interFórum a alternativní weby

Prostor pro globální, obecná nebo taková témata, která se nehodí do žádné z výše uvedených kategorií.
Pravidla fóra
Než cokoli napíšete, prosíme, prostudujte si zdejší stručnou (N)etiketu (přímý odkaz ZDE), na jejíž neznalost nebude brán při případném řešení problému zřetel. Děkujeme. Tým fóra ETIQ.CZ, z.s.
proud
Řadový diskutér
Řadový diskutér

Příspěvek od proud »

Zdravim ,teprve jsem dorazil,jelikoz jsem se ciste nahodou dozvedel o existenci fora,takze jak to tady ctu,zvyraznil bych ono "ciste nahodou",a to se na alternativnich webech motam kazdej den.Takze bych dal k povsimnuti si,ze se o foru proste nevi!Tenhle fakt by to chtelo urychlene zmenit.Vsichni jsme na jedny lodi at mame svy problemy,nebo problemy mezi sebou jaky chceme,uprednostnil bych tedy tu lod :-) a tedy bych se obratil ke vsem alternativnim webum s prosbou o zverejneni adresy fora a zalozeni svoji diskusni skupiny,vidim to jako moznost jak se zacit pomalu,ale jiste spojovat pod jednou sajtou pri zachovani svejch webu.Samozrejme je treba vybirat na ktery weby se obratime,ne kazda alternativa je skutecnou alternativou!Popremejslejme.
Naposledy upravil(a) Martin Mojmír dne 27.06.2015, 12:17, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Téma rozděleno z Návrhy změn a diskuse nad (n)etiketou.
proud, Teprve az pokacite posledni strom , az otravite posledni reku,
az ulovite posledni rybu , teprve tehdy prijdete na to,
ze penize se nedaji jist...poselstvi
PetrMyslivec
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od PetrMyslivec »

Nevím, zda tento příspěvek vkládám do správného tématu - případně smažte, ale je to k tématu dalších alternativních medií / komunit .

Přijde mi, že s počtem probouzejících se lidí stoupá zakládání různých alternativních komunit, medii a pod. Většina se jich shodne na stejné, nebo alespoň podobné myšlence. Některá mají svůj program omezena jenom na určité téma, ale je jich už tolik, že je pomalu těžké se v nich vůbec orientovat. A všechny samozřejmě bojují o přežití... Otevřete aeronet a jako hlavní článek vykoukne prosba o příspěvky a další stránky na tom nejsou o moc lépe... Dá se to pochopit, protože když zůstaneme jenom na půdě internetu, samotný hosting / doména není zadarmo, času a práce ani nemluvě ale když bych chtěl finančně podporovat alespoň ty hlavní a že si to většina z nich právem zaslouží, moc prostředků by mi už nezbylo a většina čtenářů to má určitě podobně.

Ale taky se nemohu ubránit pocitu, že ne všechny komunity chtějí spolupracovat - ba co víc, chtějí si uhájit nějaké prvenství, svoji "pravdu" a to, že to budou právě oni, kdo porazí tu zlou moc (ať o ní mají teorii jakoukoliv) a právě oni budou stát u zrodu nové - lepší společnosti... To ale přeci nemá žádný význam... úplně stačí jedna hlavní komunita, která bude prezentovat tu hlavní / obecnější myšlenku, do které se soustředí co možná největší množství energie a bude mít váhu a podporu.

Nevím jak vy, ale já bych se rád alespoň nějaké malé změny k lepšímu ve svém životě dočkal, jenomže když si každý bude hrát na svém písečku, bude "brečet" o finanční příspěvky (chápu a rozumím, ale nemá to logiku), moc tomu nevěřím. Takže se pojďme domluvit na hlavní myšlence, která nás všechny spojuje, má šanci na úspěch a dejme všechno na její prosazení, protože prozatím nás všechny spojuje jenom to, že jsme už kur*vsky nasr*ný a přestává nás to bavit, jenomže místo hledání příčiny a snaze pracovat na jejím odstranění zakládáme desítky komunit, což mi spíše jako hledání řešení mnohem více zavání příživnictvím na současné situaci. (Což asi trochu přeháním a věřím, že to tak není, ale moc užitku to taky nepřinese.)
proud
Řadový diskutér
Řadový diskutér

Příspěvek od proud »

