceme a uznáváme za vhodné. A proč zrovna Jiné médium? Chtěli jsme být zkrátka jiní a tak nebylo nic jednoduššího než pojmenovat se stroze, ale na druhou stranu jasně a univerzálně Jiné médium. Totiž pod pojem Jiné médium se dá zařadit prakticky cokoli.


Jaký audiovizuální materiál máte na mysli?

Internetové pořady různého charakteru v podobě tématických videologů, audiologů a místy i běžných článků a/nebo obdoby textových statusů.


Pod koho a/nebo co spadáte a kdo Vás financuje?

Provozovatelem Jiného média je doslova a do skutečného významu onoho pojmu nezisková organizace a občanská iniciativa ETIQ.CZ, z.s. Doslova a do skutečného významu onoho pojmu proto, že nás rozhodně nelze řadit mezi nechvalně známé (ne)ziskovky, neboť za námi nestojí žádný oligarcha se svými nadacemi a/nebo korporacemi, anebo lobista, jenž by nás vedl určitým konkrétním, jemu se hodícím, směrem. Financováni jsme výhradně z dobrovolných příspěvků našich návštěvníků, sympatizantů a/nebo členů; dále pak z eventuálních reklam v podobě odkazových grafických bannerů a textových PR článků, eventuálně z darů externích autorů, kteří projevili zájem na našich webech občasně, či pravidelně publikovat.


Jaké další projekty provozujete?

Co by nezisková organizace a iniciativa ETIQ.CZ, z.s. provozujeme, kromě Jiného média, dále politicky nekorektní magazín a blog DuchDoby.CZ; projekt sdíleného internetového fóra konstruktivně inovativních jednotlivců, spolků a transparentních médií interForum.cz a webové stránky české pobočky vzdělávacího a charitativního hnutí za nová lidská práva Hnutí Zeitgeist (zde pouze webové stránky a nikoli hnutí jako takové).


Co si od projektu Jiné médium slibujete?

V první řadě chceme informovat a informujeme společnost o tom, co se nedozví v mainstreamových a obdobně fungujících konvenčních médiích. Jako Jiné médium přinášíme jiné (naše, našich hostů a/nebo cizí) názory, úhly pohledu a/nebo fakta; zpochybňujeme všeobecně přejímaná klišé a pokud je to možné, tak uvádíme věci na pravou míru. Naším primárním zájmem je inteligentní správa zdrojů, resp. vláda činné kompetence.


Jak nejlépe Vám mohu osobně pomoci?

Vůbec nejlépe nám pomůžete tím, že nás kontaktujete a osobně se zapojíte. Prakticky neustále hledáme spolupracovníky ochotné přiložit ruku k dílu. Asi nejvíce oceníme překladatele z a do anglického, německého a ruského jazyka; trpělivého, cílevědomého a samostatného grafika, žurnalistu, moderátora, redaktora a editora; odborníka na jakékoli téma, které je obsahem jednoho nebo více našich pořadů a/nebo článků.


Co dělat, když nemám volný čas, ale chci pomoci?

Podpořte nás! Podpořte nás svoji návštěvností, sdílením našeho obsahu na sociálních sítích (tlačítka Facebooku, Twitteru, Google+ a další) a pokud můžete, tak i finančně, neboť finance jsou tím, co ke svému provozu nevyhnutelně potřebujeme. Jak píšeme výše, nestojí za námi žádný oligarcha se svoji korporací, lobista či bohatý podnikatel. Stojíte za námi téměř pouze a jen Vy, naši návštěvníci, sympatizanti a podporovatelé.

Vězte, že kvalita a četnost naší práce je přímo úměrná Vašemu proaktivnímu zájmu. Jinými slovy pokud my nebudeme schopni pokrývat naše náklady, budeme stagnovat, anebo dříve, nebo později „zavřeme krám”, což znamená, že Vy nebudete dostávat žádný obsah. Takže pokud se tážete, jak nám můžete pomoci, pokud nemáte časové možnosti – navštěvujte nás, sdílejte náš obsah a dobrovolně nám, prosíme, přispívejte na naši činnost.


Stále mám otázky, kam se mohu obrátit?

Na naší redakci. Jednoduše se přihlaste do tohoto fóra, napište svůj důzaz skrze tlačítko Odpovědět níže a my se Vám, jakmile to bude možné, budeme věnovat. No a pokud nejste příznivcem psaní, použijte jednoduše kterékoli pondělí v čase mezi 20:00-21:00 hodinou telefonní číslo (+420) 774 888 774.

Vrátit se na “Otázky diváků vyžadující odpovědi provozovatele Jiného média”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 1 host