Výměna názorů mezi Petr_NJ a múza

Prostor pro globální, obecná nebo taková témata, která se nehodí do žádné z výše uvedených kategorií.
Pravidla fóra
Než cokoli napíšete, prosíme, prostudujte si zdejší stručnou (N)etiketu (přímý odkaz ZDE), na jejíž neznalost nebude brán při případném řešení problému zřetel. Děkujeme. Tým fóra ETIQ.CZ, z.s.
Odpovědět
múza
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od múza »

ach Petr_NJ..

Je zajímavé, že se prý míchají dvě věci, které je nutno oddělit,.. i když samotný M.U. založil svůj proces na jakémsi právu na svůj životní styl... :lol:
Ale chápu proč se jeho zastánci toto snaží oddělit, nehraje vám to totiž do karet o "božském" M.U., a proto samozřejmě i ty nejobjektivnější informace údajně vedou ke zbrklému pohledu na věc... :D ouu yeah...

Petře, zásadní otázka pro tebe:
Proč se mě vůbec tak zásadně ptáš na něco, na co si vzápětí sám tak suverénně odpovídáš? :shock:

přeci jen se zásadně pleteš... monetární systém totiž není postaven na víře (v něco),, to je pouze účelová interpretace... ve skutečnosti je monetární systém postaven na závislosti.. proto i když mu už lidé moc nevěří, systém ne a ne padnout... není to zvláštní? kolik lidí asi dneska ještě věří, že se někdy ty dluhy podaří splatit? možná pár naivek se ještě najde, ale jinak nikdo... a přesto, vše běží dál... :D žádná víra, závislost :P

jestli chceš jít dál v poznání,, tak jdi, nikdo tě nedrží... nikdy jsem neřekl, že M.U. udělal něco špatně.. nehodnotím, jen jsem mluvil o tom, co vlastně udělal a k čemu to vede... jestli to bylo špatné, nebo ne, je otázka: jak pro koho.. v mých očích to není hrdina, spíš jen zoufalý člověk, který se rádoby obětoval za lepší zítřky.. jakoby snad jeho oběť měla přinést očekávanou sklizeň... což je sebeklam... jeho oběť je zbytečná, až sobecká... jestli je to správně, nebo špatně, je otázka úhlu pohledu... pro mnohé, jako jsi ty, je to jako voda na mlýn.. pro mnohé je to signál být ještě větší ovcí...

tvoje závěrečná otázka je prosté trolování.. ani nevím, jestli se mi chce odpovídat, je to jako kdyby ses mě ptal, jak máš žít na zemi, když se ti nechce dýchat vzduch? .. :-? panu M.U. se ten vzduch přestal zamlouvat a přesto si dál myslel, že může žít na Zemi? :D ale kdepak.. omyl.., moc dobře věděl, do čeho jde... dokonce uvěřil tomu, že tohle je ta cesta, po které se musí vydat, cesta mučedníka... z mého pohledu ze své cesty sešel.. lidé si o něm často myslí, že on je tou změnou, kterou chce vidět ve společnosti.. a proto mu velmi fandí... jenže tento člověk sám sebe vyloučil ze společnosti, kterou chce změnit... a postavil se do jakési opozice.. takže namísto měnitele tu máme bojovníka, který se izoloval a ztratil vliv... a proto tento člověk sešel ze své cesty... M.U. dokonce ani lidi, ani společnost nemění, ale staví je proti sobě... odpověď na tvoji otázku je velmi prostá: pokud tak chceš žít, žij si, ale nenuť ostatní aby se tomu přizpůsobili, protože oni tak nejspíš neučiní, zvláště když jsi jen ono malé kolečko ;) .. M.U. chtěl donutit celý systém, aby se jemu přizpůsobil... :) inu, někdo chce svou lekci dostat na té těžší cestě...

