interFórum a alternativní weby

Prostor pro globální, obecná nebo taková témata, která se nehodí do žádné z výše uvedených kategorií.
Pravidla fóra
Než cokoli napíšete, prosíme, prostudujte si zdejší stručnou (N)etiketu (přímý odkaz ZDE), na jejíž neznalost nebude brán při případném řešení problému zřetel. Děkujeme. Tým fóra ETIQ.CZ, z.s.
Radek

Příspěvek od Radek »

Myslím, že by úplně stačilo spojení ve smyslu myšlenkového toku TZM. A ten chápu jako velmi jednoduchý a pochopitelný pro každého, kdo má zájem se trochu zamyslet.
K tomu jsou potřeba informace, které však jsou v rámci TZM už zpracované a mají odkazy na své zdroje. Takže je stačí použít. A ve svém okolí můžeme pohlížet na svět právě v jejich duchu a na případné otázky ostatních tuto podstatu vysvětlovat.
Jako osvěta je to základ a mělo by to do jisté míry stačit..

Propojení komunit mě také napadá. V této souvislosti myslím, že filtr je jednoduchý. Pokud začneme mluvit o bezpeněžním systému, nezištném poskytování produktů a služeb,.. tak ten, kdo o tom nebude chtít diskutovat ještě není připravený. A byla by to ztráta času. Takže jít dál a vyselektovat jen ty, kteří s bezpeněžním systémem - zdrojovou efektivitou nemají větší problém...
paja
Diskuzní troll
Diskuzní troll

Příspěvek od paja »

Ano, sebechválou si člověk zvyšuje seběvědomí a sebepřesvědčováním se utvrzuje ve SVÉ pravdě, i když to co tvrdí nemusí být vždy pravda. Hnutí Zeitgeist je dokonalé jelikož na vše má odpověd - jistě ty nejsprávnější. Toto tvrdí představitel Hnutí Zeitgeist - tedy proč dále diskutovat ? O čem ? Dokonalost již nejde vylepšit.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Nic není dokonalé, vše se neustále vyvíjí a vylepšuje. Hold ti, kdož vědí, jsou často zfanatizovanou společností zesměšňováni minimálně do doby, dokud se fakta, úspěch a přínos neprokáží. Ovšem k prokázání je zapotřebí vytrvalosti a hledání způsobů, nikoli důvodů. To je však potřeba nejprve pochopit.
paja píše:Hnutí Zeitgeist je dokonalé jelikož na vše má odpověd - jistě ty nejsprávnější. Toto tvrdí představitel Hnutí Zeitgeist...
Žádám o doložení faktů s přesnými časovými značkami, kde a jaký představitel Hnutí Zeitgeist toto tvrdil.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
paja
Diskuzní troll
Diskuzní troll

Příspěvek od paja »

Stačí přečíst příspěvek, kde jsem zvýraznil pasáže, které moje tvrzení potvrzují:

Proto se o NL/RBE zmiňuji jako funkčním schématu, který bude fungovat, jelikož na vše má odpovědi . Nic jiného mi dosud nedokázalo dát uspokojivé odpovědi, jelikož vše ostatní jsou pouze názory či pouhé pokusy o reformy zpomalující, nebo zrychlující selhání současného systému.
Autor textu: Martin Böhm

Je v tom řečeno vše.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Takže abychom si to opět upřesnili.

NL/RBE znamená Ekonomika založená na přírodních zákonech a zdrojích, nikoli Hnutí Zeitgeist. Každopádně abych neslovíčkařil, tak Hnutí skutečně na vše má odpovědi, přičemž i slovo „nevíme” je odpověď, které se mnozí neodváží říci, nicméně my jej neříkáme tak často, neboť jen málokdy je k tomu důvod. Je to jednoduché. Co jsem nikde nepsal, je „jistě ty nejsprávnější”, tedy jde o překrucování faktu. Prosím, parafrázujte správně.

Máte pravdu. Je v tom řečeno vše, tedy i to, co jsem nenapsal.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
paja
Diskuzní troll
Diskuzní troll

Příspěvek od paja »

i slovo „nevíme” je odpověď . Tedy každý má a bude mít na všechno odpověď - ano p. Šalamoun by zajásal. Tedy i hlupák má na vše odpověď - tady nikoho konkrétního nemyslím !!!

