[JMCZ 11] Bohumír Bročko: Původ civilizačních problémů / V-Day Č-S 2018

Tato podkategorie slouží výhradně k pokládání věcných dotazů; pro názory použijte sekci Názorové diskuze.

Moderátor: Martin Mojmír

Pravidla fóra
Než cokoli napíšete, prosíme, prostudujte si zdejší stručnou (N)etiketu (přímý odkaz ZDE), na jejíž neznalost nebude brán při případném řešení problému zřetel. Děkujeme. Tým interForum.cz
Odpovědět
Qestament
Řadový diskutér
Řadový diskutér
Uživatelský avatar

Příspěvek od Qestament »

Našel jsem video taky na YT Venusáků a mám k tomu pár dotazů.



Vynikající přednáška Bohumíra, to se musí nechat. Chápu ale správně že s ní Venusáci nesouhlasí? Nebo proč je v popisku videa napsaný:
Na tejto konferencii sme dali možnosť predniesť prednášku aj kritikovi myšlienok Jacqua Fresca, ktorý si robil svoj vlastný výskum. Ich relevantnosť a súlad s myšlienkovým tokom Projektu Venus už posúďte sami.
Jsou debilové nebo co? Nějak jsem nepochopil kde co pan Bročko na Venusu a myšlenkách Fresca kritizuje.
Zmrdobijec odhalující a poukazující na nekompetenci, neschopnost, pokrytectví, alibismus a stupiditu jednotlivců a lidské společnosti jako takové. ;)
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Ano, přednáška Bohumíra je plně k věci, respektive zcela v souladu s myšlenkovým tokem jak Projektu Venus, tak Hnutí Zeitgeist. To je ostatně v případě TZM logické, proto jsme jej na V-Day také delegovali. Potíž je v tom, že YouTube kanál Projekt Venus Česko-Slovensko spravuje a rozhoduje o něm, mimo jiné, poněkud zmatený Marek Kopilec, který nemá v myšlenkovém toku Projektu Venus ještě příliš jasno a nedocházejí mu souvislosti. Snažil jsem se s ním vést na různá témata diskuze, kdy ale se často snažil místo přijímání zpětné vazby přecházet do opozice. Podle mého dojmu musí zkrátka ještě dospět.

Fakt, že je video zcela v myšlenkovém toku Projektu Venus, dokládá samotný Jacque Fresco vlastními slovy:



Záměrně jsem ti dal link na stejný YT kanál, jenž jsi mi poslal. To, co hledáš, je v čase cca 22:26 - 24:12.

A to ještě jsi nečetl text, který byl uveden v popisu videa, ale i v jeho názvu, před tím. Musel jsem na Marka doslova poslat českého POC TVP Jakuba Schöna, neboť svým takovým jednáním dost samotný Projekt Venus shazoval (což činí dosud). V samotném názvu bylo zprvu několik dnů napsáno doslova „|Kritika TVP|”, přičemž se o kritiku v žádném případě nejedná. Když jsem se Marka zeptal, jak na to přišel a zda přednášku viděl, odpověděl mi jen, že si ji po vydání jen v rychlosti popřetáčel a že si ji pamatuje z konference. No, evidentně tomu tak není. Co k tomu více dodat...
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Qestament
Řadový diskutér
Řadový diskutér
Uživatelský avatar

Příspěvek od Qestament »

Nemstí se ti třeba za předchozí ročník za tvoje sepsutí Tomáše Martinčoka s tou svojí Korzibskiho kravinou? :D
Zmrdobijec odhalující a poukazující na nekompetenci, neschopnost, pokrytectví, alibismus a stupiditu jednotlivců a lidské společnosti jako takové. ;)
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Vzhledem k jeho povaze to vyloučit nemohu, ale nijak zvlášť bych se tím / jím nezabýval, pokud s jeho názory nemají ostatní problém. Je třeba řešit jiné věci než jednotlivce a jejich způsoby. Problémy si musí vyřešit mezi sebou.

Smutný fakt spíše je, že po smrti TVP „Boha” Jacque Fresca se jim ten Projekt Venus na Floridě rozpadá. Roxanne to v podstatě sama nedává. Mám zprávu od Lucky Ďurčové, že reagovala na jejich výzvu, ve které například sháněli kontakty na vědce, inženýry a konstruktéry pro projekty, načež když jim je poslala, tak ani neodpověděli. Pak mám další zprávy odjinud, že obecně nekomunikují a přestává to celé fungovat. Ono se není ale čemu divit, když to opět řídí jaksi centralizovaně, je závislé na autoritách a mnoho svých výzkumů tají.

Zdá se, že TVP doplácí na nedostatky, na které nejednou upozorňoval i zakladatel TZM Peter Joseph. Je to logické, věci nelze zkrátka řídit autoritářsky. Tady bychom ale už zacházeli do známých sporů mezi principy práce TVP a TZM. Do našich rozdílností.