je to věc každého kam půjde, jakou cestou se vydá... proto nevidím důvod, proč bych měl říkat, že něco je správná cesta a něco je špatná cesta... já jen říkám co je to za cestu a kam ta cesta vede..
Naposledy upravil(a) Martin Mojmír dne 20.08.2015, 21:08, celkem upraveno 1 x.
Petr_NJ
Občasný diskutér
Občasný diskutér

Příspěvek od Petr_NJ »

Podivej Muzo,
můžeme se teď nyní přetahovat o další pohledy zda víra či závislost a další tvé protinázory, ale nic by to nepomohlo ani této kauze ani obecně společnosti ke změně.
múza píše: přeci jen se zásadně pleteš... monetární systém totiž není postaven na víře (v něco),, to je pouze účelová interpretace... ve skutečnosti je monetární systém postaven na závislosti.. proto i když mu už lidé moc nevěří, systém ne a ne padnout... není to zvláštní? kolik lidí asi dneska ještě věří, že se někdy ty dluhy podaří splatit? možná pár naivek se ještě najde, ale jinak nikdo... a přesto, vše běží dál... :D žádná víra, závislost :P
Odpovím ti na to pár fakty, které rozkládat jde zase dál, ale nemá to smysl. Ano u nějaké části lidí jde čistě o závislost (většinou ti co vědí o systému více než většina ostatních) ale u většiny pouze o víru, protože o systému (jak skutečně funguje) vědí většinou prd a o nemožnosti splatit dluhy jak by smet. A když jim nabídneš řešení např. podle hnutí Zeitgeist, málokdo ti řekne, že tomu "věří", že by to mohlo fungovat. A proč nevěří ? No protože tam kde je nedostatek znalosti či vlastní zkušenosti nic jiného ani použít nejde než víra. Tam kde je znalost, je víra nesmyslný prostředek.
múza píše:ach Petr_NJ..

Je zajímavé, že se prý míchají dvě věci, které je nutno oddělit,.. i když samotný M.U. založil svůj proces na jakémsi právu na svůj životní styl... :lol:
Ale chápu proč se jeho zastánci toto snaží oddělit, nehraje vám to totiž do karet o "božském" M.U., a proto samozřejmě i ty nejobjektivnější informace údajně vedou ke zbrklému pohledu na věc... :D ouu yeah...
Zde ti nemohu odpovědět jinak, než to že reaguješ narážkami typu "nehraje vám to totiž do karet o "božském" M.U." apod.. naprosto nesmyslně a evidentně zde ukazuješ tu techniku "víry" namísto techniky faktů.

Člověče kde si přišel na to, že jsem jeho zastánce, že jsem členem nějaké skupiny, četl jsi to vlákno od počátku ?
Nevím jak ty, ale já se mohu zastávat pouze lidí a jejich činů, pokud o nich vím v dané oblasti, která je řešena naprosto vše, do té doby mohu být maximálně věřit či být něčemu nakloněný, nic víc . A to je přesně to na co jsem naopak od počátku upozorňoval, že o skutečném životě oproti tomu deklarovanému nemohl z jeho pořadů vědět nikdo nic, aby vůbec mohl někdo nějak chytračit.