Tak ja Petre s jednou takovou myslenkou,podle me zakladni a nejdulezitejsi zacnu,zni: Kazdej musi zacit sam se sebou a pak se spojovat s ostatnima s tim,ze muzeme privist kone k rece,ale napit se uz musi sam,a to v prvni rade dobrovolne a ze svoji vule! Zadny hnuti a zadnej program,at sebelepsi,nicehoi nedosahne se stadem ovcanu ktery bude chte nechte hnat,zas to bude jen o pasacich!teprve az se ze stada stane spolecnost obcanu tery vedi a naji zajem,tim i svobodu a cejtej vlastni zodpovednost,pak se veci zacnou opravdu hejbat a bude to zatracene rychly,proto se sam soustredim misto vykrikovani idei na probouzeni lidi a uceni je se zajimat,pouzivat vlastni hlavu a bejt aktivnima.
Nevim jestli dalsi souhlasej s takovou myslenkou,ale pro me jako pro kovanyho vlastence je klicova a zasadni!
proud, Teprve az pokacite posledni strom , az otravite posledni reku,
az ulovite posledni rybu , teprve tehdy prijdete na to,
ze penize se nedaji jist...poselstvi
Michal Mauser
Vykázaný uživatel
Vykázaný uživatel

Příspěvek od Michal Mauser »

@PetrMyslivec
Dobrý den, za hnutí Zeitgeist navrhujeme jako společný základ:
Zajištění základních životních potřeb všem lidem (včetně vzdělaní a zdravotní péče), ovšem ne za podmínky, že se bude dále vyčerpávat a plýtvat zdroji Planety a ničit životní prostředí. Toho chceme dosáhnout prostřednictvím aplikace pokročilé technologie a transparentnosti do maximálního množství oborů.

Další navrhované body:
Osvobodit lidstvo od zbytečné a monotónní práce. Opět pomocí technologie.
Prohlášení zdrojů planety společným dědictvím všech a jejich správu zajistit prostřednictvím nezkorumpovatelného počítačového systému.
Odstranit nutnost používat jakoukoli měnu jako prostředek k získání přístupu k produktům, službám apod.

My jako hnutí jsme ochotni spolupracovat s kýmkoli, pokud bude dotyčný projekt v souladu s naším myšlenkovým tokem.
PetrMyslivec
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od PetrMyslivec »

Já sám mám za sebou období, kdy jsem se snažil spoustu lidi kolem sebe přesvědčovat - dnes to nedělám, ale když se někdo zeptá, tak nemám problém mu svůj názor sdělit. Ta myšlenka, kterou si napsal je základ, přeci jenom si ale myslím, že myšlenka většiny lidí je daleko jednoduší a to ta, že chtějí žít klidný život a nenechat se nikým omezovat. Asi si taky nemyslíš, že čtením desítky alternativních medií denně, podepisováním petic, nebo účasti na demonstrací / shromáždění se něco změní? Pevně věřím, žes myslel úplně jinou aktivitu... Asi je dobré vyjádřit svůj názor, ale to už je boj s tím, co se děje... lepší je, aby se to vůbec nedělo. To je stejně začarovaný kruh - odstraní se jeden problém, přijde další, ale lepší by snad bylo zamyslet se nad tím proč ty problémy vůbec vznikají.

Věděl jsem, že když napíšu o jedné myšlence a jednomu médii, který ji bude prosazovat z toho může vypadat, že na úkor všech a zase z toho bude stádovitost, protože se lidem něco slíbí a slepě za tím půjdou, takže se to zrovna moc od toho současného systému lišit nebude, ale ruku na srdce, takhle to už moc dlouho asi taky nepůjde a právě že zatraceně rychlí to nejspíš bude, ale opačně, protože prozatím se v lidí buduje pouze nenávist, absolutní ztráta empatie a morálních hodnot.

Hnutí Zeitgeist znám, jsem s ním obeznámen a velice se mi ta myšlenka libí... nechci to tady rozvádět a vytvářet offtopici, a jak píší opravdu se mi tato myšlenka zamlouvá a já s ní nemám jakýkoliv problém a věřím tomu, že je to jedna z těch, která to řeší komplexně, ale nevěřím tomu, že se bude zamlouvat 100 procentům populace a budeme narážet na to, co psal právě proud... už to není o seberealizaci a svobodě se rozhodnutí těch lidí samotných - nepřišlo to od nich, neuvědomili si to (zatím) není to tak, že si lidi řeknou "Hele, tady je tolik věcí, vyrábí se na sklad, starý, ale pořád funkční věci se vyhazujou a kupujou se nový moderní, i když o to více nespolehlivý..." to se nestalo a neděje... Musí někdo přijít a říct: "Hele lidi, proč se dělá nadvýroba, když se tolik věcí ani nepotřebuje? Rozhodně ne tolik v jeden čas? Proč si je mezi sebou raději nepůjčujete? (příklad) Je to super myšlenka se kterou musí každý normální člověk souhlasit, ale bude s ní souhlasit, když bude mít pocit, že k ni byl "přesvědčen"? Já s tím problém nemám, ale z toho, co psal proud jsem se musel zamyslet...
Ján Greguš
Hnutí Zeitgeist ČR
Hnutí Zeitgeist ČR