Pojďme se v tomto vláknu ale věnovat raději tématu, kterým je Bohumír Bročko a jeho přednáška.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Bohumír Bročko
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od Bohumír Bročko »

Přátelé, to, že je někdo pozadu se vzděláním, to je jedna věc, ale když vystupuje tak, že těm věcem rozumí a přitom víme, že nikoli, to je na pováženou a musím to označit za egoismus. Já sám vím, že vím málo. :)
Qestament
Řadový diskutér
Řadový diskutér
Uživatelský avatar

Příspěvek od Qestament »

Tos mi připoměl jedno video se Zemanem, kde Zeman mluví o častým pochybování sám nad sebou. Je fakt, že já teda taky psát neumím (protože na to s3ru), ale myslet si a chovat se jako všeznalej génius, to už musí človek mít v tý palici dost solidně vykouřeno. :D

https://rutube.ru/video/476fdb1c6ebaac3 ... 0ce2d1a17/
Zmrdobijec odhalující a poukazující na nekompetenci, neschopnost, pokrytectví, alibismus a stupiditu jednotlivců a lidské společnosti jako takové. ;)
Jakub Schön
Projekt Venus ČR
Projekt Venus ČR

Příspěvek od Jakub Schön »

Za mě přednáška parádní a v souladu s myšlenkovým tokem rozhodně je :) Marek měl možná na mysli kritiku projektu Venus ve smyslu počtu lidí, žijících ve velkých městech, protože Bohumír udává počet jedinců schopných mít mezi sebou vazby jako 150:) Nicméně za mě to není problém, protože i ve velkých městech je možné tyto věci nastavit tak, aby vše fungovalo a bylo i v souladu s nastavením lidského mozku..:)
Trust me, I am an engineer :idea: :D
Tomáš Kubačka

Příspěvek od Tomáš Kubačka »

výborná přednáška, díky za ní. Paradoxně ovšem, pokud platí, že je ideální maximální komunita lidí v počtu cca 150 lidí a není možné žít spořádaný život ve větší skupině - tedy ve městě, pak se to tluče se všemi těmi vizemi ideálních utopických měst představovanými nám právě hnutím Zeitgeist či projektem Venus. Mi osobně je ovšem pohled pana Bročka daleko bližší a příjde mi pravděpodobnější, než teorie o dobrém fungování utopických měst, a to navíc hnutí Zeitgeist často zmiňuje vysokou mobilitu lidí, kdy někdy jeden den můžete žít na jedné, a za pár dnů na druhé straně světa - v takových podmínkách je udržení komunity jak o ní mluví pan Bročko těžko představitelné.

(technická: vkládám to zde jako kopii mého příspěvku z youtube, v reakci na výzvu, že diskuzi o tomto tématu vedete spíše zde a že to sem mohu zkopírovat - proto můj příspěvek možná nebude zohledňovat zdejší výše uvedené komentáře)
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Qestament píše:Nemstí se ti třeba za předchozí ročník za tvoje sepsutí Tomáše Martinčoka s tou svojí Korzibskiho kravinou? :D
Michale, vzhledem k následující diskuzi na FB stránce Hnutí Zeitgeist ČR [ZÁLOHA] (záměrně jsem vyčkal přes měsíc od posledního příspěvku, aby bylo očividné, že již skončila) ke tvému zveřejněnému článku na DuchDoby.CZ ve věci očkování to vypadá, že patrně nebudeš daleko od pravdy. Předpokládám, že není nutné vzhledem k obsahu ji blíže komentovat. I Jakub Schön co by POC TVP (kontaktní osoba za Projekt Venus v dané oblasti kompetentní do jisté míry za Projekt Venus hovořit) se k tomu odmítl vůbec vyjádřit. Někdo se zkrátka řídí vědeckou metodou a někdo setrvává manipulován systémem.

Důkaz 1: Marek Kopilec jako propagátor politické EU (foto z jeho FB k 22.04.2019)
 
Obrázek

Důkaz 2: Marek Kopilec jako propagátor volby politika (foto z jeho FB k 22.04.2019)
 
Obrázek

Nemohu komentovat, do jaké míry a zda vůbec je Markova politika a jednání v myšlenkovém toku Projektu Venus, ovšem mohu komentovat, do jaké míry je, nebo není v myšlenkovém toku Hnutí Zeitgeist. Celý tým jsme se opakovaně shodli, že je to zcela v rozporu. Netřeba to více rozvádět, argumentů je již více než dost, doporučím pročíst zájemcům celou danou FB diskuzi. A tím bych to uzavřel, případně budu na dotazy reagovat již pouze zde.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Odpovědět

Zpět na „Dotazy účastníkům jednotlivých konkrétních publikovaných pořadů“