A za oddělením těch skutečností si stojím. Nejdříve musíš ty věci pořešit zcela odděleně a až to co z toho vzejde je možné posuzovat společně. V opačném případě to prostě nedořešíš i kdyby ses na hlavu stavěl.
múza píše: pro mnohé, jako jsi ty, je to jako voda na mlýn.. pro mnohé je to signál být ještě větší ovcí...
na to ani reagovat nebudu, beru že ses prostě švihnul ve svém mudrování :-)
múza píše:ani nevím, jestli se mi chce odpovídat, je to jako kdyby ses mě ptal, jak máš žít na zemi, když se ti nechce dýchat vzduch?
trošku ti to opravím: "jak máme žít na zemi, kde vzduch ti dávkují (obrazně si to představ) podle toho, kolik sis vydělal peněz či kolik ti někdo určil, že ti stačí ?
Tvoje původní příměra byla tak trochu "chytlá za vlasy" a zaváněla poukazováním na to, že bych měl být z kategorie sluníčkový flákač a abych vůbec žil, tak by to měli ostatní za mě vše oddýchat a já si jen užíval - no povím ti, to je dosti nízké uvažování.
múza píše:odpověď na tvoji otázku je velmi prostá: pokud tak chceš žít, žij si, ale nenuť ostatní aby se tomu přizpůsobili, protože oni tak nejspíš neučiní, zvláště když jsi jen ono malé kolečko ;)
- můžeš mi prosím osvětlit, kde někoho k něčemu nutím ?
múza píše: je to věc každého kam půjde, jakou cestou se vydá... proto nevidím důvod, proč bych měl říkat, že něco je správná cesta a něco je špatná cesta... já jen říkám co je to za cestu a kam ta cesta vede..
No hurá synku, já se tě jasně ptal: ukaž nám tu konkrétní cestu, nikoliv obecné nicneřešící závěry, která dovede lidi tam, kde si obecně všichni přejí - tzn. nikde tě nenutím, jen prosím abys nám tu cestu ukázal, jak ji vidíš ty a jakým způsobem toho dle tvého pohledu můžeme všichni společně dosáhnout, protože ukazovat na jiných, že to prostě udělali špatně je jen chytráctví po opravdu (MU) nevydařeném boji.

A nechápu co tě vede k tomu být "opatrný" pro všechny případy ?, když víš kam daná cesta vede a jde to zrovna do háje a generuje opak, tak to takto jasně i popsat a prostě zaujmout k tomu postoj, popsat lepší řešení a nenechávat si pro každý případ všude zadní vrátka, kdyby se člověk někde sám sekl.

Zde vidíš, že se rád nechám inspirovat lidmi co o tom jen nemluví na webu, ale opravdu o tom něco ví i ze života a zkušeností z reálu.
Takže já ti nabízím, ukaž lidem cestu jak si to představuješ sám, ukaž inspiraci, ale nečekej ode mne, že budu hrát tvou nynější hru segregace v názorech namísto vzájemného pochopení se na základě nikoliv domněnek, ale faktů. Celá ta kauza a vůbec spolupráce aktivních lidí dnes má trhlinu v tom, že namísto aby všichni vzájemně znali a probrali jedno aktuálně nejlepší řešení, tak si namísto toho většina jen " domnívá " no a takto segregované to zůstane do doby dokud to nepochopíme ve větším počtu nebo nás dříve nepřejedou tanky.

Tož tak
Díky
múza
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od múza »

ach Petr_NJ..

trošku jsem zatlačil na pilu, aby se ukázalo tvé ego, a hle... hnedka do mě jdeš v plné palbě,, snažíš se přeinterpretovat moje původní myšlenky, snažís se mě ponižovat, projektuješ si na mě svoje vlastní uvažování a snažíš se diskreditovat moje názory.. jak ubohé... věděl jsem, že jsi idiot :D ale až takhle? :shock: ..vskutku, musíš se cítit jako velký chytrák.. :D i dle tvých předchozích příspěvků, tvoje ego je enormní... vím přesně proč a jakou taktiku jsi na mě použil od začátku.. a nezklamal jsi mě :D ..dotáhl jsi to do konce.... nebudu se vyjadřovat k tvým citacím mých myšlenek, není totiž třeba, sám jsi všem ukázal jak jsi hloupý, nafoukaný a jak velmi se mýlíš,.. tedy všem, co nejsou indoktrinovaní těmi "nejlepšími" myšlenkami jako jsi ty... :D nejvíc mě ale pobavilo to, jak jsi hned v první větě napsal něco, co porušuješ vším následujícím.... :D :D :lol: ale jedna věta na konci taky nebyla špatná :D prý aktuálně nejlepší řešení.. :D ale velice se omlouvám, tak trošku jsem zapomněl, že TZM vlastní patent na rozum (a nejlepší řešení) ;) ..hmm, jak se zdá, mé múzí dny jsou na tomhle webu sečteny.. vskutku, byl jsem řádně vytrolen :D dobrý práce! :D .. a na chvíli jsem zase přestal mít chuť házet perly sviním ... :lol:
Naposledy upravil(a) Martin Mojmír dne 20.08.2015, 21:06, celkem upraveno 2 x.
Důvod: Zrušení OT po rozdělení tématu.
Petr_NJ
Občasný diskutér
Občasný diskutér

