Exekuce a následné bezdomovectví - hledání komunit

Pokud řešíte obtížnou životní situaci, jste v rozporu se systémem, anebo máte jakýkoli jiný dotaz či (ne)osobní problém, naši zapojení advokáti a sociální poradci Vám rádi, povětšinou bezplatně, mohou pomoci.

Moderátoři: Martin Mojmír, Mgr. Adam Nigrin, DiS, JUDr. Olga Suchá

Martina
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvekod Martina » 09.04.2015, 20:06

Existují v Čechách nějaké komunity lidí, kteří žijí pospolu a to v přírodě?
Vzhledem k zákonům našeho systému se mnoho lidí nachází v situacích, kdy přišli, či přichází o bydlení a ocitají se v sevření systému a sociálních dávek, které jim stát vyplácí na ubytovny a podobná zařízení.
Mnozí lidé si uvědomují, že je čas zachraňovat nejen sebe,ale také přírodu a naši planetu.

Ján Greguš
Hnutí Zeitgeist ČR
Hnutí Zeitgeist ČR

Příspěvekod Ján Greguš » 09.04.2015, 20:37

Dobrý večer. Urobil som pred časom zoznam vybranách eko-komunít. V Českej republike je ich ale viac. Možete skúsiť nejakú kontaktovať a minimálne Vás možu niekam nasmerovať. Tiež doporučujem PermaWeb http://www.permaweb.cz/, kde sa schádza komunita okolo permakultúry a sebestačnosti. Je tam veľa dobrých informácií.


Projekt Eko Osada Bílé Karpaty.
Komunita budujúca ekologickú osadu na pomedzí Česka a Slovenska. Do veľkej miery sa zaoberajú aj prírodným staviteľstvom (výstavba domov z prírodných materiálov).
http://www.ekovesnice.cz/229-projekt-ek ... rpaty.html
Kontakt:
ekovesnice@gmail.com
+420 739 486 553

Camphill České Kopišty.
Ekologická komunita zameraná na pomoc mentálne postihnutým ľuďom. Majú v popise, že fungujú i podľa nejakých kresťanských zásad, takže neviem či by v tomto prípade nebol určitý "problém" pri prvom kontakte s Hnutím Zeitgeist.
http://www.camphill.cz/
Kontakt:
camphill@camphill.cz
+420 416 738 673

PermaNet.
Spoločenstvo ľudí, ktoré sa zaoberá rozvojom permakultúry (akcie, školenia) a podporou zmeny kultury k trvalo udržateľnému sposobu života.
http://www.permanet.cz/
Kontakt:
info-permanet@seznam.cz
+420 606 044 046

Biostatek Valeč.
Malá komunita (farma). Zameriava sa na vzdelávacie a zážitkové stretnutia, sociálne projekty.
http://www.biostatek.cz
Kontakt:
vojtech@biostatek.cz
+420 775 272 678

Kolektív DVP.
Permakultúrne zameraná komunita. Starajú sa o jednu permakultúrnu záhradu a podieľajú sa aj na sociálnych projektoch.
http://dvp.s.cz/
Kontakt:
dvp@riseup.net
+420 776 892 290

Tešíkovská bydlina.
Rodinná komunita so zameraním na permakulturu a trvalo udržateľný rozvoj.
http://www.bydlina.cz/index.html
Kontakt:
bydlina@gmail.com
+420 603 445 687

Projekt Restart.
Komunita zameraná na komunitné bývanie. V súčasnosti riešia projekt Ekocentra (centrálna budova komunity). Neskor by mala pribudnúť ekofarma.
http://projektrestart.cz/
Kontakt:
ekocentrum@projektrestart.cz
+420 603 865 412

9 Pramenů.
Komunita zameraná na komunitné bývanie, permakultúru a trvale udržateľný život.
http://www.9pramenu.cz/
Kontakt:
info@9pramenu.cz
+420 604 372 052

Martina
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvekod Martina » 09.04.2015, 21:02

Děkuji moc, určitě se o víkendu seznámím s odkazy, informacemi a budu sdílet i pro další lidi.