Příspěvek od Ján Greguš »

Hnutie Zeitgeist má síce v názve slovo hnutie, ale nejedná sa o nejakú stranu (politickú), alebo nejaké klasické hnutie, ktoré sa snaží viesť ľudí. Je to skor myšlienkový tok, ktorý bol rozpoznaný (TZM ho nevymyslelo) a prezentuje sa verejnosti. Hnutie Zeitgeist si nekladie za cieľ niekde ľudí viesť, alebo byť tým, kdo urobí nejakú zmenu. My sa snažíme len informovať a vzdelávať, pretože ak sa pozriem okolo seba, tak veľa ľudí ešte nemá pocit, že je situácia vážna, časť sa o to vobec nezaujíma, pokiaľ sa to ich netýka, a aj tí, ktorí "pociťujú", že sa niečo deje, tak často nevedia určiť príčiny a len málo vie potom navrhnúť aj nejaké riešenie.

Ak ľudia pochopia skutočné príčiny problémov = samotný socio-ekonomický systém, tak už sami budú vedieť, čo majú robiť. Znie to ako fráza, ale je to tak. Zažil som to sám na sebe. Predtým, ako som prišiel k Hnutiu Zeitgeist som vedel, že sa v spoločnosti niečo "zlé" deje, ale tiež som zo začiatku hľadal vinníkov (elity, banky, ...). Ale až keď som pochopil skutočné príčiny problémov, tak sa mi začali objavovať riešenia. Riešenia pre mňa, i pre celú spoločnosť. Každý je iný a každému vyhovuje niečo iné. Mňa napr. zaujíma permakultúra a snažím sa niečo podnikať v tejto oblasti. Iného zase može zaujímať energetika, alebo doprava, alebo kľudne i nejaký občiansky aktivizmus. Ja hovorím, že je dobre, keď je viac možností, pretože možu osloviť roznych ludí. Cieľ máme často rovnaký, ale cesty k nemu sú iné. Ak niekto trvá na tom, že jedine jeho cesta je tá správna, tak asi ešte bojuje so svojim egom. Nieje predsa doležité, kto nás dovedie k tomu cieľu, ale že sa tam dostaneme. Ale zase nechcem tvrdiť, že účel svetí prostriedky. Nieje ale len jediná správna cesta.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

