[JMCZ 9] Milan Hošek: Energetika pohledem soudního znalce / V-Day Č-S 2018

Tato podkategorie slouží výhradně k pokládání věcných dotazů; pro názory použijte sekci Názorové diskuze.

Moderátor: Martin Mojmír

Pravidla fóra
Než cokoli napíšete, prosíme, prostudujte si zdejší stručnou (N)etiketu (přímý odkaz ZDE), na jejíž neznalost nebude brán při případném řešení problému zřetel. Děkujeme. Tým interForum.cz
Qestament
Řadový diskutér
Řadový diskutér
Uživatelský avatar

Příspěvek od Qestament »

Není ten Hošek tak trochu magor? Co to tam mele o světových laminátech? A pakmě hodně zaujal jeho slajd v čase videa cca 20:10. Smart cities jako budoucnost EU? Města navrhovaná Frescem z Projektu Venus cílem EU jako do roku 2030? Energeticky soběstačné budovy do roku 2010? Všiml si ten matlák, že máme pomalu konec roku 2018?? Hlavně teda nechápu to srovnání měst Fresca s EU, to je teda pořádná sr4čka! Vůbec neví co předvádí a o čem mluví. Ani nechci vědět co je v tý vystřižený části.
Zmrdobijec odhalující a poukazující na nekompetenci, neschopnost, pokrytectví, alibismus a stupiditu jednotlivců a lidské společnosti jako takové. ;)
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Smart Cities pochybuji, že jsou budoucností a vůbec zájmem Evropské mumie. Podle mě se jedná pouze o přednášejícího osobní názor, který sám absolutně nechápu, jak k němu dospěl, nicméně naši přátelé z Projektu Venus CZ & SK s ním patrně souhlasí a tak to mají ve videu... (V rámci Hnutí Zeitgeist s tím zásadně nesouhlasíme a od takového tvrzení a/nebo přirovnávání se distancujeme.)

Co rozhodně není pravdou, jsou města navrhovaná Jacque Frescem jako cíl EU do roku 2030 (nebo spíše kdykoli). Zde se pan Hošek silně sekl a nepůsobí pro Projekt Venus vůbec dobře. Energeticky soběstačné budovy tady tak maximálně dle obvyklých planých slibů EU; nepředpokládám však, že se něco takového bude ve velkém již v roce 2020 stavět. V zájmu EU je globalizace, centralizace a závislost na korporacích oligarchů a nikoli opak.

To, co je ve vystřižené části, se dozvíš, neboť přednášku pana Milana Hoška plánuji zveřejnit též celou v necenzurované podobě (bez grafiky spolku a Projektu Venus CZ & SK, které tím chráním před jinak zcela oprávněnými útoky kritiků). Musím tě ale připravit na těžkou palbu kontroverze a nesmyslů, jako jsou další slova o iluminátech a zejména tzv. Breathariánství. To je totiž už fakt síla...

Přednášek bylo na akci celkem sedm. Ještě přednášel pan Fojtík o jisté formě Aquaponie. Jelikož ale byla jeho přednáška zcela mimo myšlenkový tok Projektu Venus, nebyla do V-Day zařazena [podrobnosti]. Nicméně stejně jako necenzurovanou celou přednášku pana Hoška vydám samostatně i přednášku pana Fojtíka. Bez grafiky spolku a Projektu Venus pochopitelně.

Budeš mít, mimochodem, nějaké dotazy přímo na přednášejícího pana Hoška, nebo ti to takhle stačí?
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Qestament
Řadový diskutér
Řadový diskutér
Uživatelský avatar

Příspěvek od Qestament »

Asi stačí. Počkám si na tu necenzurovanou verzi. To se teda těším. :D
Zmrdobijec odhalující a poukazující na nekompetenci, neschopnost, pokrytectví, alibismus a stupiditu jednotlivců a lidské společnosti jako takové. ;)
Jakub Schön
Projekt Venus ČR
Projekt Venus ČR

Příspěvek od Jakub Schön »