NL/RBE je přeci cílem a programem Hnutí Zeitgeist, Z věty: "Nic jiného mi dosud nedokázalo dát uspokojivé odpovědi" musí být zákonitě na vrcholu a tedy nejsprávnější - nic výše není a tedy co je na vrcholu je NEJ. Tedy se nic nepřekrucuje.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Nikoli, pane Pavle. Hlupák často za každou cenu řekne něco (názor), nikoli, že neví (fakt). A to aby nebyl za hlupáka, což sice nebude před jinými hlupáky, před myslícími lidmi však už ano. :) Pokud tedy použiji tuto terminologii... Člověk neblbý, když něco neví, řekne, že jednoduše neví. To je celé.

Ano, NL/RBE je cílem Hnutí, proto jsem také napsal, že nebudu slovíčkařit. Že Nic jiného mi dosud nedokázalo dát uspokojivé odpovědi znamená přesně to, co to vyjadřuje a nikoli to, co Vy si k tomu dalšího domýšlíte. Vždy může přijít uspokojivější odpověď a je dokonce velmi pravděpodobné, že dříve, nebo později, přijde. A to je právě ten vývoj. Že nic výše není jsem nepsal, to píšete pouze Vy. Já Vám dokonce napíši, že vždy je něco výše, jen o tom zatím nemusíme vědět. A až (pokud) já se o něčem "vyšším", než prezentuje Hnutí Zeitgeist, dozvím, pokročím k tomu. Povězte, znáte Vy něco "vyššího"?

Takže je mi líto, ale překrucuje se. ;)
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
proud
Řadový diskutér
Řadový diskutér

Příspěvek od proud »

:-))),ach ty valky zabomysi:-)),jestli ono to taky trochu nebude uz v samotnym pristupu.Jeste si vzpominam kdy jsem horoval pro zeitgeist a venus,prestal jsem a napisu uprimne ze uz si nepamatuju proc presne,ale duvody jsem mel,ale ani jeden k tomu,abych ty veci zatratil,natoz pospinil,nebo hledal jak je pospinit.To stejny bylo i s jinejma "aktivitama",a situace se opakovala,nehledal jsem jak pospinit,ochladnul jsem preci ja a ty aktivity jsem nezatratil,naopak,fandim jim dal,jen si sam pro sebe doufam,ze mi jednou vic sednou.A o tom to tak trochu je,ze kazdej musi zacit sam sebou v ty uplne prvni rade,az se to stane,pak poskocime ne o krok,ale o zasadni a poradnej kus dopredu.Do ty doby budeme porad jenom zkouset "hnat stada" a to je vec vicemene marna,je to jen boj mezi pasakama a stridani strazi vzycky "na chvili".Az to lidi pochopej a stanou se Lidma,to bude slavy:-)
proud, Teprve az pokacite posledni strom , az otravite posledni reku,
az ulovite posledni rybu , teprve tehdy prijdete na to,
ze penize se nedaji jist...poselstvi
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Spíš mě napadá, zda toto téma nemělo být o alternativních webech interFóra. Zatím tu o tom nepadlo prakticky nic. :D
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
paja
Diskuzní troll
Diskuzní troll

Příspěvek od paja »

Martin Böhm píše:Nikoli, pane Pavle. Hlupák často za každou cenu řekne něco (názor), nikoli, že neví (fakt). A to aby nebyl za hlupáka, což sice nebude před jinými hlupáky, před myslícími lidmi však už ano. :) Pokud tedy použiji tuto terminologii... Člověk neblbý, když něco neví, řekne, že jednoduše neví. To je celé.

Ano, NL/RBE je cílem Hnutí, proto jsem také napsal, že nebudu slovíčkařit. Že Nic jiného mi dosud nedokázalo dát uspokojivé odpovědi znamená přesně to, co to vyjadřuje a nikoli to, co Vy si k tomu dalšího domýšlíte. Vždy může přijít uspokojivější odpověď a je dokonce velmi pravděpodobné, že dříve, nebo později, přijde. A to je právě ten vývoj. Že nic výše není jsem nepsal, to píšete pouze Vy. Já Vám dokonce napíši, že vždy je něco výše, jen o tom zatím nemusíme vědět. A až (pokud) já se o něčem "vyšším", než prezentuje Hnutí Zeitgeist, dozvím, pokročím k tomu. Povězte, znáte Vy něco "vyššího"?

