Otázky a odpovědi k pořadu ČNTV2: Studio REPORT 28.12.2017

Tato podkategorie slouží výhradně k pokládání věcných dotazů; pro názory použijte sekci Názorové diskuze.

Moderátor: Martin Mojmír

Pravidla fóra
Než cokoli napíšete, prosíme, prostudujte si zdejší stručnou (N)etiketu (přímý odkaz ZDE), na jejíž neznalost nebude brán při případném řešení problému zřetel. Děkujeme. Tým interForum.cz
Odpovědět
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

ČNTV2: Studio REPORT 28.12.2017 - Konference KTS-AME 11.2017

Část 2/4: Ján Greguš - Nejasná zpráva o konci světa
----


Otázky a odpovědi

Pokud máte na přednášejícího Jána Greguše nebo kteréhokoli člena Hnutí Zeitgeist dotazy související s obsahem videa, můžete je zde formou odpovědi pokládat a my je budeme s nimi následně kontaktovat. Pro pokládání dotazů je potřeba se do fóra zaregistrovat a/nebo přihlásit (vpravo nahoře).

Reakce na své případné dotazy obdržíte pouze v rámci moderované diskuze zdejší, diskuze pod videem na YouTube moderována není a tedy není ani nikým sledována (diskuze na YouTube nečteme). Důvodem je náš zájem o kultivovanost diskuze a ochrana (nás i Vás) proti eventuální cenzuře třetí strany.

----


Témata pořadu

Voda jako přírodní zdroj; politické versus technické problémy; ropa a další (ne)obnovitelné zdroje; spotřeba a recyklace; energetika; zemědělství; jak dospět ke změně; co znamená kapitalismus; globalismus a (de)centralizace; oligarchie a devastace přírody

----


Související zdroje

Petr Taubinger: Od peněžního a měnového systému k Ekonomice založené na přírodních zákonech / zdrojích / Z-Day ČR 2014 (ZDE)

Petr Ježek: Voda jako přírodní zdroj / Z-Day ČR 2014 (ZDE)

Petr Taubinger: Úvod do ekonomické kalkulace v Ekonomice založené na přírodních zákonech / zdrojích (ZDE)

Jaromír Fiedler: Ekonomika založená na přírodních zákonech a zdrojích / Z-Day ČR 2014 (ZDE)

Orientační příručka Definice Hnutí Zeitgeist (ZDE)

Výběr z několika, podle Karla Hnízda, „debilů” (ZDE)

Petr Ježek: Úroky a půjčky v socioekonomickém a společenském kontextu / VZ-Day ČR 2016 (ZDE)

Petr Ježek: Toxicita peněz v přímých souvislostech / Z-Day ČR 2015 (ZDE)

Dokumentární film Zeitgeist: Addendum (Duch doby: Dodatek) (ZDE)

Dokumentární film Zeitgeist: Moving Forward (Duch doby: Posun vpřed) (ZDE)

Webové stránky Hnutí Zeitgeist (české ZDE, mezinárodní ZDE)

----


Organizační informace

Diskuzní možnosti:
viewtopic.php?f=41&t=335

Zřeknutí se odpovědnosti
viewtopic.php?f=41&t=318

----


Česká nezávislá televize

První kanál (zpravodajství, reportáže, rozhovory) (ZDE)

Druhý kanál (reportáže, konference, přednášky) (ZDE)

Třetí kanál (cokoliv, s čím budete moci přispět) (Váš kanál - nesmírně rádi Vás přivítáme v našem pracovním týmu.)

----


Pořad k archivaci

Veškeré pořady CNTV2 vzhledem k tomu, že naivně nevěříme třetím stranám, archivujeme a když už je archivujeme, nabízíme je zároveň ke stažení. Proto pokud z nějakého důvodu (již) nebude předmětné video fungovat (nepůjde přehrát), můžete si jej pohodlně stáhnout z tohoto ODKAZU a následně přehrát ve svém počítači a/nebo mobilním zařízení. A pokud z nějakého důvodu nebude fungovat zmíněný odkaz, napište nám, načež my zajistíme nápravu.

----


Možnosti Vaší podpory

Pokud se máte zájem přidat k týmu CNTV a vytvořit tak další kanál, kontaktujte zakladatele Petra Richarda Orteka na e-mailu czechnewstv@gmail.com. Pokud z nějakého důvodu nemůžete, zvažte, prosíme, alespoň svoji podporu a přispějte na náš provoz a/nebo technické vybavení. Přispět můžete na bankovní účet číslo 55555513 / 2010 (jako variabilní symbol uveďte číslici 2). Za jakoukoli podporu srdečně děkujeme!

