Definice Hnutí Zeitgeist: Vědecký pohled na svět (studio Plzeň)

Tato podkategorie slouží výhradně k pokládání věcných dotazů - pro názory použijte některou ze sekcí níže.
Qestament
Řadový diskutér
Řadový diskutér
Uživatelský avatar

Příspěvek od Qestament »

Omlouvám se. Nedalo mi to a musel jsem po přečtení fóra zareagovat na paju a jeho nesmysly. Rozečetl jsem si knihu a kromě některých složitostí, které louskám i nějakou dobu, mi přijde zajímavá. Kdy by se dala myšlenka Zeitgeist nasadit? Máte nějaká setkání? Bude další beseda?
Zmrdobijec odhalující a poukazující na nekompetenci, neschopnost, pokrytectví, alibismus a stupiditu jednotlivců a lidské společnosti jako takové. ;)
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Qestament píše:Omlouvám se.
V pořádku.

Některé pasáže knihy jsou složitější, to uznáváme. Kniha trvale prochází korekturami, mezi což patří i zjednodušování. Pokud nám napíšete, co Vám není jasné, velice rádi konkrétní pasáže rozebereme a vysvětlíme. Jak zde, tak třeba i hlasově po Skypu, TeamSpeaku nebo opět prostřednictvím rádia SVCS.

Změna systému ze současného na zdrojovou ekonomiku zabere od změny myšlení lidí, tedy doby, kdy ji budeme chtít, maximálně 10 let. Minimálně toto tvrdí ve svých videoprezentacích a textech sociální inženýr a vědec Jacque Fresco z Venus Projectu. Dalo by se říci, že až na drobné rozdíly je Ekonomika založená na přírodních zákonech / zdrojích (TZM) s Ekonomikou založenou na zdrojích (TVP) prakticky totožná. Ony rozdíly jsou zejména v tom, že TVP se o své myšlenky bojí (nemají důvěru) a TZM naopak upřednostňuje absolutní transparentnost. Obojí je pochopitelné...

Setkání míváme cca 1-2x ročně v různých městech. Nejčastěji v Praze, Brně a Jihlavě. V případě většího zájmu samozřejmě rádi přijedeme i jinam (před dvěma lety jsme byli v Havlíčkově Brodě na Vysočině). Žel jste propásl i besedu, nicméně koncem června bude v pražském klubu Biograf druhá, na které Vás rádi poznáme. Na besedách, stejně jako na rádiu Svobodný vysílač CS, probíráme jednotlivé části příručky.

Pokud budete mít další dotazy, můžete je pokládat.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
paja
Diskuzní troll
Diskuzní troll

Příspěvek od paja »

Qestament píše:No, tak hlavně že ty jednáš a něco děláš profesionálně, šašku. :mrgreen:
Jak vidím, tak jsi do TZM zapadl úspěšně. Tedy pro TZM budeš opravdu přínosem. Tedy dotaz na TZM - takto se mají projevovat vaši příznivci ? Asi si mohu odpovědět sám.
Naposledy upravil(a) Martin Mojmír dne 08.06.2015, 07:22, celkem upraveno 4 x.
Důvod: Pane Pavle, jelikož již překračujete mez, požádám Vás o znovupřečtení si (n)etikety pro přispívání na diskusní fórum, konkrétně bod 01.08, a chování se vhodně. Děkuji.
Zamčeno

Zpět na „Hnutí Zeitgeist v České republice a ve světě“