Forma vlády, cíl lidského bytí, mírová změna

Tato podkategorie slouží výhradně k pokládání věcných dotazů - pro názory použijte některou ze sekcí níže.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Martin Mojmír
Administrátor
Administrátor

Příspěvek od Martin Mojmír »

Dnes na e-mail Hnutí dorazil následující mail:
Dobrý den,

názory hnutí jsou velmi zajímavé a v 90 % se s nimi shoduji.

Je ale pár věcí, co jsem buď přehlídl nebo jsem je nikde neobjevil, a proto bych se chtěl zeptat, zda hnutí nějak řeší

*1. formu vlády* např. přímá demokracie na všech úrovních i v podnicích atp. kde každý musí mít stejný hlas a nadřízení jsou jen vykonavateli funkce nikoli represí, zrušení represivních složek s výjimkou policie, ale bez střelných zbraní- jako v demolition man:-).

*2. nadřazený cíl lidského bytí*, (něco co společnost kotví a tmelí v období na začátků, změny a v období občasných neúspěchů. Bez toho se nelze obejít. Lidé potřebují věřit něčemu vyššímu, např. jak vznikl vesmír- ví to někdo?, jinak nadšení vyčpí a nebo ani nezapočne. Např. společný cíl mírový průzkum vzdálených míst vesmíru...) Společnost založena na jakémkoli principu musí vědět odkud přišla a kam kráčí. Pokud si toto neřekne, zcela jistě celý projekt zkrachuje dříve než začne.

*3. Mírové změna, *nemyslím si, že nadkritická většina lidí je nutně zárukou, že ke změně dojde mírově. Starý systém se bude stůj co stůj bránit změně a použije i zbraně hromadného ničení a vyvolá 3 světovou jen aby se udržel u moci. A po 3 světové nevím, zda bude někoho zajímat změna systému mírovou formou...

Myslíte si, že starý systém by situaci změny nechal bez povšimnutí dojít daleko? Pravděpodobně ne. Proto je nutné už konečně přestat mluvit a začít jednat. Vyvolat celosvětovou diskuzi o zrušení peněz a armád. Zcela jistě se změna neobejde bez miliónů mrtvých, ale i tak je to nutné.

Jsem váš sympatizant a předem vám děkuji za případné odpovědi a názory k mým dotazům a poznámkám

Jakub H.
Reakce Michala Mausera:
Dobrý den,

1) cílem je zavedení vědecké metody do rozhodovacích procesů, abychom se oprostili od nebezpečných názorů, které nikdy nemohou pojmout celou komplexnost žádné problematiky. A proto je nutné přesunout maximum rozhodovacích kompetencí na počítače, které budou samozřejmě pod dohledem veřejnosti. V potaz se samozřejmě budou i nadále brát subjektivní preference a zpětná vazba lidí, jako součást kalkulace.
Pro více informací doporučuji prostudovat naši knihu, kapitolu Průmyslová vláda.
http://wiki.zeitgeistmovement.cz/index. ... VL.C3.81DA

2) Nemusíme přeci volit žádný nadřazený cíl. Co chceme je, aby si každý mohl konečně vybrat svůj vlastní cíl a naplnit svůj potenciál. Pro někoho to je cestování hvězdami a pro někoho zkoumání historie. Na čem se však shodneme všichni bez rozdílu je, že musíme zajistit základní životní potřeby všem. Bez toho dnes nemůžeme dělat pořádně nic. Ani cestovat hvězdami ani zkoumat opravdový lidský původ. Zajištění dobrého života a svobody sobě a budoucím generacím bude pro mnohé dostatečný cíl, jakmile si uvědomí, že to je nutná podmínka ke všemu ostatnímu.

3) toto je bohužel čistá spekulace, ale pokud má k válce dojít, tak my nebudeme ti, kteří ji budou podporovat. Účel by neměl světit prostředky. Jakákoli válka může mít katastrofální následky a znamenat zánik technické civilizace, což by byl konec. My děláme maximum, co je v našich silách a představivosti pro to, aby změna proběhla mírově, ale jak to bude záleží pouze na lidech. Je třeba najít určitý kompromis mezi rychlou prací a postupnou změnou hodnot společnosti. I elity si mohou uvědomit, že zbavením se majetku z nich spadne obrovské břemeno stresu. Některým také záleží na jejich dětech a vědí moc dobře, jak to se světem vypadá.

V čem s Vámi ale souhlasím je diskuse o odzbrojení a zrušení peněz. V této aktivitě Vás velice rádi podpoříme.

Zvu Vás tímto tedy k návštěvě našeho konferenčního serveru Mumble v pondělí od 20:15, kde Vám vše rádi vysvětlíme/upřesníme.
https://www.zeitgeistmovement.cz/mumble/

Těšíme se na Vaši návštěvu.

Michal Mauser
Pokud budete mít kdokoli navázat se svými dotazy, prosím, pokládejte je zde formou odpovědi, budeme se Vám rádi věnovat.
Motto: „Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Proto nejprve přemýšlejte, než zareagujete.”

proud
Řadový diskutér
Řadový diskutér

Příspěvek od proud »

Zdarec,a co rikate na hnuti Ubuntu,me se celkem zamlouva co Tellinger stvoril :-) : http://celostnivzdelavani.cz/michael-tellinger-ubuntu , i kdyz jasne ze by bylo jeste hodne o cem diskutovat .
proud, Teprve az pokacite posledni strom , az otravite posledni reku,
az ulovite posledni rybu , teprve tehdy prijdete na to,
ze penize se nedaji jist...poselstvi


Odpovědět

Zpět na „Hnutí Zeitgeist v České republice a ve světě“