----

  • Klíčová slova

    Česká nezávislá televize, CzechNewsTV, CNTV, DDmedia.CZ, ETIQ.CZ, konference, KTS-AME, Z-Day ČR 2017, VZ-Day ČR 2017, Hnutí Zeitgeist, Duch doby, Ján Greguš, Petr Richard Ortek, Martin Böhm, Nejasná zpráva o konci světa, https://youtu.be/fwCQ-4Vq32U
Qestament
Řadový diskutér
Řadový diskutér
Uživatelský avatar

Příspěvek od Qestament »

Ten Hnízdo je číslo. Nebo mám spíš použít jeho termín debil? Kde jste vzali toho vidláka co se neumí ani chovat? Nejlepší záběr jak srovnává nějakou svojí škodovku a Ján jak kroutí hlavou co je to za imbecila :D No tak aby to byla otázka, tak mi jenom odpovězte kde jste vzali toho debila a zda by nešlo aby tam příště takoví kurviči konferencí nebyli. Jinak ten zvuk je docela suck :-)
Zmrdobijec odhalující a poukazující na nekompetenci, neschopnost, pokrytectví, alibismus a stupiditu jednotlivců a lidské společnosti jako takové. ;)
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Ten vidlák, jak píšeš, je patrně hostitel konference, což znamená, že bez něj by nebylo kde tyto konference konat. Můžeš si povšimnout, že se takovým stylem za prozatím celou historii KTS-AME konferencí, kterých jsem se účastnil, choval pouze on. Nejsi zdaleka první, kdo si na chování Karla Hnízda stěžuje. On nechodí pro vulgární urážky kohokoli, s kým nesouhlasí, daleko; musel jsem si jej odstranit i z FB, aby mi neustále prakticky na cokoli neoponoval. Pojďme se, prosím, ale věnovat spíše otázkám a odpovědím na jednotlivé přednášející. Zde na Jána Greguše, potažmo Hnutí Zeitgeist.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Martina Koťarová
VIP uživatel
VIP uživatel

Příspěvek od Martina Koťarová »

Souhlasím s přednášejícím naprosto ve všem. Zpráva o konci světa je zcela jasná a je jen na nás, zda si připustíme, že jsme to v tomto směru pos*ali, a začneme s tím něco dělat. Už před 25 lety nás vědci varovali, že naše chování k planetě není udržitelné, což nám nedávno v naléhavější míře zopakovali. Co konkrétně s naší planetou děláme se můžete přesvědčit například v dokumentárním seriálu Země krásná neznámá.
Materiálů o této problematice k prostudování je spousta včetně konkrétních řešení. Jedním z nich a troufám si říci, že jedním z nutných, je přechod na veganství. Chápu, že Ján toto slovo nechtěl vyslovit přímo (jen to několikrát naťuknul), v lidech vzbuzuje odpor, protože se velmi neradi něčeho vzdávají a ještě více neradi přiznávají své chyby. Nicméně v nadcházejícím období toto nebude otázkou volby, jak i Ján sám řekl, ale nutnosti. Živočišná výroba je totiž přímo zodpovědná za znečišťování vody, kácení pralesů, oteplování planety, katastrofální stav oceánů, zabírání půdy a ničení úrodné půdy, světový hlad, zánik živočišných druhů, vymírání divokých zvířat, nadměrné používání herbicidů, pesticidů (viz. vyslovený roundup), gmo potravin, antibiotik, hormonů a dalších škodlivých látek, které se dostávají nejen do půdy, vody a vzduchu, ale i do vašeho těla, a za spoustu dalších nepříznivých a nežádoucích skutečností. Nechápu, co je na tom tak těžké k pochopení.

Ohledně pana Hnízda souhlasím s Qestamentem. Označit vědce za debily může opravdu jen debil. Pan Hnízdo je myšlením hodně pozadu.

1. Už jen dle jeho výroku, že člověk je „z podstaty svoji vlastní” soutěživý, že je v něm soutěživost „zakořeněná”. Pane Hnízdo, soutěživosti se děti učí od rodičů a to již v útlém věku, kdy například maminka chce, aby dítě rychle papalo, a tak mu řekne: „Rychle jez, nebo budu první já.” Či tatínek chce, aby se neloudalo na procházce, a řekne: „Honem poběž, nebo budu první já.” Tak se dítě učí být ve všem první a lepší, učí se soutěžit, učí se být debilem, jakým jste například právě Vy. Doma a následně ve škole a následně také v zaměstnání (mnohdy vedoucí k oligarchii). Například sportovní výchova je vyloženě pouze o učení se soutěživosti.

2. Dále pokud si myslíte, že nebudete mít kde produkovat plodiny pro uživení lidí a kde bydlet, tak vás informuji, že 45 % celkové plochy země (pevniny) zabírá chov dobytka pro živočišný průmysl (a stále se tato plocha rozšiřuje). Pokud by se tedy tato plocha uvolnila, mohlo by Vám to pro začátek stačit, ne? Také by se uvolnila plocha, kde se nyní pěstují plodiny pro krmení hosp. zvířat. Pro uživení vegana totiž stačí pouze 1/18 půdy, která je potřeba pro uživení karnisty.