proud píše:Zdravim ,teprve jsem dorazil,jelikoz jsem se ciste nahodou dozvedel o existenci fora,takze jak to tady ctu,zvyraznil bych ono "ciste nahodou",a to se na alternativnich webech motam kazdej den.Takze bych dal k povsimnuti si,ze se o foru proste nevi!
Ahoj proude, ano, souhlasím, nicméně fórum je oficiálně venku teprve krátký čas, tedy musíme postupně. Nějaké opakované kroky jsem již učinil, smutné výstupy s podrobnostmi uvádím níže v odpovědi panu Petru Myslivcovi, tedy si je můžeš přečíst tam.
proud píše:Tenhle fakt by to chtelo urychlene zmenit.Vsichni jsme na jedny lodi at mame svy problemy,nebo problemy mezi sebou jaky chceme,uprednostnil bych tedy tu lod :-) a tedy bych se obratil ke vsem alternativnim webum s prosbou o zverejneni adresy fora a zalozeni svoji diskusni skupiny,vidim to jako moznost jak se zacit pomalu,ale jiste spojovat pod jednou sajtou pri zachovani svejch webu.Samozrejme je treba vybirat na ktery weby se obratime,ne kazda alternativa je skutecnou alternativou!Popremejslejme.
Opět souhlasím, přesně také kvůli tomu bylo fórum založeno, postupně se na tom pracuje a bude pracovat. Píšeš, že by ses obrátil ke všem alternativním webům a skupinám, můžeš tak tedy, prosím, učinit? Já tak průběžně činím, ovšem v rámci svých kapacitních možností, poněvadž jednat s drtivou většinou takových skupin je..., jak jen to napsat..., dost vyčerpávající, a to zejména důvodu jejich (ne)přímého „ego-pokrytectví” (jiný termín mne nenapadl - opět viz níže). Ono není nad čím přemýšlet, je to logické, ovšem velice časově náročné a frustrující. Mé kapacity jsou v tomto značně omezené.
PetrMyslivec píše:Nevím, zda tento příspěvek vkládám do správného tématu - případně smažte, ale je to k tématu dalších alternativních medií / komunit .
Zdravím. Já myslím, že jste téma trefil správně, za příspěvek Vám děkuji.
PetrMyslivec píše:Přijde mi, že s počtem probouzejících se lidí stoupá zakládání různých alternativních komunit, medii a pod. Většina se jich shodne na stejné, nebo alespoň podobné myšlence. Některá mají svůj program omezena jenom na určité téma, ale je jich už tolik, že je pomalu těžké se v nich vůbec orientovat. A všechny samozřejmě bojují o přežití... Otevřete aeronet a jako hlavní článek vykoukne prosba o příspěvky a další stránky na tom nejsou o moc lépe... Dá se to pochopit, protože když zůstaneme jenom na půdě internetu, samotný hosting / doména není zadarmo, času a práce ani nemluvě ale když bych chtěl finančně podporovat alespoň ty hlavní a že si to většina z nich právem zaslouží, moc prostředků by mi už nezbylo a většina čtenářů to má určitě podobně.
Ano, podepisuji se, je to tak, jak píšete. Problém je v tom, že tito probouzející se lidé jsou současným socio-ekonomickým systémem poškozeni (ovlivněni) natolik, že jejich práce je často neefektivní / zbytečná... Popíši níže.
PetrMyslivec píše:Ale taky se nemohu ubránit pocitu, že ne všechny komunity chtějí spolupracovat - ba co víc, chtějí si uhájit nějaké prvenství, svoji "pravdu" a to, že to budou právě oni, kdo porazí tu zlou moc (ať o ní mají teorii jakoukoliv) a právě oni budou stát u zrodu nové - lepší společnosti... To ale přeci nemá žádný význam... úplně stačí jedna hlavní komunita, která bude prezentovat tu hlavní / obecnější myšlenku, do které se soustředí co možná největší množství energie a bude mít váhu a podporu.
Ano, opět naprostý souhlas, mohu potvrdit z vlastní zkušenosti.

Výše vícekrát slibuji k tomuto vyjádření, zde budiž.
Poněvadž toto je svobodné fórum, mohu napsat příklad skupiny, se kterou jsem vedl osobní jednání a která přesně odpovídá Vámi uvedenému vystupování, respektive jakou osobně považuji za „ego-pokryteckou”, ačkoli jejich společnost mi byla po lidské stránce velice příjemná.

Tak například iniciativa Tanks no thanks, jejíž teorii se můžete dozvědět ZDE. Ovšem jaká je praxe? Přesně ta, kterou uvádíte - standardní. Jako mnohé další iniciativy / hnutí / skupiny ovládají verbální komunikaci, nicméně realita / efektivita se blíží nule. Stejně jako všichni hledají lidi, stejně jako všichni se chtějí spojovat; ovšem když člověk konkretizuje a pokládá přímé otázky nebo navrhuje (lepší nebo jakékoli jiné) řešení, tak mlží, vkládají do úst nevyřčené věty, na které (si) odpovídají tak, jak se jim hodí, aby před ostatními přísedícími navodili dojem, že tazatel / konfrontér říká nebo myslí něco jiného (v tom lepším případě). Stejně jako v konvenčních televizích u prakticky libovolné politické diskuse - překrucování argumentů a/nebo (nejčastěji) úmyslné měnění významů. Kde takové jednání můžeme pozorovat? Právě tam, kde nejsou (žádoucí cizí) argumenty. Ono totiž cokoli, co by vedlo nebo mohlo vést ke zmýlení se, je bičem na ego. Má smysl s někým takovým o čemkoli (se snažit) jednat? Vždyť to je prokazatelný důkaz toho, že zde není vůle cokoli řešit. Vůle, ale ani mandát. Nemám pravdu? V první řadě je nutno začít u sebe a naučit se se svým egem pracovat...

