Volná diskuze k tématu Domobrana (KTS-AME, 15.04.2017)

Prostor pro globální, obecná nebo taková témata, která se nehodí do žádné z výše uvedených kategorií.
Pravidla fóra
Než cokoli napíšete, prosíme, prostudujte si zdejší stručnou (N)etiketu (přímý odkaz ZDE), na jejíž neznalost nebude brán při případném řešení problému zřetel. Děkujeme. Tým fóra ETIQ.CZ, z.s.
Odpovědět
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Volná diskuze k tématu Domobrana (KTS-AME, 15.04.2017)
V případě zájmu o reakce (spolu)autorů využijte, prosíme, TOTO téma.

Děkujeme, že jste si přečetli a respektujete zdejší (n)etiketu.
Qestament
Řadový diskutér
Řadový diskutér
Uživatelský avatar

Příspěvek od Qestament »

Počkejte, nemyslíte to doufám vážně tohleto? K tématu je tak maximálně začátek před přestávkou, proč jsem musel vytrpět tu stupidní politickou kampaň nějakýho rádobysociálního psychologa v druhý polovině, kterej sám vlastně přiznal, že ví kulový, když mu tam všichni trapně museli radit, co má vlastně chtít, dělat a nabízet občanům? To jsem nevěděl, jestli se mám smát, nebo brečet. :D To je populismus jako prase. Jako psycholog by to tuplem měl umět aspoň skrejt a von se takhle ve videu sám zesměšní? :D Ta druhá část konference byla hodně trapná. Hlavně k tý první by mě zajímalo, oni tě Martine asi nevnímali nebo neslyšeli, když jsi jim jasně a víc jak čtvrt hodiny jako pro malý děti přednášel, jakej je hlavní problém, co je nutný v první řadě řešit, ale pak si oni řeší dál to svoje, jako bys nic neřekl a vůbec tam nebyl? Piroutek a Koule dobrý, minulej rok to bylo na úrovni a proto jsem se taky letos na tohle kouknul, ale tohle co se předvedlo letos, bylo totálně vo hovně. Víc než trapný. A závěr z toho vůbec žádnej.
Naposledy upravil(a) Martin Mojmír dne 30.04.2017, 09:54, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Příspěvek přesunut do vhodnějšího tématu (volné diskuze).
Zmrdobijec odhalující a poukazující na nekompetenci, neschopnost, pokrytectví, alibismus a stupiditu jednotlivců a lidské společnosti jako takové. ;)
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Ahoj Q,

musím žel souhlasit. První část byla k tématu o domobraně, ačkoli poměrně zbytečná, když nikdo nechtěl řešit a neřešil příčiny problémů, ačkoli přikyvovali; při druhé delší části jsem rovněž jako ty pochopil, že jde patrně o politickou předvolební kampaň jakési nové vznikající konvenčně-politické strany. Mrzelo mě, že na konferenci chyběli lidé, které jsem chtěl osobně slyšet a případně s nimi pohovořit, a to například Olga Havlová či Nela Lisková. Předpokládám, že se konference zvrhla mimo téma právě vlivem toho, že tito lidé se nedostavili, tudíž nebylo čím vyplnit další čas.

Jak jsem byl z minulého roku nadšený, letošek mi přinesl velké zklamání.

Co se týče konfliktů a válek, k tomu mám své: Českou pohádku Šíleně smutná princezna aneb, jak se říká, selský přístup k věcem kolem konfliktů a válek. Kdo chce válčit a bojovat, nechť válčí a bojuje. Ale ať do toho nezatahuje a nefanatizuje ostatní a ti ostatní nechť si uvědomí, že když na příkazy psychopatických hlupáků dychtících po konfliktech a válkách jednouše nepřistuopí, tak tyto nevzniknou. Totiž stejně tací, kteří se nechávají do válečných nesmyslů naverbovávat, dříve, nebo později vždy bývají nevzdělanými samozvanými vládnoucími elitami obelhávání a zrazováni (příkladem budiž naši čeští váleční veteráni v řadách bezdomovců). Prvotní příčinou je nezájem a nevzdělanost populace plynoucí z falešného pocitu svobody a blahobytu. Čili plošné mediálně mainstreamové lži. Jinými slovy dokud si jako společnost nedoplníme vzdělání, nemáme šanci se nikterak pohnout z místa, natož se čemukoli a komukoli nějak účinně bránit. Tuto cestu má před sebou cca 96 % populace. A k domobraně závěrem, tato je docela jednoduše z příčinných důvodů minimálně NE-U-FI-NAN-CO-VA-TEL-NÁ. Znovu zopakuji, je nutno řešit příčiny, nikoli následky.

Beru to tak, že zkrátka pro konstruktivní přístup k věcem ještě nedozrála doba. Stane se to, co se stát má a pokud kvůli tomu musíme umírat, staniž se. Nepoučování se z historie nás odsuzuje v tom lepším případě k opakování. Základní přírodní zákon totiž jasně praví: Co se nevyvýjí, to zaniká.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Qestament
Řadový diskutér
Řadový diskutér
Uživatelský avatar

Příspěvek od Qestament »

I když jde o zastaralý model myšlení, přes to vidím smysl v nový ústavě. Koule má velmi dobře naročeno a její tvůrce se jeví jako opravdu srdečný, inteligentní člověk. Máš na lidi fakt čuch. Ovšem aby byla celá věc zneužívána k politickým kampaním nějakých očividně nevzdělaných a těžce populistických matláků, to fakt nebrat.

