Rodové statky a zahrádkaření

Prostor pro globální, obecná nebo taková témata, která se nehodí do žádné z výše uvedených kategorií.
Pravidla fóra
Než cokoli napíšete, prosíme, prostudujte si zdejší stručnou (N)etiketu (přímý odkaz ZDE), na jejíž neznalost nebude brán při případném řešení problému zřetel. Děkujeme. Tým fóra ETIQ.CZ, z.s.
Robo
Občasný diskutér
Občasný diskutér

Příspěvek od Robo »

Proud, asi sa zatiaľ úplne presne nechápeme, čo je Rodový statok.
Je to kus zeme, kde žije a ktorý zveľaďuje Tvoja najbližšia rodina. Je to okrem iného miesto, kde si v priamom spojení s Bohom, s predkami, s RODom.

No a k tomu samozrejme kusy zeme, o ktoré sa staráme a tvoríme na nich spoločne (napríklad školy, ako je Štetininova, či ako presne sa volá, v Rusku).

Všetky moje slová sú zbytočné, je treba spoznať a zveľaďovať obraz, ktorý už žije. Obraz od Človeka, od Vedrussy..
Naposledy upravil(a) Martin Mojmír dne 15.11.2015, 00:27, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Téma rozděleno z Reforma politického systému ČR. http://forum.sebesdileni.cz/viewtopic.php?f=24&t=198
Robo
Občasný diskutér
Občasný diskutér

Příspěvek od Robo »

Proud, každý musí mať ZDARMA nárok doživotne, s právom dedenia potomkom, bez akýchkoľvek daní z výnosu, na kúsok vlastnej zeme, kde bude Tvoriť. TO je Rodový statok..

Sme tu, aby sme Tvorili, nie na vytváranie "pridanej hodnoty", najlepšie v nejakej korporácií.. :-)
Wilde
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od Wilde »

proud píše:Wilde,reagoval jsem jen na onen "dobrej i spatnej kapitalismus",nic vic,neni proc se certit:-).A nakonec,kapitalismus bez penez a vykoristovani stejne neni moznej. Samozrejme nikde netvrdim,ze bys ho podporoval,jestli jsem nekde tak znel,pak se omlouvam."kapìtalismus - (izmus) je jen pokud budou penize do te doby ma dve tvare lidskou a zlou sobeckou".........kde je ta lidska tvar? :-).Navic,k tomu podnikani,v soucasny dobe bez ty podpory ,primy nebo neprimy,toho vykoristovani druhejch,temer neni mozny.
k tomu kapitalismu
ja psal ze je to jen docasne ... s tou tvari lidskou opravdu jeste existuje jed se podivat treba na vesnice tam to lze videt jo ve metse to je uz legendou casto
pokud jsem jel pro mliko nekam dal a vezu pro celou osadu- vesnici tak to mliko prodavam za takovou cenu aby v tom byly naklady + primerena odmena pro mne za cas a praci pripadne automobil respektive benzin olej atp ci seno na kravu

to je slidskou tvari pokud tam nasadim marzi jak uz to bude jen ten zlej kapitalismus = vykoristovani
kazdopadne se celekm tesim az to padne sam uz pouzivam penize minimalne lide se spìse boji neznameho az to poznaji bude vetsi klid chcily budeme smenovat ty hajzly kapistalisticky nebudou nejaky cas vychazet z jejich domu dokud nesnedi veskere sve zasoby a nakonec to snad dojde i jim ze to stim kapitalem prehnaly ...

jinak se nejak zvlast necertim spis jsem se se lekl ze jsem zlej kapitalista ve tvych ocich ;)))
je treba komunikovat a rict si to v klidu jen tak se nekam spolecne dostanem ...
proud
Řadový diskutér
Řadový diskutér

Příspěvek od proud »

Jsem rad ze jsme se pochopili:-).Ale jsem i proti smennymu obchodu,vlastne obchodovani vubec.I kdyz chapu,ze v soucasny dobe to zatim jinak nejde.Na druhou stranu si dokazu predstavit nas stat,kterej nepouziva penize a obchod vubec,jen ve styku se zahranicim.
proud, Teprve az pokacite posledni strom , az otravite posledni reku,
az ulovite posledni rybu , teprve tehdy prijdete na to,
ze penize se nedaji jist...poselstvi
Wilde
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od Wilde »

ps ...to je pravda
ze
pokud mi budeme provozovat jak nejvice to jde ten s tou tvari lidskou
zaroven tu a tam podporujeme ten zlej proto je treba se absolutne odpoutat od toho systemu co nejdrive


zajimalo by mne jestli je tu nejaka cenzura ci jestli se muze stat ze muj prispevek se hned neobjevi protoze jeden prispevek celkem dlouhej nejak zmizel a ja nejsem zrovna na to psani .. jeste za tech podminek ktere tu mam to neni zadna sranda
Robo
Občasný diskutér
Občasný diskutér

Příspěvek od Robo »

Wilde, aj ja som svoj hľadal, kým som ho objavil na druhej stránke :-)
proud
Řadový diskutér
Řadový diskutér