Příspěvek od Petr_NJ »

To muza:
kolego posluž si, ale tvé texty zatím neřekly nic užitečného, nic konkrétního, krom obecných plků bez nějakých hlubších vysvětlení resp. návrhů řešení a evidentně tě spíš baví když se můžeš uchytit na nějaký termín, a namísto konstruktivní diskuse hledáš místa, která jsem logicky nerozváděl do detailů, ale zvolil jsem ten termín, který převažuje po všech stránkách (ta víra a jiné).

Jinak tvé invektivy přijímám naprosto v pohodě - zvláště když píšeš, že se tě snažím diskreditovat namísto diskuse nad konkrétními fakty a zvláště když namísto toho řešení, jediné co ti skutečně zbylo v rukách je plně se vyřádit posměchem na můj účet. Každý kdo pozorně čte co jsem zde psal než si dorazil a pak i tobě, si už udělá obraz o nás dvou tj. kdo chce a kdo nechce něco řešit a jen plkat.

Ještě jednou opakuji nejsem členem TZM a to i přesto, že mnoho myšlenek TZM sdílím. A za "aktuálně nejlepší řešení si také stojím", už jen díky tomu, že i v technickém světě existuje vždy pouze jedno nejlepší řešení pro danou situaci, ale to, jak je vidět, nejsi schopen ani řádně diskutovat natož pochopit a jediné co to v tobě generuje a co asi zvládáš je zase jen posměch druhé straně. Nu což.

Evidentně si zde přišel říci názor, bez jakéhokoliv dalšího upřesnění proč si to myslíš a čekáš kolik "trollů" a nejlépe přímo z TZM se chytí a budou chtít s tebou vést nicneřešící si honění ega. Prozradím ti něco, oni se takovým člověkem resp. jeho způsobem jednání ani nebudou zabývat, protože je to ztráta energie a času - i naše komunikace je toho zatím důkazem a předpokládám, že raději nyní zase zmizíš, než abys trochu rozvedl důvody těch tvých závěrů a teď tě asi překvapím, že u některých tvých závěrů mám stejný postoj, ale dokud ho nerozvedeme, nemůžeš absolutně tušit proč a kde.

Prosím tě buď zatlač na pilu opravdu pořádně, ať to je vůbec na tvé komunikaci vidět, nebo si nejdříve zkontroluj jestli nejdeš s tupým ostřím na prkno, které je ale ze železa. Asi by ses u toho tlačení také mohl po.....

Jestli nechceš tedy napsat opravdu konkrétní fakta k věci, tak už nepokračuj, do doby dokud zde nehodíš něco k řešení, nemá smysl už s tebou z mé strany cokoliv diskutovat natož řešit. Jen zde zaplevelujeme vlákno jalovým obsahem. Ale možná že se někdo jiný chytí na tvé jalové závěry.

Dík
múza
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od múza »

ach Pert_NJ..

nemám žádnou povinnost dělat to, co po mně žádáš... nech si o tom zdát... :P prý pokud nenapíšu tohle a tohle, táááák... :D jak ubohé.. neustále si uzurpuješ patent na rozum.. tvoje žvásty o tom, co tu údajně dělám a jaký to má efekt sis naprosto účelově vymyslel, vaříš z vody a jde ti pouze o mou diskreditaci,... nebudu reagovat na tvoje neustálé vytrhávání mých slov z kontextu, protože bych nemluvil o ničem jiném... myslíš, že takového ignoranta, jako jsi ty, vidím poprvé? :D myslíš, že jsi na světě sám a že jsem z tebe paf? :D :D ..tak strašně mi to chceš natřít, že jsi udělal tolik do nebe volajících chyb, až je to trapné,.. opravdu si myslíš, že budu něco vysvětlovat někomu, kdo vůbec neposlouchá? nejsem blázen, jsem múza.. ;)
Petr_NJ
Občasný diskutér
Občasný diskutér