Takže je mi líto, ale překrucuje se. ;)
Pokud řeknu: Nic jiného mi dosud nedokázalo dát uspokojivé odpovědi - tedy to je pro mě NEJ. Tedy by se mělo slovo NEJ úplně zrušit, protože vždy může přijít něco lepšího. Proto by neměla existovat i např. nejvyšší hora světa, protože již nyní mohla vybuchnout sopka, která tuto horu překoná i o několik metrů. Po tom by bylo ale asi každému jedno, že tu bude nová nejvyšší hora světa. Pro někoho může být těžký život v takové nejistotě.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Toto je samozřejmě Váš názor...

Už mě ty nekonečné diskuse s Vámi unavují. Když je podle Vás tedy všechno špatně a jen Vy máte pravdu, alespoň mi napište, čeho se ta Vaše pravda týká. Napište mi řešení ke všemu, o čem jsme spolu kdy diskutovali, a to buď z Vaší hlavy (Vaše opakovaně ověřené studie), anebo z jiných důvěryhodných zdrojů. Pokud tato nemáte, už, prosím, nepište, jelikož co píšete jsou jinak naprosto irelevantní blbosti s cílem pouze provokovat a/nebo si ze všech utahovat.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
paja
Diskuzní troll
Diskuzní troll

Příspěvek od paja »

Text v rámečku byl označen jako Off-Topic a/nebo může obsahovat vulgarizmy či jiné nevhodné texty.
Špatně vše není ale fascinuje mě, že TZM si bere "právo", že vše ví nejlépe a vše je v"bibli" neboli v příručce a každý, kdo oponuje, je nazván tím, kdo je nedoučen a píše blbosti - tedy kacířem. TZM se nelíbí jakákoliv opozice, protože když se něco nelíbí, tak řeknou, že neví a to je také správně a nazývají jej tím, kdo je unavuje, protože jim nehraje do noty. Proč mají lidé číst příručku, když se musí sami změnit ? Jaká je na to správná odpověď ? Asi ta, že nic lepšího lidé nevymysleli.
Vrátím se k jedné uvedené studii, že kuřáci byli v dětství zneužíváni - ta paní to snad myslela vážně ? Já nežiji život podle opakovaně ověřených studí. Tak daleko jsem se ještě nedopracoval a ani nechci. Plno lidí dělá věci, které si TZM bere jako svoje ale oni to dělají i bez čtení příruček a sledování filmů - oni ani o TZM nemají tušení a je to asi i dobře. Lidé nechtějí žít podle příruček a filmů.
Naposledy upravil(a) Martin Mojmír dne 12.08.2015, 11:20, celkem upraveno 2 x.
Důvod: Označeno za Off-Topic.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Text v rámečku byl označen jako Off-Topic a/nebo může obsahovat vulgarizmy či jiné nevhodné texty.
Pane Pavle. Vše, co jsem chtěl k věci sdělit, jsem již sdělil, a to i v ostatních tématech, kde jsme spolu debatovali. Opakování se, neustálé upřesňování a doufání, že to poberete a nebudete chtít zase nějak otočit, nemá význam. Neustále jen kritizujete, pokládáte dokola prakticky tytéž otázky a když se Vás na něco zeptám já, nereagujete. To je podle Vás správné? Hodnotím to tak, že jste velice smutný, negativní a bez zájmu cokoli řešit...

Pokud máte nějaké lepší myšlenky či postupy, co Vám brání je navrhnout a eventuálně uskutečnit? Nikdo netvrdí, že nemohou být efektivnější. Nebo o čem to celé podle Vás je? Myslíte, že nemáme více co na práci a proto píšeme "kraviny"? Skutečně nerozumím Vaším principům.
Naposledy upravil(a) Martin Mojmír dne 12.08.2015, 11:20, celkem upraveno 1 x.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Odpovědět

Zpět na „Globální moderovaná diskuse“