Abych konkretizoval - nabídl jsem iniciativě Tanks no thanks zapojení se do interFóra, přičemž zareagovali, že se jim myšlenka velice zamlouvá, ale... prý můžeme později probrat... Za několik minut, při dalším jednání, jako bych nic neřekl, protože si stěžovali, že chudáci nemají nikoho, kdo by jim pomohl šířit jejich myšlenky a že mají málo členů. V tu chvíli jsem znovu vystoupil a připomněl význam interFóra - odpověď opět že skvělé, že je to zajímavé, vlastně přesně to, co potřebují a pohovoříme později... Později však znovu totéž - chudáci sami, málo lidí, otázky typu jak oslovit veřejnost atd. Opakovaně tedy vystupuji, setkávám se ale už s výmluvami „Jo, to Vaše interFórum; na to není čas; teď musíme udělat tohle a támhleto” atd. Vůbec nepochopili a ani nechtěli pochopit, co jim je nabízeno a tvrdili si své, v tu chvíli vzhledem k situaci, již irelevantní nesmysly. V tom přes to se snažím pokračovat / upřesňovat sdělením, že jim pro jejich aktivity bude vytvořena celá samostatná kategorie, kterou si budou moci spravovat a obsluhovat, čímž jim odpadne spousta práce nejen s veřejným vystupováním, archivací a trvalou udržitelností dat, jelikož tato nejen diskusní platforma je a vždy bude bez jakýchkoli závislostí na sociálních sítích apod. Jenže v ten okamžik mě přerušuje kdosi se svým blábláblá, nepochopením, názory, výmluvami, dalším blábláblá - prostě absolutními blbostmi s nepřímým odmítáním jakékoli efektivní pomoci, o kterou si tolik říkají. Musejí to evidentně být pouze oni, kdož na něco přijde. Pouze a jen totiž oni jsou těmi pravými a jedinými spasiteli... Co k tomu více dodávat, standardní systémem naučené jednání. Přitom jim to nikdo nebere...

Přesně takto se buď zcela, nebo do jisté míry, chová drtivá většina jednotlivců / skupin / médií, kdy s některými lze (spolu)pracovat a s některými (většinou) nikoli. Toto jednání je naučené, tak jsme od malička vychováváni a vedeni. Aby veškeré případné pokusy o změny byly předem plané a prohrané, abychom ničehož nedosáhli. Učíme se převážně 3,14čoviny, jaké jen zdržují a nejsou k ničemu, neboť účelem takového vzdělávání je opak nazývající se debilizace společnosti. Když to shrnu, tak největší problém je v efektivním zveřejňování a transparentnosti. No a právě z toho důvodu vzniklo interFórum. Aby dalo prostor těm, jejichž jednání je čisté a skutečně společensky prospěšné. Primárním účelem interFóra je poskytovat prostor k diskusím a řešení veřejných i interních záležitostí inovativních jednotlivců, skupin a nezávislých médií. interFórum je zároveň filtrem schopným snáze rozlišovat projekty, jenž mají, nebo nemají budoucnost.

Tuto reakci píši asi dvě hodiny, mezi čímž sem přibyly další texty, na které odpovídají (za hnutí) ostatní. Tudíž asi budiž odpovězeno, případě polož(te) další dotazy či podněty k diskusi.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
proud
Řadový diskutér
Řadový diskutér

Příspěvek od proud »