Za mě jen lehký komentář .. pan Hošek byl náš host jako soudní znalec v oboru fotovoltaiky a dlouholetý projektant energetický systémů. Některé věci, které v přednášce zmínil, jsou jeho názor, nicméně další věci souvisí s ekonomikou zdrojů a také s přechodovou fází. Ta probíhá již nyní a je na nás jak rychlá nebo pomalá tato fáze bude. Soběstačná města či menší celky budou rozhodně hrát velkou úlohu v nadcházejících letech, protože rozvodné sítě jsou zastaralé, nerostné suroviny docházejí a velká část jaderných elektráren je na pokraji životnosti (minimálně je bude čekat rozsáhlý retrofit, který se bude počítat na roky). Informace, že města navrhovaná panem Frescem, jsou cílem EU, je skutečně mylná. Co se týče věcí, které nesouvisí s energetikou, tam se jedná o osobní názor pana Hoška. Zcela jistě je ale třeba tyto témata vést v patrnosti, ale k tomu já nemám co říci, protože nejsem historik a nemám načtené veškeré prameny, které se těmito tématy zabývají:)
Trust me, I am an engineer :idea: :D
Qestament
Řadový diskutér
Řadový diskutér
Uživatelský avatar

Příspěvek od Qestament »

Zajímavý. proč pan Hošek teda ty svoje názory si nenechá jinam když nesouvisí s přednáškou a jejím tématem? Takhle to vypadá že mluví za Venus Projekt což rozhodně nebude dobrý. Vy si nehlídáte a nekontrolujete přednášející co se chystají říct? To je jako takhle i podle tebe ok? Blafat do přednášek Projektu Venus nesmysly a ty pak v klidu zveřejňovat?
Zmrdobijec odhalující a poukazující na nekompetenci, neschopnost, pokrytectví, alibismus a stupiditu jednotlivců a lidské společnosti jako takové. ;)
Michal Mauser
Vykázaný uživatel
Vykázaný uživatel

Příspěvek od Michal Mauser »

A jak bys to řešil ty? Měl ty věci vůbec ve slidech? Jestli jim poslal jen slidy předem, tak to nemohli vědět. Těžko někdo bude natáčet svoji přednášku předem ke schválení. A měli by kvůli pár blbostem video stáhnout? To by jim z toho V-daye moc nezbylo, že? Je lepší V(/Z)-day s chybami, nebo žádný V(/Z)-day? Otázkou je, jestli něco vystřihnout, ale to máš další práci dobrovolníků navíc. Dá se to napsat do popisu. Zkus být trochu konstruktivní.
Qestament
Řadový diskutér
Řadový diskutér
Uživatelský avatar

Příspěvek od Qestament »

ZCela jednoduše. Nechal bych si prezentaci předem poslat a nechal se seznámit s tím o čem konkrétně chce host mluvit. Protože si přece nebudu zvát nějakýho trotla, kerej mi na prezentaci mýho projektu s jasně danými myšlenkami bude mluvit byť částečně o něčem jiným a k tomu ještě o pouze názory podložených blbostech. Vy jste v TZM taky vysílali před rokem 2014 dost nesouvisejících kravin. Třeba Jirka Pavlíček a jeho bláboly o tom jak se dostal k hnutí. Nebo bitcoin, Švihlíková s konvenčními pseudoekonomickými prognózami atd. Taky jste posr4li přípravu na váš nějakej film co jste slibovali na startovači, kdy tuším Fidler sebral prachy z příspěvků a zmizel kamsi do pryč aniž by něco udělal. (Nebo ten film někde je?) Asi takhle stačí?
Zmrdobijec odhalující a poukazující na nekompetenci, neschopnost, pokrytectví, alibismus a stupiditu jednotlivců a lidské společnosti jako takové. ;)
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Toto jsme s Q řešili. Rozhodně je nutné dopředu vědět, o čem konkrétně chce host přednášet a zda (a do jaké míry) to vůbec je, či není v myšlenkovém toku. Pokud se to nepovede, musí se problémové části vystříhat (pokud to tedy půjde) a zbytek zvážit, zda a za jakých okolností půjde, nebo nepůjde použít. Pokud nepůjde použít nic, celé video se prostě "zahodí". Přes to nejede vlak.