3. Také by mne zajímalo, jak vámi uváděný vědec na „mezinárodní úrovni” vysvětlil zmiňovanou obnovitelnost ropy. Jakým způsobem a jak rychle se, prosím pěkně, ropa obnovuje? Budu ráda, když mi tu Vámi uváděnou studii dodáte, taková blbost by mě totiž nesmírně zajímala. U vědců je třeba rozlišovat ty, jejichž výzkumy platí stejná firma, pro kterou a v jejíž prospěch vědecké studie vědci zpracovávají (takové studie jsou zmanipulované a zcela irelevantní), a ty, kteří si své výzkumy financují sami (či nezávislý zadavatel) a prezentují pravdu.

Omlouvám se, že můj komentář je zaměřen více na pana Hnízda, ale ty jeho bláboly by neměly zůstat bez odezvy.

Přednáška se mi velice líbila a opravdu se divím přítomným, že ji ihned přešli a dál řešili své kraviny, které nám vůbec nijak nepomohou. Jak Ján řekl, nemáme politické problémy, ale technické problémy. Politikou jsme ještě nikdy nic nevyřešili a nikdy nic nevyřešíme. Obecně mi tato konference, kromě přednášky Jána, přišla jako poněkud zbytečná.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Ad.1: Pro informace o soutěživosti, respektive dědičnosti, se lze obrátit na kterékoli „debily” odborně zabývající se sociologií a psychologií. Mnohé o tom poví právě například uvedené video Hnutí Zeitgeist Zeitgeist: Moving Forward, anebo odkazy na zdroje z příručky Definice Hnutí Zeitgeist.

Ad.2: Jak jsem uvedl ve videu v reakci na Karla Hnízda, jsou různé a značně efektivnější metody pěstování rostlinných potravin na rozdíl od konvenčního zemědělství. Jedním z nich jsou právě vertikální farmy, kde se pěstuje zelenina a ovoce v roztoku, přičemž roztok nemusí být jen voda s chemií, která potraviny žene, jako je tomu tak například ve Španělsku a dalších zemích jdoucích výhradně po kvantitě (tedy maximalizaci zisku), nýbrž je to o použité směsi. Je vcelku pochopitelné, že Karel nemá o jiných možnostech pěstování plodin příliš informací. V tržní ekonomice budou dostupné technologie téměř vždy zneužity pro ten který čistě kvantitativní účel. Ve Zdrojové ekonomice jsou však současné metody zcela irelevantní. Je proto nutné se pro doplnění si znalostí nejprve vzdělat v tom, co to Zdrojové ekonomika vlastně je a jaké bude mít přínosy pro lidstvo.

Ad.3: Pokud si mohu tipnout, tak onen uváděný vědec na „mezinárodní úrovni” bude spíše jakýmsi lobistou než vědcem. Není nikterak složité a už vůbec ne časově náročné zjistit si relevantní informace o tom, jak rychle se ropa obnovuje. Toto se snad učí na kterékoli střední škole prakticky jakéhokoli technického oboru. Zrovna mě to učili na obou středních školách, které jsem absolvoval. Jméno onoho vědce by mne rovněž docela zajímalo. A především název organizace, která ho za šíření takových dezinformací zaplatila...

Jinak musím opět souhlasit a potvrdit fakt, že máme pouze technické problémy a nikoli politické. Každý den vidíme, jak se v politice řeší pouze kraviny a odvádí pozornost od skutečně důležitých věcí. Změny můžeme dojít pouze přechodem od názorů k faktům - k vědecké metodě. A pokud se chceme bavit o funkční demokracii, tak jediná funkční demokracie je tzv. kompetentní demokracie, tedy rozhodování vzdělané společnosti. Pojem přímá demokracie je nesmysl a problémy tak neřeší. Stejně tak jako současná demokracie, která vlastně demokracií vůbec není. Politici nejsou technici = naprosto postrádají vzdělání. To je ale už na jinou diskuzi, kterou eventuálně, bude-li zájem, můžeme otevřít. Ale to v případném odděleném tématu.

Tuto odpověď lze brát jako oficiální, neboť jsem „členem” české pobočky Hnutí Zeitgeist.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Michal Mauser
Vykázaný uživatel
Vykázaný uživatel

Příspěvek od Michal Mauser »

ad.3: Tímto se nemá smysl vůbec zabývat. Jak zmínil Ján: jakkoli bude obnova vysoká, tak tu ropu stejně systém vyčerpá rychleji, protože je tak postaven. Podívejme se například na lesy. Také se obnovují a stejně je to neudržitelné.
Odpovědět

Zpět na „Dotazy účastníkům jednotlivých konkrétních publikovaných pořadů“