Videl bych to tak,ze jak uz bylo psano,presvedcovat nema smysl,naprosta pravda,proto pisu probouzet,nenutit,ale,a to je dulezity,probouzet zajem! Proto ten priklad s konem.A vim,ze kazdej kdo zajem bude mit a najde spravnej web,ten pochopi,a o tom to je.Bohuzel i protistrana zaklada jakoby alternativni weby,neni se co divit,bojej se svobodnejch lidi jako certi krize a dobre vedi proc,proto se snazej vnutit lidem ruzny lhare a podvodniky zakamuflovany jako alternativce.Tady pomuze jenom osveta vsem kdo o to budou stat a stojej.Je dobry dat par prikladu,napriklad new age,libivy povidani,ale kdo se zamysli a to je prave dulezity,aby se lidi naucili sami zamejslet,zjisti,ze je to jinak zabaleny NWO,jdou do toho samozrejme ze vsech moznejch uhlu.Pak tady mame onu klasiku vychcanku nabizejicich ruzny mimozemstany,krystaly,dimenze,demony a prednasky o tom vsem,slunickare s jejich vecnou laskou i k vrahum a podobne,dalsi na rade jsou vyvolavaci panik,at uz co se tejka koncu sveta,nebo emigrantu a valek,je to jedno.Protoze i spatny zpravy o valkach a nepravostech se musej umet podavat,nejen o nich napsat a vzbudit vasne a emoce zivici ve skutecnosti onu spatnou stranu.No a dalsi(je jich urcite mnohem vic) a dulezitej problem,umyslne prizivovanej je ono hospodsky nebo plactivy: S tim stejne nic neudelam,jsem malej pan;vasnostove si stene udelaji co chteji....a podobnej plac.A co treba obcanska neposlusnost,strasliva to zbran kdyz se umi s rozumem pouzit :-).Plati ze nema smysl se pokouset menit veci ktery zmenit nemuzu,ale ma zatracene poradnej smysl menit veci ktery zmenit muzu,nebo je muzu pomoct zmenit!!! A to muzeme opravdu uplne vsichni hned jak se dostaneme z podruci stada.O tom co podporovat a co ne a jakym bejt si skutecne muze rozhodovat kazdej sam a zacit muze okamzite!
proud, Teprve az pokacite posledni strom , az otravite posledni reku,
az ulovite posledni rybu , teprve tehdy prijdete na to,
ze penize se nedaji jist...poselstvi
proud
Řadový diskutér
Řadový diskutér

Příspěvek od proud »

Raziku,jasne ze muzu a delam to ;-)
proud, Teprve az pokacite posledni strom , az otravite posledni reku,
az ulovite posledni rybu , teprve tehdy prijdete na to,
ze penize se nedaji jist...poselstvi
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

@proud: A jsou z toho, co děláš, nějaké výstupy?

Jinak ke tvému, podle mě, trošku chaotickému textu - neházel bych všechny do jednoho pytle. Mnozí to myslí dobře, jen pouze neví, že nadpřirozenými silami, respektive vírou a pocitovými sugescemi, toho moc nevyřeší. Chce to stát na zemi a brát věci racionálně. Čáry a kouzla nejsou.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
PetrMyslivec
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od PetrMyslivec »

Martin Böhm píše: můžeš tak tedy, prosím, učinit? Já tak průběžně činím, ovšem v rámci svých kapacitních možností, poněvadž jednat s drtivou většinou takových skupin je..., jak jen to napsat..., dost vyčerpávající,
Takové obsáhlé zkušenosti nemám, i když je to snad dobře, protože na tohle přesně jsem myslel když jsem sem začal psát. Představoval jsem si to z pozice někoho, jako jste vy tady, kdo se snaží všechny ty drobné komunity spojit, nebo minimálně oslovil ke spolupráci, kolik jenom do toho musí investovat energie a času a jaká bude zhruba odezva.
Ján Greguš píše:Znie to ako fráza, ale je to tak. Zažil som to sám na sebe. Predtým, ako som prišiel k Hnutiu Zeitgeist som vedel, že sa v spoločnosti niečo "zlé" deje, ale tiež som zo začiatku hľadal vinníkov (elity, banky, ...). Ale až keď som pochopil skutočné príčiny problémov, tak sa mi začali objavovať riešenia.
někde se samozřejmě začít musí a já věřím tomu, že po přijetí myšlenky Zeitgeist se ti změnil svět, ovšem ZG je stále jenom (bohužel) teorie... nikde pokud vím (bohužel) zatím ještě nefunguje, takže musíš být denně konfrontován (pokud nežiješ "uzavřen" v nějaké komunitě složené pouze z podobně smýšlejících lidí) s lidmi, kteří si pouze stěžují a když se jich zeptáš co dělají proto, aby se jejich situace zlepšila, tak jsou naprosto pasivní.

K čemu mi bude se jenom vnitřně cítit skvěle s tím, že díky tomu mohu teoreticky působit na ostatní, přinášet osvětu ale stejně na mě budou působit vlivy které si nepřeji a neubráním se jim, stále kolem mě budou lidé padat do dluhových pastí, přicházet o střechy nad hlavou, nebo žít pod diktátem všemožných nesmyslných nařízení (a to jsou ty šťastnější). To nejde si neuvědomovat a stejně tak nejde ignorovat vnitřní pocit pomoci jim... v současném systému jsou ale možnosti omezené natolik, že se vlastně ani jejich pasivitě nedivím.