Zcela souhlasím s Q, že jsme před rokem 2014 jak my, tak i bývalá slovenská strana vydávali za Z-Day ČR & SK ve jménu TZM dost nesmyslů. Také si živě vzpomínám, jakým jsem toho byl vždy velkým kritikem. A právě nesmysly byly příčinou, proč nakonec takoví Jaromír Fiedler a Daniel Sedláček co by hlavní protagonisté zveřejňování čehokoli tzv. za každou cenu, hlavně když se to na oko hezky prezentovalo (jako to dnes dělají někteří z TVP SK), Hnutí opustili (po nesnesitelné, ale žádoucí objektivní kritice Petra Taubingera). Že nebyli a nejsou v myšlenkovém toku Hnutí Zeitgeist, dokazuje, že jsme o nich od té doby neslyšeli. A já zvlášť, když se pohybuji v české tzv. alternativní scéně...
Jakub Schon píše:Informace, že města navrhovaná panem Frescem, jsou cílem EU, je skutečně mylná. Co se týče věcí, které nesouvisí s energetikou, tam se jedná o osobní názor pana Hoška.
Na to, co je mylné a není v myšlenkovém toku pořadatele akce, je nutné viditelně upozorňovat, pokud se tento rozhodne danou přednášku vydat. Jinak jde o prezentaci nesmyslů přímo pořadatelem, což jej rozhodně poškodí. Nechat nesmysly o tom, že jsou Frescovy návrhy cílem EU a dost názorů pana Hoška nesouvisejících s tématem jen tak být, je chybou a osobně znám lidi, kteří se toho velmi rádi chytnou. Když tedy nebudu hovořit o sobě.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Qestament
Řadový diskutér
Řadový diskutér
Uživatelský avatar

Příspěvek od Qestament »

Jeden by od lidí z Venusu čekal že už budou používat mozky a ono to vypadá pořád spíš na děcký domov. :mrgreen: Opakují dokola stejný chyby. A hlavně ti kterých se to týká nereagují na kritiku, což je fakt špatný.
Zmrdobijec odhalující a poukazující na nekompetenci, neschopnost, pokrytectví, alibismus a stupiditu jednotlivců a lidské společnosti jako takové. ;)
Michal Mauser
Vykázaný uživatel
Vykázaný uživatel

Příspěvek od Michal Mauser »

Nevyhneš se tomu, že se ti rozpovídá o cizím tématu, pokud není expert na naši problematiku. Čekal bych, že si nechali poslat prezentaci předem, jako to děláme my. V ní problém nebyl, ale pak se prostě rozpovídal na místě.
Nesouvisející věci jsme na Zday dříve měli, ale kdo z nás mohl tehdy o něčem přednášet? Nikdo nic pořádně neuměl. Já jsem rád, že bylo alespoň něco. Představilo to pár, v té době, nových myšlenek, které mě docela zajímaly a taky nás trochu inspirovaly v tom, co v našich projektech chceme a co ne.
Ten film nebyl film, ale upoutávka. Možná je ještě někde na kanálech neveřejný. Bylo to tak hrozné, že jsme to odmítli zveřejnit. To do téhle diskuse ale ani trochu nezapadá.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Když se podíváš na video, tak zjistíš, že v prezentaci byl problém. Konkrétně ve slajdu, kde pan Hošek prezentuje města podle Venus jako cíl EU.

Nesouvisející věci jsme neměli vůbec vydávat (v současné době máme ta videa na YouTube nastavena jako neveřejná, nedávno jsme spolu řešili). Pokud jsme neměli o čem přednášet, tak bylo vhodné nepřednášet. Právě to "alespoň něco" je problém, neboť to mnohé něco bylo v rozporu s myšlenkovým tokem, což jen poškozovalo Hnutí, neboť o tom "něčím" myšlenkový tok vůbec nebyl. Inspirovat jsme se mohli mimo to, abychom pořádali Z-Daye neZ-Daye.

Co se týče filmu, tak pokud za těch 40 nebo 30k mělo jít jen o upoutávku, no tak to tedy potěš. To si tedy dobře nepamatuji, tím jen hůře pro nás.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Michal Mauser
Vykázaný uživatel
Vykázaný uživatel

Příspěvek od Michal Mauser »

V tom případě si za to mohou sami, ale princip zůstává stejný. Těžko se tomu ubráníš předem.