Woe domobrana bez vyřešenýho financování. A furt ty žvásty dokola, neřešení příčin, ztráta času. Jako mám těhle lidí fakt plný zuby.
Zmrdobijec odhalující a poukazující na nekompetenci, neschopnost, pokrytectví, alibismus a stupiditu jednotlivců a lidské společnosti jako takové. ;)
Rudolf Dvořák
Rádio SVCS
Rádio SVCS
Uživatelský avatar

Příspěvek od Rudolf Dvořák »

Qestament,
díky za Váš zájem a za Vaše kritické a spontánní vyjádření. Také nesnáším populismus, nažehlené límečky, uhlazené vyjadřování apod. Zejména nesnáším patos. Pokud by to mělo smysl a nikomu bych tím neublížil, jsem schopen s jistou dávkou sebezapření si někdy vzít nažehlený límeček a vyjadřovat se uhlazeně. Populismus a patos nemají konstruktivní smysl nikdy, pouze destruktivní, jsou to manipulační techniky. Píšu to proto, že jsem dotyčného účastníka setkání vnímal úplně jinak, vůbec ne jako populistu, ale jako tátu šesti dětí, kterému mimořádně záleží na tom, abychom se uměli dát dohromady a naučili se táhnout za jeden provaz. To se doposud nikomu nepodařilo. Dobře jste si všiml, že shromažďuje informace. To je základ analýzy možností. Jde na to správně. Pokud jste byl někdy součástí nějaké skupiny aktivistů, víte dobře, jak je to obtížné…

Martinův rozbor příčin společenské devastace jsme všichni přijali souhlasně a bez výhrad, mnozí s vděčností. Jen bych k tomu nyní chtěl dodat, že příčina a následek je jen část skutečnosti. Je nutno prozřít a vidět ten mechanismus celý, tedy vidět záměr (úmysl) – příčinu – následek. Takhle je to kompletní. Nic se neděje náhodou, za vším stojí něčí úmysl, ten někdo vytváří příčiny, které pak mají následky. Řešit příčiny nestačí, je nutno vždy hledat subjekt v pozadí, jeho záměr a jeho motivace. Celý zrůdný socioekonomický systém není výjimkou, je velmi propracovaný a dynamický, s množstvím zpětných vazeb, aby bylo možno ho neustále přizpůsobovat novým podmínkám a udržet lidi v otroctví. Ovšem dokonalý není, má trhliny, které se neustále zvětšují. Zejména proto, že současné převratné dění v naší sluneční soustavě, kdy se fatálně zvyšují proudy vesmírné energie, až tak, že velká část lidstva má problém to ustát ve zdraví, způsobuje, že lidstvo se nezadržitelně probouzí. A to je přesně ono, z čeho mají predátoři strach.

Prosím, nepřistupujte k občanským aktivitám jako konzument. Pracovní setkání zachycené na videu nebylo žádným divadelním představením a nemělo za cíl, aby se veřejnosti líbilo. To by byl populismus. Zveřejňujeme ho proto, abychom vyzvali aktivní lidi ke spolupráci. Ptejte se, jak můžete pomoci, Vy osobně. Tuto otázku jsem v celém vašem příspěvku nenašel. Neptejte se, co z toho budete mít. Dozajista nic, stejně jako my ostatní. Zkuste oslovit své přátele a pobavte se o Kouli. Hledejte sami různá řešení jednotlivých prvků společenského uspořádání. To je ta první bojová linie. Toto může učinit každý...
Qestament
Řadový diskutér
Řadový diskutér
Uživatelský avatar

Příspěvek od Qestament »

@Rudolf Dvořák

Vidíš, každej máme jiný vnímání. Já si za svým stojím, mý dojmy mě zatím nezklamaly. A tvoje reakce nepřekvapila. :lol:

Kauzalita. Příčina - následek, akce - reakce (Matrix Revolutions 01:06:05). Nastuduj si to, pak před tohle nebudeš zanášet záměr, kterej je až následkem příčiny. No a protože tohle zatím nejspíš nechápeš, nemá význam pokračovat, stejně tak jako nemá smysl bavit se o mojí aktivitě. Víš kulový co já kdy, kde a pro koho dělám a jestli mi tady chceš vnucovat, že jako jenom kvůli mýmu komentování dění nic, no tak to máš se sebou docela problém. Já fakt si nenechám radit jak uspět a poučovat od někoho kdo sám neuspěl. :D
Zmrdobijec odhalující a poukazující na nekompetenci, neschopnost, pokrytectví, alibismus a stupiditu jednotlivců a lidské společnosti jako takové. ;)
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

@Rudolf Dvořák: Musím potvrdit, že Q je nejen velmi aktivní, ale je aktivní v oblasti, o které nemůže veřejně mluvit. Vyzvání k aktivitě, a navíc k aktivitě konkrétní, bylo opravdu velmi nemístné. Zvlášť v jeho případě. Vynášení závěrů z názorů, respektive střílení do oponentů, aniž bychom o nich něco věděli, je přesně to, o čem informujeme, že se děje a je velmi špatně. Nedělejme, prosím, totéž. Je třeba být změnou, kterou chceme vidět v ostatních.

Na druhou stranu chápu, že vyjadřování Q je značně provokativní a může působit urážlivě. Věř mi, že když nebude provokován, nebude mít důvod se tak chovat. Q je střelec, v každém slově, v každé větě a v jakémkoli chování okamžitě odhaluje a poukazuje na pokrytectví. Může si to dovolit. Q je nejen internetovým trollem v pravé definici tohoto výrazu a v tomto fóru, pokud tedy nějak nevybočí, bude mít vždy své místo.

Radši Rudo mu nic nepiš, neboť cokoli co napíšeš, použije proti tobě. :-) Oba jste dobří chlapi a byla by škoda zbytečných dohad či nedorozumění.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Odpovědět

Zpět na „Globální moderovaná diskuse“