To jsem se ale dostal někam jinam. Šlo mi jen o to přestat plýtvat energií na desítkách hnutí / komunit (a tím nechci jejich práci ani v nejmenším znehodnocovat) ale vážně se společně soustředit na něco zásadnějšího a to ostatní by pak šlo mnohem lehčeji.
proud
Řadový diskutér
Řadový diskutér

Příspěvek od proud »

Martin Böhm píše:@proud: A jsou z toho, co děláš, nějaké výstupy?

Jinak ke tvému, podle mě, trošku chaotickému textu - neházel bych všechny do jednoho pytle.
Jestli jsou vystupy musis vedet ty Raziku,tam kde na tebe davam odkazy by se meli ozvat,jestli to nedelaji,pak je to jejich vec,bohuzel.Heh,copak je na tom textu chaotickyho? :-).Vyznam je jasnej,skoc treba na prvopodstata.cz a uvidis hned,mimochodem,mam tam banana :-)))),mistr marny Marny porada za nejakejch 1500 nebo kolik prednasky o vsem co na netu muzes najit za free,kravoviny o mimozemstanech ze sorcha faal,napriklad,a jeho kamaradka beruska Alue nabizi krystaly v cene 100-200 Kc a "ozivuje", za tisice:-)))) a povidaji si s vilama a skritkama jak tvrdej :-),rikaji si ovsem alternativci,samej konec sveta a pruser,ovsem jak z toho ven nebo jak se pripravit,krome zvastu populistu,nikde nic kloudnyho.Dalsi,sofistikovanejsi je Chvatal a jaho matrix 2001 ,samozrejme placenej,taky sama prednaska a skoleni za tisice,atd. , atd. :-)

Vsechny do jednoho pytle samozrejme nehazu,jen upozornuju na vlastni zkusenosti z praxe!

Raziku,se skupinama nejednej,nech jim proste prostor,ukazou se casem sami a prebere se to,dulezity je mit "vsechny" pohromade,a to je obrovskej plus sebesdileni,tahle moznost!,samozrejme krome jasnejch hochstapleru,ale ti se poznaj rychle.
Naposledy upravil(a) Martin Mojmír dne 15.07.2015, 16:51, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Spojení tří příspěvků do jednoho.
proud, Teprve az pokacite posledni strom , az otravite posledni reku,
az ulovite posledni rybu , teprve tehdy prijdete na to,
ze penize se nedaji jist...poselstvi
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

@PetrMyslivec: Přesně to je účel interFóra. Spojovat a umožňovat. Vývoj roste s počtem upřímných = kvalitativních lidí. Vše je jen otázkou času a z evolučního hlediska nevyhnutelné. Jak píši, zdejší fórum slouží částečně jako filtr, jenž bude a spojuje ty, kdož společenský prospěch myslí vážně. Takoví zde budou a figurují. A i kdyby nakonec ne tady, tak někde jinde, neboť to není o lidech (v tomto případě mně), ale o myšlenkovém toku - činech (kohokoli) Jakmile se totiž najde něco lepšího, zastaralý (v tomto případě interFórum) systém bude nahrazen. Počítám s tím a budu za lepší řešení jedině rád. Samozřejmě jsem si vědom toho, že jsou mnohem lepší řešení, nicméně dokud se o nich bude jen mluvit, je nutno použít alespoň prozatím takové, které někdo udělá... Kdo něco ví a má možnosti, je jeho morální povinností jich využít.