Dneska už ty staré přednášky nemají smysl, ale tehdy jsem byl rád, že byl někdo aktivní. Nebylo tam všechno špatné. Jarda nám napovídal, jak budou přednášky perfektní a neměl jsem důvod to ověřovat. O Bitcoinu jsem taky nevěděl, co vím dnes. Byl tam potenciál úniku od centrálního bankovnictví, tak proč ne. Necítím jistotu, že budou lidé schopni přejít z tohohle bordelu přímo do zdrojové ekonomiky, tak hledám přechodné období. Ještě dneska jsou bohužel v Hnutí lidé, kteří Bitcoin prosazují a třeba Copiosis naopak zatracují a na mě se dívají skrze prsty. Třeba ho budu jednou zatracovat i já. Je to vývoj.
Protože Copiosis není přímo v myšlenkovém toku, tak bych o něm taky neměl přednášet...
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Špatné přednášce se živě sice neubráním, ovšem docela dobře mohu následně video nevydat a od změň přednášejícího se co by Hnutí distancovat.

Pan Hošek například zde přednášel o některých technologiích v energetice, což v myšlenkovém toku bylo. Horší to bylo s jeho odbočováním do známých kontroverzí. Kromě toho jednoho slajdu, který byl těžkým failem, to bylo víceméně s jeho odbočkami na hraně...

Jarda nám toho napovídal dost. Nakonec to (naštěstí) dopadlo přirozeně tak, jak mělo, díky čemuž jsme od roku 2014 stabilní.

Tehdy Bitcoin dejme tomu, ovšem například ta Ilona Švihlíková a některé přednášky dalších neměly nic společného ani s přechodnými obdobími. Byl jsem proti tomu od počátku. To bylo také období, kdy jsem stál stranou tehdejší skupině Hnutí (na Z-Day na Akademii vět jsem se přišel původně jen podívat a natočit ji jen tak z rozmaru, protože jsem měl kameru). Byl jsem mimo právě kvůli zmatenému Jardovi. Ty jsi tuším též jednu dobu stál stranou Hnutí.

Co se týče Copiosis, ten dle mě stojí někde mezi přechodným obdobím a myšlenkovým tokem. Podle toho, co jsem si mohl nastudovat, to může docela dobře fungovat. Podívej se na ty z jiných chapterů, kteří tě za Copiosis zatracují, co oni v rámci Hnutí konají. Jak sami jsou v myšlenkovém toku.

Nejlepším řešením je neustálé opakování a další studim. A hlavně ochota přijímat byť jakoukoli kritiku. Myslím, že nás pět v tom máme po letech docela jasno a nemůže se jen tak už žádný fail stát.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Jakub Schön
Projekt Venus ČR
Projekt Venus ČR

Příspěvek od Jakub Schön »

Pan Hošek nám zaslal anotaci své přednášky a prezentaci jsme prošli na místě, o cílech EU a ostrovních systémech sem se již zmínil, jen to bylo panem Hoškem trošku nešťastně interpretováno tak, že EU ví o Frescových městech. Ale tento princip ostrovních soběstačných systémů opravdu je budoucím cílem EU, pokud tedy ještě nějaký čas vydrží a také je veliká otázka jak k tomu přistoupí. Pokud to bude jen alibisticky a naoko tak nemůžeme očekávat nějaký rychlý posun vpřed k udržitelnosti. K ostatním tématům z minulosti Hnutí Zeitgeist se vyjadřovat nemohu, neznám detaily ani historii.
Jinak ještě osobní komentář, předpokládám, že si tady všichni uvědomujeme jaký je aktuální stav naší planety a jaký je předpokládaný vývoj, pokud se zásadně nezmění náš přístup, proto by bylo fajn abychom všichni spolupracovali a měli konstruktivní kritiku jeden na druhého a pokusili se vyladit věci tak, aby byli v co největší míře v myšlenkovém toku, ale zároveň postupovali vpřed. Díky
Trust me, I am an engineer :idea: :D
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Jakub Schön píše:...proto by bylo fajn abychom všichni spolupracovali a měli konstruktivní kritiku jeden na druhého a pokusili se vyladit věci tak, aby byli v co největší míře v myšlenkovém toku, ale zároveň postupovali vpřed. Díky
To by skutečně bylo fajn, ale pověz to některým ostatním (např. Marek) mylně považující se za rozumějící myšlenkovému toku.

Co se týče plánů EU, docela by mě zajímal zdroj.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Odpovědět

Zpět na „Dotazy účastníkům jednotlivých konkrétních publikovaných pořadů“