Svět se od základu změní, míní ekonom Zelený

Materiální udržování života lidského i ostatních živočišných a rostliných druhů; monetární a tržní hospodářství; vytváření, získávání a alokace finančních a materiálních zdrojů, resp. zastaralé procesy myšlení a jednání.
Tato podkategorie slouží názorovým diskusím libovolného charakteru - nemusí být striktně moderována.
Martin Mojmír
Administrátor
Administrátor
Avatar uživatele

Příspěvekod Martin Mojmír » 02.09.2015, 22:36

Svět, jak ho známe, končí. Firmy i státy přestávají stačit globalizaci a všechny ekonomické sektory - zemědělství, průmysl, služby, stát - už se vyčerpaly. Začneme proto přecházet od globální k lokální společnosti, s níž přijde také tlak na větší samostatnost regionů. V rozhovoru pro MF DNES to říká česko-americký ekonom Milan Zelený.

Obrázek


Lidstvo se poprvé v historii dostalo do bodu, kdy už podle Zeleného nemůžeme zaručit zaměstnání v některém z tradičních sektorů. V moderní historii jsme si prošli cestu přechodů mezi čtyřmi sektory - od zemědělství k průmyslu, z průmyslu do služeb, ze služeb do státu... [číst dále]

Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/svet-prechazi ... omika_map1

Prostor pod úvodním příspěvkem ke svobodné diskusi a bez kontroverzních sociálních sítí zde formou odpovědí.

Zdenek Chvojka
Občasný diskutér
Občasný diskutér

Příspěvekod Zdenek Chvojka » 04.09.2015, 11:31

S česko-americkým ekonomem Milanem Zeleným by se dalo v podstatě souhlasit, skutečně k tomuto přelomu dojde v přesně neurčeném čase a to z důvodů které uvádí.Ale může k tomu přispět i změna globálního hegemona, či lokální válečné stavy. Nebude-li však lidmi pochopena práce energetických vztahů a jejich výměny, budou neustále dokola vznikat lokální společenství s obdobnou negativní tendencí jimiž si už lidstvo prošlo. V takovém to případě proto přechod od globální společnosti zpět k lokální nepřispěje k jejímu pozitivnímu vývoji ale spíše naopak. Teprve po znovu pochopení jednotlivce o jeho osobním vztahu k zemi jako živého organizmu, o jeho správném postavením na ní a vzájemné nesobecké výměně energií, lze dosáhnout kladného posunu ve vývoji lidstva. Tato lokální uskupení poté mohou plynule přejít do globálního společenství, tentokráte již na kvalitativně vyšší úrovni uvědomování si vzájemné sounáležitosti. Úkol: Hledám praktická řešení jak pochopit tento stav přítomného na lokální úrovni a případná kvalitní řešení postoupí přirozenou cestou do širšího myšlenkového pole,které se takto rozšiřuje.


Vrátit se na “Monetární a tržní ekonomika”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 1 host

cron