Spojování vydá na obrovské množství energie, jelikož spojování = vzdělávání = zpochybňování názorových dogmat. Pro osvětu je možné udělat mnoho, každý potřebuje trochu jiný přístup, jiný puzzlík, nebo jejich počet, skládačky. Přirozený je vývoj, nikoli zánik. Je to pud sebezáchovy, každý živý organizmus jej má, tak proč by člověk byl v tomto odlišný? Vývoj je nevyhnutelný už ve svém principu, kdy buď si to na tomto zdroji omezeném světě dostatčně včas uvědomíme, nebo vyhyneme. Není nic mezi tím a na pomoc Boha, mimozemšťanů či kohokoli / čehokoli jiného spoléhat jednoduše nemůžeme. Není čas.
PetrMyslivec píše:...ovšem ZG je stále jenom (bohužel) teorie... nikde pokud vím (bohužel) zatím ještě nefunguje...
ZG, respektive Ekonomika založená na přírodních zákonech / zdrojích, je možná dosud ve fázi teorie, každopádně vědecky opakovaně ověřitelné a z technologického hlediska možné. Kdežto současný socioekonomický systém je neudržitelný, což není teorie, ale praxe. Už z tohoto hlediska nastane změna.
PetrMyslivec píše:K čemu mi bude se jenom vnitřně cítit skvěle s tím, že díky tomu mohu teoreticky působit na ostatní, přinášet osvětu ale stejně na mě budou působit vlivy které si nepřeji a neubráním se jim, stále kolem mě budou lidé padat do dluhových pastí, přicházet o střechy nad hlavou, nebo žít pod diktátem všemožných nesmyslných nařízení (a to jsou ty šťastnější). To nejde si neuvědomovat a stejně tak nejde ignorovat vnitřní pocit pomoci jim... v současném systému jsou ale možnosti omezené natolik, že se vlastně ani jejich pasivitě nedivím.
Na mě třeba současný socio-ekonomicky model má opačný vliv. Díky němu jsem, nebo se snažím být, aktivním. Vzdělávám se a informace předávám dál. Jedině vzdělaná společnost může dělat racionální rozhodnutí, nikdy ne ta nevzdělaná. Tak to fungovalo dosud ve všech systémech, tak to funguje v přírodě, tak to funguje všude, protože jde o přírodní zákon.
PetrMyslivec píše:To jsem se ale dostal někam jinam. Šlo mi jen o to přestat plýtvat energií na desítkách hnutí / komunit (a tím nechci jejich práci ani v nejmenším znehodnocovat) ale vážně se společně soustředit na něco zásadnějšího a to ostatní by pak šlo mnohem lehčeji.
Že jsme se dostali trochu jinam, nevadí. Mohu poprosit o více informací ohledně tech zásadnějších věcí?
proud píše:Raziku,se skupinama nejednej,nech jim proste prostor,ukazou se casem sami a prebere se to,dulezity je mit "vsechny" pohromade,a to je obrovskej plus sebesdileni,tahle moznost!,samozrejme krome jasnejch hochstapleru,ale ti se poznaj rychle.
Jak jsem psal, na každého působí něco jiného (puzzlík skládačky), mezi což patří i jednání. Říkat něco, jak se kdo bude chovat, tak docela nelze, protože my většinou nejsme ten někdo - neznáme jeho myšlenkový tok. Divil by ses, co překvapí. Každý to ale děláme trochu jinak a je-li upřímné, je správně vše.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
PetrMyslivec
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od PetrMyslivec »

Martin Böhm píše:...současný socioekonomický systém je neudržitelný, což není teorie, ale praxe. Už z tohoto hlediska nastane změna.
přesně tak, ale ona může být i k horšímu, pokud lidem dojde trpělivost s tím, že se nic neděje a jejich životní úroveň je stále horší, takže vezmou - obrazně řečeno - zákon do svých rukou. Toho bych se nerad dočkal a raději se nějak podílel na zlepšení situace nějakými jinými prostředky: viz. ---->
Martin Böhm píše:Že jsme se dostali trochu jinam, nevadí. Mohu poprosit o více informací ohledně tech zásadnějších věcí?
To jsem právě schválně nechtěl nijak konkretizovat, protože určitě všechna nejsou dokonalá a mají své mouchy a dosti lidem se nemusí zamlouvat, nebo mají své vlastní představy o "ideálu" a jsou to věci, co jsou známé, jako je zmíněné Zeitgeist, snaha o referendum, nebo třeba základní příjem - takže buď jednu, druhou, třetí věc, nebo úplně něco jiného - je to jedno, ale něčeho by se mělo dosáhnout. Alespoň jedna z těchto věcí by hrozně pomohla "obyčejným" lidem usnadnit život a věřím tomu, že změny o kterých jsme se bavily by na sebe nenechaly dlouho čekat.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Hnutí Zeitgeist vždy bylo, je a bude transparentní. Proto se o NL/RBE zmiňuji jako funkčním schématu, který bude fungovat, jelikož na vše má odpovědi a nikdy se nevyhýbá konstruktivní diskusi. Samo sebe se totiž snaží neustále zpochybnit, k čemuž vyzývá i ostatní. Nic jiného mi dosud nedokázalo dát uspokojivé odpovědi, jelikož vše ostatní jsou pouze názory či pouhé pokusy o reformy zpomalující, nebo zrychlující selhání současného systému. V tomto vláknu jsem asi na vše za sebe odpověděl?
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Odpovědět

Zpět na „Globální moderovaná diskuse“