Martin Mojmír
Administrátor
Administrátor
Avatar uživatele

Příspěvekod Martin Mojmír » 09.04.2015, 21:46

Budete si přát ještě odpověď od advokáta na něco konkrétního (budu advokáta o tomto tématu následně informovat) a pokud ano, tak na co přesně, anebo téma můžeme přesunout např. do sekce Hnutí Zeitgeist? Děkuji předem za zprávu.
Motto: „Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Proto nejprve přemýšlejte, než zareagujete.”

Martina
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvekod Martina » 14.04.2015, 11:52

Zdravím
tak zatím jsem pročítáním strávila osm hodin a dojem je ten, že člověk čte a čte a dojde k seminářům, kurzům, samozřejmě placeným. Jinak je člověk z toho čtení a mnohých odkazů, které na vás vyskakují po otevření stránek,které jsem mi poslali, nakonec informačně přehlcen a stejně k žádnému závěru nedojde. Tak nezbývá,než se zase pustit do čtení a hledání. Pokud byste věděli přímo odkaz na komunitu lidí,u kterých je možnost zakoupení levného minimálního pozemečku třeba na maringotku a společného soužití, budu ráda za odkaz.

Martina
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvekod Martina » 14.04.2015, 12:06

Ještě bych se ráda zeptala: zda je možnost odpovědi.Pokud ne, nic se neděje i tak děkuji. Pokud vám prodají podíl v družstvu a vy jste vyhozen na ulici,tak ještě se ohánějí zákony, že je člověk povinen vyklidit byt, který mu systém vzal.Pokud není kam jít, takže není kam si věci a vybavení dát, co dělat? Jde o to, aby neodvezli věci do sběrného skladiště , kde si účtují mnoho tisíc za uskladnění a to měsíčně.

Martin Mojmír
Administrátor
Administrátor
Avatar uživatele

Příspěvekod Martin Mojmír » 14.04.2015, 12:09

Také zdravím. A pokud zavoláte na uvedená telefonní čísla s položením konkrétního dotazu, tak Vám nepomohou?

Co se týče právní záležitosti, pozeptám se advokátky, zda Vám odpoví na dotaz. Poprosím o trpělivost.
Pokud vám prodají podíl v družstvu a vy jste vyhozen na ulici,tak ještě se ohánějí zákony, že je člověk povinen vyklidit byt, který mu systém vzal.Pokud není kam jít, takže není kam si věci a vybavení dát, co dělat? Jde o to, aby neodvezli věci do sběrného skladiště , kde si účtují mnoho tisíc za uskladnění a to měsíčně.
Motto: „Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Proto nejprve přemýšlejte, než zareagujete.”

Martina
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvekod Martina » 14.04.2015, 12:35

Děkuji za reakci. Žel já volat nemohu.

Ján Greguš
Hnutí Zeitgeist ČR
Hnutí Zeitgeist ČR

Příspěvekod Ján Greguš » 14.04.2015, 15:21

Dobrý deň. Nie všetky komunity v zozname som navštívil, alebo s nimi komunikoval. Každá komunita je trochu iná a tiež nie všetky ponúkajú spoločné bývanie. Ako som napísal, je potreba sa s nimi zkontaktovať a skúsiť sa dohovoriť na prípadnej spolupráci. Aj preto som ku každej komunite dal kontakty. Ak nemožete volať, skúste e-mail. Tiež by som Vám poradil sa opýtať na PermaWebe, na ktorý som dával odkaz, či niekto neponúka vhodný pozemok, alebo neponúka inú formu spolupráce. Nemožete čakať, že k Vám niekto príde s konkrétnou ponukou. S pozemkami je všeobecne problém. Česká republika nieje rozlohou veľká a vhodných pozemkov až tak veľa nieje. Ak sa niečo vyskytne, tak je to skoro hneď preč. Ľudí ako Vy, ktorí chcú uskutočniť niečo podobné je pomerne veľa.