Příspěvek od proud »

Jan Jinsky píše:
proud píše:Chceme zavist svobodu v jeji pravy podobe,ne nejakou prekroucenou "ideologii".Vychazim z toho,ze tu malokdo vi co to vubec svoboda je,ale hojne ten vyraz vyuziva a zneuziva.
Asi by bylo záhodno definovat nejdřív pojmy. Co je to svoboda a co je to přímá demokracie. Jinak to bude každý diskutující chápat zcela jinak.
Demo-kracii se vyhnu,jeji definici jsem uz vejs doplnil.Svobodu si predstavuju s dvema zakladnima pravidlama ktery obsahujou jak ne vsechno,pak temer vsechno: 1/ Nikoho nesmis ohrozit! 2/Paklize potrebujes nekoho omezit,pak jen s jeho svolenim! Schazi tedy uz jen definice ohrozeni a omezeni :-)
proud, Teprve az pokacite posledni strom , az otravite posledni reku,
az ulovite posledni rybu , teprve tehdy prijdete na to,
ze penize se nedaji jist...poselstvi
proud
Řadový diskutér
Řadový diskutér

Příspěvek od proud »

Wilde píše:ps ...to je pravda
ze
pokud mi budeme provozovat jak nejvice to jde ten s tou tvari lidskou
zaroven tu a tam podporujeme ten zlej proto je treba se absolutne odpoutat od toho systemu co nejdrive


zajimalo by mne jestli je tu nejaka cenzura ci jestli se muze stat ze muj prispevek se hned neobjevi protoze jeden prispevek celkem dlouhej nejak zmizel a ja nejsem zrovna na to psani .. jeste za tech podminek ktere tu mam to neni zadna sranda
Domnivam se ze tu zadna cenzura nehrozi,a jestli,pak pujde jen o vymazani prispevku napadajicich v osobni rovine a zaroven nic nerikajicich,nebo spamu,ale tuhle otazku ti zodpovedej admini:-).Na kazdej pad jsem tady a ja se nikde kde je cenzura jen tak v klidu nevyskytuju,to bych uz jinak skakal:-)))))))))))
proud, Teprve az pokacite posledni strom , az otravite posledni reku,
az ulovite posledni rybu , teprve tehdy prijdete na to,
ze penize se nedaji jist...poselstvi
Wilde
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od Wilde »

uz se mi to stalo znova zase dalsi prispevek po odeslani se vubec nezobrazil ...
Robo
Občasný diskutér
Občasný diskutér

Příspěvek od Robo »

ohrozenie a obmedzenie - možno by sme si tu vystačili s pravidlami autoškoly :-)
..ale to je len prvé, čo ma napadlo.. :-)
proud
Řadový diskutér
Řadový diskutér

Příspěvek od proud »

Wilde,divny,me se zobrazily zatim vsechny,nedelas nekde nejakou chybu? On se obcas ukaze jako nahled a je potreba ho doposlat.....
proud, Teprve az pokacite posledni strom , az otravite posledni reku,
az ulovite posledni rybu , teprve tehdy prijdete na to,
ze penize se nedaji jist...poselstvi
proud
Řadový diskutér
Řadový diskutér

Příspěvek od proud »

Robo,je mi to jasny,ale o autoskole to nebylo jak vis,ani zdalky:-)))
proud, Teprve az pokacite posledni strom , az otravite posledni reku,
az ulovite posledni rybu , teprve tehdy prijdete na to,
ze penize se nedaji jist...poselstvi
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Text v rámečku byl označen jako Off-Topic a/nebo může obsahovat vulgarizmy či jiné nevhodné texty.
ZDE je (N)etiketa, která pokud je dodržována, nic se necenzuruje. Jediným administrátorem tohoto fóra jsem já a já jsem nic nesmazal. Ani v logu nemám žádnou zprávu o jakékoli úpravě správcem či moderátorem. Při odeslání zprávy si, prosím, vždy zkontrolujte potvrzení, že bylo odesláno.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Wilde
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od Wilde »

proud píše:Wilde,divny,me se zobrazily zatim vsechny,nedelas nekde nejakou chybu? On se obcas ukaze jako nahled a je potreba ho doposlat.....
mozna ze delam ..Buh vi.. asi jsem na ne moc hodnej tady ...mel bych si uz udelat nejakou tu bombu (tady neco jako vajicka nemaj moc smysl) a jit jim to vysvetlit pekne z oci do oci ... mistni ministerstvo vnitra-obrany mi tu dela neustale nejaky naschvaly jen nekdy premyslim jak se naucily tak rychle cesky ...
Jan Jinsky
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od Jan Jinsky »

Robo, teorie rodového statku je v podstatě návratem k feudalismu. Každý by byl vlastně soběstačnou jednotkou. To už tu bylo a nebylo to nic moc. Obávám se, že navrhuješ velký krok směrem zpět. A hlavně nebereš v potaz realitu technologické civilizace, ve které žijeme a která předpokládá specializaci.
Odpovědět

Zpět na „Globální moderovaná diskuse“