Příspěvek od Petr_NJ »

Admine díky za přesun jalové komunikace, tam kde se to hodí, tady si někdo přišel řešit nějaké své dost zvláštní problémy namísto konstruktivní diskuse k tématu.
Nicméně MU dle dostupných info hladovku ukončil, což je velké plus, ale problémy této společnosti a určitých jedinců zůstávají stále dál a stále pod taktovkou fungování současného destruktivního systému.

A budou dokud se budou lidi věnovat vzájemnému napadání formou neustálého točení obecné omáčky, jak to předvádí např. Muza namísto předkládání faktů a hledání konkrétního řešení (k tomu zatím vůbec ani nemohlo dojít) jak k tomu neustále vybízím, tak je jediné řešení natvrdo oddělit od sebe lidi a vlákna, kteří chtějí a hlavně jsou schopni (mají na to schopnosti) spolu komunikovat i při opačných pohledech od těch co toho schopni nejsou a hlavně nechtějí. Ti ať si vytvoří svou odnož řešení své kauzy. Žádám tedy Muzu, když nemá zájem vysvětlovat "hluchému", aby mě laskavě ignoroval ve vláknech kde se řeší něco k věci a založil si své vlákno k věci a tam si popisoval co je třeba, já i přes invektivy do jeho "odborné" diskuse k věci lézt určitě nebudu.

Vzhledem k tomu, že toto odříznuté vlákno je vzorový příklad naprosté duševní "jaloviny", bude dobré na něj odkazovat coby příklad, když někdo něco nakousne, ale pak už sám nechce nic druhému dovysvětlit, že touto cestou jedná jen člověk co se chce hádat ve stylu "rozděl a panuj" nikoliv na něčem skutečně pracovat .

Tak chlapče pokračuj si zde v jalovinách, tedy jestli máš zájem, ať mě zase neobviníš, že tě do něčeho nutím (asi už neumím číst vlastní text). Možná najdeš k sobě podobnou muzu a budete si plně rozumět, ale mě už více energie neodebereš, jak si doufal. Kanál uzavřen.

Adios, finito a napiš si závěr jakýkoliv, víc už napsat k tomuto stylu komunikace nebudu, ale ostatní si určitě rádi počtou další nic.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

@Petr_NJ:

Rádo se stalo.

Múzu a jeho diskuse znám z jiných webů (např. Svobodný vysílač), tedy hned, jak jsem viděl jeho registraci, bylo mi jasné, co za texty bude následovat. Proto doporučuji totéž, nereagovat. Sám jsem od něj dostal několik soukromých zpráv v podstatě bez obsahu, kdy odpovídat mu považuji za ztrátu času, neboť není na co odpovídat. Každopádně ať se rozhodne každý sám, zde na to je vlákno, případně mu mohu vytvořit vlastní.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Petr_NJ
Občasný diskutér
Občasný diskutér

Příspěvek od Petr_NJ »

Díky za info a potvrzení zbytečně vložené energie této osobě. Pak asi nebude špatná funkce, kde by lidi mohli vidět, že dotyčný má více nicků, to je totiž většinou další fáze takových lidí, kterou bude možno ihned ignorovat, mimoto že to půjde poznat i podle stylu komunikace - jalová informace, především výsměch a bezduchá konfrontace bez faktů.

Osobně bych jednoduše doporučil všem ostatním. Jakmile namísto předložení faktů někdo prostě začne řešit obecnosti a osobní poměřování, požádejte ho, aby si založil své vlákno a tam ať si plká dále o ničem a ignorujte ho. Protože komunikace normálních lidí, kteří mají co řešit vypadá zcela jinak.
Odpovědět

Zpět na „Globální moderovaná diskuse“