Zvláštní souhlas s poskytnutím osobních údajů Equa bank

Řešíte obtížnou životní situaci, jste v rozporu se systémem, anebo máte jakýkoli jiný dotaz či problém? Naši spolupracující advokáti a sociální poradci Vám mohou pomoci. Položte dotaz a budeme se Vám věnovat.

Moderátoři: Adam Nigrin, Martin Mojmír

Pravidla fóra
Než cokoli napíšete, prosíme, prostudujte si zdejší stručnou (N)etiketu (přímý odkaz ZDE), na jejíž neznalost nebude brán při případném řešení problému zřetel. Děkujeme. Tým fóra ETIQ.CZ, z.s.
Odpovědět
Qestament
Řadový diskutér
Řadový diskutér
Uživatelský avatar

Příspěvek od Qestament »

Dobrý den, měl bych dotaz na doktorku Suchou.

Dneska jsem byl v bance podepisovat nějaké změny v mých osobních údajích a dali mi podepsat toto:
Svým podpisem níže vyjadřuji svůj souhlas s tím, aby Banka v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb, na ochranu osobních údajů, v platném znění, shromažďovala, zpracovávala a předávala kterékoli třetí osobě (nacházející se v České republice nebo v zahraničí) výše uvedené osobní údaje, včetně rodného čísla, za účelem provedení řádné identifikace dle příslušných ustanovení zákona č. 253/2008 Sb., o některých opatřeních proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu, v platném znění; tento souhlas je udělen na dobu rozumně vyžadovanou k realizaci uvedeného účelu. Dále svým podpisem souhlasím s pořízením opisu identifikačních údajů, nebo s pořízením kopie občanského průkazu či jiného identifikačního dokladu a poskytnutím této kopie Bance. Seznam třetích osob včetně jeho případných změn Banka uveřejňuje na svých internetových stránkách http://www.equabank.cz v sekci "Centrum dokumentů".
Takže banka si tímhle legalizuje, že může moje osobní údaje předat komu chce, kdy a jak se jí zachce? Nejdůležitější jsem podtrhl. Prosím podívejte se na to a vysvětlete mi, jak to brát. Pokud je to v pořádku, tak proč píše o kterýchkoliv třetích osobách? A co je to doba rozumně vyžadovaná?

Děkuju za odpověď a nějaký rozpis, abych to dobře pochopil.
Zmrdobijec odhalující a poukazující na nekompetenci, neschopnost, pokrytectví, alibismus a stupiditu jednotlivců a lidské společnosti jako takové. ;)
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Ahoj, myslím, že zde mohu odpovědět také.

Ano, je to přesně tak, jak píšeš. Banka si aktualizuje seznam třetích osob a těm následně může tvé osobní údaje, na základě v podmínkách uvedených důvodů, pod kterými si lze představit cokoli, předávat. Co se týče doby rozumně vyžadované, tento termín není nikde specifikován, tudíž se tato doba prakticky může rovnat nekonečnu.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Odpovědět

Zpět na „Právo a ekonomicko-sociální poradenství“