Navyše ak doteraz nemáte žiadne skúsenosti so sebestačnosťou, produkciou potravín a pod., tak by som sa do toho nepúšťal bezhlavo. Chápem, že ste asi v ťažkej životnej situácii a jedno z riešení ktoré vidíte je "uniknúť zo systému". Nieje to ale také jednoduché a ak nemáte skúsenosti, možete ťažko naraziť a byť na tom ešte horšie ako teraz. Neviem podrobnosti, napr. koľko peňazí máte k dispozícii (úplne bez peňazí to ide fakt ťažko), či ste sama, alebo máte rodinu a pod. Jedna z možností pre samotárov je tzv. WWOOFing. Už aj v Čechách som to videl ponúkať u niektorých komunít / fariem. Navyše sa blíží produkčné obdobie (z hľadiska produkcie potravín), takže máte celkom šancu. Ide vlastne o to, že niektoré farmy / spolky Vám poskytnú bývanie + stravu na určité obdobie (vetšinou spojené s prácou na farme), výmenou za prácu na ich farme. Tiež by ste si mohla vyskúšať, aké to je na eko-farme / v eko komunite a čo všetko to obnáša. Možno by sa dalo dohodnúť aj na viacerých ľuďoch (rodine).

Vždy to ale bude chcieť aktívny prístup. Zistovať si informácie, komunikovať s ľudmi a pod. Nieje to ľahké, ale ide to.

Martina
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvekod Martina » 27.07.2015, 19:11

Zdravím.Velice vám díky za odpověď a váš čas. Už se snažím řešit a tak snad něco mi vyjde a najdu. Vám držím moc palce a přeji pozitivní plnění plánů. Je potřeba chránit přírodu a lidi naučit žít jinak.s pozdravem Martina

Radek

Příspěvekod Radek » 31.07.2015, 19:26

Text v rámečku byl označen jako Off-Topic a/nebo může obsahovat vulgarizmy či jiné nevhodné texty.
Zdravím také a dávám odkaz http://www.zivotbeznakladu.cz/krize-nahnala-mlade-americany-do-mensiho/, myslím, že něco podobného by bylo možné realizovat i u nás. Zatím to mám jako návrh na projekt http://alternativa2016.blogspot.com/2015/07/eko-kemp.html

Představuji si zahradu do 500 m2 a mobilní domek maximálně soběstačný ohledně energií, vody a odpadu. Na větším pozemku by mohlo být více takovýchto "mini domků", něco jako je v kempu. Všichni jsou pohromadě, některé věci a prostory jsou sdílené, třeba i školka pro děti,... ale máme své soukromí, svobodu v pohybu (je to na kolech) a relativní nezávislost (energie).. a hlavně minimální provozní náklady..
Jsem ve stádiu návrhu, zjišťování informací a hledání lidí, co by to vážně zajímalo...
Naposledy upravil(a) Martin Mojmír dne 01.08.2015, 20:32. Celkem upraveno 3x.
Důvod: Spojeny dva příspěvky do jednoho. Dále označeno za OT - odpovědi tazatelů v této kategorii poskytují pouze označení poradci (moderátoři).

Martin Mojmír
Administrátor
Administrátor
Avatar uživatele

Příspěvekod Martin Mojmír » 01.08.2015, 20:31

Hezký večer, Martino.

Přejeme Vám, ať brzy najdete a hodně štěstí. Téma zamykám, pokud budete mít další otázky, můžete založit téma nové. Děkujeme.
Motto: „Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Proto nejprve přemýšlejte, než zareagujete.”


Vrátit se na “Právo a ekonomicko-sociální poradenství”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 1 host

cron